Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

Примерно так?

 

image.jpg

 

схематически примерно так

 

а вот теперь все это по людски с комутировать в щитке

 

а то в самом щитке что на фото разводка только на пол квартиры была да и та сделана через пень колоду

щиток огромный, а толку от него ноль

да и автоматы в нем занимают 1/5 часть всего

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а вот теперь все это по людски с комутировать в щитке

 

Я думаю нужно плясать от проходного клеммника.

Выбираем фазу и даем ее на освещение +N

На каждую группу диф + АВ розеток делаем то же.

На кондиционеры три фазы.

 

Если что не так меня обязательно поправят.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

для TN мережі: На вводі до електроустановки будівлі ........ за рішенням власника (авт. робити чи ні) ..... не більше 30 Ом.

Что за автономное заземление для TN?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

To IEC 60364.

Цитата:

Сообщение от happym

Можливо я й помиляюсь, але згідно ПУЕ 2011 для TN мережі: На вводі до електроустановки будівлі ........ за рішенням власника (авт. робити чи ні) ..... не більше 30 Ом. Те ж саме для грозозахисту повітряних ліній (з певним кроком). Іноземні виробники ПЗІП (ОПН), вимагають 10 Ом. 4 Ом (2 Ом - не відповідність ПУЕ та ДБН) для заземлення на ТП /КТП.

Відповідно виконати контур до 30 Ом (або 10 Ом) не так тяжко й дорого. Даже з оцинкованих або обмінених стрижнів заземлення.

Якщо я помиляюсь, прохання експертів поправити, або підтвердити мої слова.

1. ПУЕ:2011 Глава 1.7 не распространяется на электроустановки жилых зданий.

 

2. ПУЕ:2011 п 1.7.94 относится только к защите воздушных линий от атмосферных перенапряжений. То бишь, если заземляющее устройство дома имеет сопротивление не более 30 Ом, то его можно использовать для повторного заземления ввода. Если сопротивление выше 30 Ом, то для повторного заземления ВЛ нужен отдельный заземлитель.

 

3. Сопротивление растеканию токов ЗУ жилого дома не нормируется - чем его значение меньше, тем уравнивание потенциалов эффективней и срок службы ЗУ выше. Ограничения максимальных значений есть для систем ТТ.

 

Чи можна використати для приблизного розрахунку Rз наступну інформацію з ДБН В.2.5-27-2006: 2.4.1.15 В електроустановках з системою TN цілісність (нерозривність) і ефективність цієї системи в значній мірі залежать від надійності заземлення PEN- та РЕ-провідників.

Коли місця заземлення PEN- та РЕ-провідників розміщені в мережі державної або іншої організації, що здійснює електропостачання електроустановок споживачів електроенергії, вжиття зовнішніх для цих електроустановок заходів, які необхідні для забезпечення цілісності й ефективності системи заземлення, належить до сфери відповідальності електропостачальної організації.

Примітка. Прикладами таких заходів є:

- заземлення PEN-провідника в кількох точках мережі і виконання монтажу таким чином, щоб мінімізувати ризик обриву PEN-провідника;

- виконання співвідношення:

RB/RE 50/(Uo – 50),

де RB – еквівалентний опір всіх заземлювальних пристроїв, які з'єднані паралельно, Ом; RE – мінімальний контактний опір між землею і сторонньою провідною частиною, яка не з'єднана із захисним провідником і може опинитись в колі замикання лінійного провідника на землю (наприклад, у разі падіння на неї неізольованого провідника повітряної лінії електропередачі), Ом.

Відповідно знаючи вимоги до мережі живлення, вирахувати опір Rз на вводі в споруду. Якщо електропостачальної компанія виконає всі вимоги до лінії, наприклад повітряної лінії загальний опір всіх заземлювачів має бути 10 Ом, то на вводі в будинок має бути Rз менше 34 Ом, відняти опір заземлюючого провідника й т.д, то має бути менше 30 Ом. Й так далі, знаходимо від 4 Ом, відповідно на вводі менше 10 Ом (13,6 Ом - повний опір).

Що говорять міжнародні норми?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що говорять міжнародні норми?

Так вы и так цитировали МЭК 60364-4-41.

Только в формуле указаны RB/RE, а в выводах Rз какое-то?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На стовпі лічильник в ящику з дифавтоматом 3фази по 25а. Треба до хати тягнути в трубі в землі - 12-15м десь. Ящик заземлений з заземленням біля стовпа.

До хати тягнути 5 проводів чи 4 і окреме заземлення РЕ в хаті (біля хати) до фундаменту до арматури також думаю приєднати? Рівень ГВ глибоко.

Прикидаю 4 -6 мм2 провода?

Змінено користувачем Karalex
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в выводах Rз какое-то?

Есть вариант, что Ваш оппонент так сопротивление заземлителя (заземления) обозвал...

 

Ну чо, бывает...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть вариант, что Ваш оппонент так сопротивление заземлителя (заземления) обозвал...
Так RB и RE к этому заземлителю Rз не относятся.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так RB

 

Цитата:

Сообщение от Шарманщик

Есть вариант, что Ваш оппонент так сопротивление заземлителя (заземления) обозвал...

Так RB и RE к этому заземлителю Rз не относятся.

RB відноситься, RE таки не відноситься.

 

To IEC 60364.

Чи є статистика для RE, або орієнтовні розрахунки, або які фізичні фактори впливають на цю величину?

 

 

To: Шарманщик

 

Цитата:

в выводах Rз какое-то?

Есть вариант, что Ваш оппонент так сопротивление заземлителя (заземления) обозвал...

 

Ну чо, бывает...

 

Я й не спорю, я запитую.

 

Порівняно з деким, я хочу знайти істину, а не робити контур з опором в 3,8 Ом всім підряд для щитка біля приватного будинку. Якщо ця величина опору й дійсно не нормується, а такого на мою думку не може бути, мають бути певні рамки, тоді нічого інших обгажувати, які роблять його на свій розсуд, не порушуючи вимог до безпеки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я й не спорю, я запитую.

 

Порівняно з деким, я хочу знайти істину, а не робити контур з опором в 3,8 Ом всім підряд для щитка біля приватного будинку. Якщо ця величина опору й дійсно не нормується, а такого на мою думку не може бути, мають бути певні рамки, тоді нічого інших обгажувати, які роблять його на свій розсуд, не порушуючи вимог до безпеки.

А откель взята цифра 3,8 Ом??? И почему выбрана именно она, а не 1,9 или 0,9 Ом?

Не знакома такая цифирь?

Эва как.... а ведь в институте эти значения должны обязательно изучать и подробно обосновывать... со схемами-формулами-эпюрами...

 

Ну да ладно, поговорим "за контура"...

 

В отличие от некоторых, я ЧИТАЮ посты оппонентов, а не просматриваю, как некоторые и не бросаюсь сломя голову "метать дерьмо на вентилятор".

 

Для особо невнимательных и ленивых поясняю - есть контур - мой собственный и собственноручно исполненный, есть геология моего участка и есть многолетний мониторинг величины сопротивления растеканию "по сезонам" - ранее четыре раза, ныне два - "тепло-холод".

Конструктив контура и "марафон с прыжками" при его изготовлении был подробно описан и не раз на форуме (кто захочет - найдёт) так вот эти "сезонные колебания" и многолетняя практика позволила мне определить собственную "табель о рангах" - во главу угла я ставлю жизнь человеческую, а не существующие нормы, х.з. каким деятелем и "под кого" нарисованными.

Я категорически осуждаю тех, кто приветствует снижение норм безопасности, количества меди в кабеле, уменьшение сечения жил в оном, искажения и подтасовку в нормативке и законодательстве!

Посему всегда говорю заказчику:

"Я стараюсь сделать контур с сопротивлением не ниже 3,6 Ом, хотя по новому украинскому можно и 10 Ом.

Более того, стараюсь выйти на 2,6/2,9 Ом на основе долговременного "танца" со своим контуром.

Если спрашивают почему - обязательно подробненько поясняю.

Но чаще всего говорят - "сделай, как себе".

 

Так что любой выбор моего заказчика более, чем осознан, а следовательно - легитимен!

 

Вот так-то, мон шер, не все заказчики тута бестолковые и нагло обманутые исполнителем, как Вам показалось...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите, как определить грамотного электрика :)) и как контролировать неграмотного :))

 

Есть бригада, которая делает (и будет делать) большую часть работ (переносили стены, штукатурили, заливали стяжку, утепляли - на очереди профиля / ГКЛ, малярка, плитка и т.д.).

 

Отопление и сантехнику делали другие ребята (которые этим только занимаются).

 

Вопрос с электрикой. "Бригада" как бы тоже и электрику делает, но есть вопросы. Их "професионализм" в этом вопросе вызывает сомнения.

 

Они до этого делали мне один ремонт в новострое "под сдачу" - к плитке, шпаклевке и т.д. вопросов не было, то с электрикой потом знакомый говорил, что халтурят. Все ругался на скрутки, ШВВП, дозы и т.д. Но там такой знакомый еще - "я не зная как правильно но ты делаешь не правильно" :)) Диванный тролль.

 

Вот теперь думаю - как решить - стоит ли им доверять делать электрику? Они понятное дело хотят "объем" - все сразу и электрику и малярку и т.д.

 

Думаю как правильно поступить? Дать им нарезать дыр под подрозетники, штробы, разложить провода, а щиток собрать позвать "проверенных" специалистов за отдельную плату? Розетки думаю уже подключить три моножильных провода смогут по цветам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А откель взята цифра 3,8 Ом??? ...

Я категорически осуждаю тех, кто приветствует снижение норм безопасности, .

Согласен, на все сто проциков!!!

Любое действие, которое приводит к увеличению надежности и безопасности - я ЗА!!!

Что касается заземления, то читаем внимательно нормы: да допускается до 10 Ом, и тут же рекомендовано до 4 Ом, и в конце-концов до 2 Ом. Смотря кто и как читает и что пытается найтить. И пусть это все приведено из разных разделов и для разных схем, но суть то одна - чем ниже сопротивление, тем надежнее система безопасности.

ДБН В.2.5-27-2006. 2.4.1.23, Примітка 3. Якщо за відсутності або недостатності вихідних даних, в тому числі перспективи розвитку мережі, струм Idне може бути визначений, при проектуванні електроустановок змінного струму напругою 230/400 В слід забезпечити величину опору RA, яка не перевищує 10 Ом (див. також 2.4.1.25 б).

У деяких випадках у мережах великої сумарної довжини із значною потужністю навантаження, особливо у разі наявності підвищеної вологості та хімічного впливу, коли очікується, що струм Idможе перевищити значення 5 А, величину RA слід зменшити, але, як правило, відсутня необхідність її зменшення до значень нижче 4 Ом.

Нейтральні і захисні провідники, які зазначені в 3.3, можуть бути приєднані до заземлювального пристрою відкритих провідників частин живильної підстанції без перевірки умови, що наведена в 3.3, якщо виконується одна із таких умов:

опір заземлювального пристрою відкритих провідних частин живильної підстанції не перевищує 2 Ом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а щиток собрать позвать "проверенных" специалистов за отдельную плату?

а Вы наивно полагаете что грамотно собранный щит перекроет вам недостатки неправильно проложенных кабелей(хотел сказать шнуров) или как?

к слову такой человек собирать щит на ШВВП или ПВС скорее всего не будет(а другое такие дротокруты прокладывать не умееют).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а Вы наивно полагаете что грамотно собранный щит перекроет вам недостатки неправильно проложенных кабелей(хотел сказать шнуров) или как?

к слову такой человек собирать щит на ШВВП или ПВС скорее всего не будет(а другое такие дротокруты прокладывать не умееют).

Провод взял ВВП-1 Одескабель (моножила, плоский) - 1,5 и 2,5 мм2.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи можна використати для приблизного розрахунку Rз наступну інформацію з ДБН В.2.5-27-2006:

2.4.1.15 В електроустановках з системою TN цілісність (нерозривність) і ефективність цієї системи в значній мірі залежать від надійності заземлення PEN- та РЕ-провідників.

Коли місця заземлення PEN- та РЕ-провідників розміщені в мережі державної або іншої організації, що здійснює електропостачання електроустановок споживачів електроенергії, вжиття зовнішніх для цих електроустановок заходів, які необхідні для забезпечення цілісності й ефективності системи заземлення, належить до сфери відповідальності електропостачальної організації.

Примітка. Прикладами таких заходів є:

- заземлення PEN-провідника в кількох точках мережі і виконання монтажу таким чином, щоб мінімізувати ризик обриву PEN-провідника;

- виконання співвідношення:

RB/RE 50/(Uo – 50),

де RB – еквівалентний опір всіх заземлювальних пристроїв, які з'єднані паралельно, Ом; RE – мінімальний контактний опір між землею і сторонньою провідною частиною, яка не з'єднана із захисним провідником і може опинитись в колі замикання лінійного провідника на землю (наприклад, у разі падіння на неї неізольованого провідника повітряної лінії електропередачі), Ом.

 

Відповідно знаючи вимоги до мережі живлення, вирахувати опір Rз на вводі в споруду. Якщо електропостачальної компанія виконає всі вимоги до лінії, наприклад повітряної лінії загальний опір всіх заземлювачів має бути 10 Ом, то на вводі в будинок має бути Rз менше 34 Ом, відняти опір заземлюючого провідника й т.д, то має бути менше 30 Ом. Й так далі, знаходимо від 4 Ом, відповідно на вводі менше 10 Ом (13,6 Ом - повний опір).

Що говорять міжнародні норми?

Такая методика нужна лишь для расчёта ожидаемого тока короткого замыкания - величина общего сопротивления всех ЗУ ( электроустановки конкретного дома, ЭУ всех домов на линии, повторных заземлений ВЛ, заемления ТП) влияет на величину ТКЗ.

 

Может применяться для расчёта напряжения прикосновения (если почему-то нельзя отключить ЗУ от ГЗШ).

 

Для определения сопротивления ЗУ не применяется - рассчитывается или измеряется сопротивление собственно ЗУ (отключенного).

 

Значение сопротивления ЗУ требуется для выяснения его соответствия нормируемым показателям, для определения его работоспособности (непрерывность цепи) и прогнозирования срока осмотра с разрытием, капитального ремонта или замены.

 

Для электроустановок жилого дома значение сопротивления не нормируется (кроме систем ТТ) - требуется лишь значение при вводе в эксплуатацию как начальная точка отсчёта.

То бишь через 6 лет после начала эксплуатации ЭТЛ измеряет сопротивление и видит, например, 60 Ом. Если начальное значение (в паспорте ЗУ) указано например 4 Ом, то делаем вывод о возможном обрыве соединения горизонтального проводника с вертикальным электродом. Разрываем, осматриваем и ремонтируем.

Если начальное сопротивление было 30 Ом, то рассчитываем оставшуюся (непрокорродировавшую) массу электрода - электроды заменяются после потери 50% массы.

...

Что касается заземления, то читаем внимательно нормы: да допускается до 10 Ом, и тут же рекомендовано до 4 Ом, и в конце-концов до 2 Ом. Смотря кто и как читает и что пытается найтить.

 

ДБН В.2.5-27-2006. 2.4.1.23, Примітка 3. Якщо за відсутності або недостатності вихідних даних, в тому числі перспективи розвитку мережі, струм Idне може бути визначений, при проектуванні електроустановок змінного струму напругою 230/400 В слід забезпечити величину опору RA, яка не перевищує 10 Ом (див. також 2.4.1.25 б).

У деяких випадках у мережах великої сумарної довжини із значною потужністю навантаження, особливо у разі наявності підвищеної вологості та хімічного впливу, коли очікується, що струм Idможе перевищити значення 5 А, величину RA слід зменшити, але, як правило, відсутня необхідність її зменшення до значень нижче 4 Ом.

Нейтральні і захисні провідники, які зазначені в 3.3, можуть бути приєднані до заземлювального пристрою відкритих провідників частин живильної підстанції без перевірки умови, що наведена в 3.3, якщо виконується одна із таких умов:

опір заземлювального пристрою відкритих провідних частин живильної підстанції не перевищує 2 Ом....

 

Это Вы правильно сказали :beer:

Приведена норма, относящаяся к системам заземления IT.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите, как определить грамотного электрика

Задайте им "детские" вопросы, ответы на которые вам хорошо известны. Например "Какой кабель мне на проводку покупать?", "Как вы соединяете провода при проводке?" и т.п. Неправильные ответы сразу перечеркнут возможность работы с такими "специалистами". Можно еще дурачком прикинуться, типа "Вот у меня тут дерево, по нему как провод пустить?" Я не электрик, просто сам искал таким способом подрядчика. Правильные ответы легко найдете на форуме.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посему всегда говорю заказчику:

"Я стараюсь сделать контур с сопротивлением не ниже 3,6 Ом, хотя по новому украинскому можно и 10 Ом.

Более того, стараюсь выйти на 2,6/2,9 Ом на основе долговременного "танца" со своим контуром.

Если спрашивают почему - обязательно подробненько поясняю.

Но чаще всего говорят - "сделай, как себе".

 

Так что любой выбор моего заказчика более, чем осознан, а следовательно - легитимен!

Да как то я охладел к заземлению, не так уж тяжело делать для себя столько сколько нужно, как неприятно что кто то написал что "сам не сможешь замерять сопротивление, нужно спец.оборудование..."

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Й так підсумуємо.

По моєму запитанню який опір потрібно для повторного заземлення електричного щита на вводі в споруду ми маємо (хоча я запитував тільки для мережі TN а точніше мене цікавила мережа TNC-S):

1. Повторне заземлення електроустановки (розподільчого щитка) на вводі в будівлю в мережах TN (TNС, TNC-S) не нормується. Хоча ми знаємо, що це на пряму впливає на спрацювання автоматичного захисту, електробезпеку живих істот, та спрацювання ПЗІП.

 

Ще є питання, як зміниться ситуація, якщо в схему живлення вводимо електричний генератор. Чи є там додаткові вимоги до опору контура заземлення?

 

А ще мене цікавить один момент. Ми зробили контур заземлення наприклад до 4 Ом. (Коли я займався електромантажами в сивій давнині, я також прагнув добитися такого опору заземлення - можливо даремно). При цьому вимоги електропостачальної компанії до опору повторного заземлення (для повітряної лінії живлення) не більше 10 Ом. Виникла аварійна ситуація, на лінії відбувся розрив NPE проводу (мережа TNС). Опори заземлення включені в мережу послідовно. Як розподіляться струми від навантаження по контурам заземлення? Правильно, де менший опір заземлення, там і виникне максимальний струм. Й в мене завжди мучило запитання, чи витримає такий струм мої дротик NРЕ. Й чи потрібно мені таке щастя?

Звідси запитання, чи є таке велике благо малий опір повторного контуру заземлення на вводі в споруду? Розвійте мої страхи, можливо вони даремні, а можливо й ні?

 

2. Для мережі ТТ опір розраховується в залежності від струму диференційного захисту.

 

3. Для мережі ІТ опір нормується, дані привів "Firetuf". Хоча запитання було про мережу TN.

 

Окрема велика подяка "IEC 60364" в знаходженні істини. Ця людина чудово орієнтується в вимогах нормативних документах. Й допоміг виділити й розділити по поличкам необхідну інформацію з ДБН В.2.5-27-2006 "ЗАХИСНІ ЗАХОДИ ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ В ЕЛЕКТРОУСТАНОВКАХ БУДИНКІВ І СПОРУД".

 

Залишилось уточнити деякі запитання стосовно п. 1.

 

Добавлено через 22 минуты

Цитата:

Сообщение от Шарманщик

Посему всегда говорю заказчику:

"Я стараюсь сделать контур с сопротивлением не ниже 3,6 Ом, хотя по новому украинскому можно и 10 Ом.

Более того, стараюсь выйти на 2,6/2,9 Ом на основе долговременного "танца" со своим контуром.

Если спрашивают почему - обязательно подробненько поясняю.

Но чаще всего говорят - "сделай, как себе".

 

Так что любой выбор моего заказчика более, чем осознан, а следовательно - легитимен!

Да как то я охладел к заземлению, не так уж тяжело делать для себя столько сколько нужно, как неприятно что кто то написал что "сам не сможешь замерять сопротивление, нужно спец.оборудование..."

Так, його потрібно контролювати, й при цьому потрібно спеціальні прибори. На рахунок виконати контур заземлення самому - ви зможете. Єдине яких зусиль це Вам буде коштувати. Інколи вигідніше відати роботу людям, які цим займаються постійно. В них є необхідні інструменти та навички.

Не забуваємо ще один момент. В деяких ТУ на підключення до електричної мережі прописано, який опір контуру заземлення має бути. Й Ви маєте після виконання контуру заземлення надати Технічний паспорт на контур заземлення. Право проводити заміри та видавати паспорт має тільки ліцензована ЕТЛ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Повторне заземлення електроустановки (розподільчого щитка) на вводі в будівлю в мережах TN (TNС, TNC-S) не нормується. Хоча ми знаємо, що це на пряму впливає на спрацювання автоматичного захисту, електробезпеку живих істот, та спрацювання ПЗІП.

 

1. Для защиты с помощью автоматического отключения питания:

  • при использовании АВ сопротивление ЗУ несущественно - каким бы низким оно не было более десятка другого ампер в величину ТКЗ оно не добавит. Имеет значение лишь для цепей с низкими In АВ, не защищённых УЗО (например для цепей ОПС с АВ В6)
     
     
  • при использовании УЗО (в системах ТТ) максимальная величина установлена в нормативах Нидерландов - не более 166 Ом (см. IEC 60364-4-41:2005, п. 411.5.1).
    В нормативах Украины и других стран сопротивление может быть выше.

 

2. Нормирование сопротивления ЗУ при установке УЗИП относится исключительно к частному случаю обеспечения нормальной работы УЗИП, не к общему случаю уравнивания потенциалов дома.

Аналогично и с молниезащитой - для неё определены параметры заземляющего электрода, ЗУ молниезащиты должен быть объединён с ЗУ дома.

Ще є питання, як зміниться ситуація, якщо в схему живлення вводимо електричний генератор. Чи є там додаткові вимоги до опору контура заземлення?

Как для источника питания, согласно главе 1.7 ПУЕ - не более 4 Ом (кроме системы IT).

А ще мене цікавить один момент. Ми зробили контур заземлення наприклад до 4 Ом. (Коли я займався електромантажами в сивій давнині, я також прагнув добитися такого опору заземлення - можливо даремно). При цьому вимоги електропостачальної компанії до опору повторного заземлення (для повітряної лінії живлення) не більше 10 Ом. Виникла аварійна ситуація, на лінії відбувся розрив NPE проводу (мережа TNС). Опори заземлення включені в мережу послідовно. Як розподіляться струми від навантаження по контурам заземлення? Правильно, де менший опір заземлення, там і виникне максимальний струм. Й в мене завжди мучило запитання, чи витримає такий струм мої дротик NРЕ. Й чи потрібно мені таке щастя?

Звідси запитання, чи є таке велике благо малий опір повторного контуру заземлення на вводі в споруду? Розвійте мої страхи, можливо вони даремні, а можливо й ні?

Посчитайте сумму сопротивлений цепи ЗУ дома, Земли и ЗУ ТП. Пусть будет 4 Ом + 0,2 Ом + 4 Ом. Значение тока протекающего через ЗУ в случае обрыва получится не более ~27 А и не зависит от нагрузки Сечение заземляющего проводника нормировано и рассчитано под такие (и большие) токи.

В деяких ТУ на підключення до електричної мережі прописано, який опір контуру заземлення має бути.

Такое требование не имеет под собой правовой основы.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, його потрібно контролювати, й при цьому потрібно спеціальні прибори. На рахунок виконати контур заземлення самому - ви зможете. Єдине яких зусиль це Вам буде коштувати. Інколи вигідніше відати роботу людям, які цим займаються постійно. В них є необхідні інструменти та навички.

Не забуваємо ще один момент. В деяких ТУ на підключення до електричної мережі прописано, який опір контуру заземлення має бути. Й Ви маєте після виконання контуру заземлення надати Технічний паспорт на контур заземлення. Право проводити заміри та видавати паспорт має тільки ліцензована ЕТЛ.

Дяденька, что у Вас с памятью?

...в теме про молниезащиту, это там, где Вы так настойчиво отказывались назвать мне хоть один свой объект, где воплотилось, то что Вы наваяли на бумажке -= помните?

Так вот я уже отвечал Вам, что я и есть весь из себя не единожды лицензированный и "сертифицированная" ЕТЛ - отдельное подразделение у меня и все мои монтажники с соответствующими допусками, равно, как и я...

И инструменты есть и специальные приборы и навыков - хоть отбавляй... так что воздержитесь от советов и поучений в данной теме...

Вы пытаетесь рассказать ".... о вкусе кокосового ореха тому, кто его ест..." (с) М.М. Жванецкий

 

Добавлено через 12 минут

Да как то я охладел к заземлению, не так уж тяжело делать для себя столько сколько нужно, как неприятно что кто то написал что "сам не сможешь замерять сопротивление, нужно спец.оборудование..."

Вам написали правду... без спецоборудования действительно невозможно измерить сопротивление контура...

 

Поясните - что неприятно?

Что правду написали и тем самым кучу времени Вам съэкономили?

Или то, что у Вас нет спецоборудования?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посчитайте сумму сопротивлений цепи ЗУ дома, Земли и ЗУ ТП. Пусть будет 4 Ом + 0,2 Ом + 4 Ом. Значение тока протекающего через ЗУ в случае обрыва получится не более ~27 А и не зависит от нагрузки Сечение заземляющего проводника нормировано и рассчитано под такие (и большие) токи.

Якщо я правильно зрозумів, якщо відбудеться аварійна ситуація не далеко від джерела живлення, на мій малий опір заземлення не відбудеться перетоків струму від інших споживачів? Потужність споживачів може досягати значних величин. Якщо взяти повітряну лінію, від ТП 400-600 кВа (маленьку ТП), одночасне навантаження на фазу може досягати декілька сотень кВт. Й все чудово, якщо навантаження розподілене по всім фазам рівномірно, і в ідеальному випадку в нашому нульовому NPE проводу дійсно буде нульовий струм. Але в нас, переважна кількість споживачів однофазна й навантаження в більшості випадків не рівномірне, й струм в NPE може сягати значних значень. Відповідно він розподілиться пропорційно опорам заземлення (паралельно мій опір заземлення 4 Ом, й опір всіх повторних заземлень на лінії до 10 Ом + послідовно опір землі + послідовно опір заземлення ТП). Допустимо, що струм в NPE проводі був хай 100 А. При цьому по моєму контуру заземлення буде протікати приблизно 72 А, а по всім іншим контурам він сягне тільки приблизно 28 А. Перетин дроту в моєму випадку вибирався з умови виділеної потужності 5 кВт однофазного живлення. Відповідно NPE провід розраховувався на струм від 23 А, хай включно з реактивним навантаженням буде 30 А. А тут таке щастя 72 А, через мій лічильник та мої провідники на землю.

Можливо мої страхи до малих повторних опорів на вводі напрасні.

 

Хочу ще раз почути думку з цього приводу "IEC 60364". Так як це питання мене турбує вже не один рік. А червячок почав точити, ще коли займався електромонтажами, й при підключенні повторного контуру заземлення до нульового проводу я отримував пучок іскр, а при замірі напруги між заземленням та нулем отримував десятки вольт напруги. Й це без ніяких аварійних ситуацій.

 

Повторюсь. Зараз мова йде тільки про систему живлення TN , яка є домінуючою в системах живлення житлових будинків.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ще коли займався електромонтажами, й при підключенні повторного контуру заземлення до нульового проводу я отримував пучок іскр, а при замірі напруги між заземленням та нулем отримував десятки вольт напруги. Й це без ніяких аварійних ситуацій.

Пучок искр... загадочно, правда? И откуда?

 

В сивой дали, говорите, чем-то там занимались и искры сыпались?

 

Кстати, умные люди именно так и освещали свои дома во время оккупации Киева...

Нейтраль немцы не отключали, а рубильник на подстанции рвет токма фазные провода - вот она, эта родимая нейтраль и лом забитый в землю+ лампочка автомобильная и позволяла как-то чо- то там осветить...

 

А ежели честно, то Вам - кондовому специалисту, рожающему, по Вашим уверениям, такие сложные супер-проекты, обладающему таким престижным дипломом - просто стыдно не знать такой элементарщины...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То: Шарманщик

Так вот я уже отвечал Вам, что я и есть весь из себя не единожды лицензированный и "сертифицированная" ЕТЛ - отдельное подразделение у меня и все мои монтажники с соответствующими допусками, равно, как и я...

"И швец, и жнец, и на дуде игрец" - Я рад за Вас.

 

так что воздержитесь от советов и поучений в данной теме...

Ви мені погрожуєте?

Де Ви бачили в цій темі "советов" й "поучений". Я попросив допомоги, й кваліфіковані спеціалісти мені дали відповідь. Це форум, де просять допомоги, читають корисну інформацію по усім темам, що зв'язані з будівництвом та житлом.

 

Добавлено через 9 минут

Пучок искр... загадочно, правда? И откуда?

 

В сивой дали, говорите, чем-то там занимались и искры сыпались?

 

Кстати, умные люди именно так и освещали свои дома во время оккупации Киева...

Нейтраль немцы не отключали, а рубильник на подстанции рвет токма фазные провода - вот она, эта родимая нейтраль и лом забитый в землю+ лампочка автомобильная и позволяла как-то чо- то там осветить...

 

А ежели честно, то Вам - кондовому специалисту, рожающему, по Вашим уверениям, такие сложные супер-проекты, обладающему таким престижным дипломом - просто стыдно не знать такой элементарщины...

 

Коли людина не може аргументовано дати відповідь, або чогось не знає, вона переходить на поливання брудом інших людей, щоб вигородити свою не компетентність.

Ви шановний так зараз і поступаєте, а це признак духовно слабих й не нечемних людей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...