Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

В приямке вода. Это страшно?

Uvex

Рекомендовані повідомлення

Всем привет!

Скважина 125 мм с погружным насосом.

Приямок - это бетонное кольцо без днища (одно). Снизу дно насыпано щебнем.

 

IMG_0097.JPG

 

Сегодня открыл люк - воды аж по манометр (УГВ у меня высокий).

Это плохо? Если да, чем чревато и как устранять?

 

Спасибо!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это плохо? Если да, чем чревато и как устранять?

 

Спасибо!

 

В Вашем случии обезательно нужен герметичный оголовок на скважину.

Змінено користувачем InSAn
п13
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В Вашем случии обезательно нужен герметичный оголовок на скважину.

 

а по фотографии видно: он есть?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а по фотографии видно: он есть?

 

Как раз по фотографии видно что у Вас простой оголовок а нужен герметичный www.agrovodcom.ru/jeelex-ogolovok.php

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как раз по фотографии видно что у Вас простой оголовок а нужен герметичный www.agrovodcom.ru/jeelex-ogolovok.php

 

буду менять.

а что уже могло случиться?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

буду менять.

а что уже могло случиться?

 

Набраться в скважину мутной верховодки.

Кстати, себе покупал Джилекс (как по ссылке) в ЭЦ. Больше нигде не нашел :( Цена вопроса - около 100уе.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

буду менять.

а что уже могло случиться?

 

Должны были почуствовать изменение по качеству воды.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Должны были почуствовать изменение по качеству воды.

 

зимой водой не пользовался. а УГВ поднялся только недавно.

 

задам вопрос подрядчику: почему не поставили герметичный приямок, зная, что у меня очень высокий УГВ...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

зимой водой не пользовался. а УГВ поднялся только недавно.

 

задам вопрос подрядчику: почему не поставили герметичный приямок, зная, что у меня очень высокий УГВ...

 

Герметичный приямок доволи сложное и дорогое удовольствие, а вот за оголовок спросить можно да и за трубу которая выполняет гофру для кабеля ее зачеканить необходимо чтоб по ней вода не попала в подвал дома если такой имеется.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сегодня открыл люк - воды аж по манометр (УГВ у меня высокий).

Как раз по фотографии видно что у Вас простой оголовок а нужен герметичный

Поганенько з логікою: якби цей оголовок був би негерметичний, рівень води стояв би не по маноментр, а по оголовок :lol:

 

Цей герметичний оголовок випускався ще тоді, коли оголовка Джілексу ще не було в проекті.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поганенько з логікою: якби цей оголовок був би негерметичний, рівень води стояв би не по маноментр, а по оголовок :lol:

 

Так, может, там уже все водой заполнилось в скважине? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, может, там уже все водой заполнилось в скважине? :)

 

Може тільки у випадку, коли свердловинний фільтр залити бетоном від Ковальської. :lol:

 

Рівень підземних вод у Дударкові нижче на ~ 2-3 метри від грунтових.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обустройство приямка наверное АКВАБАЗИС, почерк знакомый.

 

а по существу? :)

 

Добавлено через 14 минут

Може тільки у випадку, коли свердловинний фільтр залити бетоном від Ковальської. :lol:

 

Рівень підземних вод у Дударкові нижче на ~ 2-3 метри від грунтових.

 

Что Вы подразумеваете под подземными, а что под грунтовыми?

 

Я наверное плохо ориентируюсь в законах водного взаимодействия. Но предположу себе картину:

 

Поднялась грунтовая вода выше оголовника. В оголовник начала заходить вода. Заполнила трубу на всю ее глубину. И поднялась еще выше, так как труба уже заполнена.

Если глупость сказал - поправьте.

спасибо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наверное, поправлю.

Если бы оголовок был негерметичным, то вода из приямка уходила бы в скважину, а не стояла. Из скважины через фильтр вода уходила бы в водонос. В итоге приямок был бы залит ровно по уровень негерметичного оголовка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что Вы подразумеваете под подземными, а что под грунтовыми?
Вода грунтова - гравітаційна вода першого від поверхні землі постійно існуючого водоносного горизонту, розташованого на першому водотривкому шарі (те що у Вас в колодязі).

Вода підземна (артезіанська) - пластова вода, що залягає між водотривкими шарами і утворює водонапірні басейни, вода яких, розкрита свердловинами, піднімається в останніх вище покрівлі водоносного пласта (те що у Вас у свердловині).

Вода грунтова має вільну поверхню води, яка формується осадами, сніготаненням тощо.

Вода підземна (артезіанська) має рівень води, що визначається гідростатичним тиском водоносного пласта.

 

....предположу себе картину:

Поднялась грунтовая вода выше оголовника. В оголовник начала заходить вода. Заполнила трубу на всю ее глубину. И поднялась еще выше, так как труба уже заполнена.

Теоретично заповнити трубу водою до верху в свердловині на бучак у Дударкові Ви зможете доливаючи всередину свердловини не менше тієї кількості, яку максимально зможете з неї викачати, тобто ~ 10-15 метрів кубічних за годину. В колодязь же грунтова вода прибуває максимум 0,1 метр кубічний за годину. Це все одно, що кружкою підливати воду в річку, розраховуючи викликати цим повінь. :D

Змінено користувачем МАМАЙ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

задам вопрос подрядчику: почему не поставили герметичный приямок, зная, что у меня очень высокий УГВ...

Приямок, как раз таки, у вас "правильный", высыпаный щебнем.

Он и не должен быть герметичным. Герметичным должно быть устье скважины (оголовок).

 

а по фотографии видно: он есть?

 

Проверить герметичность оголовка очень просто, если у вас там воды "по самые... манометры"!

 

Выключаете насос.

Сливаете всю воду с ГА (открыть кран).

Закрываете кран, и включаете насос.

"Быстрым ***ом" бежите к приямку, и ждёте выключения насоса.

Если, после выключения насоса, в районе оголовка пойдут пузырьки воздуха (видели, как проверяют колеса на шиномонтаже?), значит оголовок не герметичный.

 

Физику процесса в скважине (всасывание-сжатие), думаю описывать не нужно? Вроде, и так понятно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"Быстрым ***ом" бежите к приямку, и ждёте выключения насоса.

Физику процесса в скважине (всасывание-сжатие), думаю описывать не нужно? Вроде, и так понятно.

 

Не перебільшуйте досконалість вищезазначеної методи "швидкого ***а". Те, що принесло Вам особистий успіх :), не може бути застосовано в ненапірних свердловинах у скальних та тріщинуватих породах, або в свердловинах зі значним питомим дебітом та невеликим відбором води.

Краще для діагностики застосовувати, наприклад, нешкідливі барвники: марганцівку, йод....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Те, що принесло Вам особистий успіх :), не може бути застосовано в ненапірних свердловинах у скальних та тріщинуватих породах, або в свердловинах зі значним питомим дебітом та невеликим відбором води.

 

І до чого це?

Ви б ще згадали "поведінку сферичного коня у вакуумі".

Я видписався, саме, відносно Дударкова.

 

П.С. А відносно перевірки герметичності свердловин у скальних та тріщинуватих породах, в мене є "болєє другіє" методи. :crazy:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...