Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Диаметр трубы для подачи в дом из колодца и скважины

Miracle

Рекомендовані повідомлення

Хочу купить трубу помогите определиться с диаметром.

Есть яма, нужно закопать что бы уже не возвращаться к этому вопросу.

Колодец есть, а вот скважины нет.

 

Спасибо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ПЭ32 или 40.

А вообще зависит от предполагаемого водопотребления.

 

Діаметр водогону повинен бути не меншим діаметру вихідного патрубку насосу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Діаметр водогону повинен бути не меншим діаметру вихідного патрубку насосу.[/quote]

 

Це дуже критично?

Якщо у насоса 1 1/4 то 1 (25) не піде?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Діаметр водогону повинен бути не меншим діаметру вихідного патрубку насосу.

те можно брать 40 и не мучаться?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

те можно брать 40 и не мучаться?

 

Да вот, если что с насосом, то потом поднять весь этот вес из скважины, нужно будет краном.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

для дома без автоматического полива достаточно ПЭ 32мм.

для насосов - рекомендуемый диаметр трубы зависит от производительности насоса, а не от диаметра выхода.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну а на ресурс насоса це не впливає?

Труба меншого діаметру збільшує втрати на тертя, збільшує втрати напору, збільшує споживання електроенергії, зменшує ресурс насосу. Якщо не вірите останньому, підкруть свою краватку на ~10% менше окружності Вашої шиї :rolleyes: і чере день напишіть про відчуття.

 

.....если что с насосом, то потом поднять весь этот вес из скважины, нужно будет краном.

Різниця ваги погонного метру труби (SDR9) між ∅32 і ∅40 мм 0,186 кг

Різниця ваги води у погонному метрі (того ж SDR9) між ∅32 і ∅40 мм - 0,270 кг Разом 0,456 кг на одному погонному метрі.

Якщо Ваша порада не для дистрофіків, то навіщо краном лякати нормальних людей?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

для дома без автоматического полива достаточно ПЭ 32мм.

Це критерій визначення діаметру водогону???!!! Різні бувають будинки: комусь на хліб не вистачає, а у когось діаманти дрібненькі.

 

для насосов - рекомендуемый диаметр трубы зависит от производительности насоса, а не от диаметра выхода.

Ви дивуєте: діаметр вихідного патрубку вже визначений виробником згідно продуктивності насоса при мінімальних втратах напору. Ваше завдання мінімалізувати подальші втрати при підборі водопідйомних труб, а це не робиться на око. Ра***те або користуйтеся таблицями втрат і буде Вам щастя. ;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ребята, у меня нет пока скважены, а трубу закопать хочу, что бы отмостку делать. даже не знаю на чем остановиться....
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви дивуєте: діаметр вихідного патрубку вже визначений виробником згідно продуктивності насоса при мінімальних втратах напору. Ваше завдання мінімалізувати подальші втрати при підборі водопідйомних труб, а це не робиться на око. Ра***те або користуйтеся таблицями втрат і буде Вам щастя. ;)

Не всегда это так, например и на грунфосах и на педролло производительностью от 1 и до 5м3 в час стоит выход 11/4", что соответствует трубе ПЭ 40. Естественно что на насос с производительностью 1, или даже 2 м3 в час ставить трубу 40мм смысла нет. То же самое и на большинстве насосов других производителей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ребята, у меня нет пока скважены, а трубу закопать хочу, что бы отмостку делать. даже не знаю на чем остановиться....

 

Ваше хотіння вимостки вгамує закладна гільза ∅ 110мм на глибині не менше 1,4 метри?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Труба меншого діаметру збільшує втрати на тертя, збільшує втрати напору, збільшує споживання електроенергії, зменшує ресурс насосу. Якщо не вірите останньому, підкруть свою краватку на ~10% менше окружності Вашої шиї :rolleyes: і чере день напишіть про відчуття.

 

 

Різниця ваги погонного метру труби (SDR9) між ∅32 і ∅40 мм 0,186 кг

Різниця ваги води у погонному метрі (того ж SDR9) між ∅32 і ∅40 мм - 0,270 кг Разом 0,456 кг на одному погонному метрі.

Якщо Ваша порада не для дистрофіків, то навіщо краном лякати нормальних людей?

 

А нащо різниця?

Ви нам пора***те вагу 1м 40труби, воду в ній, довжину 80метрів, кабель КГ 4х2,5, трос, насос.

То скільки буде?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А нащо різниця? Ви нам пора***те вагу 1м 40труби, воду в ній, довжину 80метрів, кабель КГ 4х2,5, трос, насос.

То скільки буде?

 

А Вам що на ∅32мм трубі то й же кабель, трос, насос не знадобляться?

Різниця ваги труби з водою ∅32 та ∅40 складе 0,456кг х 80м = 36,48кг Який кран?:o

До речі, середня глибина побутових водних свердловин на Київщині - 55 м, а середня точка монтажу насосів - 45 метрів. Отже, у більшості випадків, різниця ваги труб буде вдвічі менша.

Вам мало лякати краном людей, вирішили полякати і глибиною монтажу у 80 м.:D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А Вам що на ∅32мм трубі то й же кабель, трос, насос не знадобляться?

Різниця ваги труби з водою ∅32 та ∅40 складе 0,456кг х 80м = 36,48кг Який кран?:o

До речі, середня глибина побутових водних свердловин на Київщині - 55 м, а середня точка монтажу насосів - 45 метрів. Отже, у більшості випадків, різниця ваги труб буде вдвічі менша.

Вам мало лякати краном людей, вирішили полякати і глибиною монтажу у 80 м.:D

Приблизительный расчет:

Масса 1м SDR-9 40мм с толщиной стенки 4,5мм- 0,516кг: если 80мХ0,516=41,48кг

Масса воды в 80м трубы: согласно прилагаемому калькулятору=60кг

Масса 1м кабеля КГ 4х2,5-0,29кг: 80х0,29=23,2кг

Масса троса 1м 6мм-0,142кг: 80х0,142=11,36кг

Насос приблизительно 12кг

Складываем: 12+11,36+23,2+60+41,48=148,04кг

Так какие 36кг?

А еще ой как трудно тянуть "бегемота из болота".

Я лично не раз тянул и знаю что по чем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А еще ой как трудно тянуть "бугемота из болота".

Я лично не раз тянул и знаю что по чем.

 

У буровиків є прислів'я: вагу не можна брати на пуп, вагу потрібно найо..вати. Ще Архімед придумав блочок - спробуйте! Який кран?%)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за пораду. Сами с усами.

 

Будь ласка, як тут не згадати :D:

А завтра опять опасность, качается кран, как былинка,

И как тут не закачаться, ведь груз полторы тыщи тонн.

А ночью то вира, то майна, как-будто заела пластинка.

Такая вот братцы тайна, вы поняли речь о чём! ©

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Самое перспективное кинуть толстую трубу 110-150мм потом если чё то можно просунуть что хочешь и не обязательно рыть на 1,4м достаточно 0,5м и немного утеплителя.

 

У меня вода на 30см но см 10 просто куски старого пенопласта и пленка так промерзанием даже и не пахнет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не обязательно рыть на 1,4м достаточно 0,5м и немного утеплителя

 

Не сбивайте людей с толку всякими глупостями. И не забывайте, что утеплитель не греет (не повышает температуру), а всего лишь уменьшает теплоотдачу.

skvazhina-nasos-voda.kiev.ua/vodopostachannia/na_yaku_glybynu_i_yakogo_diametru_zakladaty_vodogin.htm

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...