Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Разбор проекта. Дом из газоблоков 8х9. Gans

GansSuDjA

Рекомендовані повідомлення

Есть Проект на мансардный дом 8 на 9.

Проект делала молодая девушка-проектант. несколько раз пересчитывала размеры из-за ошибок и неточностей.

 

Фундамент: бутобетонный-гранит, глубина 1,2 м; цоколь 90 см - гранит

Грунт: 1,5 метра-чернозём, далее глина

Стены: газобетон шириной 37 см или 30+утеплитель

Крыша: металлочерепица.

Перекрытия: плиты ПК42-12-8 (4180х120х22)

 

Исходя из этого главный вопрос: правильно ли посчитан фундамент здания?

 

П. С. Я прикидывал, считал...кажется правильно, но хотелось бы услышать авторитетное мнение уважаемых форумчан.

 

Спасибо за советы и ответы!

1099531602_01.thumb.jpg.00b2668bd30b468e24eef228ebd3cba6.jpg

1654193872_020_000.thumb.jpg.197d78074a663b598f247d70e1d8c67f.jpg

1388226796_033_000.thumb.jpg.24e8ce3332dda9f38c53f53ff4543ca1.jpg

1746272881_04.thumb.jpg.de101090c2179e229d957678b5357f34.jpg

265932551_05.thumb.jpg.c4efe9f5dbe5fa24e6adc9b5c04fba87.jpg

1349064581_061.thumb.jpg.37a803ddbd569ef34b081bf846b046a2.jpg

946027318_.thumb.jpg.8cd8df076d81156694e2869be6aae285.jpg

55202937_.thumb.jpg.e7e614aa6bc3b7a47b38db4c043dbadf.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

глубина 1,2 м

 

Грунт: 1,5 метра-чернозём, далее глина

копать как минимум до глины и отсыпать подушку с трамбовкой, чернозем материал в котором происходит гниение и распад органики, то есть он осядет под домом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

копать как минимум до глины и отсыпать подушку с трамбовкой, чернозем материал в котором происходит гниение и распад органики, то есть он осядет под домом.

 

вроде по чертежам фундамент глубже 2 метра уходит...

молодая девушка-проектант учла грунты

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть Проект на мансардный дом 8 на 9.

Проект делала молодая девушка-проектант. несколько раз пересчитывала размеры из-за ошибок и неточностей.

 

Фундамент: бутобетонный-гранит, глубина 1,2 м; цоколь 90 см - гранит

Грунт: 1,5 метра-чернозём, далее глина

Стены: газобетон шириной 37 см или 30+утеплитель

Крыша: металлочерепица.

Перекрытия: плиты ПК42-12-8 (4180х120х22)

 

Исходя из этого главный вопрос: правильно ли посчитан фундамент здания?

 

П. С. Я прикидывал, считал...кажется правильно, но хотелось бы услышать авторитетное мнение уважаемых форумчан.

 

Спасибо за советы и ответы!

А расчет не хотите выложить?

Относительно планировки. Для меня более логичным было бы использовать пристройку для лестницы.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Судячи з Ваших планів, навантаження на ргунт від зовнішніх стін буде приблизно 4-5т/м.п. а від внутрішніх 7-8т/м.п Тому ширина підошви фундаменту повинна біти більшою в центральній стіні (внутрішній). На внутрішню стіну у Вас приходять плити перекриття з двох прольотів, це навантаження більше ніж навантаження від покрівлі, тому так зазвичай і виходить, що зовнішні стіни меньш навантажені ніж внутрішні несучі. Стосовно грунту: в мене є сумнівви, що 1.5м у Вас чорнозем, зазвичай він до 0.5м. А якщо навіть і так, то передавати навантаження від будинку на чорнозем крайнє не рекомендую. У Вас є геологія (звіт досліджень основи) ?
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Судя по схеме стены, у вас кладочный шов 12мм, т.е. девушка запланировала пенобетон на раствор. У газобетона плотность 400 у пенобетона 600-800+больший вес раствора, общий вес стены и количество используемых материалов может отличаться. Кроме того утеплять ячеистые бетоны пенопластом не рекомендуется.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо за внимание к теме, теперь по порядку:

 

1. геологии нету, грунт до грубины почти 2 метра чёрный, а потом сразу глина. На участке копали колодец там было это чётко видно. У всех соседей фундаменты глубиной такие же и большинство из бута(Житомир - кладець гранита)

 

2. в проекте 2200 высота фундамента вместе с цоколем, который 90 см.

 

3. отметка 2700 это планируется подвал(не знаем или будем делать, посмотрим у соседей, которые в этом году вырыли котлован и выложили подвальное помещение)

 

4. Значит нужно среднюю несущую стену сделать шире?? Как вычислить ширину?? 600 хватит?? Соответственно и стена должна будет из Д500 или Д600?

 

 

5. Вообще трудно было работать с этим проектом, потому что все мои идеи воспринимались как выдумки, а главный архитектор говорил, "Сделаем так как у всех, не переживай". А девушка делала так как он говорил. Это по поводу швов в кладке. Я говорил про клей, мостики холода, а мне... "да это все новое, никто не знает как поведет себя через 10-20 лет, а вот цементный раствор- О-Го-Го!!!". Делать буду конечно на клей, и утепение минватой.

 

6. По поводу лесницы... будем по месту смотреть как делать что бы удобно было.

 

Программа минимум на этот сезон да дождей: фундамент и цоколь

Программа максимум: фундамент и цоколь + выкинуть грунт с подвала, перекрыть подвал, забетонировать полы.

 

П.С. все сроки которые планировал у меня съел проект - месяц его делали...как раз каникулы пролетели.

 

Самый важний момент в расчете фундамента это что бы потом плиты перекрытия правильно и хорошо легли.

 

План пирога фундамента:

и нужно ли делать подошву фундамента шире?? и еще разрез фундаментов в проекте с ошибками(2 см-мелочь, но это ведь может потом вылезть боком, а вдруг и другие есть ошибки)

390362076_.png.a07fac8373c804ae91f4ff4d018afb67.png

53862873_.png.e89f9a7ea04094b710ee48e8152a5ebb.png

1283720963_.thumb.jpg.42bcead2dcc232e6888407d05bbdc5e8.jpg

Змінено користувачем GansSuDjA
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну и вот мои расчеты

 

1. Стена вровень с цоколем(к этому больше склоняюсь)

2. Западающий цоколь получится с соблюдением размеров проекта и норм опирания плиты.

 

то есть как я посчитал, то для идеального решения нужно увеличить на 60 мм расстояние между осями здания. тогда можно и вровень и западающий цоколь делать и опирание 120 мм(як книжка пише :) )

1420609985_.thumb.png.53d5fb6fdc52d29ca24b943b4b8e8449.png

203123370_.thumb.png.8b3083899cf2c8e7435497675128bddd.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стены: газобетон шириной 37 см или 30+утеплитель

 

375-ый газосилкатный блок лучше 300 + утеплитель. По крайней мере в 1ой климатической зоне он проходит по расчету. Класть на клей. Можете взять 400мм d500 - еще лучше, он более ходовой вроде как.

Кроме того утеплять ячеистые бетоны пенопластом не рекомендуется.

именно, в этом смысла нет - дороже и вред может быть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в проекте 2200 высота фундамента вместе с цоколем, который 90 см

то есть под землю фундамент ушел на 1,3 м, 20-30 см добирать все же надо чернозем до глины, ну я думаю это будут делать.

 

Добавлено через 4 минуты

и нужно ли делать подошву фундамента шире??

если проектант расчитал пятку шире самого фундамента, значит такова несущая спосбность грунта, она тем самым увеличивает площадь опирания, так и надо делать думаю, она ведь под этим потом подпишеться и ей отвечать за это головой.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6. По поводу лесницы... будем по месту смотреть как делать что бы удобно было.

Как вариант - на этом квадрате 2,5х2,5 можно разместить винтовую лестницу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про правильність - неправильність фундаментів судити важко без геології та розрізів по фундаменту, та як правило чорнозему буває не більше метра.

Та є бакі які помітиі на скоро руку:

1, плити перекриття неможна стикувати на внутрішній несучій стіні стик - в- стик якщо капітальна стіна продовжується і на другому поверсі - між ними потрібен зазор мінімум 120мм для перевязкі кладкі стін.

2, Монолітні ділянки - на що оперті окрім стін - намальована по бокам якась палка - ЩО ЦЕ? якщо швелер або уголок то де виноска, номер, розмір і т.д.

3, Плити на внутрішній стіні наполовину закрили димоход каміна.

4, Не вказано каналізаційний стояк - а між тим він виходить теж розбитий панелями пополам. Я б дав його на ту сіну що комин - але тоді треба розвернути унітаз на 90 градусів.

5, Висота підвалу 1,8 метра?

6, Фундаменти БЕЗ ПОДУШКІ, і це при подвійному з/б перекритті і на невідомих грунтах - за це треба вже бити по руках, і то сильно! Робити так не здумайте.

7, Не показані отвори в фундаментах для проведення комунікацій - буває, інколи замовник при заливці ще не знає де буде септик та вода. Та якщо знаєте - закладіть та мгільзу для труби - щоб потім не довбати дірок.

 

Якщо дівчина щойно після інститута - ці огріхи їй ще можна пробачити - морду бити варто ГІПу що це випустив. Цікаво булоб продивитися і всі інші листи - чесно кажучи є легке занепокоєння. -особливо по кроквам - якщо ф-ти так зроблені - то може і з дахом намудрили....

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

то есть под землю фундамент ушел на 1,3 м, 20-30 см добирать все же надо чернозем до глины, ну я думаю это будут делать.

 

Добавлено через 4 минуты

 

если проектант расчитал пятку шире самого фундамента, значит такова несущая спосбность грунта, она тем самым увеличивает площадь опирания, так и надо делать думаю, она ведь под этим потом подпишеться и ей отвечать за это головой.

 

пятка не расчитана, это я сам хочу её шире сделать, для уверенности

 

вот расчетные фундаменты

709118743_.thumb.jpg.c49eb900aaaca1cd43aca04f7879cda2.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про правильність - неправильність фундаментів судити важко без геології та розрізів по фундаменту, та як правило чорнозему буває не більше метра.

Та є бакі які помітиі на скоро руку:

1, плити перекриття неможна стикувати на внутрішній несучій стіні стик - в- стик якщо капітальна стіна продовжується і на другому поверсі - між ними потрібен зазор мінімум 120мм для перевязкі кладкі стін.

2, Монолітні ділянки - на що оперті окрім стін - намальована по бокам якась палка - ЩО ЦЕ? якщо швелер або уголок то де виноска, номер, розмір і т.д.

3, Плити на внутрішній стіні наполовину закрили димоход каміна.

4, Не вказано каналізаційний стояк - а між тим він виходить теж розбитий панелями пополам. Я б дав його на ту сіну що комин - але тоді треба розвернути унітаз на 90 градусів.

5, Висота підвалу 1,8 метра?

6, Фундаменти БЕЗ ПОДУШКІ, і це при подвійному з/б перекритті і на невідомих грунтах - за це треба вже бити по руках, і то сильно! Робити так не здумайте.

7, Не показані отвори в фундаментах для проведення комунікацій - буває, інколи замовник при заливці ще не знає де буде септик та вода. Та якщо знаєте - закладіть та мгільзу для труби - щоб потім не довбати дірок.

 

Якщо дівчина щойно після інститута - ці огріхи їй ще можна пробачити - морду бити варто ГІПу що це випустив. Цікаво булоб продивитися і всі інші листи - чесно кажучи є легке занепокоєння. -особливо по кроквам - якщо ф-ти так зроблені - то може і з дахом намудрили....

 

1.

2. Монолітні ділянки опираються на швеллер 24

3. Димоход каміна буде йти не в стіні, а мабуть через плиту, хоча ще вирішується це.

4. розстановка у ванні буде дещо іншою і стояк піде по стіні з вентканалами, там вже плита буде кластися, дивлячись на ситуацію(все одно ділянка буде монолітитись).

5. в місцях, де буде підвал, висота фундамента+цоколя 2700 на плані ці ділянки відмічено рисочками.

6. подушку я також хочу робити, в попередніх повідомленнях намалючав приблизно, що планую.

7. Всі ці моменти лягають на мою голову і це треба все продумувати МЕНІ. Хоча за проект заплачено, і мені казали що по ньому можна спокійно ставати і будуватися.

 

З ГІПом взвгалі ситуація цікава, той що починав працювати зі мною, посварився з начальством і пішов на лікарняний, мені подзвонив ввечері перед тим як я мав забирати проект і сказав щоб я проект не брав, а гроші віддав йому і він зробить інший-хороший проект(і це після місяця змін нервів і перерахунків), в проектному швиденько знайшли іншого(я думаю він навіть не дивився проект, просто підписавши його).

Коли я намагався зосередити їхню увагу на дрібницях типу тогож димоходу, товщини перегородок, сходів, вентканалів у підвалі, продухів у цоколі і тд. була дуже велика ОБРАЗА, що я не поважаю їх як професіоналів своєї справи. Втративши час, нерви і бажання спілкуватися, я просто забрав проект, бо треба будувати.

 

Кожний етап над фундаментом буде прораховуватися зимою, буду вивчати проектне мистецтво ;) . А зараз потрібна допомога у правильних розмірах фундаменту.

 

 

Як мені кажуть всі знайомі: Проект тобі потрібен лише для підпису і печатки, а будуватися будеш так як прийдеться, і перероблювати все одно треба буде.

Змінено користувачем GansSuDjA
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кроквяну систему викладу пізніше

 

Наразі основне питання фундамент.

В пятницю потрібно робити розмітку і починати копати

 

Отже я зупинився на зовнішніх розмірах основного фундаменту 9000х9200 Замість запроектованих 8860х9160

 

Так як його ширина 500 то це дасть можливість правильно виганяти цоколь і мати певний запас в одну і іншу сторону.

 

Ну так здається ;)

 

у вкладеннях розрізи з проекту.

 

можу надіслати проект у форматі dwg якщо хтось дуже зацікавився і хоче допомогти (мені б це не завадило - будувати планую максимально самостійно)

953438835_1-1.thumb.jpg.c706785923838ad323b62b902088f8c2.jpg

201865843_2-2.thumb.jpg.c5a36714f729470b9a084ceb35552682.jpg

1936662048_1-1.thumb.jpg.c2b69842c8c3a9e73cbe9dc119771be9.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1.

 

5. в місцях, де буде підвал, висота фундамента+цоколя 2700 на плані .

 

На плані підвалу ясно написано - "План на відмітці -2,200" - -2,200 - це відносно нуля - чистої підлоги першого поверху - відкиньте 30 см. на перекриття і утеплення - і отримаєте підвал з висотою 1,9 м. ( низ на відмітці -2,200 - верх на відмітці -0,300).

А взагалі - весь проект сильно попахує косяком. По бутобетонних ф-тах я б дав крім подукі - ще 30 сантиметровий обвязочний з/б пояс поверху - щоб ці всі каменюки сприймали навантаження разом а не яка більше - яка менше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вот расчетные фундаменты

я то же строю дома из газобетона, так же нет пяток, но все от грунта зависит, пока с этим все нормально.

Но лью монолитную армированную ленту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Показник не те щовін не потріщав в процесі будівництва - показник хочаб 10-20 років без тріщин.

Стіна з газоблока відносно легка - а от два ж.б. перекриття - ні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На плані підвалу ясно написано - "План на відмітці -2,200"

 

да це вірно просто на плані фундаментів видно місце, де буде 2700 відносно 0. Тобто 300 на перекриття і ще на підлогу підвалу. Тобто сам фундамент навколо підвалу буде заглиблений на 2700 відносно 0. Ми ще навіть не знаему, чи будемо підвал робити. побачимо як у сусідів буде.

 

Те що проект "стрьомний" - це ясно. Але все одно треба починати. Завтра буду робити розмітку.

 

Підкажіть яку зробити подушку під фундаментом. А над цоколем я теж думав про армопояс. Але то буде вирішуватися коли дійде справа.

 

Наразі питання в розмірах фундамента залишаються не вирішиними остаточно.

 

Добавлено через 57 секунд

wipe, Дякую за підтримку, було б цікаво побачити більше інши про ваше будівництво. Можливо тема є ваша.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось, погрався в Архікаді.

Тепер видно, що це заглиблення навколо підвалу додасть неабиякої мороки.

30838607_31.jpg.5fd6edf8121e4ec822f7fd462611cc40.jpg

750573542_32.thumb.jpg.cf3899498528cc7f9c847843f724a0f3.jpg

805861051_33.thumb.jpg.b70112fa387e1176cab9961c82e65880.jpg

673826063_34.jpg.f8326fb6bf603ab5091ca0e4ab9f7ab3.jpg

1070080318_.thumb.png.de1a1fa6ddc608267e787aa9143fb4bf.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Напишіть мені на почту - скину фундаменти які більш-менш вам підійдуть (теж будинок з газобетону, з підвалом та двома ж/б перекриттями).

seyvalter@yandex.ru

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...