Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Про вибір септика

NikolayII

Рекомендовані повідомлення

Доброго всім здоров"я!!!!!!!

Зараз дуже сильно думаю який спосіб каналізації вибрати для свого майбутнього будинку. Звичайно найлегше всього викопати велику яму, закласти іі цеглою, забути зробити дно, і спускати всі відходи в і так брудну землю, але хочеться, щоб все було так як у сучасних людей, які переймаються екологічними проблемами,септик, який сам очищує стоки і фекалії перетворюючи їх на воду і потім розводить її по ділянці. (в спеціальних термінах я не сильний, але ідею думаю зрозуміли).

Отже прошу всіх, хто прочитає дану тему, лишити свій слід в ній, і написати який спосіб вибрав кожен, і також буду ДУЖЕ сильно вдячний людям, які залишать посилання на реальні сайти, де можна купити таку сестему (звичайно не дуже дорого, бо знаходив фірми, в яких системи і по 6000 євро є на сайті...) також буду вдячний за відгуки про такі системи в роботі, чи практично це все і чи задоволені власники.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

по 6000 Є це системи явно не для будинку а для декількох будинків чи комплексу, вартість автономної системи очистки стоків для будинку в якому проживає 5-8 чоловік в межах 2200-2800 Євро з підключенням!
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

по 6000 Є це системи явно не для будинку а для декількох будинків чи комплексу, вартість автономної системи очистки стоків для будинку в якому проживає 5-8 чоловік в межах 2200-2800 Євро з підключенням!

 

Це все добре, але для мене це дуже дорого, хто що може порадити дешевше?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось знайшов таку фірмочку

(ссылка устарела)

хто що скаже, варто чи ні? в чому плюси а в чому мінуси?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Септик со всеми его плюсами (энергонезависимость) и минусами (необходимость полей фильтрации).

"Специальные условия позволили ускорить процессы разложения сточных вод о 1000 и более раз." - вот это они фигню какую то написали.

 

Я так понимаю у них еще какой то биофильтр интегрирован - открыт вопрос по его обслуживанию.

 

Материал и конструкция септика внушают доверие. Однако если он значительно дороже любого другого заводского септик - то по моему это не вполне оправдано.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Однако если он значительно дороже любого другого заводского септик - то по моему это не вполне оправдано.

 

так у них вартість по прайсу за септик на 3000 літрів коштує 5250 грн. ну і десь на 1500 треба буде закупити дренажних труб, всяких муфточок і обжимчиків, ну і біопрепаратів на рік на 150 грн.

 

Я так понимаю у них еще какой то биофильтр интегрирован - открыт вопрос по его обслуживанию.

так, у них є біофільтр, і над ним знаходиться смотровий люк, і якщо не лити в каналізацію борщ і голубці, то питання обслуговування лишиться невикористаним.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это 20 тысяч на наши деньги? На наши в смысле на русские? Тогда нормальная цена, я бы сказал отличная. В России аналогичный раза в 2,5-3 раза дороже (сегодня буквально смотрел аналогичного французского).
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это 20 тысяч на наши деньги? На наши в смысле на русские? Тогда нормальная цена, я бы сказал отличная. В России аналогичный раза в 2,5-3 раза дороже (сегодня буквально смотрел аналогичного французского).

 

Ось в такі моменти серце переповнює невимовна радість за свою державу!!!!!!!!!!!!!!!!!:Yahoo!::Yahoo!:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Можна звісно купити і готовий, але собі зробив сам. 2 кільця діаметром 2 метри, дно та кришка мені обійшлися в десь в 2500 грн. (правда із-за малого двору ще прийшлось винаймати кран - 400 грн). Далі дренажне поле: 20 м дренажної труби та 40 м^2 геотекстиля (все з епіцентру) та 4 куба щебню. От і все. А труби і т.п. вам будуть потрібні в будь якому разі
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в цьому плані дуже цікаво почитати статті Андрія Ратнікова "Септик для чайников"
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можна звісно купити і готовий, але собі зробив сам. 2 кільця діаметром 2 метри, дно та кришка мені обійшлися в десь в 2500 грн. (правда із-за малого двору ще прийшлось винаймати кран - 400 грн). Далі дренажне поле: 20 м дренажної труби та 40 м^2 геотекстиля (все з епіцентру) та 4 куба щебню. От і все. А труби і т.п. вам будуть потрібні в будь якому разі

 

Мені для нормального отримання дозволу на будівництво треба септик з сертифікатами, що його можна використовувати на території Украйни. Якщо я Вас правильно зрозумів, то у Вас все стікається в яму а потім розтікається по двору через дренажні труби без будь-якої фільтрації?

Якщо так, то мені краще трішки переплатити, але не забруднювати навколишне середовище. Я розумію, якщо б процесс очистки стоків був ДУЖЕ важким і неможливим в звичайних умовах то так, але ж можливо зробити за 8000-10000 грн систему яка не буде шкодити землі, на якій ви живете. Може я і помиляюсь, і коли прийде момент ставити септик, то поставлю бетонні кільця, бо не лишиться грошей взагалі...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені для нормального отримання дозволу на будівництво треба септик з сертифікатами, що його можна використовувати на території Украйни. Якщо я Вас правильно зрозумів, то у Вас все стікається в яму а потім розтікається по двору через дренажні труби без будь-якої фільтрації?

Якщо так, то мені краще трішки переплатити, але не забруднювати навколишне середовище. Я розумію, якщо б процесс очистки стоків був ДУЖЕ важким і неможливим в звичайних умовах то так, але ж можливо зробити за 8000-10000 грн систему яка не буде шкодити землі, на якій ви живете. Може я і помиляюсь, і коли прийде момент ставити септик, то поставлю бетонні кільця, бо не лишиться грошей взагалі...

Помиляєтесь. Жодна система за N тисяч баксів не забеспечить 100% очистки.

Почитайте ДБН (СНиП) і все стане зрозумілим. Моя система збудована з дотриманням ВСІХ санітарних та будівельних норм і правил. Основна очитска стоків все одно відбувається аеробними бактеріями в гравійно-піщаних фільтрах навіть для самих дорогих систем. І почитайте СНиП 2.01.02-85* “Канализация. Наружные сети и сооружения” та СаНПиН 2.1.7.573-96 "Гигиенические требования к использованию сточных вод и их осадков для орошения и удобрения" - там все написано.

А якщо ви хочете станцію аераціі (як написано на багатьох рекламах дорогих станцій) то відстань до будинка згідно СНиП потрібна бути більше за 50м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якщо ви хочете станцію аераціі (як написано на багатьох рекламах дорогих станцій) то відстань до будинка згідно СНиП потрібна бути більше за 50м.

 

Есть такое только в основном это требование писалось и касалось больших станций. Если что то новое выйдет из документов, то для мелких АУ его скорее всего перепишут. Можно придерживаться тех же норм что и для септиков.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Интересует опыт использования канализационной системы марки "Green Rock". Рассматриваю септик мод. 05. Привлекает, что канализация не требует постоянной подпитки эл. энергией. Есть ли какие ощутимые неудобства пользования? Змінено користувачем serg1974
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть такое только в основном это требование писалось и касалось больших станций. Если что то новое выйдет из документов, то для мелких АУ его скорее всего перепишут. Можно придерживаться тех же норм что и для септиков.

Согласен. Это лишь формальная цифра для АУ до 700куб/сут, но она есть пока что. Это не повод начать бесконечные дискуссии об АУ и их эффективности, а крик души: дешево - ещё не значит неэффективно и неправильно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Интересует опыт использования канализационной системы марки "Green Rock". Собираюсь прикупить септик мод. 05. Привлекает, что канализация не требует постоянной подпитки эл. энергией. Есть ли какие ощутимые неудобства пользования?

Сразу оговорюсь, что ни разу не специалист в этой области.

Сейчас стоит задача сделать себе локальную канализационную систему. Потому прочитал много информации по данной тематике. И могу высказать мнение, что те же функции, что и "септик мод. 05 Green Rock" выполняет обычное песчано-гравийное поле. Причем за меньшие деньги.

Змінено користувачем IesuiT
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Помиляєтесь. Жодна система за N тисяч баксів не забеспечить 100% очистки.

Точно, але більшість очистить (Я надіюсь:))

А якщо ви хочете станцію аераціі (як написано на багатьох рекламах дорогих станцій) то відстань до будинка згідно СНиП потрібна бути більше за 50м.

Не хочу я станцію аерації, а звичайний септик, який на сайті виробника згідно з санітарними нормами слід встановлювати на відстані 3 метрів від будинку, а от дренажні поля мають бути на відстані 20 метрів від колодязя або свердловини.От і всі обмеження які я знайшов.

А що таке станція аерації і септик? Ось цитата:

Локальное очистное сооружение (ЛОС) - это сооружение, которое очищает сточные воды и позволяет отводить их в очищенном состоянии в грунт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сразу оговорюсь, что ни разу не специалист в этой области.

Сейчас стоит задача сделать себе локальную канализационную систему. Потому прочитал много информации по данной тематике. И могу высказать мнение, что те же функции, что и "септик мод. 05 Green Rock" выполняет обычное песчано-гравийное поле. Причем за меньшие деньги.

 

 

В моём случае гравийное поле займёт слишком много места. По поводу меньших денег -думаю затраты на правильное поле соизмеримы с Грин роком 05.

Змінено користувачем IesuiT
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що таке станція аерації і септик? Ось цитата:

Локальное очистное сооружение (ЛОС) - это сооружение, которое очищает сточные воды и позволяет отводить их в очищенном состоянии в грунт.

 

ЛОС - це комплекс, в який можуть входити в різній комбінації і септик і АУ і дренижне поле і дренажний колодязь і..і..і.

Конкретно ось визначення з БЭС

Септик - (от греч. septikos - гнилостный) - сооружение для очистки небольших количеств (до 25 м3/сут) бытовых сточных вод. Представляет собой подземный отстойник горизонтального типа, состоящий из 1 или нескольких камер, через которые протекает сточная жидкость.

Нічого нового фірми "винахідники" септиків не вносять.

 

Не хочу я станцію аерації, а звичайний септик, який на сайті виробника згідно з санітарними нормами слід встановлювати на відстані 3 метрів від будинку, а от дренажні поля мають бути на відстані 20 метрів від колодязя або свердловини.От і всі обмеження які я знайшов.

Звідки ці обмеження? По вимогам розташування (СНиП 2.04.03-85 п.1.10, табл. 1, прим.6):

6. Санитарно-защитную зону от фильтрующих траншей и песчано-гравийных фильтров следует принимать 25 м, от септиков и фильтрующих колодцев — соответственно 5 и 8 м...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щоб не бути голословним надалі, ось витяг зі СНиП 2.04.03-85:

6.78. Септики надлежит применять для механи­ческой очистки сточных вод, поступающих на поля подземной фильтрации, в песчано-гравийные фильт­ры, фильтрующие траншеи и фильтрующие колодцы.

6.79. Полный расчетный объем септика надлежит принимать: при расходе сточных вод до 5 м3/сут — не менее 3-кратного суточного притока, при расходе свыше 5 м3/сут — не менее 2,5-кратного.

Указанные расчетные объемы септиков следует принимать исходя из условия очистки их не менее одного раза в год.

При среднезимней температуре сточных вод выше 10 °С или при норме водоотведения свыше 150 л/сут на одного жителя полный расчетный объем септика допускается уменьшать на 15—20 %.

6.80. В зависимости от расхода сточных вод сле­дует принимать: однокамерные септики — при рас­ходе сточных вод до 1 м3/сут, двухкамерные — до 10 и трехкамерные — свыше 10 м3/сут.

6.81. Объем первой камеры следует принимать: в двухкамерных септиках — 0,75, в трехкамерных — 0,5 расчетного объема. При этом объем второй и третьей камер надлежит принимать по 0,25 расчет­ного объема.

В септиках, выполняемых из бетонных колец. все камеры следует принимать равного объема. В таких септиках при производительности свыше 5 м3/сут камеры надлежит предусматривать без отделений.

6.82. При необходимости обеззараживания сточ­ных вод, выходящих из септика, следует преду­сматривать контактную камеру, размер которой в плане надлежит принимать не менее 0,75х1 м.

6.83. Лоток подводящей трубы должен быть расположен не менее чем на 0,05 м выше расчетного уровня жидкости в септике. Необходимо преду­сматривать устройства для задержания плавающих веществ и естественную вентиляцию.

6.84. Выпуски из зданий должны присоединяться к септикам через смотровые колодцы.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо за ссылку. В моём случае гравийное поле займёт слишком много места. По поводу меньших денег -думаю затраты на правильное поле соизмеримы с Грин роком 05.

Якщо мало місця під фільтруюче поле, можна використати фільтруючий колодязь. На сайті Грин рока на малюнку після фільтра стоки просто виливаються на зовні - СЕС за це може покарати.Все одно потрібно підземена фільтрація

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ещё раз обдумал- найду место для поля 30м.кв. ( на 4-х жителей хватит ? Почва - песок на глубине 3,5м под суглинком )

А какой вже септик взять? Получается мне нужен 3-х кубовый и при этом 2-х камерный. Эколайн же однокам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ещё раз обдумал- найду место для поля 30м.кв. ( на 4-х жителей хватит ? Почва - песок на глубине 3,5м под суглинком )

А какой вже септик взять? Получается мне нужен 3-х кубовый и при этом 2-х камерный. Эколайн же однокам.

Опять таки, все необходимые расчеты в СНиПе (п.6.179-6.197)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...