Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Порекомендуйте где сделать "Звіт про технічне обстеження"

SadKo

Рекомендовані повідомлення

Сарай - нежилое строение, Вы должны были отправить уведомление о начале подготовительных работ (сарай входит в перечень подготовительных работ) и считать вопрос о сарайке закрытым :)

Я Повидомлення отправила и даже проверка ДАБК на участке побывала и составила Акт об отсутствии нарушений.:)

У меня сарайчик капитальный. Что с ним дальше делать? Просто юзать без ввода в эксплуатацию?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня сарайчик капитальный. Что с ним дальше делать? Просто юзать без ввода в эксплуатацию?

 

Когда дом построите, вызовите БТИ, они нарисуют дом, сарай и прочие сооружения, тогда и введете в эксплуатацию всю садибу :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Когда дом построите, вызовите БТИ, они нарисуют дом, сарай и прочие сооружения, тогда и введете в эксплуатацию всю садибу :)

Так ведь я Ентот сарайчик хочу использовать уже сейчас. А штрафы за эксплуатацию без ввода в эксплуатацию теперь не детские.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а якщо будинок 200 - то звіт все-таки потрібен чи ні?? бо всі по різному трактують....і зустрічав людей, які ввелив експлуатацію зараз без звіта...коробки по 180-215кв.м ?

 

Згідно наказу №91 зі змінами по наказу 304 (пост 39 цієї теми) звіт не подається в інспекцію при умовах:

 

1. Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них мають бути побудовані в період з 05.08.1992 до 31.12.2009 без дозволу на виконання будівельних робіт, заяви про прийняття в експлуатацію яких подано до 31.12.2012.

 

2. Загальна площа індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків прибудов має бути 300 кв.м і менше.

 

3. Загальна площа господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них має бути 100 кв.м і менше.

 

Але, як завжди, буде безліч трактувальників, які зможуть розширити, або звузити ці вимоги. Для цього і пишуться різні підзаконні акти, про які в законах навіть не згадується. По суті, цей наказ був незаконним із самого початку.

 

Закон "Про регулювання містобудівної діяльності" детально регламентує тільки нормальний, законний порядок проектування і будівництва. Будівництво без документу, який дає на це право, називається "самочинним" (ст.37, п.9). Закон в таких випадках регулює тільки відповідальність і знесення самочинно збудованих об'єктів (ст.38).

 

Щодо об'єктів, які можна перебудувати, Закон зобов'язує інспектора видати "припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису" (ст.38, п.1). Що робити після виконання припису - це вже повне беззаконня, тобто, в Законі про це нема ні слова.

 

Керуючись здоровим глуздом, після виконання припису слід приймати об'єкт на загальних підставах, як законно побудований. Але це тільки моя власна думка.

 

І навіщо тоді було город городити із спрощеною процедурою (звіти, ліцензії, сертифікати...) - а не дешевше заплатити штраф державі і виконати припис інспектора? Мабуть, комусь це зовсім не вигідно!

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Безумовно, аналіз правових підстав для "спрощеної" процедури прийняття в експлуатацію "самочинно" збудованого об'єкта буде неповним, якщо не згадати прикінцеві положення Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" (розділ V, п.9).

 

Але хто-небудь зможе пояснити, чому так вибірково підійшли до легалізації "самочинного будівництва"?

А як бути із самочинним будівництвом всіх промислових об'єктів?

А що робити із "самочинними", побудованими після 31.12.2009?

А що робити із "самочинними" 3-5 категорії складності?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Т.е. насколько я поняла, самоволку 2009 г. постройки можно ввести так: сначала идем в БТИ заказываем тех.отчет, потом отправляем заявление в ГАСК, чтобы приняли в эксплуатацию и все?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Т.е. насколько я поняла, самоволку 2009 г. постройки можно ввести так: сначала идем в БТИ заказываем тех.отчет, потом отправляем заявление в ГАСК, чтобы приняли в эксплуатацию и все?

 

Ну, да!

Единственное предостережение - дождитесь опубликования Приказа Минрегиона № 304 на его сайте.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, да!

Единственное предостережение - дождитесь опубликования Приказа Минрегиона № 304 на его сайте.

 

Подскажите пожалуйста, с домом" вошел " в норму 295м.кв. а вот постройки во дворе: гараж 50м2 баня 62м2 альтанка 12 м2-они как суммируются(100м2)? Если да, то какой выход при вводе в эксплуатацию? Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите пожалуйста, с домом" вошел " в норму 295м.кв. а вот постройки во дворе: гараж 50м2 баня 62м2 альтанка 12 м2-они как суммируются(100м2)? Если да, то какой выход при вводе в эксплуатацию? Спасибо.

 

Так с Ваших цифр получается 124 кв.м, что больше, чем 100. По всему выходит, что Вам отчет нужен.

 

Мне так неудобно, что Вы ко мне обращаетесь, как в последнюю инстанцию. Я же не инспектор, просто поделился свежей информацией. Советую уточнить у инспектора, когда будете подавать документы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...- дождитесь опубликования Приказа Минрегиона № 304 на его сайте.

 

Минюст опубликует 23.07.2012:

ovu.com.ua/news/672-normativno-pravovi-akti-yaki-gotuyutsya-do-opublik

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Інспекція помилилася.

 

Сьогодні на офіційному сайті інспекції (ссылка устарела)

повісили об'яву:

 

Міністерством юстиції зареєстровано Зміни до Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж (наказ Мінрегіону від 13.06.2012 № 304, зареєстрований у Мін’юсті 09.07.2012 № 1132/21444), які врегульовують питання «легалізації» побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт до 05 серпня 1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, а також процедурні питання проведення технічного обстеження.

 

Але ж в проекті було все навпаки:

 

1.1. Пункт 1.1 доповнити абзацом такого змісту:

Порядок не поширюється на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, які збудовані до 05.08.1992.”

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите как быть?У родителей самозастрой 2006г.Небольшой домик 70 кв.м. Сделали звiт в одной крупной фирме.Они ставят код 1110.2-Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності.В гаске не принемают декларацию с такой классификацией,требуют поставить 1110.3-Будинки садибного типу.НА фирме мне на это говорят что гаск специально хочет поставить 1110.3 так как правительсто планирует ввести налог на эти дома с 2013г а на дома 1110.2 нет.Специалист на отрез отказывается переделывать звiт.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите как быть?У родителей самозастрой 2006г.Небольшой домик 70 кв.м. Сделали звiт в одной крупной фирме.Они ставят код 1110.2-Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності.В гаске не принемают декларацию с такой классификацией,требуют поставить 1110.3-Будинки садибного типу.НА фирме мне на это говорят что гаск специально хочет поставить 1110.3 так как правительсто планирует ввести налог на эти дома с 2013г а на дома 1110.2 нет.Специалист на отрез отказывается переделывать звiт.

 

Правильный ответ кроется в самом названии приказа 91 (и даже с учетом приказа 304). Там нет коттеджей. Поэтому я Вам рекомендую дождаться опубликования приказа 304 и легализировать самозастрой вообще без отчета. Трудно советовать не видя бумаг, но я подозреваю, что там не все в порядке с оформлением земли. Если же есть акт и техпаспорт БТИ - тогда это вполне реально.

 

А насчет налога - так у Вас размеры "роскоши" не превышают налогооблагаемого предела. Разве что налог на землю, но без земли не будет легализации.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Минюст опубликует 23.07.2012:

ovu.com.ua/news/672-normativno-pravovi-akti-yaki-gotuyutsya-do-opublik

 

Нарешті є офіційний текст: search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/ed_2012_06_13/RE21444.html

 

Даю копію у вкладці.

наказ 304.doc

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будем ждать теперь когда танк под названием ГАСК потеряет старую иннерцию и перестроится на новый мягкий ход.Так что теперь инспектор будет проводить обследование?Сейчас они сложат сколько это будет нам стоить!Наверно почти безвозмездно!
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так я розумію, що тепер не потрібно наймати "ліцензовану" фірму і робити "звіт" по 15-50грн/кв.м...

 

Тобто тепер звіт буде зовсім не потрібен??? Чи звіт буде робити інстпектор з ГАСКу???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так я розумію, що тепер не потрібно наймати "ліцензовану" фірму і робити "звіт" по 15-50грн/кв.м...

 

Тобто тепер звіт буде зовсім не потрібен??? Чи звіт буде робити інспектор з ГАСКу???

 

Якщо вірити наказу 304, то в обумовлених випадках звіт не потрібен. Але я так розумію, що саме обстеження має виконуватись для складання технічного паспорту в БТІ. Не маю уяви, як працівники БТІ будуть давати висновок про технічний стан споруди. Адже Мінрегіон для цього готує експертів із видом робіт "технічне обстеження будівель і споруд" - не довіряє цю роботу навіть ГАПам чи ГІПам!

 

Іще наказ 304 не може заборонити інспектору виконати вимогу закону - написати припис для усунення недоліків, виявлених інспектором. А що має робити інспектор, коли йому приносять на "легалізацію" документи на будівлю, розташовану із виступом за лінію регулювання забудови, або навіть розташовану на проїжджій частині дороги?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Забудьте про старий текст наказу № 91. Його вже остаточно змінено наказом №304:

 

search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE19568.html

 

Поки безплатно, даю копію у вкладці

наказ 91 зі змінами.doc

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Читаю приказ, читаю, но не вижу нигде, что нужно подавать только План БТИ и заявление. Согласно этого приказа, насколько я поняла, строения до 31.12.2009, нужно заказан план в БТИ, потом заказать у фирмы техническое обследование, потом заполнить декларацию и написать заявление, т.е. все как и было?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Читаю приказ, читаю, но не вижу нигде, что нужно подавать только План БТИ и заявление. Согласно этого приказа, насколько я поняла, строения до 31.12.2009, нужно заказан план в БТИ, потом заказать у фирмы техническое обследование, потом заполнить декларацию и написать заявление, т.е. все как и было?

 

звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 квадратних метрів включно);

(абзац третій пункту 3.2 у редакції наказу Міністерства регіонального

розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

від 13.06.2012 р. N 304)

 

Тобто, в цих випадках звіт не потрібен. Подаєте:

 

- Заява про прийняття в експлуатацію об'єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об'єкта (у разі їх наявності).

 

- два примірники заповненої декларації;

 

засвідчені в установленому порядку копії:

 

 

- документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт;

 

 

- технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто, в цих випадках звіт не потрібен. Подаєте:

 

- Заява про прийняття в експлуатацію об'єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об'єкта (у разі їх наявності).

 

- два примірники заповненої декларації;

 

засвідчені в установленому порядку копії:

 

 

- документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт;

 

 

- технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.

 

Если я подам эти документы до 31.12.2012, а в 2013 году мне скажут, что что-то не верно заполнено, то это будет считаться, что я ввожу по 91 приказу или с момента выдачи мне разрешения на ввод в эксплуатацию?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если я подам эти документы до 31.12.2012, а в 2013 году мне скажут, что что-то не верно заполнено, то это будет считаться, что я ввожу по 91 приказу или с момента выдачи мне разрешения на ввод в эксплуатацию?

 

Переживайте неприятности по мере их поступления.

 

Даже если завтра Вы все верно заполните и подадите задолго до 31.12.2012, то это еще не факт, что инспекция не найдет непреодолимые препятствия для ввода в эксплуатацию. Последует предписание, чтобы выполнить которое, нужно будет разобрать 90% дома и перенести на 10 м от дороги, например. Так, что не печальтесь раньше времени.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Переживайте неприятности по мере их поступления.

 

Даже если завтра Вы все верно заполните и подадите задолго до 31.12.2012, то это еще не факт, что инспекция не найдет непреодолимые препятствия для ввода в эксплуатацию. Последует предписание, чтобы выполнить которое, нужно будет разобрать 90% дома и перенести на 10 м от дороги, например. Так, что не печальтесь раньше времени.

 

Не, Вы не поняли вопрос. Если я подам заявление 01.01.2013, то меня отправят, поскольку заявления принимают до 31.12.2012. Так вот отсчет будет идти со дня подачи заявления? (я потом могу с ними еще 2 года исправляль все их предписания)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не, Вы не поняли вопрос. Если я подам заявление 01.01.2013, то меня отправят, поскольку заявления принимают до 31.12.2012. Так вот отсчет будет идти со дня подачи заявления? (я потом могу с ними еще 2 года исправляль все их предписания)

 

Ну, если Вы подойдете к вопросу, как бюрократ, то следует читать:

"...заяви про прийняття в експлуатацію яких подано до 31.12.2012".

 

А это значит, что не надо тянуть до последнего дня этого года, а сдать полный комплект документа, самое позднее, за один день до встречи Нового Года. А потом - исправляйте предписания. Есть, правда, пунктик 3.7:

 

3.7. Після усунення недоліків, що стали підставою для прийняття рішення про повернення декларації, замовник може повторно подати до Інспекції документи згідно з цим Порядком.

 

Вот здесь и начинается "гадание на кофейной гуще" - так пишутся все наши регламентирующие акты.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Киев, дом 272 кв.м.

Было разрешение на строительство от 10.10.2007 (выдано на год)

Техпаспорт выдан 5.09.2008

(есть еще куча доков и согласований, которые надо были для получения разрешения на строительство)

 

В новой редакции приказа 91 для домов до 300 м предусмотрено, что БТИ фактически осуществляет осмотр:

 

2.7. Технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться під час їх технічної інвентаризації з подальшою видачею технічного паспорта.

 

Будет ли изменена форма Техпаспорта?

У меня на руках Техпаспорт от 5.09.2008 – достаточно ли его и, где делать копию в БТИ или у нотариуса?

И когда будут штрафовать? Если ли смысл самому напрашиваться на уплату штрафов, а не ждать 30 дней, предусмотренных по приказу 91 на обработку моего заявления? Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...