Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Схема опалення для "чайника". Розгляньте...

OMud1

Рекомендовані повідомлення

Всім доброго дня!

Підійшов і в мене етап встановлювати опалення. Планую максимум робіт виконати сам. Будинок 140 м2 -один поверх+мансарда. Намалював схематично проект. Оскільки в опаленні «чайник» старався все максимально спростити. Получилося наступне: схема опалення - колекторна(зірка), труби для розводки і для Т/П – металопластик d=16, довжина гілок – від 10 до 20 м. Радіатори стальні 22 тип, всі одного розміру – 1200х500.Всюди плануються термоголовки

Прошу шановних спеціалістів по опаленню глянути на мою схему і вказати на неточності в ній, а також підказати відповіді на декілька питань:

1) які недоліки послідовного включення двох радіаторів і як правильно порахувати їхню тепловіддачу? Я просто їх додавав(наприклад – при 75/55/20 тепловіддача радіатора 1400 Вт, на гілках де в мене два послідовні радіатори я рахував 2800 Вт, чи правильно?).

2) який діаметр труби вибрати для з’єднання двох послідовних радіаторів між собою(жовтий колір на схемі)?

3) щоб уникнути проблем при балансуванні системи вирішив гілки з двома радіаторами повісити на окремий колектор, чи є в цьому зміст?

4) Чи є зміст об’єднати гілки ТП по 5 м2 в одну , знову ж таки щоб полегшити собі настройку системи. Чи можуть бути при об’єднані якісь ньюанси, оскільки дані гілки знаходяться на різних поверхах.

5) В кого є відгуки про металопластикові труби які реалізує Росмтал- Valsir Pexal та KalPex ?

827267914_.jpg.fd25852913c73ebe65b58b4cc6fd947f.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы коллектора разделил бы по этажам. Коллектор 2 этажа на 2 этаж.

Обьединять контура теплого пола не имеет смысла это ведь разные помещения. Подключение радиаторов параллельное.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розглядав такий варіант, але щось недуже нехочеться ставити колектор за межами котельної. Плюс потрібно додатково шафу щоб його сховати. Краще вже потрачуся на пару метрів лишньої труби, але все буде в одному місці. Хотів би все таки знати чим погано послідовне підключення. Паралельне непідходить через збільшення кількості фітінгів, які потрібно буде сховати. Забув вказати фітінги планую різьбові, під ключ, тому хочеться щоб їх було як найменше!
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розглядав такий варіант, але щось недуже нехочеться ставити колектор за межами котельної. Плюс потрібно додатково шафу щоб його сховати. Краще вже потрачуся на пару метрів лишньої труби, але все буде в одному місці. Хотів би все таки знати чим погано послідовне підключення. Паралельне непідходить через збільшення кількості фітінгів, які потрібно буде сховати. Забув вказати фітінги планую різьбові, під ключ, тому хочеться щоб їх було як найменше!

 

Тогда не ставте коллектор на 2м этаже, но готовтесь к тому, что на первом этаже будет тепло а на втором холодно ) делов то. И резьбовые под ключ, это прикольно... Для себя делаете ? или теще ?

 

Подумайте о гребенке на втором этаже, и кинте на каждый радиатор по ветке, или по одной ветке на помещения. Прикиньте стоимость трубы, и стоимость фитингов, думаю не особо дорого будет стоить разводка по векте к каждой комнате...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене і зараз по одній гілці з радіаторами на кімнату. Дві на першому і чотири на другому. Що дасть якщо я поставлю колектор на другому поверсі, крім незначної економії коштів на трубах?

Уточнення до схеми. Кожна гілка з радіаторами іде в окрему кімнату, гілки з одним радіатором в кімнати з площею ≈ 12 м2, а гілки з двома радіаторами в кімнати з площею ≈ 20 м2. Щоб менше крутити крани для настройки вирішив погрупувати і гілки з двома радіаторами посадити на один колектор, а з одним радіатором + полотєнцесушитєлі на інший (можливо цього робити і непотрібно, питання №3).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...