Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Утеплений чи неутеплений зовнішній вентканал

wow4yk

Рекомендовані повідомлення

просто чим холодніше, то тим більше конденсату утворюеться

 

ага и когда -20 С на улице он будет "скатываться шариками в виде ледяного горошка в коробочку снизу" называемую тройником с лейкой)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можете дати посилання в інтернеті на конденсатозбірники які плануєте встановити?

Я його ще в очі не бачив, як мені пояснили він "прохідний".

 

Добавлено через 5 минут

ага и когда -20 С на улице он будет "скатываться шариками в виде ледяного горошка в коробочку снизу" называемую тройником с лейкой)))

 

Посміятись я також не проти :) але всеж таки.

 

Якщо я ставлю зовнішню трубу утеплену - це виключає ймовірність утворення в ній конденсату ? Думаю 100% гарантії ніхто не дасть. Якщо так, то чому в мому випадку не перестрахуватись, і передбачити наперед місце в теплій зоні, де б конденсат мав збиратись, а не стікати, аж до вхідних решіток.

 

Просто варіант, до якого мене схиляють виконавці - неутеплена зовнішня труба і неутепленйи кондестатозбірник ззовні, тепер вже зовсім не подобається.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо я ставлю зовнішню трубу утеплену - це виключає ймовірність утворення в ній конденсату ? Думаю 100% гарантії ніхто не дасть. Якщо так, то чому в мому випадку не перестрахуватись, і передбачити наперед місце в теплій зоні, де б конденсат мав збиратись, а не стікати, аж до вхідних решіток.

 

Просто варіант, до якого мене схиляють виконавці - неутеплена зовнішня труба і неутепленйи кондестатозбірник ззовні, тепер вже зовсім не подобається.

 

Я наприклад свої існуючі вент канали буду спеціально утеплювати, люди в яких я консультувався, запевняли мене, що гарне утеплення зменшить утворення конденсату на стінках вент каналу.

 

У вашому випадку взагалі незрозуміло навіщо вам конденсатозбірник, чи ви збираєтесь приймати в тому приміщенні ванну?

як на мене найпростіший спосіб посавити в трубу вентилятор на видув, а також організувати приток свіжого повітря.

 

Є інший спосіб поставити приточно витяжну систему, один раз якось бачив таку, здається вентс, в приміщені доволі комфортно, відчувається свіже повітря, в один канал повітря заходить і змішується якось з повітрям із кімнати, і є канал для відведення повітря із кімнати, в результаті маємо комфортне середовище в приміщенні (температура середня між кімнатною і вуличною).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У вашому випадку взагалі незрозуміло навіщо вам конденсатозбірник, чи ви збираєтесь приймати в тому приміщенні ванну?

Ванну приймати там не буду... Найбльшим постачальником вологи може бути тільки білизна під сетлею.

Кондесатозбірник хочу про всяк випадок, щоб не капало з вентиляції в середині в екстремальних умовах.

 

Добавлено через 59 секунд

як на мене найпростіший спосіб посавити в трубу вентилятор на видув,

Ця труба в середині буде мати три відгалуження, вентилятор хіба канальний, як варіант на майбутнє.

 

Добавлено через 57 секунд

а також організувати приток свіжого повітря.

 

Вже організовуєм :)

 

Добавлено через 1 минуту

Є інший спосіб поставити приточно витяжну систему, один раз якось бачив таку, здається вентс, в приміщені доволі комфортно, відчувається свіже повітря, в один канал повітря заходить і змішується якось з повітрям із кімнати, і є канал для відведення повітря із кімнати, в результаті маємо комфортне середовище в приміщенні (температура середня між кімнатною і вуличною).

 

Вирішив винайти свій велосипед :) - лінк вище

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можете дати посилання в інтернеті на конденсатозбірники які плануєте встановити?

Я його ще в очі не бачив, як мені пояснили він "прохідний".

 

Ось такий вот він виявився.

IMG_5114_S.thumb.jpg.778878a6191ddd9fbbabc86a51b2b21e.jpg

IMG_5115_S.thumb.jpg.210ee5813fc6be7c2804fe67c6872f07.jpg

Змінено користувачем wow4yk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уламали мене монтажники всетаки на неутеплену трубу. Кажуть, таке робили не раз, утеплюють тільки під котел. Одним словом дали гарантію, з обіцянкою переробити за свій рахунок якщо що... :)

 

Ось, що в них получилось.

IMG_5123_S.thumb.jpg.2dc8751a78d381168ac216539d015cb7.jpg

Конденсатозібрник майже на початку труби, зі шлангом в ринві. Вигляд не зовсім по феншую, але тяга в трубі є. Затягнули трубу вище домових каналів. Провіряв тягу також коли був сильний вітер на дворі, то тягне так ніби вентилятор в трубі працює... :) Треба буде ще відновити "пиріг" під кришею (утеплення, пароізоляція, вагонка). Тоді буде чіткіша картина з тягою.

Змінено користувачем wow4yk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

обов'язково відпишіться про зиму! Дуже актуальне питання.

Ну да. Зимою будуть бойові випробування.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уламали мене монтажники всетаки на неутеплену трубу. Кажуть, таке робили не раз, утеплюють тільки під котел.

 

Еще те Алени. :fool:

На зиму готовьте затычку для этой трубы. :D:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На зиму готовьте затычку для этой трубы.

думаю зимой нам информации не видать по этому решению((((

 

А было бы очень интерестно, так как если все будет ок (что очень мало вероятно) значит можно "удешевить" некоторые объекты)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

значит можно "удешевить" некоторые объекты)))

 

О, точно! Летом - вытяжка, зимой - приточка. :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можливі проблеми

 

 

а) зворотня тяга

Зараз літом тяга нормальна, зимою як правило краща, але може получитись і напаки при певних умовах. Запланував і приточку окремо, що має знизити ймовірність перекидання тяги в усіх вентканала. Крайній випадок - закупорити канал, фіксання - канал всетаки утеплити і можливо поставити канальний вентилятор на цей канал, якщо буде не достатньо.

 

б) утворення конденсату "перед" зовнішнім відстійником - затікання конденсату всередину

Для цьго овсерівно перестрахуюсь і зроблю саморобний відстійник в теплій зоні. Грошей великих це не коштує, а дасть змогу перестрахуватись, і наочно контролювати, як зовнішній вентканал справляється з конденсатом. Утеплений канал мав би покращити це питання.

 

в) замезрзання зовнішнього відстійника - конденсат зі всієї труби буде затікати всередину.

Захист такий же ж як і в пункті б). Також потрібне утеплення каналу і зовнішнього відстіника, або взагалі його забрати.

 

г) відлига (зимою весною) - все що намерзло в трубі всередині почне різко танути і можливо потече всередину

Захист такий же ж як і в пункті б) Утеплення каналу також потрібне.

 

д) канал 130мм замерзне повністю

Слабо віриться , але тоді просто не буде працювати :)

 

Які можливі проблеми пропустив ?

 

Як видно з перелічених проблем, я бачу смисл, всетаки, як і казав вище, перестрахуватись і організувати свій відстійник в теплій зоні. Окрім перестраховки, він дасть змогу мені контролювати як зовнішній канал спарвляється з кондентсатом і обмерзанням. І відповідно, в разі проблем, дасть змогу "заставити" монтажників всетаки переробити канал на утеплений, як і було обіцяно за їх кошт.

 

Зараз знову налетять на мене, мол треба було прокалсти сендвіч трубу і ні про що непереживати :) Скажу, що я невірю, що стандартна сендвіч труба 100% виключила б всі перелічені вище проблеми, хіба мінімізувал б.

 

Але то все покаже зима... :) :beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Висота!!! Білизна буде висіти під сетлею, щоб не псувати пейзаж . А в кладовці всі 5... так получилось.

В квартирі 2.7.

Як би була стандартна висота, я б мабуть нічого не городив.

Ось так вона виглядає здвору.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
що має знизити ймовірність перекидання тяги в усіх вентканала.

Сфоткав зсередини решту домових вентканалів. Вроді переріз непоганий - не видно щоб будівельники зхалтурили.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там де завів трубу додаткового винтканалу стеля була зашита пвх вагонкою - мусів все здерти. Довелось організувати імпровізоване "віконечко" навколо труби в стелі, щоб в майбутньому знову не ламати всю стелю, якщо терба буде знову щось з тою трубою робити.

IMG_5246_S.thumb.jpg.cb2d6d74667dcfe3e7f118f9dbf17225.jpg

До тогож мої майстр невімють щільно заробляти стелю з утепленням і пароізоляцією - стелі в лоджіях взимку продувались по краям. Тому довелось побавитись трохи самому, щоб бути впевненим в результаті.

IMG_5349_S.thumb.jpg.3f065ddfd58d52a288c68a3851000c77.jpg

Залишилось підшити гіпоскартоном з "віконечком".

 

два - при такой конструкции на естественную тягу можно не рассчитывать.

 

Побачим як буде зимою, але скільки раз провіряв тягу в цій трубі цього літа, то вона чомусь навіть більша ніж в інших(домових) вентканалах...

Може далось в знаки, що грибок труби підняли навіть вище домових вентканалів.

Такщо геометрія терпима -має право на життя :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

 

 

Побачим як буде зимою, але скільки раз провіряв тягу в цій трубі цього літа, то вона чомусь навіть більша ніж в інших(домових) вентканалах...

 

Пока наружная труба будет теплой - тяга будет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
думаю зимой нам информации не видать по этому решению((((

 

Майже вагдали, інформація буде раніше.

 

Десь там в постах вище, пробував перелічити можливі пробелми із трубою. Але ще раз переконався, що всього передбачити неможливо, а особливо "криворукості" майстрів :mad: Шкода що знайшов їх по рекомендаціях знайомих...

 

Якщо коротко, то останні дощі перетоврили трубу із вентиляційної у водостічну, в прямому смислі цього слова... :lol:

 

В один день, після дощу, побачив на підлозі, якраз під трубою, ось таку "мокру пляму" в будівельному мусорі - конденсат, спочатку, подумав я.

IMG_5428_S.thumb.jpg.e7536c323c03c4023e73ead9d1cf4110.jpg

 

Черз декілька днів, коли знову був дощ, мокрі плями вже зовсім не здавались результатом конденсату.

IMG_5442_S.thumb.jpg.b7f4e35927a8c6c5ebb55c40d85366ef.jpg

 

Ретельне обслідування, довело, що саме дощова вода, якимось чином, витікає саме із вентидяційної труби - засунув руку в трубу, а там на горизонтальній ділянці "калюжа".

IMG_5443_S.thumb.jpg.d5a74ea01ef892e359f2ad0d12b31078.jpg

 

Коли був безпереревний дощ півтора доби, то встиг "зібрати" 50л води!!! а було ще більше, бо відро переливалось.

 

На зиму готовьте затычку для этой трубы.

"Затичка", а вірніше "дежурное" відро під трубою стоїть уже.

 

 

А що із хваленим конденсатозбірником? Тут майстри мене також намахали. Коли встановили конденсатозбірник, то шланг від нього був "переломаний". Причому помітив я це по фото через декілька днів після монтажу. На моє зауваження, пообіцяли що він(шланг) сам випрямиться на сонці. Ось маю два фото з різницею в два місці і бачу що таки надурили.

IMG_5117_1.thumb.jpg.7c33de1d5b4b559847754278e3eae223.jpg IMG_5425_1.jpg.d0b0074aa40def386d5ab95a4e7079ae.jpg

(Добре що "мильниця" із 12х оптичним зумом - фото з відстані 40-50м).

На другому фото, гарно видно, по тіні на стіні, що шланг "не прохідний".

Тобто і по результату, і по зовнішніх ознаках конденсатозбірник не працює.

 

Але саме головне, я ніяк не можу зрозуміти, як можна було так скласти вентиляційну трубу, щоб вона в дощ умудрялась збирати відра води за добу.... :evil:

 

Чи труба складена раструбами вгору, чи замало хомутів і труба "просіла" і появились щілини для затікання, чи по правилам всі стики мали бути загерметизовані герметиком або якимось скотчем, а цього не було зроблено ... а може все вкупі...

 

Те що вода в такій кількості може "прориватись" під грибок я слабо вірю.

 

Виконавець обіцяє заглянути для вирішення проблеми вже другий тиждень... ждемс :evil:

 

Довелось організувати імпровізоване "віконечко" навколо труби в стелі, щоб в майбутньому знову не ламати всю стелю, якщо терба буде знову щось з тою трубою робити.

 

Бачу "віконечко" стане в пригоді ще не раз...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо коротко, то останні дощі перетоврили трубу із вентиляційної у водостічну, в прямому смислі цього слова... :lol:

 

У Вас видимо с парапета капает на вашу трубу с соотв. затеканием. На самой первой фотке, которую вылаживали давно, там это хорошо видно.:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У Вас видимо с парапета капает на вашу трубу с соотв. затеканием. На самой первой фотке, которую вылаживали давно, там это хорошо видно.:beer:

 

Мається наувазі ось це фото ? Мається наувазі якесь конкретне місце?

 

Ну те що на трубу буде "капати" це само собою зрозуміло, але хіба проникнення дощової води літрами всередину труби це норма ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

проблема герметизації вводу. Ви впевненні на 100 % що тече з внутрішньої частини труби?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...