Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Хатинка в полях.

x_y_z_

Рекомендовані повідомлення

Невже така сильна різниця по тепловтратах між деревом і мінватою?

Гадаю річ не в тепловтратах, а в теплоємності будівельних матеріалів - ділянки сайдингу там де стійки більш повільно нагріваються, та охолоджуються. Тому з ранку коли повітря вже почало прогріватися сайдинг на ділянках подалі від стійок теж прогрівається швидко, а там де стійки - повільніше, одже ці ділянки холодніші, та на них випадає конденсат.

 

Якби річ була у тепловтратах, то ці ділянки були б тепліше, одже я не можу придумати умови при яких конденсат буде на більш теплої поверхні.

 

Зранку суттєвий конденсат на вікнах.

Як на мене, то ще на так прохолодно, щоб на таких як у Вас вікнах

так стоять же двокамерні з криптоном...

випадав конденсат.

 

нема індикатора вологості, треба завести

але вологістю не тягне, постіль ніколи не волога, борошно в паперовому пакеті не відсиріває

Коли вологістю тягне, то те вже суцільний жах ;) Купить якийсь прилад з гігрометром. В мене в хаті, наприклад зараз +20С та 33% вологість (але я там поки ще не мешкаю), у батьків +23С, та 40%. Конденсату немає ні в мене, ні в батьків, склопакети простіші за Ваші (в мене так взагалі самий "беспонтовий" 4-16-4i).

 

Найбільш сприятлива для нашого організму вологість повітря біля 50%, але взимку рекомендують підтримувати нижчій рівень вологості 30..40% - це краще для будинку.

 

Цілком можливо, що буде достатньо зробити найпростішу витяжну вентиляцію з ванни/санвузлу, та з кухні. Та можливо додатково періодично провітрювати. А потім вже зробить як планувалось все з рекуператором.

 

я би ще перевірив температуру внутрішньої поверхні скла пірометром

+1. Доречі, якщо пірометра немає, то підійде і звичайний контактний термометр (наприклад, такого типу як є у мультіметрах, з маленькою термопарою).

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гадаю річ не в тепловтратах, а в теплоємності будівельних матеріалів - ділянки сайдингу там де стійки більш повільно нагріваються, та охолоджуються. Тому з ранку коли повітря вже почало прогріватися сайдинг на ділянках подалі від стійок теж прогрівається швидко, а там де стійки - повільніше, одже ці ділянки холодніші, та на них випадає конденсат.

 

Якби річ була у тепловтратах, то ці ділянки були б тепліше, одже я не можу придумати умови при яких конденсат буде на більш теплої поверхні.

Тепловтрати це вже результат здатності матеріалу проводити теплову енергію. Зранку конденсату на місцях деревяних стійок немає, оскільки вони проводять в 4 рази більше тепла з будинку, піднімаючи цим температуру сайдингу та зміщуючи точку утворення роси. Там де вата, такого підігріву з середини вже немає, отже виникають сприятливі умови для конденсату.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dmode, я на фото не роздивився, що там на сайдингу є іній - тоді Ви прави - річ у тепловтратах (там де стійки іній тане, тобо це не конденсат).

 

Доречі, x_y_z_, підкажіть в Вас звичайний каркас з 150мм дошки, чи є ще якесь додаткове утеплення?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну для початку перевірте вологість, і викладіть сюди при якій внутрішній вологості випадає конденсат, та вкажіть при цьому внутрішню та зовнішню температуру.

 

Ок, спробуємо завтра купити якийсь прилад :)

Конденсат випадає виключно за ніч, останні 2 тижні. Вночі в будинку десь 17-17,5 градусів, котел вмикається під ранок, через годину після сходу сонця в сонячний день повітря прогрівається до 18,5 й котел вимикається, за день може прогрітися й до 22,5 від самого лише сонця. На ніч вікна зачиняємо, вдень переважно хоча б 2 вікна - на зимовому, сьогодні - на відкиді, бо тепло. Окрім того, ми часто користуємося вхідними дверима, а діти зачиняють їх повільно і кіт ходить гордо, без поспіху (ну хіба дуже холодно, то він прожогом влітає), тому звідти також надходить багато повітря.

 

Добавлено через 2 минуты

А скло з енергозберігаючим покриттям? Якось перевіряли? Який виробник скла з покриттям?

 

Виробника скла не знаємо, ніяк не перевіряли, на склопакетах були відповідні наклейки, в документах теж вказані характеристики з енергозберігаючим склом й криптоном, замовляли в корси, конструкції рехау

 

Добавлено через 4 минуты

Цілком можливо, що буде достатньо зробити найпростішу витяжну вентиляцію з ванни/санвузлу, та з кухні. Та можливо додатково періодично провітрювати. А по тім вже зробить як планувалось все з рекуператором.

 

тому й поки робоча версія, що все ж таки будинок досить герметичний, отже коли ми готуємо, миємося, сушимо посуд, дихаємо, пітніємо - волозі нікуди діватися, треба спробувати хоча б мінімальну вентиляцію

 

Добавлено через 1 минуту

Цілком можливо, що буде достатньо зробити найпростішу витяжну вентиляцію з ванни/санвузлу, та з кухні. Та можливо додатково періодично провітрювати. А по тім вже зробить як планувалось все з рекуператором.
тому й поки робоча версія, що все ж таки будинок досить герметичний, отже коли ми готуємо, миємося, сушимо посуд, дихаємо, пітніємо - волозі нікуди діватися, треба спробувати хоча б мінімальну вентиляцію

 

Добавлено через 1 минуту

звичайний каркас з 150мм дошки, чи є ще якесь додаткове утеплення?

 

плюс зсередини перехресний каркас 50 мм, заповнений ватою ж

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

плюс зсередини перехресний каркас 50 мм, заповнений ватою ж

О, в мене така ж конструкція, треба буде за сприятливих погодних умов подивитися як буде себе іній вести у мене на сайдингу.

 

Добавлено через 2 минуты

Щодо конденсату на вікнах, ще подумав можливо ідуть якісь "мокрі" будівельні роботи (штукатурка/стяжка/шпаклівка або подібне), тоді конденсат це більш-менш нормально.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо конденсату на вікнах, ще подумав можливо ідуть якісь "мокрі" будівельні роботи (штукатурка/стяжка/шпаклівка або подібне), тоді конденсат це більш-менш нормально.

 

минулого тижня нічого такого не робили, за минулі 2 дні виклали стінку за пічкою - конденсату ні більше, ні менше не стало

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виробника скла не знаємо, ніяк не перевіряли, на склопакетах були відповідні наклейки, в документах теж вказані характеристики з енергозберігаючим склом й криптоном, замовляли в корси, конструкції рехау

А фото цих наклейок маєте?

Формулу склопакету можете знайти в документах?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А фото цих наклейок маєте?

Формулу склопакету можете знайти в документах?

 

чи є десь фото не можу точно сказати - телефон загубився з тими фотками, а в договорі все є, завтра гляну

 

але те, що точно такий же конденсат на склопакетах й дверних ручках у фенестрівських дверях - факт, який знімає підозри з вікон й змушує шукати іншого винуватця... фіни не підмінювали б нам склопакети на дешевші :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та я не чіпляюсь до вікон, просто хочу виключити слабовірогідні чинники, щоб знайти найбільш вірогідний.

 

Сумуючи те, що Ви описали є наступні вихідні дані:

- Внутрішня температура при якій випадає конденсат вночі 17.5гр

- Зовнішню температуру вночі прийму -10гр (трохи з запасом).

- Також прийму що склопакет двокамерний самий простий 4-12-4-12-4.

 

При таких умовах температура внутрішної поверхні склопакету буде 9.7гр.

 

Далі, якщо вірити таблиці "точки роси", при вищеописаних умовах, конденсат випаде при вологості понад 60%, такий рівень вологості є досить високим і повинен легко знятись вентиляцією. Тому скоріш за все склопакет у Вас не є головною причиною. Але цікаво яка на справді у Вас вологість вночі...

 

(ссылка на изображение устарела)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось така картина.

Найбільше конденсату на заштореному вікні у вітальні, де ніхто не спить.

zashtoren0.jpg.eb3ce3113b9f4cb93af7e36eee929ecd.jpg

Трохи менше, в тому ж приміщенні, але чомусь по центру склопакету.

114553810_velykinezashtoreni.jpg.83752587e61aa6a78b0b292e8f6e9932.jpg

Майже нема на незаштореному вікні в кімнаті де сплять діти. А їх три штука.

dytyacha.jpg.107d383717fe57a0b8b8ac18b14f1bc4.jpg

План такий

Знайти чим виміряти вологість.

Доутеплити відкоси XPSом.

Вставити один канальний витяжний вентилятор.

Дякуємо за поради.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Штора трохи відсікає внутрішнє тепло від вікна, тому напевно температура його поверхні опускається нижче точки утворення роси. Для чистоти експерименту, коли купите термо-гігрометр, встановіть його між шторою та вікном, та перевірте правильність цього припущення.

 

Конденсат по середині склопакету - це щось не зрозуміле.

 

Знайти чим виміряти вологість.

В мене такий термо-гігрометр, міряє зовнішню (виносний датчик) температуру, внутрнішню температуру та вологість. Зараз їх чомусь немає в продажі, пошукайте подібний.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось така картина.

не парьтесь :-)

сделайте температуру в доме выше +22 и все уйдет

такая штука будет при 16-20 градусах всегда

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не парьтесь

сделайте температуру в доме выше +22 и все уйдет

такая штука будет при 16-20 градусах всегда

 

тоді ми здохнемо... краще вентиляцію і +18 :)

ну і ще надіємося, що коли будемо топити пічку, вона трохи сушитиме повітря :)

термометр-гігрометр вже замовили

 

вчора провели слідчий експеримент - цілий день тусувалися по гостях (один оранжевий кіт лишився на господарстві), вікна в протилежних кімнатах залишили на зимовому - конденсату в рази менше, що свідчить на користь версіїз відсутністю вентиляції :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачем в небольшом доме заморачивться с недешевой вентиляцией, если микро проветривание решает задачу?
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не поможет

 

але спробувати треба і вентиляцію і прогріти до 22 :)

сьогодні спробуємо друге, якщо не допоможе, завтра ваятимемо маленьку гілку принаймні витяжної :)

 

Добавлено через 2 минуты

микро проветривание решает задачу

 

вирішує питання приточки частково і з незручностями в експлуатації, витяжну то все одно робити треба - не дарма ж на даху гордо красується вільпівський вентвихід :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

сьогодні спробуємо друге, якщо не допоможе, завтра ваятимемо маленьку гілку принаймні витяжної

пару дней надо, сработает

 

Добавлено через 2 минуты

не дарма ж на даху гордо красується вільпівський вентвихід

сразу обратные клапана ставьте - конденсат будет потоком литься

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

сразу обратные клапана ставьте - конденсат будет потоком литься

не понял, куда ставить клапана, и откуда будет литься конденсат и почему?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не понял, куда ставить клапана, и откуда будет литься конденсат и почему?

 

Стоит проходка Вильпе, к ней идет воздуховоды через холодный чердак, если нет в санузле обратного клапана - воздух постоянно стремиться вверх = конденсат

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стоит проходка Вильпе, к ней идет воздуховоды через холодный чердак, если нет в санузле обратного клапана - воздух постоянно стремиться вверх = конденсат

ну так проход через холодный чердак желательно утеплить. Но если мы говорим про вытяжку (?) то воздух в ней всегда стремиться вверх, а обратный клапан в ней только защищает от обратной тяги во время порывов ветра, и закрывается только при таком порыве. Или я не понял вообще о чем речь :)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну так проход через холодный чердак желательно утеплить. Но если мы говорим про вытяжку (?) то воздух в ней всегда стремиться вверх, а обратный клапан в ней только защищает от обратной тяги во время порывов ветра, и закрывается только при таком порыве. Или я не понял вообще о чем речь :)

 

еще раз :-)

обратный клапан на вентиляторе в санузле находится в закрытом положении - при включении вентилятора - открывается и выгоняется вентилятором воздух по трубам. Утеплить - это хорошо и он должен быть, но если нет клапана - конденсат будет в существенно большоем кол-ве :-)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

еще раз

обратный клапан на вентиляторе в санузле находится в закрытом положении - при включении вентилятора - открывается и выгоняется вентилятором воздух по трубам. Утеплить - это хорошо и он должен быть, но если нет клапана - конденсат будет в существенно большоем кол-ве

Понял теперь :). У себя такой поставил на первом этаже в вытяжке санузла.

 

272_b.jpg

 

В таком клапане про герметичность речи не идет, и все равно (как мне кажется) при подпоре теплого воздуха зимой, он будет проходить через клапан, даже если вентилятор не работает. Но если он еще, хоть как-то, уменьшает конденсат, значит еще один плюс.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стоит проходка Вильпе, к ней идет воздуховоды через холодный чердак, если нет в санузле обратного клапана - воздух постоянно стремиться вверх = конденсат

У меня проходка Вильпе и трубы, все утеплено на чердаке, ничего не льется. А вот когда трубы были не утеплены, и отопения в доме не было, то в трубах образовывалось зимой дофига снега.

 

По идее если вентиляция будет как ей положено вентилировать постоянно, то при достаточном утеплении трубы будут подогреваться потоком воздуха и конденсата не должно быть.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

знайшлися наклейки,

korsa.jpg.ea2b786a86f1c0d8c7af830c5ccf22b2.jpg

в замовленні формула склопакету така: 4-12-4-8-4LOW-E +Kr

 

зайшли в місцевий будмагазинчик за якоюсь фігнею і побачили дверну ручку без золотка, стразіків і з нормального металу

ruchki.jpg.a0754b1beb1cee0a03da8e730daf2d72.jpg

майже раритет, а ще трохи й буде антикваріатом, судячи з дати на штампі отк

gost91.jpg.5b47d3e7e54e50b0c838d753764d051c.jpg

 

осінь із золотої плавно переходить в чорну і противну, тому помалу починаємо мріяти про різдво й Миколая бородатого :)

skororizdvo.jpg.3e5d636a20edd383b874c46ae2837b92.jpg

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

осінь із золотої плавно переходить в чорну і противну, тому помалу починаємо мріяти про різдво й Миколая бородатого :)

[ATTACH]394166[/ATTACH]

ще 2 тижня буде тепло, я домовилась:)..але про Різдво мріяти також приємно
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...