Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Понравился проект, но размеры не устраивают

vickov

Рекомендовані повідомлення

Точнее даже не весь проект, а внешний вид и кровля. Но хотелось бы изменить размер 12600 на 9000-10000 и сделать фасад задней стороны дома ровным без всяких выступов. Кто-то находил что-то подобное?

architek.spb.ru/ready_projects/projects/kottedzh_klassika/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12600 это в глубину, а в ширину он вас устраивает?

 

Можно было бы и в ширину на метр-полтора уменьшить :) Места под строительство маловато, на участке старый дом на 2 хозяина.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...
Можно было бы и в ширину на метр-полтора уменьшить :) Места под строительство маловато, на участке старый дом на 2 хозяина.

 

В общем складывается следующая ситуация.

Место под строительство дома ограничивается размерами и особенностью участка.

Возможное место под застройку - вдлинну вдоль дороги. Возможное место расположено с Юга на Север размерами около 8-9 м по широте и на 10-12 м по долготе. Так нрравится концепция проекта !!!

architek.spb.ru/ready_projects/projects/kottedzh_klassika/

 

 

Навеное буду брать за основу...

Змінено користувачем vickov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А что в этом проекте особенного? Внешне - абсолютно усредненный. Если кухня-столовая-гостинная в 33 метра и такой конфигурации Вас устраивает - хорошо. Тогда доробатывайте помнщеня по левой стороне. Но мне кажется что поискав еще немного, Вы найдете более подходящий под Ваш участок вариант (без заморочек с переделками).
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

архитектор, проектирование коттеджей, пишите - gol-82@ukr.net

 

Моя статья на www.moemisto.com.ua о собственном опыте строительства

 

Незважаючи на нібито зупинку росту цін на новобудови у Києві, омріяні для багатьох столичні квадратні метри залишаються за межею доступності. Кілька разів повторювалася у Києві ситуація з невеликими фірмами, що спокушали покупців порівняно низькими цінами на квартири, а потім зникали у невідомому напрямку, зупиняючи незавершене будівництво і залишаючи без грошей і надій довірливих співгромадян. Для ошуканих інвесторів вже навіть стала назва закріпилася – "елітчики" - мається на увазі не тільки скандал з "Еліта-центром", а й інші історії з подібним сценарієм.

 

Що ж робити, якщо житло конче необхідно, а потрібної суми годі назбирати? Як варіант розглянемо будівництво котеджу. Звичайно, порівняти квартиру і котедж буде не зовсім коректно. Хтось звик жити у багатоквартирному будинку, де є всі необхідні комунікації, є ЖЕК, який з наріканнями, але все ж таки обслуговує будинок: вряди-годи ремонтує ліфт, вивозить сміття та лагодить опалення (чомусь переважно взимку). Про світло, воду, газ, тепло і каналізацію в котеджі ви будете дбати цілком самостійно, зрештою з себе можна і спитати – чому труби вчасно не поремонтовані, територія не прибрана?

 

Багатоквартирні будинки знаходяться переважно поряд з транспортними магістралями, школами, магазинами, а зона садибної забудови не завжди може похвалитися мінімальною інфраструктурою. Але є в котеджа незаперечний плюс – свіже повітря, власний двір, чого так не вистачає жителям мегаполіса.

 

Зрештою, ми давно помітили, що світ живе за принципом "робота в місті, життя – майже на лоні природи". Такі мегаполіси, як Чикаго, Лос-Анжелос, Париж, Берлін, Мілан, оточені хорошими магістралями та котеджними містечками. Півгодини за кермом авто чи на якомусь маршрутному автобусі - і вже на роботі, в центральній частині міста. І у "них" воно не завжди як у кіно – пробки на дорогах, ріст цін на пальне…

 

Зате до сьогоднішніх переваг котеджу можна віднести його поетапне будівництво. В умовах ускладнення процедури видачі кредитів, без яких не обійтись при покупці квартири, ви можете

вкладати кошти у спорудження власного котеджу поступово, будуючи його окремими частинами, залучати власні сили, тренувати організаторські здібності...

 

Отже, ви знайшли достатньо аргументів і шальки терезів схилися на бік котеджу, а не квартири у безликій новобудові десь на майже пустельних пісках Позняків чи Харківського району? Тоді незайвим буде дізнатися про підводні рифи цієї благородної справи – будівництва власної оселі.

Перше і найголовніше чим варто керуватися ще до початку будівництва – вибір клаптя землі, де постане ваше майбутнє "родинне гніздо".

 

Про ціни (їх можна знайти в оголошеннях про продаж) ввічливо промовчимо – давно відомо, що у 90 випадках із 100 вони явно завищені через стабільний попит і спекуляції. На ціну землі повинні впливати в першу чергу об’єктивні фактори: наявність дороги, наближеність до міста, школи, поліклініки, магазину, рекреаційних факторів (озера/ріки, лісу), розвитку інфраструктури (газу, каналізації). Важливу роль грають такі чинники, як рельєф ділянки (на плоскій фундамент коштуватиме значно менше, ніж на схилах, де треба робити підпірні стіни, забивати палі, щоб грунт не "поїхав"), розташування високовольтних ліній електропередач поряд з земельною ділянкою (за Державними будівельними нормами залежно від відстані до ЛЕП і напруги на ній, частина землі може виявитися непридатною для будівництва, ці ж таки норми регламентують відстані між майбутньою забудовою і межами ділянки, існуючою забудовою на сусідській території).

 

Не зайвим буде пошукати в Інтернеті та пресі відомості про плани розвитку прилеглої території: чи не планується поблизу будівництво сміттєспалювального заводу, магістрального газогону, митного терміналу, висотного мікрорайону чи інших об’єктів, з якими б ви не хотіли сусідити. В місцевій раді люди можуть виявитися не дуже балакучими, проте, можливо, саме тут ви дізнаєтеся щось про реальні плани забудови і стан речей у господарстві населеного пункту. Важливо також дізнатися плани ваших сусідів: може трапитися так, що хтось з них захоче збудувати, наприклад… міні-готель до Євро-2012? Будь-яка інформація допоможе дізнатися реальну вартість землі, яку вам пропонують. Варто мати на увазі, що середня вартість "чистої" ділянки в межах години їзди від Києва навряд чи буде меншою за ціну однокімнатної квартири у столиці. Варто врахувати і транспортне сполучення з містом - деякі напрямки досі обходяться розбитою дорогою зі щоранковими пробками.

 

Тут треба застосувати максимум винахідливості й підприємливості і відповісти собі на питання – що важливіше: їхати на роботу чи везти дитину в школу півтори-дві години щодня, чи погодитися на маленьку ділянку в садовому кооперативі в межах Києва? В будь-якому випадку на компроміс йти доведеться, якщо ви, звичайно, бажаєте зекономити та виграти у майбутньому. Якщо вирішено найголовніше питання – де ви хочете придбати ділянку, враховуючи баланс між ціною і, умовно кажучи, якістю, а також сімейним компромісом (кожен член сім’ї вимагає своїх критеріїв оцінки), можна вважати - півсправи зроблено. Ну і грошей, звичайно, витрачено немало.

 

Якщо всі можливі варіанти були вивчені, обраний варіант – найоптимальніший, покупка здійснена, документи вірно оформлені і належним чином зареєстровані в органах місцевої влади, у вас є акт на землю, кадастровий план і цей крок вам виявився вам до снаги – за вами наступний крок: проектування.

 

На початкових стадіях архітектора може замінити товстий журнал з компакт-диском (чи без нього) типу "Готові проекти", або все той же Інтернет. Такі "підручники", де все відсортовано за площею та кількістю кімнат, допоможуть вам зорієнтуватись у вимогах до котеджу. Скільки людей буде там жити, скільки спалень і вбиралень потрібно, хочете ви мати гараж в будинку – чи окремий. Яскраві картинки зорієнтують вас у формі вікон і даху, оздоблювальних матеріалах. Якщо ви думаєте, що знайдений варіант проекту максимально вас задовольняє, його прив’язку до реальних умов вашої ділянки допоможуть зробити вже згадувані Державні будівельні норми України – ДБН. Якщо відстані до нормованих об’єктів недостатні, а ви не хочете мати проблем з місцевими органами влади при оформленні права власності на будинок, доведеться шукати інший варіант планування.

 

Обов’язково слід звернути увагу на габаритні розміри будинку, який ви хочете збудувати – довжину і ширину. Потрібно буде згадати креслення, яке ви, можливо, вчили в школі. Аркуш з кадастровим планом, який повинен бути у власника ділянки разом в Держактом на землю, зазвичай накреслений в масштабі 1:500. Це означає, що в одному сантиметрі на папері – 500 см (5м) в дійсності (для контролю можете переміряти рулеткою). Наклавши на кадастровий план кальку, спробуйте прикинути – чи вміщається ваш проект у ділянку, не перешкоджає проїздам чи проходам, які ви хочете мати на ділянці. Не слід забувати, що мінімальна відстань від паркану сусіда – це 1 метр, але за умови, що ваша споруда віддалена від будинку сусіда мінімум на 8-10 метрів (залежно від висоти і вогнетривкості). Важливо врахувати і місця майбутнього розташування свердловини питної води та каналізації, а також місце вводу газу та електрики від вуличної мережі.

 

Якщо у вас поряд з ділянкою є газ, і ви збираєтеся його підводити до будинку, слід врахувати той фактор, що відстань між повітряною лінією електропередач і підйомом газової труби перед входом у ваш будинок має бути не менше 5 метрів.

 

Якщо свердловина питної води на ділянці достатньо глибока (це, зазвичай, 40-70 м), то фільтраційне поле (ділянку від 2х2 м, щоб остання фракція відстояної каналізаційної води змогла потрапити в землю) не обов’язково відносити на значну відстань, якщо цього вимагають розміри ділянки. Зрештою, професійну консультацію на тему інженерного обладнання ви можете отримати у фірм-виробників на галузевих виставках, що систематично проводяться в МВЦ на М "Лівобережна" та Експоцентрі на Салютній.

 

Важливо також з'ясувати, який рівень грунтових вод на вашій ділянці. Це знадобиться для фундаменту. Якщо рівень грунтової води високий (навесні довго не висихають калюжі), то підвал будинку треба буде якісно гідроізолювати, щоб там не було води, або взагалі відмовитися від коштовних підземних робіт. Це суттєво вплине на вартість будинку, особливо на початкових стадіях.

 

Для реєстрації майбутнього будинку, замовлення проектів підключення зовнішніх мереж (світло, газ) вам таки знадобляться послуги архітектора з дійсною ліцензією Мінбуду. Якщо до знайомства з цим спеціалістом ви визначитеся з потрібним проектом та погодите на сімейній раді всі подробиці, це дозволить суттєво зекономити. Адже ціни на проектування індивідуальних будинків в столиці рідко коли починаються з 20 у.о. за м2 площі будинку. Таким чином проект середнього будинку в 130-140 м2 обійдеться мінімум в 2600 у.о.

 

Через Інтернет можна замовити готовий проект з бази даних приблизно за 500 у.о. Звичайно, до ваших умов його ніхто адаптувати не буде – ви отримаєте необхідний мінімум часто застосовуваних рішень. Якщо пощастить, можна знайти варіант, коли знайдений вами у журналах проект середніх розмірів можуть адаптувати до місцевих умов за 700 у.о. До проекту повинні обов’язково входити поповерхові плани з розмірами приміщень, дверей і вікон, плани фундаменту та даху, розрізи по східцевому марші, всі фасади з розмірами.

 

До повного комплекту креслень (за відповідної ціни) повинні входити максимально точні плани поверхів, креслення вікон і дверей будинку, оздоблення стін, стель і підлог у кожній кімнаті, вузли монтажу фундаменту, перекриття, даху. Окремими розділами проекту є конструктивні креслення, звідки ви можете дізнатися, скільки бетону треба на фундамент, яка арматура потрібна, як саме її розташовувати, щоб будинок витримав розрахункові навантаження. Також до проекту входять розділи електро-, водо- і газопостачання, каналізації. Звичайно, такі специфічні розділи, як газопостачання краще замовити у постачальника-монополіста на ринку – Київгазу. Щоб зекономити на проекті, слід озброїтись досвідом користувачів Інтернету, що згуртувалися на форумах і допомагають один одному порадами на шляху будівництва власного житла.

 

Є варіант знайти милу оку картинку з майбутнім будинком і віддати її в руки виконробу, що буде керувати бригадою будівельників. Звичайно, в такому випадку ви зекономите свій час, але витратите чимало грошей, а будівельники намагатимуться спростити "до непристойного" обраний вами проект. Виконроб буде показувати кошториси на етапи будівництва, а вам потрібно буде контролювати якість робіт. Знайти будівельника можна через знайомих або за оголошеннями. Надійний спосіб – пройтися в районі вашої ділянки, там знайдуться робітники, які незабаром звільняються і можна домовитися, щоб вони попрацювали у вас, якщо ціна підійде. Елементарне копання ями у Києві коштує 100 грн за м3. У випадку залучення виконроба ціни зростають.

 

Заради експерименту варто порівняти: ціна фундаменту без підвалу для будинку 8*8 метрів за умови роботи виконроба обійдеться у 75 000 грн. Якщо ж у вас вистачить часу, енергії і бажання, то в небудівельний сезон (пізно восени) можна знайти бригаду, що візьме за роботу 6 500 грн. Матеріали обійдуться ще у 21 000 грн. Отже, економія може скласти біля 47 000 грн. Але вам доведеться подбати, де буде мешкати найнята вами бригада протягом одного-двох тижнів.

 

Лишень "коробка" (фундамент, стіни, дах і вікна) середнього будинку за нинішніми цінами у Києві та в межах 30 км зони влетить вам у суму щонайменше 50 000 - 70 000 у.о.

 

Через пошук в інтернеті ви легко знайдете потрібні вам будматеріали. Останнім часом через стагнацію на ринку будівництва ціни на окремі матеріали знизились. Стабільно росте тільки плата за роботу, що її просять будівельники. Отже, якщо є можливість застосувати власну працю і бажання зекономити - можете сміливо опановувати професію проектувальника, виконроба чи каменяра на власній ділянці. Важко тільки спочатку. Звичайно, намалювати будинок – не означає його негайно отримати, але якщо ви чітко вирішили звести дім власної мрії – справа за малим… майже :)

 

 

Олег Гречух, архітектор

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А что в этом проекте особенного? Внешне - абсолютно усредненный. Если кухня-столовая-гостинная в 33 метра и такой конфигурации Вас устраивает - хорошо. Тогда доробатывайте помнщеня по левой стороне. Но мне кажется что поискав еще немного, Вы найдете более подходящий под Ваш участок вариант (без заморочек с переделками).

 

Внутренняя планировка совсем не устраивает...

Нравится фасад, фронтон и пропорции.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...