Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Які крокви вибрати?

Andriy.Grysyuk

Рекомендовані повідомлення

Доброго всім дня!

Будую будинок і весною планую робити дах. Зараз хочу купити пиломатеріали і стикнувся з такою дилемою: які крокви замовляти?

По проекту крокви і балки-затяжки довжиною 7 м.

Підкажіть, будь ласка, краще брати суцільні 7-ми метрові, чи можливо по 4 м. і з'єднувати.

Кого не запитував, ніхто конкретної відповіді не дав.

Довжиною 4 м. - дешевше, легше нарізати і доставити.

Довжиною 7 м. - трохи дорожче, але суцільне є суцільне. Проте до весни їх може більше покрутити під час сушіння.

Наперед дякую.

Всіх з першим днем зими :beer:!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Досвідчені люди кажуть, що крокви цілком можна штокувати. Бруси зрізуються навкіс і з’єднуються болтами.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Досвідчені люди кажуть, що крокви цілком можна штокувати. Бруси зрізуються навкіс і з’єднуються болтами.

 

Можно соединить два бруса в длинный по разному. Можно и "на ус" срезать, а затем склеить. Или болтами, главное понимать, что вы от них ждете. Любое соединение такого плана просчитывается на прочность. По опыту расчетов, вы можете предположить на следующем соединении величину усилия в наименее слабых сечениях прогона и сделать с запасом без расчета. Но все это вам можно сделать на свой риск, опираясь на вышеуказанный опыт. Вам лучше обратиться с претензией к тому, кто спроектировал стропильную систему с длинной пиломатериалов 7 метров. Если конечно это платная работа...

 

ПС: ну и сюда выкладывайте свой проект, подскажем что нибудь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Викладаю план будинку. Намальований мною, тому що трохи зробив зміни в порівнянні з проектом, але габаритні розміри залишилися незмінними.

1.thumb.jpg.2c21969f6f817b1e9a8a94e73acfa30f.jpg

2.thumb.jpg.89b04f11fb071f6e369dd394bfe1d67e.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот вариант. Красным - колонна, зеленым прогоны, синим 6 метровое стропило. Если я правильно понял предполагаемое направление скатов, потому что оно с дымоходами не вяжется.

2mmm.jpg.f49088db0c0b1817b3f47de0f5736b00.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот вариант. Красным - колонна, зеленым прогоны, синим 6 метровое стропило. Если я правильно понял предполагаемое направление скатов, потому что оно с дымоходами не вяжется.

Напрямок правильний, але 6-ти метрової крокви не вистачить при куті нахилу даху 38 градусів.

Додаю ще одне моє робоче креслення.

3.JPG.d5e7dab9801dea9353cd2ea324cf6ce5.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При таком угле пролет стропилины между прогоном и мауэрлатом будет примерно 4.8м, хватит и на свес 6 метров.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При таком угле пролет стропилины между прогоном и мауэрлатом будет примерно 4.8м, хватит и на свес 6 метров.

Тобто, крокви з'єднувати: наприклад 6м. + 1,5м. або 5м.+2,5м?

А якщо 4м.+4м., тоді стик крокви попадає на прогон?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Высоту сечения обычно вибирают по толщине утеплителя. Я бы не рекомендовал брать ее меньше 200. Ну а толщины его (сечения) тогда хватит в 50мм.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Высоту сечения обычно вибирают по толщине утеплителя. Я бы не рекомендовал брать ее меньше 200. Ну а толщины его (сечения) тогда хватит в 50мм.

А яке відношення має прогон до утеплювача? Товщина утеплювача залежить від січення крокви. Чи я чогось не розумію?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене в проекті січення прогона 120мм на 200мм :unknown:. Я думаю, що це зазанадто.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене приблизно така ж мансарда, правда точний кут не згадаю, схожий на ваш.

Крокви суцільні 7м, бантини 6,2м. Дерево 150*50, крок крокв ~70см, накритий м/ч. По комину 2000*400мм на кожному скаті + 3 мансардних вікна. Від мауерлата до бантини 2,4м, чітко лягає лист ГКЛ. Дах ставився без опорних перестінків, потім посередині доклався. Накритий років п’ять тому, політ нормальний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене приблизно така ж мансарда, правда точний кут не згадаю, схожий на ваш.

Крокви суцільні 7м, бантини 6,2м. Дерево 150*50, крок крокв ~70см, накритий м/ч. По комину 2000*400мм на кожному скаті + 3 мансардних вікна. Від мауерлата до бантини 2,4м, чітко лягає лист ГКЛ. Дах ставився без опорних перестінків, потім посередині доклався. Накритий років п’ять тому, політ нормальний.

А прогони ви використовували?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прогонів немає. Крокви+бантини. З боків уверх вертикальні підпори від бантин до верху крокв на відстані приблизно 30% від краю бантини.

Робив сам, у принципі по незнанню, зараз би поклав 250*70-80

Раджу брати суцільні, сучки щоб не більше 25% перерізу, а краще без них, і зараз щоб до весни висохли, бо сирі 7м 250*80 доведеться монтувати краном, мої монтували пасами і канатами :o

Не покрутить якщо правильно вкладете: крокви кладіть на рівну поверхню ребром на бруски 40*40 з кроком 50-60см, між крокв також бруски, і стягніть пасом вантажного авто, прихопіть довгими саморізами. До весни висохне на перець якщо опади не потраплятимуть. За зиму бажано пару разів перекласти і заодно обробите біозахистом від хробаків якщо в теплому приміщенні

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Когда закончили мою крышу и внимательно посмотрев на неё я понял несколько вещей, жалко поздно.

1. Крокви желательно цельные с кобылками на внешнюю сторону.

2. Балки перекрытия теперь бы ни в коем случае не заказывал цельные на мои 8,6 метров пролёт а делал бы составные из таких же эллементов как и кроквы, начиная сшивать с разных сторон и крокву зажимал бы между ними.

3. В пропитку добавил бы красителя для л=облегчённого контроля пропитки.

4. Не вылазил бы по размерам материалов длиннее чем 6 метров цена на не стандарт выше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы без расчета меньше 300х150 не делал.

Обоснуйте эти размеры!:fool: Вы план 2-го этажа -2. Для любого элемента кровли нужен объективный запас прочности- 2

Змінено користувачем Оз
2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обоснуйте эти размеры!:fool:

 

Я к вам примерно так же отношусь как и вы ко мне. Так что успокойте свою истерику. Чтоб оценивать "групость" нужно иметь знания...

558883757_.jpg.0d0cd8f0a623f45406aa6946a5a372c5.jpg

Змінено користувачем Оз
2
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я к вам примерно так же отношусь как и вы ко мне. Так что успокойте свою истерику. Чтоб оценивать "групость" нужно иметь знания...

 

Вроде неприлично, но и я вмешаюсь. А что должен был обосновать рисунок в аттаче?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мой ответ, пост №7, где я навскидку назвал сечение прогона 300х150.

А постом выше (этого) подтвердил калькулятором, что истина недалеко, так как Кроква подверг мой совет сомнению, зацепив по ходу мою компетенцию и порядочность. Хоть я и не брался рассчитывать (и пост выше - тоже не расчет), но это быстрое опровержение обвинений в мою сторону. Углубляться в тонкости конструирования этой крыши, с расчетами вариантов я не собираюсь. Это не делается в формате форума. Так что если еще у кого есть сомнения, пожалуйста приводите свою версию конструкции с подробным обоснованием конструктива и экономики. Проверю - тогда поспорим...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мой ответ, пост №7, где я навскидку назвал сечение прогона 300х150.

А постом выше (этого) подтвердил калькулятором, что истина недалеко, так как Кроква подверг мой совет сомнению, зацепив по ходу мою компетенцию и порядочность. Хоть я и не брался рассчитывать (и пост выше - тоже не расчет), но это быстрое опровержение обвинений в мою сторону. Углубляться в тонкости конструирования этой крыши, с расчетами вариантов я не собираюсь. Это не делается в формате форума. Так что если еще у кого есть сомнения, пожалуйста приводите свою версию конструкции с подробным обоснованием конструктива и экономики. Проверю - тогда поспорим...

"Хоть я и не брался рассчитывать"- тогда зачем давать размеры сечения и вводить человека в заблуждение? Я не собирался цеплять чью-либо компетенцию и порядочность и задевать ваше самолюбие, а лишь усомнился и попросил обосновать сечение прогона, которое справедливо считаю нецелесообразным.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...