Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Теплонасосы. Тепло из земли. FAQ

FLASH

Рекомендовані повідомлення

3 часа назад, anabioz сказал:

Яку температуру теплопередачі грунту брати за основу? Цифри дуже різні для одного і самого типу грунтів, доходить до 30% відсотків різниці.

різниця не стільки у грунтах (якщо мова не про скелю), а у водонасиченні грунту (це заліжить від опадів і глибинних вод). Будь яка вода є теплоносієм і відповідно передає тепло (в різних станах по-різному).  Практичне застосування. Ви маєте можливість (наприклад як я) зробити траншею від септика (якщо у вас горізонтальний геоконтур) і в цю траншею закопати 15 метрів дрінуючої труби в результаті не важливо який у вас грунт, а теплознімання буде завжди більше (коефіцієнт теплопровіду води змінюється в залежності від температури при 0С він дорівнює 0,569 Вт / (м х град), льоду який буде навколо труби, якщо заморозити ґрунт взагалі 4 рази більше :) 2,22 Вт / (м х град)). Або якщо у вас суглинок можна викопати траншею і засипати її піском (не обов'язково повністю головне, щоб у той шар у якому знаходиться труба), який природно буде найкраще вбирати в себе опади і передавати тепло. Також треба враховувати матеріал труби так, звичайна ПНД труба - 0,32 (якщо не помиляюсь, зазвичай беруть не більше 11 Вт з м.п. в розрахунок, тому беріть в розрахунок не грунт, а теплопровідність труби :)).

IMG_20171020_170543.jpg

IMG_20171020_162644.jpg

IMG_20171021_100504.jpg

Змінено користувачем laritus
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, laritus сказав:

Також треба враховувати матеріал труби так, звичайна ПНД труба - 0,32 (якщо не помиляюсь, зазвичай беруть не більше 11 Вт з м.п. в розрахунок, тому беріть в розрахунок не грунт, а теплопровідність труби

Це стосується лише горизонтального геополя?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, anabioz сказал:

Це стосується лише горизонтального геополя?

Не має різниці тому, що це стосується матеріалу труби геозонду (якщо ви розраховуєте на один і той самий матеріал труби геозонду як в геополі, так і в свердловині ви отримаєте однакові значення вне залежності де він знаходиться, але 11 Вт з м.п. назвав по пам'яті, може і помиляюсь). До речі у свердловині (при вертикальному розміщенні геозондів) виникає таке явище як паразитний перетік тепла (це коли в одній свердловині йде труба і подачі і "обратки" тепло передається між трубами) це негативне явище якого не має в геополях з багатоповерховим розміщенням. І охоплення ґрунту (ґрунт є теплоакумулятором, чим більше об'єм теплоакумулятору тим краще) у горизонтального полях більше (за кубатурою), тобто більш рівномірний відбир тепла (особливо наприкінці опалювального сезону. Талі води навесні запитують вже верхній ярус і температура більша ніж на нижньому контурі). 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 хвилин тому, laritus сказав:

Не має різниці тому, що це стосується матеріалу труби геозонду

Тобто у @Gitan за Вашою версією мають бути наступні дані:

Цитата

1.Грунт влагонасищений пісок.

2.160 мп (4*40 мп)

3.153 м.кв

4.Газобетон 375 мм Д300, утеплення кровлі 350 мм, підлога ТП (ЄППС 100 мм)

5.до 12 кВт

6. тут складніше. Мабуть на початок сезону було 7-8 град С

Розрахункові тепловтрати 6,5 кВт*ч

На 153м2 тепловтрати 40-50вт/м2, що десь приблизно і виходить 6,5квт, як порахував @Gitan

А ось геополе має бути 600м.п. виходячи із 11м.п. як Ви вважаєте.

Але у нього всього 160м.п., що відповідає 40вт/м.п.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, laritus сказал:

Не має різниці тому, що це стосується матеріалу труби геозонду (якщо ви розраховуєте на один і той самий матеріал труби геозонду як в геополі, так і в свердловині ви отримаєте однакові значення вне залежності де він знаходиться, але 11 Вт з м.п. назвав по пам'яті, може і помиляюсь). До речі у свердловині (при вертикальному розміщенні геозондів) виникає таке явище як паразитний перетік тепла (це коли в одній свердловині йде труба і подачі і "обратки" тепло передається між трубами) це негативне явище якого не має в геополях з багатоповерховим розміщенням. І охоплення ґрунту (ґрунт є теплоакумулятором, чим більше об'єм теплоакумулятору тим краще) у горизонтального полях більше (за кубатурою), тобто більш рівномірний відбир тепла (особливо наприкінці опалювального сезону. Талі води навесні запитують вже верхній ярус і температура більша ніж на нижньому контурі). 

В точности наоборот.

Материал не имеет значения.

Что медь, что пластик -хоть золото.

На практике одинаково 

Площадь трубы тоже не имеет значение.

Главное теплоемкость грунта(обводненности)

Если у Вас сухой песок - то лучьше ВТН(воздушник поставить 😉 )

 

Вертикальные зонды самые эффективные. 

Горизонтальные умножаем на 2.(или даже в 4 это если по трубе)

Т.е 10метров скважины - равняется 40метров горизонтального контура)

ЗЫ в реальности 30-40ват с метра скважины. Все зависит от обводненности грунта

Змінено користувачем Dem@
  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Dem@ сказал:

Материал не имеет значения.

Что медь, что пластик -хоть золото.

Олег, але якби матеріал не мав значення взагалі ніхто б не робив ДХ контур з міді (теплопровідність найбільша. Справа не тільки в тиску фреона), а так виходить що контур з міді коротшим, але теплосем більше ніж у ПНД (пам'ятаєте про ДХ контур у Димастика на форумхаусі? який був недорозмірний і кипів декілька років в мінусах, але все ж таки якось опалював будинок?).

9 часов назад, Dem@ сказал:

Главное теплоемкость грунта(обводненности)

так (це головне), оскільки якщо не має звідки брати тепло, байдуже чим це тепло брати.

11 часов назад, anabioz сказал:

А ось геополе має бути 600м.п. виходячи із 11м.п. як Ви вважаєте.

Але у нього всього 160м.п., що відповідає 40вт/м.п.

Це все умовне значення, оскільки 11 Вт це те тепло, яке проходить (пропускає) через стінки ПНД труби за якийсь проміжок часу (в будь якому випадку циркуляційний насос повністю не прокачує цей геоконтур за цей проміжок часу), АЛЕ враховуйте, що теплоносій в ПНД трубі все ж таки - вода (або розчин води - незамерзайка) яка має теплоємність і яка постійно акумулює це тепло (циркуляція відбувається періодично тільки коли працює ТН. Якщо це інвертор і працює постійно, то всерівно працює повільніше ніж вода встигає акумулювати тепло) до значення 30-40 Вт, ось вам і 30-40 Вт з м.п. труби в підсумку. Так само як і зазвичай коли розраховують тепловтрати будинку, теж беруть не середні значення температури за опалюваний сезон, а беруть температуру найхолоднішого тижня... так само розраховують на мінімальне значення, але на практиці звичайно буде краще.

9 часов назад, Dem@ сказал:

Вертикальные зонды самые эффективные. 

Горизонтальные умножаем на 2.(или даже в 4 это если по трубе)

вертикальні ефективні якщо доходять до ґрунтових вод тому, що температура холодної води все ж таки 7-12 С, а землі до 5С, тому природно, що тепла можна більше витягнути з води, а ніж із землі. Але якщо йдеться виключно про землю, тоді в горизонтальному укладанні обсяг охоплення землі в траншеї більше (мені наприклад викопали 90 см траншею і виходить, що якщо укладати петлю, то вона охоплює навколо себе по 90 см теплоємного грунту, це кожна сторона петлі, а не лише вся петля, як у свердловині!). І це все стосується класичного контуру з водою або незамерзайкою, ясна річ, що фреону - байдуже (оскільки завжди кипить і теплообмін по всьому контуру інтенсивніше, ніж у води).

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

06.02.2023 в 22:03, laritus сказав:

Також треба враховувати матеріал труби так, звичайна ПНД труба - 0,32 (якщо не помиляюсь, зазвичай беруть не більше 11 Вт з м.п. в розрахунок, тому беріть в розрахунок не грунт, а теплопровідність труби :)).

Якісь дивні розрахунки. Тобто немає значення, що ця труба пройде через вулкан, чи через озеро рідкого азоту, все одно 11Вт? Щось не те. Як добре, що я їх не знав, коли будував ТН. Тобто в мене 6*4*2 = 480м вертикальних свердловин (це з урахуванням "туди-сюди"). Тобто це 5300 Вт теплової енергії. Тобто, з урахуванням ККД дасть 4.5-5кВт. Тобто я повинен замерзнути, тому що розрахункова цифра на будинок 6.5кВт. Але, чомусь, в будинку було тепло навіть у -25 на вулиці... Усі розрахунки, які я бачив давали 50Вт з погонного метра свердловини (або 25Вт з урахуванням "туди-сюди"). Для горизонтального поля менш, тому що температура нижче.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sigma_shig сказал:

Тобто немає значення, що ця труба пройде через вулкан, чи через озеро рідкого азоту, все одно 11Вт? Щось не те.

Уявіть, що труба це будинок, як ви будете рахувати теплоопір будинку? Чи будете враховувати матеріал з яких складається його стіни (оболонка) або просто будете враховувати температури, а матеріал стін будинку взагалі не має значення (чому зовнішня температура не дорівнює внутрішньої в неопалюваному будинку?)?

1 час назад, sigma_shig сказал:

Тобто в мене 6*4*2 = 480м вертикальних свердловин (це з урахуванням "туди-сюди"). Тобто це 5300 Вт теплової енергії. Тобто, з урахуванням ККД дасть 4.5-5кВт. Тобто я повинен замерзнути, тому що розрахункова цифра на будинок 6.5кВт. Але, чомусь, в будинку було тепло навіть у -25 на вулиці

Я знаю лише один надійний засіб перевірки те, що вам зробили (звичайно, що вам будь яку цифру можуть намалювати :), як і СОР малюють по характеристикам виробника компресора, а практично виходить інший :)). Це лічильник тепла, але питання було в іншому, людину цікавить теплоємність геоконтуру, тобто до того як прокласти геоконтур і запустити ТН (тобто не має можливості заздалегідь щось перевірити лічильником). До речі коли ви в Києві -25С бачили, що б дійсно мати можливість порівняти (якщо у вас 6,5 кВт в розрахунку на -25С, хоча зазвичай рахують на -22С звичайно, то ви і з 5300 Вт не повинні замерзнути :), тому, що середьня по сезону у нас біля 0С, якщо не тепліше :))?!? До речі ви також в будь-якому випадку не повинні замерзнути тому, що є властивость інерційності будинку який виконує функцію теплового акумулятора в будь яку пору року (ви цього просто не відчуваєете, коли мешкаєете в ньому - постійно, а ні тимчасово на вихідних) :)... сучасні будинки дуже повільно втрачають тепло і я взагалі не пам'ятаю випадків коли температура хоча б тиждень була стабільно холодніше ніж -15С :), навіть сьогодні (київська область) в ночі біля ранку я бачив -14С, але в обід було вже -2С, тому зовнішня температура повітря не показник (або суб'єктивний показник) :).

1 час назад, sigma_shig сказал:

Усі розрахунки, які я бачив давали 50Вт з погонного метра свердловини (або 25Вт з урахуванням "туди-сюди"). Для горизонтального поля менш, тому що температура нижче.

Ютуб канал Игоря Несадима про ТН і альтернативку який мешкає в Мошнях (село в Україні, Черкаському районі Черкаської області) рівень ґрунтових вод вже до 3-х метрів від поверхні, якщо контур закладється на цьому рівні то як рахувати? І як зрозуміти 50 Вт або 25 Вт туди-сюди?!? Який сенс обратку взагалі враховувати? І якщо в однієї свердловині труба подачі в геозонді - 50 Вт тоді вона догріває протилежну трубу (обратку), яка також в свірдловині, або навпаки обратка забирає частково тепло труби подачи і температура усереднюється. Я це до того, що цифрами дуже часто маніпулюють :), всі ці розрахунки умовні або теоретичні :), для того, що б казати про цифрі потрібно або властивості матеріалів враховувати або керуватися приладами (лічильник тепла який відображає).

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Набор якіхось незрозумілих фраз і жодного посилання на якісь факти... Особливо сподобалось про 

7 хвилин тому, laritus сказав:

Який сенс обратку взагалі враховувати? І якщо в однієї свердловині труба подачі в геозонді - 50 Вт тоді вона догріває протилежну трубу (обратку), яка також в свірдловині, або навпаки обратка забирає частково тепло труби подачи і температура усереднюється. Я це до того, що цифрами дуже часто маніпулюють :)

А ми говоримо про ТН для опалення чи охолодження? Якщо опалення, то як раз обратка і має значення. Крім того, а що таке "обратка"? Коли "пряма" перетворюється на обратку? Ви взагалі маєте уяву як устроено ТН? Труба працює вся! З першого же сантіметра іде нагрів носія. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, sigma_shig сказал:

Набор якіхось незрозумілих фраз

пояснив як міг.

4 минуты назад, sigma_shig сказал:

А ми говоримо про ТН для опалення чи охолодження? Якщо опалення, то як раз обратка і має значення. Крім того, а що таке "обратка"? Коли "пряма" перетворюється на обратку? Ви взагалі маєте уяву як устроено ТН? Труба працює вся! З першого же сантіметра іде нагрів носія.

Ми говоримо про геозонд. Обратка - та частина труби з температорої теплоносія, що повертається після опалення будинку в геоконтур, а подача це та частина труби яка йде в дом (у ней температура більша). Труба працює - вся (тому, що геозонд), але різниця температури потоков :), після того, як частину тепла використали для опалення, тобто в ПТО не заходить вода +4С і не виходить +4С (завжди заходить більша ніж повертається у свердловину як вона можє дорівнювати 25 Вт на подачі?!?), я просто не розумію, чому ви написали 25 Вт туди-сюди, куди туди? і чому так само сюди?!? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не бачив жодного доказу про цифру 11Вт з метра ПП труби. Тому можу привести свої розрахунки. Подивимось на якусь ПП трубу тільки як на носій тепла, не звертаючи уваги на матеріали навколо. Різні джерела дають коефіцієнт теплопровідности поліпропілену 0.2-0.4 Вт/м * К. (наприклад ось опис системі опалення)

Цитата

- у полипропиленовых труб коэффициент теплопроводности равен 0,24 Вт/М*К. Аналогичный показатель у полиэтилена– 0,35 Вт/М*К, железа – 50 Вт/М*К, меди – 400 Вт/М*К.

Хай буде 0.3. Тобто, згідно з визначенням 1м2 поліпропілену, товщиною 1м проводить тільки 0.3Вт. Беремо трубу діаметром 40 мм, товщіна стінки 3мм. Тобто 1м2 поліпропілену, товщиною 3мм переносить 0.3/0.003 = 100Вт * К. Площа 1 погонного метра цієї труби: 3.14 * 0.4 = 1.2м2. Тоді повний перенос тепла буде 120Вт с погонного метра на 1 градус. В мене на ТН дельта 5 градусів. Тобто 1 погонний метр ПП труби може передавати 500Вт тепла від землі до носія. (Може то він може, але ж хто йому дасть ). Висновок: ПП труба не являється "пляшковою шийкою " в теплообміні. І цифра 11Вт - повний фейк. Я впевнений, що 90% ТН у світі використовують ПЕ і ПП труби. І більшість з них розраховани на 40-50Вт з погонного метра (приклад - 45 Вт ) 

Цитата

Якщо ми приймаємо, що один погонний метр зонда видає 45 Вт, отримуємо загальну необхідну глибину свердловин для роботи 15 кВт теплового насоса – 11250 Вт / 45 Вт = 250 погонних метрів. 

з розрахунку на "сухий" грунт. Для води - набагато більш.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, sigma_shig сказал:

Я не бачив жодного доказу про цифру 11Вт з метра ПП труби.

На української мові взагалі інфи не було, але зараз вказав, на жаль друге посилання не відкривається (потрібен ВПН, я читав цю статью декілька років тому, там також був розрахунок :)). 

Только что, sigma_shig сказал:

Я впевнений, що 90% ТН у світі використовують ПЕ і ПП труби. І більшість з них розраховани на 40-50Вт з погонного метра (приклад - 45 Вт ) 

 Те, що щось (як рахують не зрозуміло) закладають те зрозуміло :), але я вже казав, про паразітний теплообміну ось інше, але аналогічне значення не більше 15 Вт, тобто розрахунки були, але зараз вони не доступні (у мене були закладки на форумхаусі, але він також зараз заблокований і я не можу привести посилання на ти ресурси, тільки скрини з описом. Нажаль у мене не має можливості постійно користуватися ВПН).

1885739266_.png.e3905001566b8f19d31abfe851af36ac.png

1335034603_.thumb.png.2170b20080c593ae2f061e0bf0772184.png

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, sigma_shig сказал:

з розрахунку на "сухий" грунт. Для води - набагато більш.

 

331073177_.thumb.png.31b9f78e16d802e87dd871b7bdcc4bc2.png

Ось посилання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, sigma_shig сказал:

В мене на ТН дельта 5 градусів. Тобто 1 погонний метр ПП труби може передавати 500Вт тепла від землі до носія. (Може то він може, але ж хто йому дасть ).

цього взагалі не зрозумів. Дельта чого?

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось стаття з дослідженнями (не 11 Вт, але ж це тому, що поверхню труб пріровняли до температури теплоносія який встановили не зрозуміло звідки, але мови так само не має про 30-50 Вт).

108920211_.png.9ca08c88037e703dbde3ffab0625b963.png

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, laritus сказав:

Ось стаття з дослідженнями (не 11 Вт, але ж це тому, що поверхню труб пріровняли до температури теплоносія який встановили не зрозуміло звідки, але мови так само не має про 30-50 Вт).

108920211_.png.9ca08c88037e703dbde3ffab0625b963.png

Тому і пропоную розібрати цю тему, бо не зрозуміло, як воно працює. Всі виробники кажуть, що треба робити скважини із розрахунку 35-45вт/м.п.

І воно працює. Ви ж кажете про 11втт/м.п.,а це в 3-4 рази менше, не на 30%, а в 3-4 рази. То де ж похипка? Вона дуже суттєва. 

Змінено користувачем anabioz
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, anabioz сказал:

Тому і пропоную розібрати цю тему, бо не зрозуміло, як воно працює. Всі виробники кажуть, що робіть скважины із розрахунку 35-45вт/м.п.

Ну роблять з розрахунком? І, що? Питання в іншому, збігається їх розрахунок чи ні?

Только что, anabioz сказал:

І воно працює. Ви ж кажете по 11,а це в 3-4 рази менше, не на 30%, а в 3-4 рази. То де ж похипка? Вона дуже суттєва. 

А як вважаєте воно саме працює? Хтось тепловий лічильник використовував для перевірки (Dem@ не рахується оскільки у нього ПЕКС, а ні ПНД труба і фріоновий ДХ контур)? :) Всі ці значення умовні :) (хто як хоче так і рахує, заздалегідь дані зі стелі типу "хай буде 3" та подібне), розумно розраховувати на нижчі показники, щоб потім не витрачати додатково кошти (я ж навів приклад з тепловтратою будинку, можливо рахувати на середню температуру за весь опалюваний сезон вона буде біля 0С або 1С, але ж рахують чомусь за самий холодний тиждень -22С, різниця навіть більше ніж в 3-4 рази :)). Я б спочатку враховував систему опалення будинку, якщо тепла підлога + внутрішні теплі стіни (ТН краще працює з низькотемпературним опаленням, а тепла підлога є до того ж тепловим акумулятором. Зв'язка підлога + внутрішні стіни додатково дозволять понизити температуру теплоносія і таким чином зменшити дельту подачі, тобто збільшити СОР. В ідеалі використовувати тільки внутрішні стіни без теплої підлоги, тому що він стане холодним при спільному використанні і тепловий потік вниз зростає - Дмод колись наводив приклад у %), порахував скільки тепла може віддати підлога і тепловтрати при -15С ззовні та +22С всередині. Значення поділив на 11 Вт і розрахував таким чином геоконтур. Якщо поділити на 30 або 50 Вт :) є вірогідність того (зрозумійте ніхто не знає крім вас наскільки водонасичений ґрунт у ваших краях), що наприкінці опалюваного сезону грунт втратить теплоємність і СОР вашого ТН впадє :) це краще? І я б думав як схрестити роботу ТН з тепловим акумулятором (бо навіть зараз у нас нічний тариф 50-60 % від денного тарифу, умовно будь-який електроприлад працює зі СОР = 2 :)), на початку будівництва це зробити елементарно (можна як ТА використовувати ґрунт під будинком, якщо його теплоізолювати) :), ось приклад:

 

Змінено користувачем laritus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добре, в мене немає теплолічильника, але є термометр та лінійка. Ось реальні параметри моєї системи:

Свердловини: 4*60м.

Відстань від свердловини до входу в будинок: 5м (будемо вважати, що на цієї ділянки теж носій гріється). Тобто довжина труб: 4*60*2+4*5*2=520м

Грунт - супесь+суглінок. Значних водяних шарів не було. Тільки слабенька верховодка на 8м з дебетом 1.5м3 за годину

Труба: ПЕТ 40мм. (товщина стінки 3.7 мм). Тобто внутрішній діаметр 0,0326м.

Теплоносій: пропіленгліколь (концентрація 40%, тобто тепломісткість 4000 Дж/кг*К)

Циркуляційний насос: Sprut GPD 32-8s-180 (встановлено "середній" рівень потужності, продуктивність 0.0018м3/с)

Температура носія: вихід з ТН - 2С, вхід 7С (температура на вулиці зараз -8С). Тобто носій гріється на 5 градусів. Система "вийшла на стабільний режим".

Розрахунок:

Об'єм носія: 3.14*0.0326^2/4 * 520=0.434м3. Щільність гліколю майже дорівнює воді. Тобто це 434кг.

На нагрів гліколю витрачається: 434*4000*5=8676372Дж. тепла - отримано від грунту. Переводимо Джоулі в Ват*год: 8676372/3600 =2410 Вт*год

Цей об'єм перекачується за: 0.434/0.0018=241сек=0.066год

Тобто потужність нагріву: 2410/0.066 = 36000Вт

Ділимо на довжину труби: 36000/520=69Вт/м

Але, зазвичай рахують тільки довжину свердловин, а не "туди-сюди". Тобто виходимо на 35Вт/м труби. Я не впевнений, що в мене система налаштована оптимально. Можливо, є сенс "погратися" з продуктивністю насоса, можливо можна погратися з дельтою температур. Так що отримати цифру в 50Вт/м цілком ймовірно. Але в мене немає бажання експериментувати зараз.

В будь-якому випадку, ця цифра 35Вт/м втричі більш за ці 11Вт/м які тут "доводились".

Ще один висновок з ціх розрахунків: реальний ККД ТН. 36кВт від грунту + 3.5кВт компрессор, а на виході 12кВт теплової (повірімо, що виробник це поміряв чесно :) ) 12/39.5 = 30% - на рівні бензинового двигуна внутришнього згорання. 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 хвилин тому, Gons4eg сказав:

Панове, чи працює ТН від генератора?

Так і ні. Залежить від ТН. Якщо інверторний - є шанс. А якщо ні, то... В мене в компрессорі, по паспорту, "робочий" струм 7-10А (380В). Але стартовий 48А. Це 18кВт. Якщо в тебе генератор таку потужність витягне, то знову є шанс. Тобто - треба пробувати. В мене немає генератора на 18кВт. Тому я запускаю через частотник. Так - працює від генератора.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Gons4eg сказал:

Панове, чи працює ТН від генератора?

Так. В мене ТН 12 кВт інвертор. Працює від генератора RZTK 2,8 кВт.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, sigma_shig сказав:

Ще один висновок з ціх розрахунків: реальний ККД ТН. 36кВт від грунту + 3.5кВт компрессор, а на виході 12кВт теплової (повірімо, що виробник це поміряв чесно :) ) 12/39.5 = 30% - на рівні бензинового двигуна внутришнього згорання. 

Це неправильний висновок, бо він базується на неправильних вхідних даних. Оце неправильно і без замірів ви не будете знати реального потоку:

2 години тому, sigma_shig сказав:

встановлено "середній" рівень потужності, продуктивність 0.0018м3/с

Як можна брати з грунту 36 кВт тепла, а в хату подавати тільки 12? Куди діваються ще 24 кВт?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, sigma_shig сказал:

Ще один висновок з ціх розрахунків: реальний ККД ТН. 36кВт від грунту + 3.5кВт компрессор, а на виході 12кВт теплової (повірімо, що виробник це поміряв чесно :) ) 12/39.5 = 30% - на рівні бензинового двигуна внутришнього згорання. 

У вашому випадку з грунта віднімається лише 8,5 кВт.

Теплопродуктивність ТН складається з енергії, щоб було отримано від середовища, та спожитої енергії компресором. Споживанням насосів можна знехтувати.

Тоді можна порахувати витрату гліколя, відштовхуючись від дельти в 5К: 8,5/(3,653*5) = 0,465 кг/с або 0,445 л/с

Досвід показує що насос краще використовувати на максимальній продуктивності. Збільшення його споживання компенсується підвищенням СОР, бо ТН працюватиме із вищою температурою гліколя.

СОР рахується як відношення теплопродуктивності до спожитої енергії. Але для цього потрібен тепловий лічильник та ваттметр для електричної частини.

Змінено користувачем blacktigra
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Gitan сказал:

Так. В мене ТН 12 кВт інвертор. Працює від генератора RZTK 2,8 кВт.

При виборі генератора на які параметри ТН треба орієнтуватися?

Зараз ще є ті хто займається ТН і кого б можна було обрати для покупки і встановлення під ключ?

Змінено користувачем Gons4eg
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Gons4eg сказал:

При виборі генератора на які параметри ТН треба орієнтуватися?

Зараз ще є ті хто займається ТН і кого б можна було обрати для покупки і встановлення під ключ?

Генератор потрібен видавати заявлену потужність. Тн має бути інверторним, або старт-стоп з ПП.

https://www.facebook.com/kharkov.heat.pump

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...