Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

60м (Бучак). Непогружная НС на 50мм, как альтернатива погружного на 125мм.

S_Lava

Рекомендовані повідомлення

Доброй ночи, форумчане.

Прошу помощи коллективного разума.

 

Место: с. Пирново, Вышгородский р-н.

Задача: водообеспечение дачи (2 человека + полив изредка) в незимний период.

Вводные: УГВ ~ 2500-2700мм

У соседа пробурено 62 м на Бучак - хорошая вода, статический уровень 1200мм.

У соседа пробурено 25 м на Полтаву(?) - плохая железистая вода (не знаю параметров, не нужна такая вода).

Дилема: Выбор варианта (см. ниже)

Вариант 1 - Бучак одна колонна 125мм. погружной насос.

Вариант 2 - Бучак одна колонна 50мм. непогружной сомовсасывающий насос (НС).

 

Варианты отличаются:

- ЦЕНОЙ прежде всего,

- надежностью получения воды (?),

- дебитом (что сильно не волнует, думаю на нужды будет достаточно не более 2куб.м/сут.)

 

Подскажите, пожалуйста/будьласка, какие могут быть подводные Камни в обоих вариантах?

На сколько надежна система по Варианту 2 в плане зависимости от статического/динамисеского уровня воды в скважине?

Буду признателен за любые советы, подсказки. :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прошу помощи коллективного разума.

 

Читайте статті на сайтах, або користуйтесь пошуком на форумі - порвали по цій темі не один баян.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чесно, курю даний форум детально більше двох років. Що таке пошук добре знаю і юзаю.

Але по данній темі пошук мені толкових відповідей не дав.

Якісь клаптики від тих порваних інструментів де-інде, але не більше. :)

 

По статті.

По-п’яте, для "свистків" потрібно використовувати тільки трубу важкого типу (якщо мова йде про часто уживану поліетиленову). Розрідження всередині труби, що створює насос, і тиск ґрунтів іззовні призводять до деформації труби. При цьому падіння продуктивності насоса – це лише менша біда. Більша – коли "свисток" пробурений на другий водоносний горизонт (на лівобережжі - бучак) і по зазору між ущільненими ґрунтами затруб’я і деформованою трубою перетікають униз поверхневі та грунтові води, "багаті" залізом, сільгоспхімією та каналізаційними стоками. Таким чином створюється пляма локального забруднення.

 

Отже, мій Варіант 1 - також не годиться тому що одноколонний. Треба облаштовувати другий стовбур (Обсадну колонну з цементажем затрубного простору) металічною трубою до верху Бучака, розбурювати цемент, проходити Бучак меншим діаметром і там уже спускати експлуатаційну колону з нПВХ на занурений насос??? Прикольно.

 

А взагалі стаття про те що Таврія гірша за Тойоту (однобічно упереджена imho)

 

 

П.С. Мамай, дякую за координати в ЛС. Хочу трошки більше свою думку для себе самого скласти в голові, а потім зателефоную. :beer:

Змінено користувачем S_Lava
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я думаю, что фактор везения присущ и скважине на 50 и 125 мм.

У моего соседа, на левом , кстати берегу, сделана скважина 72м, трубой 50.

Работает уже года четыре. Дебет - дай бог! Качество воды отменное, бюджет до сих пор радует!

А ужасов можно рассказать туеву хучу и о 125 скважинах, и о 50мм...

По поводу гарантий, так более мутной гарантии, чем на скважину я честно говоря не встречал.....56eb70d936976055e937f9e3d6f4ee32.gif

Так, что уважаемый топикастер, не все так уж очевидно...

 

P.S. Я кстати к водному бизнесу отношусь только той стороной, что ее, в смысле воду, пью...Кстати, "свистки" не делаю, и даже не знаю, как они устроены....26a8bc3773f1f0871eb342d8d742252b.gif

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отже, мій Варіант 1 - також не годиться тому що одноколонний.

 

Твердження справедливе частково. "Свистки" роблять тільки з ПЕ (поліетиленових) труб. 125 труба може бути тією ж ПЕ (поліетиленовою), ПП (поліпропіленовою) та нПВХ (непластифікованого полівінілхлориду). Порівняйте модуль деформації: ПЕ = 900, ПП = 1200, нПВХ = 3000 мПа

Якщо на 125 діаметрі вжити ПЕ - то буде "такий же вигляд тільки збоку", а от нПВХ-труба найбільш стійка до зовнішнього тиску ґрунтів та за своєю міцністю найближча з полімерних матеріалів до металу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Лень искать: уже обсуждалась тема даже в этом месяце и приводилась цена насоса, который по мнению одних не влезет в 50мм трубу, а другие доказывали обратное. Найдя насос реальный - пощупайте его, а тогда принимайте решение: влезет, не влезет, что делать если не влезет и статический уровень воды будет ниже 8 метров, или дебет будет недостаточным и куда эту скважину деть потом?

Если вы игрок и карма у вас хорошая - играйте, если нет - копите деньги и делайте под скважинный насос.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Твердження справедливе частково. "Свистки" роблять тільки з ПЕ (поліетиленових) труб. 125 труба може бути тією ж ПЕ (поліетиленовою), ПП (поліпропіленовою) та нПВХ (непластифікованого полівінілхлориду). Порівняйте модуль деформації: ПЕ = 900, ПП = 1200, нПВХ = 3000 мПа

Якщо на 125 діаметрі вжити ПЕ - то буде "такий же вигляд тільки збоку", а от нПВХ-труба найбільш стійка до зовнішнього тиску ґрунтів та за своєю міцністю найближча з полімерних матеріалів до металу.

 

Про різні типи "пластикових" труб я вже нарив на форумі, навіть здається з одного з Ваших постів.

За це дякую, раніше не придавав цьому уваги: пластик як пластик.

 

Про трубу 50мм - хіба їх не буває нПВХ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50мм - хіба їх не буває нПВХ?

А навіщо? Це спеціальні обсадні труби. Тому і не буває. Якщо дуже хочеться зробити «свисток», хоча б 60+мм візьміть. Щоб ежектор (зовнішній діаметр від 51 мм) можна було опустити у свердловину, якщо рівень води замалий для поверхневого насосу буде.

ЗІ У самого та сама проблема: рівень води в колодязі падає кожного року. Бурити нормальну 125 мм свердловину немає грошей. Бурити 70+ метрів. Але «свистків» у нас не бурять зовсім.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хоча б 60+мм візьміть. Щоб ежектор (зовнішній діаметр від 51 мм) можна було опустити у свердловину, якщо рівень води замалий для поверхневого насосу буде.

 

На даний момент маю таку саму думку.

Дивлюся на насос www.pomp.com.ua/product_518.html

JDW2_rasmeru.png

У нього зовнішній діаметр ежектора 49 мм.

 

треба з"ясувати які діаметри ПВХ труб є у львівського заводу і які вообше тут є в наявності.

 

На данному етапі будівництва - 15к гривень є доволі суттєвою економією, тому і думаю про "свисток".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У соседа пробурено 62 м на Бучак - хорошая вода, статический уровень 1200мм.

 

 

Учитывая такую статику в Вашем районе - Вам подойдет самовсасывающий насос, бурите 50-й трубойЖ-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На даний момент маю таку саму думку.

Дивлюся на насос www.pomp.com.ua/product_518.html

JDW2_rasmeru.png

У нього зовнішній діаметр ежектора 49 мм.

 

треба з"ясувати які діаметри ПВХ труб є у львівського заводу і які вообше тут є в наявності.

 

На данному етапі будівництва - 15к гривень є доволі суттєвою економією, тому і думаю про "свисток".

Можете не смотреть на этот насос. Во первых их никто в украину не завозит, а значит срок поставки месяц, а во вторых правильно его смонтировать - очень попотеть надо. Очень критичен к качеству монтажа и капризен в работе.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А взагалі стаття .... (однобічно упереджена imho)
З огляду на те, що "свисток" - найпримітивніше та найненадійніше, що можна пробурити, не розумію в чому однобічність? в чому упередженість?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З огляду на те, що "свисток" - найпримітивніше та найненадійніше, що можна пробурити, не розумію в чому однобічність? в чому упередженість?

 

Мені буде важко вести з вами грунтовну полеміку, адже зрозуміло, що я не профессіонал в гідрогеології та гідробурінні. Проте технічні освіти дозволяють знайти як мінімум ДВІ переваги "свистка" перед повноцінною свердловиною на неверховодні горизонти:

- Низька вартість.

- легкість обслуговування (доступність) насосного обладнання.

 

Швидкість проведення робіт я не зазначую, тому що для кінцевого споживача вона не має особливого значення.

Результат - маєму ту саму воду, що і з навороченої свердловини, проте меньшим дебітом. але при відсутності 15 чоловік постійного проживання та бассейну - дебіту із "свистка" вистачає по вінця.

 

Звісно, є деякі обмеження з огляду на залежність від статичного рівня рідини (незанурюваний насос), та геологічної ситуації (міцність труби)...

Проте для невеликого дачного господарства сім"ї із середнім рівнем прибутку по країні (близько 4т. грн) - це, в багатьох випадках, ЄДИНИЙ споіб дістатися до пристойної води.

 

П.С. Зрозумійте мене вірно.

Я ніяким чином не хочу отримати щось на халяву та пошити 7 шапок з однієї шкірки крілика.... Але й будувати космічний корабель для поїздки на базарь у сусідній райцентр.. також не маю бажання.

 

Добавлено через 16 минут

Можете не смотреть на этот насос. Во первых их никто в украину не завозит, а значит срок поставки месяц, а во вторых правильно его смонтировать - очень попотеть надо. Очень критичен к качеству монтажа и капризен в работе.

 

Тут спорить даже не счем.

Обзвонил пару-тройку фирм. Все верно, надо ждать.

Ну и то что эжекторные насосы прихотливы к качетсвенному подключению - тоже известно.

но если звезды зажигают, значит это комунибуть нужно. (с)

 

Данный носос со спуском эжектора в ствол скважины рассматривается как резервный вариант на случай падения уровня ниже допустимых 7 метров.

 

Откровенно говоря - возможность падения уровня воды - это единственное что меня на данном этапе заставляет задумываться над устройством "свистка" и возможных вариантах, а не установить его у себя на участке без каких бы то нибыло колебаний. Ну и соответсвенно бередить "широкий загал" своими проблемами-мыслями-доводами.

:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

но если звезды зажигают, значит это комунибуть нужно. (с)

Может быть и нужно. Но если оборудование завозится поштучно то и запчасти вам будут завозить поштучно. Согласитесь посреди зимы без воды ждать например месяц рабочее колесо, или там корпус?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...для невеликого дачного господарства сім"ї із середнім рівнем прибутку по країні (близько 4т. грн) - це, в багатьох випадках, ЄДИНИЙ споіб дістатися до пристойної води.

 

Чи надовго? burinnja.com.ua/novyna12.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нарешті я зрозуміла, що Мамай буде заперечувати будь-чий буровий досвід, якщо він не зроблений у дві колони за правилами, які сьогодні вже давно застаріли.

 

Чи є якісь нормативні документи, які вимагають буріння саме в дві колони? Сучасні нормативні документи? Мені вже стало цікаво...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Может быть и нужно. Но если оборудование завозится поштучно то и запчасти вам будут завозить поштучно. Согласитесь посреди зимы без воды ждать например месяц рабочее колесо, или там корпус?

 

Домик Дачный (в старте описано). Зимой там никого не будет.

Отсутсвие воды не будет огромной проблемой (соседи хорошие :beer:)

Если бы речь шла о доме для постоянного проживания - тут даже не сомневался и ставил погружной насос в 125ю трубу.

 

П.С. - думаю, при правильном подключении и соблюдении режимов эксплуатации, хорошая техника должна служить долго. а если ей еще и ТО делеть разок в пяток годков - то считай вечно. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи надовго? burinnja.com.ua/novyna12.html

 

Якщо відверто, то це... як би це виразитись політкоректно... зібрання поважної громади буровиків не несе ніякого іншого змісту окрім спроби позбутися частини конкурентів в бізнесі (та і спроба - не спроба, а так - пожалілися одне-одному).

Компашки-фірмачі "дяді Вані" шо вже по 10-20 років бурять та облаштовують "свистки" на києвщині псують малину серйозним конторам, котрі б хотіли бічити в кожному подвір"ї дво-три колонну свердловину обсаджену металом, затампоновану портланд-цементом та перфоровану торпедним способом :D.

 

Про забруднення та заколонні перетоки ми можемо багато сперичатися та навішувати страшилки споживачам на вуха.

Кожен робить Те, що вважає за потрібне, а саме головне ВИГІДНЕ для себе, друзів, родини, країни.

Звісно ж, що в забруденні нижніх поверхів водоносності винуваті безвідповідальні "дяді Вані", які наївним споживачам нерозказують всієї правди, а бурять необсадженні свистки.

 

Знову ж таки, повторюся. Я за раціональне використання коштів та за РОЗУМНУ ЕКОНОМІЮ.

 

П.С. Незацементована свердловина 125-го діаметру має набагато більший заколонний простір нід 50-ка, і, відповідно, більшу здатність до "забруднення нижчележачих горизонтів". Але... всі ці заколонні перетоки при поверхневому бурінні та данних тисках - то є примара.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не будь-який, а тільки Ваший. :rolleyes:

 

Та хіба ж то мій?:D Це звертайтеся до буровиків, які всі Осокорки тут перебурили і до яких усі звертаються, зокрема я. Можу телефон дати. Вони місцеву специфіку добре знають, бо пробурили вже кілька сотен скважин саме тут. Мій осокорський досвід -- лише дві скважини по 10 метрів і одна 72. Це замало. Крім того, я погано собі уявляю, що саме відбувається в нашому горизонті. Боюся, цього не уявляє ніхто:D

 

Як би там не було, а людина, яка настирливо вимагає того, що ніхто не зараз робить, і відметає те, що роблятьзараз усі, -- безнадійний романтик. На форумі є такі безнадійні романтики, які відметають шнур ШВВП для прокладки електрики, є такі безнадійні романтики, які вимагають буріння самке в дві колони, а не в одну, -- є інші романтики, для яких інструкція важливіша за живе життя. Але мені здається, така позиція -- це саморуйнація особистості. Життя треба приймати таким, яким воно є, а не таким, яким воно повинно бути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Остается только сказать что "Васям" надо и нормы переписать существующие. Действительно зачем те инженеры нужны, глупости какие-то придумывают ))
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Остается только сказать что "Васям" надо и нормы переписать существующие. Действительно зачем те инженеры нужны, глупости какие-то придумывают ))

 

Ну никто не спорит, что развитие науки и техники оказывает неоспоримое влияние на прогресс человечества. А инженеры в этом играют одну из ведущих ролей.

Но, к примеру, у моего дядьки в селе стоит глинобитная деревянная хата, построеная более полуторавека назад.... как вы уже поняли - строилась она без привлечения инженеров и - О УЖАС - без следования ДБНам.

 

Кчему я это - давайте не искать БЕЛОЕ и ЧЕРНОЕ. Давайте искать разумные компромисы и рационально использовать время, ресурсы, деньги.

 

П.С. так как сам являюсь инженером - "меня не надо агитировать за Советскую власть" :beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... зібрання поважної громади буровиків не несе ніякого іншого змісту окрім спроби позбутися частини конкурентів в бізнесі (та і спроба - не спроба, а так - пожалілися одне-одному).

Компашки-фірмачі "дяді Вані" шо вже по 10-20 років бурять та облаштовують "свистки" на києвщині псують малину серйозним конторам.

За такою сумнівною логікою, компашкам-фірмачам “псують малину” аматори, що бурять самотужки, або малозапезпечені селяни, які не мають коштів, або городяни, що носу не кажуть зі своїх багатоповерхівок. В нашому житті є вибір: одні шукають кращого лікаря, інші звертаються до шептухи, треті лікують свої вавки самі.

Компашки-фірмачі, не є і не можуть бути конкурентами громади буровиків. Для останніх свистобуріння – поганий тон: навіть повія не все робить за гроші. Не зрозуміло як порівнювати, щоб побачити ознаки конкуренції, їх неспівставимий технологічний, технічний та кваліфікаційний рівень.

Мій старий колега пробурив нещодавно свердловину на "Олімпійському". Ви думаєте, що оргкомітет 2012 їздив переписувати об'яви на стовбах або підбирав розкидані візитівки для проведення тендера? :)

Або, наприклад, зараз буде проводитися новий тендер на буріння свердловин водозниження нової міської КНС. Вартість одного метра такої спеціальної свердловини ~ 4500 - 5000 грн, і таких метрів потрібно тисячі. Зробити роботу такої складності може не більше півдесятка бурових компаній міста. Вартість такого об’єкту більше загальної вартості робіт "бурового планктону" за роки буріння. :)

Громади буровиків мають досить фактів та підстав, щоб бути стурбуваними погіршеною якістю води на Київщині. Як Ви думаєте, вантажників-шоферів з Макіївки, що під гучною назвою "бурять-бомблять" у Києві третій-четвертий рік - обходить, що будуть пити кияни через декілька років?

 

Краще зверніть увагу ✓на обов’язковий важкий тип ПЕ-труби (щоб її не деформувало тиском ґрунту), ✓поставте фільтрів не менше третини водоносу (щоб максимально продовжити ресурс свердловини), ✓ прослідкуйте за ущільненням затруб’я (щоб навколо сверловини згодом не забили джерела- на Подесінні таке буває) замість того, щоб весь час думати, що ти перший грузинський космонавт, і що тобі Нобелівську премію дадуть © :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Або, наприклад, зараз буде проводитися новий тендер на буріння свердловин водозниження нової міської КНС. Вартість одного метра такої спеціальної свердловини ~ 4500 - 5000 грн, і таких метрів потрібно тисячі. Зробити роботу такої складності може не більше півдесятка бурових компаній міста. Вартість такого об’єкту більше загальної вартості робіт "бурового планктону" за роки буріння. :)

 

Ну вартість реального буріння для мене не новина. І в моїй фірмі робота бурової бригади залежить не від метрів, а від часу проведеного на майданчику (я думаю ви розумієте, що такий підхід до розрахунків це інший рівень). Не в образу сказати, проте все пізнаєтся в порівнянні. "Супер-пупер" бурові фірми києва ні що інакше як той самий "планктон" навіть в порівнянні з вітчизняними УБРами, не кажучи про закордонні фірми з топ5 світу. А вартість однієї горизонтальної нафтової свердловини складає $7-15 000 000. Скільки років необхідно працювати місцевим "хижакам" щоб заробити таку сумму, я не знаю. Думаю не мало.

 

Краще зверніть увагу ✓на обов’язковий важкий тип ПЕ-труби (щоб її не деформувало тиском ґрунту), ✓поставте фільтрів не менше третини водоносу (щоб максимально продовжити ресурс свердловини), ✓ прослідкуйте за ущільненням затруб’я (щоб навколо сверловини згодом не забили джерела- на Подесінні таке буває)

 

За поради подякував.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Но, к примеру, у моего дядьки в селе стоит глинобитная деревянная хата, построеная более полуторавека назад.... как вы уже поняли - строилась она без привлечения инженеров и - О УЖАС - без следования ДБНам.

 

Кчему я это - давайте не искать БЕЛОЕ и ЧЕРНОЕ. Давайте искать разумные компромисы и рационально использовать время, ресурсы, деньги.

 

П.С. так как сам являюсь инженером - "меня не надо агитировать за Советскую власть" :beer:

 

Так ведь отличный пример ;) Сколько сохранилось полуторавековых хат? Одна из тысячи, десяти тысяч? И сколько сохранилось зданий которые строили не "васи" а грамотные люди? Сохранилось бы столько столетних а то и двухсот-трехсотлетних домов если б строили их как хаты? Уверен что нет. Я уж ни говорю что те самые 100-200 летние здания вполне справляются с функциональной нагрузкой и в современных условиях, хотя конечно были более дорогие в пересчете на квадратный метр чем обычная крестьянская хата.

 

Вобщем к чему я веду, если финансы поют романсы можно и абиссинский колодец делать, или из обычного колодца воду кипятить надеясь что бактерии из соседних туалетов сдохнут а нитраты с полей не повредят. Но при возможности сделать нормальную скважину экономить на полуфабрикате имхо странно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...