Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проблема с наследством на землю

sla3

Рекомендовані повідомлення

История.

1991г. Родители (точнее, отец) купили дом

1996г. Отец на своё имя получает "Гос.акт на право частной собственности на землю".

199?г Отец и мать получают "Св-во о праве собственности" на дом и постройки. Земля остаётся у отца.

1999г. Отец дарит свою часть дома матери.

Теперь мать владеет 100%. Земля остаётся у отца.

1999г. Отец умирает. Наследство - земля. Мать и сестра отказываются от наследства в мою пользу. Я получаю у нотариуса "Св-во о праве на наследство по закону".

Но моя попытка получить Акт на землю сталкивается с юридическим казусом - дом принадлежит одному лицу, землю хочет взять другое лицо.

Я из-за своего разгильдяйства это дело оставил. На настоящее время земля числится за умершим отцом, у меня - "Св-во о праве на наследство".

2008г. Мать умирает. По завещанию, дом в равных долях получают я и сестра.

2010г. Оформляем с сестрой дом на себя.

 

ИТАК, домом владеем я и сестра. Мне нужно оформить на себя землю. В сельсовете мнутся - как так - владелец 1/2 дома не имеет под ним земли.

Я, в принципе, готов подарить сестре часть земли. Но вначале мне нужно оформить землю на себя?

 

Может ли кто помочь решить этот вопрос?

Ещё вопрос. Я в своих бумагах не вижу оригинала Акта на землю, выданного отцу. Он остался в нотариальной конторе?

P.S. Броварской район.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Земельний кодекс України

 

Стаття 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду

1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

2. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

3. У разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику (землекористувачу).

4. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.

 

 

суд Вам в помощь!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо.

Смотрю, я опять попал :(

Размышляю, какие могут быть варианты решения. Держим в уме что интерес в этой недвижимости мой - и по степени моего финансового участия в покупке и перестройке, и по намерению дальнейшего проживания.

 

1. Вариант с судом я пока вижу не самым лучшим, так как, на мой взгляд, это ещё более запутывает ситуацию и усложняет последующее оформление документов.

 

Вариант2. Сестра дарит (налог 5проц) или продаёт (налог 0проц) мне свою часть дома.

Таким образом, я становлюсь единоличным владельцем дома и спокойно оформляю акт на землю. (Блин, в этом случае было бы проще если бы сестра отказалась от наследства у нотариуса).

 

Вариант3. Пытаюсь всё-таки для начала получить Акт на землю на своё имя. В этом, собственно, и вопрос - возможно ли это сделать в данных обстоятельствах.

Может быть получить от сестры генеральную доверенность? Как вы смотрите на эту идею?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2010г. Оформляем с сестрой дом на себя.

 

ИТАК, домом владеем я и сестра. Мне нужно оформить на себя землю. В сельсовете мнутся - как так - владелец 1/2 дома не имеет под ним земли.

Я, в принципе, готов подарить сестре часть земли. Но вначале мне нужно оформить землю на себя?

 

а в чем выражается "мнутся"?

вы обратились письменно в местное управление земельных ресурсов в местном сельсовете и вам отказали? на каком основании?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а в чем выражается "мнутся"?

вы обратились письменно в местное управление земельных ресурсов в местном сельсовете и вам отказали? на каком основании?

 

мать туда ходила, 9лет назад, уже и не восстановить что было.

 

Я заходил на днях, зарегистрировать право на наследство (дом), говорил с секретарём сельсовета (землеустроитель появится в конце октября).

Так что я пока вникаю в тему. Да и документы нужно до конца оформить в БТИ. Надеюсь что сейчас, когда я буду владельцем 1/2дома, будет проще.

 

Меня ещё беспокоит вопрос - где отцовский оригинал Акта на землю? Нотариус его забрал когда выдавал мне (в 2000году) св-во о праве на наследство? Например, сейчас нотариус забрал св-во матери о праве собственности на дом, а нам выдал св-ва о праве на наследство.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мать туда ходила, 9лет назад, уже и не восстановить что было.

 

Я заходил на днях, зарегистрировать право на наследство (дом), говорил с секретарём сельсовета (землеустроитель появится в конце октября).

Так что я пока вникаю в тему. Да и документы нужно до конца оформить в БТИ. Надеюсь что сейчас, когда я буду владельцем 1/2дома, будет проще.

 

Меня ещё беспокоит вопрос - где отцовский оригинал Акта на землю? Нотариус его забрал когда выдавал мне (в 2000году) св-во о праве на наследство? Например, сейчас нотариус забрал св-во матери о праве собственности на дом, а нам выдал св-ва о праве на наследство.

 

До травня 2009 року нотаріуси дійсно забирали державні акти при переоформленні спадщини, так як потім на підставі свідоцтва про спадщину виготовлявся новий державний акт, а зараз при прийнятті постанови КМУ про здійснення відмітки на державному акті - нотаріуси акти не забирають.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Земельний кодекс України

 

Стаття 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду

1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

2. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування

земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

3. У разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику (землекористувачу).

4. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.

 

 

суд Вам в помощь!

 

+1.

зараз навіть після оформлення вами з сестрою документів на будинок, сестра навряд чи зможе подарувати чи продати вам 1/2 будинку, так як при відчуженні прав власності на нерухомість необхідно документи на землю ( державний акт або договір оренди), щоб на земельну ділянку був кадастровий номер. Тому найреальніший вихід з даної ситуації - це суд, де відповідно до ст.120 Зем кодексу та переходу права власності на будинок до вас з сестрою суд вирішить видати державний акт на право спільної часткової власності на зем. ділянку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До травня 2009 року нотаріуси дійсно забирали державні акти при переоформленні спадщини, так як потім на підставі свідоцтва про спадщину виготовлявся новий державний акт, а зараз при прийнятті постанови КМУ про здійснення відмітки на державному акті - нотаріуси акти не забирають.

Спасибо! Успокоили меня что я хоть не утерял документ.

Ну что ж, схожу к землеустроителю в сельсовет, потом будем решать что делать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...