Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Насколько ослабляется бетон в месте сверления перфоратором?

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

Где-то слышал такое, что на расстоянии в 5 см от места сверления перфоратором бетон ослабляется в 2 раза. Насколько это соответствует действительности? А то собрался в перемычку над дверью засверлиться, а тут такое дело...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звичайно ослаблюється, через це у бетоні свердлити отвори категорично заборонено, можна тільки у металі і дереві ;)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звичайно ослаблюється, через це у бетоні свердлити отвори категорично заборонено, можна тільки у металі і дереві ;)

 

Есть ссылка на какой норматив? Первый раз слышу подобное.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шо ж Вы так пугаете? :beer:

Отверстие в бетоне - это концентратор напряжений и от него идёт трещина до 10 см. В перегородке или стене это неопасно (до 100 мм), в перемычке, думаю не стоит.

 

Если отверстие конче необходимо - спросите здесь Общестроительный ликбез

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так а что делать? В принципе, нагрузка на перемычку - рядов пять облицовочного кирпича. А если просверлиться не над дверью, а над кирпичом? Там, насколько я понимаю, нагрузка меньше?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та свердліть на здоров’я, аби отвір не більше 20 мм і щоб в арматуру не натрапити, нічого там аж такого не стане. Але краще свердіть над перетинкою, як мінімум буде легше, а ще краще у шов між цеглою зовні бо якщо почнете зсередини то натрапите на цеглу і вивалиться шмат
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...