Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Грибники Ау! Или когда и где собирать грибы в лесу.

Shadow Lord

Рекомендовані повідомлення

Сегодня съездили, грибов много, за пару часов, 8 корзин.

Теперь чистить и мыть будем до утра :)

 

701f95971c58t.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы что сделали? Кто ж маслят замачивает? Их теперь чистить замучаешься:)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы что сделали? Кто ж маслят замачивает? Их теперь чистить замучаешься:)

 

Это польские, по-моему.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы что сделали? Кто ж маслят замачивает? Их теперь чистить замучаешься:)

 

Это польские, а замачивали, что бы траву смыть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот, тоже съездили за грибами с друзьями в четверг.

 

Вот такие красавцы попадались.

 

25 кг после сортировки получилось.

 

Ну и как же без небольшого пикника после тихой и удачной охоты. :D

IMAG0310.thumb.jpg.4112761442c4a92bfc94fc61ed85ffc7.jpg

IMAG0394.thumb.jpg.0d6c052590c038d6d078ad8ef1d15f61.jpg

IMAG0312.thumb.jpg.4dd7a8283020d7d8e1010d28a512e7f4.jpg

IMAG0313.thumb.jpg.3d88271116f04b708a9d1f4a2ba43fb7.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ребята, помогите определить гриб.

Набрали пол корзины на полянке 5х5 метров. Растет семейками. Есть подозрение, что это маховик. Развейте/подтвердите. И что с ним можно делать? Не дайте пропасть полкорзине грибов :-)

P.S.За качество фото подозреваемого - большой пардон. :oops: Но есть надежда, что основне приметы "подозреваемого" все таки можно разлечить ;) Сижу на даче, снимал телефоном, интернет - никакой. Если надо резкость - завтра наведу фотошопом.

IMG_20120909_190758.thumb.jpg.af74b3bf62c05c725b43439609559d47.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ребята, помогите определить гриб.

Набрали пол корзины на полянке 5х5 метров. Растет семейками. Есть подозрение, что это маховик. Развейте/подтвердите. И что с ним можно делать? Не дайте пропасть полкорзине грибов :-)

P.S.За качество фото подозреваемого - большой пардон. :oops: Но есть надежда, что основне приметы "подозреваемого" все таки можно разлечить ;) Сижу на даче, снимал телефоном, интернет - никакой. Если надо резкость - завтра наведу фотошопом.

Эти грибы в народе называют " зайчики" они горчат. Похожи на маленькие подберезовики, могут расти рядом с польскими, отличаются от польских светлой шляпкой и не синеют .

 

Добавлено через 2 минуты

Забыла сказать что они несъедобные

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Добавлено через 2 минуты

Забыла сказать что они несъедобные

эт самое важное!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Эти грибы в народе называют " зайчики" они горчат. Похожи на маленькие подберезовики, могут расти рядом с польскими, отличаются от польских светлой шляпкой и не синеют .

 

Гірчак, або заячий гриб, або жовчний гриб відрізняється від перечного маслюка.

Камради, якщо ходите в ліс - вчіть теорію. Як діти, їй Богу. :shock:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо, коллеги. Нет, ни с подберезовиком, ни с польским грибом этот гриб я бы не спутал. Да и заячий гриб мне приходилось видеть. Хоть и не профи, но тут я уверен на все 100%;)

МАМАЮ спасибо за ссылку, одно из фото действительно похоже.

Но теперь мне кажется, что мой "улов" больше похож на козляк или решетник Хотя и пишут, что "Съедобный гриб, однако более низкой категории", но наверное на всякий случай придется этой добычей пожертвовать. А жаль - выглядят весьма аппетитно.;)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас тоже хороший улов! Багажник грибов. Вчера закрыли 25 по 0,5 баночек, заморозила, нажарила и 2 л отварных грибов оставила на жаркое:D

 

Добавлено через 2 минуты

Так це - фіолетовий павутинник - хороший їстивний, але рідкісний гриб.

 

А я их в субботу очень много нашла, а муж заставил выкинуть:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас тоже хороший улов! Багажник грибов. Вчера закрыли 25 по 0,5 баночек, заморозила, нажарила и 2 л отварных грибов оставила на жаркое:D

 

Добавлено через 2 минуты

 

 

А я их в субботу очень много нашла, а муж заставил выкинуть:(

И правильно сделал :D

Как сказал мой муж - мы никогда не травились и не отравимся грибами по одной простой причине. Мы из леса везем домой только 7 видов грибов: белые, польские, подберезовики, подосиновики, маслята, осенние опята, черные грузди. Все остальное - остается в лесу. Пусть себе дальше растут :D

А мы весь урожай сушим - замариновали банок 10 маслят величиной чуть больше 5 копеек и все. Остальное в сушку - из сушеных потом что хочешь приготовить можно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И правильно сделал :D

Как сказал мой муж - мы никогда не травились и не отравимся грибами по одной простой причине. Мы из леса везем домой только 7 видов грибов: белые, польские, подберезовики, подосиновики, маслята, осенние опята, черные грузди. Все остальное - остается в лесу. Пусть себе дальше растут :D

А мы весь урожай сушим - замариновали банок 10 маслят величиной чуть больше 5 копеек и все. Остальное в сушку - из сушеных потом что хочешь приготовить можно

 

:good: А я больше люблю замороженные - разморозил и делай что хочешь, а сушенные еще вымачивай, вари.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:good: А я больше люблю замороженные - разморозил и делай что хочешь, а сушенные еще вымачивай, вари.

 

Я бы только маслята замораживала - они для жарки с картошкой самые вкусные. Остальные грибы в сушеном виде приобретают ни с чем ни сравнимый аромат и вкус :). Когда суп варишь - соседи по лестничной клетке сбегаются :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы только маслята замораживала - они для жарки с картошкой самые вкусные. Остальные грибы в сушеном виде приобретают ни с чем ни сравнимый аромат и вкус :). Когда суп варишь - соседи по лестничной клетке сбегаются :D

 

Видно у нас разные вкусы.:( 3 3-х литровые банки сушеных грибов с прошлого года стоят, а замороженных не осталось.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Видно у нас разные вкусы.:( 3 3-х литровые банки сушеных грибов с прошлого года стоят, а замороженных не осталось.

 

Наверное, мы за зиму съедаем литров 40 сушеных грибов. Зимой грибной супчик идет на ура и часто. Летом жарим картошку с грибами только свежими.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо, коллеги. Нет, ни с подберезовиком, ни с польским грибом этот гриб я бы не спутал. Да и заячий гриб мне приходилось видеть. Хоть и не профи, но тут я уверен на все 100%;)

МАМАЮ спасибо за ссылку, одно из фото действительно похоже.

Но теперь мне кажется, что мой "улов" больше похож на козляк или решетник Хотя и пишут, что "Съедобный гриб, однако более низкой категории", но наверное на всякий случай придется этой добычей пожертвовать. А жаль - выглядят весьма аппетитно.;)

 

Вы правы, это обыкновенный козляк, он съедобный!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Видно у нас разные вкусы.:( 3 3-х литровые банки сушеных грибов с прошлого года стоят, а замороженных не осталось.

 

А хранить сухие грибы в банках закрытые плотно крышкой или сделать отверстия?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А хранить сухие грибы в банках закрытые плотно крышкой или сделать

Плотно закрытыми конечно же

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы правы, это обыкновенный козляк, он съедобный!

 

Спасибо, но.... поздно :(

Решил все-таки не рисковать, как тут уже сказали,

мы никогда не травились и не отравимся грибами по одной простой причине. Мы из леса везем домой только 7 видов грибов: белые, польские, подберезовики, подосиновики, маслята, осенние опята, черные грузди. Все остальное - остается в лесу.

Только опята и грузди у меня меняются на лисички и зеленухи. :good:

Хотя знаю, что и зонтики, и мокрухи, и валуи, и грузди, и шампиньйоны и много еще есть чисто съедобных, но "пусть себе дальше растут". Теперь еще и - решетняк. Вот опят никогда не собирал. Не умею и боюсь даже начинать.;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

их в субботу очень много нашла, а муж заставил выкинуть:(

И правильно сделал

...Все остальное - остается в лесу. Пусть себе дальше растут

 

Збирати, дійсно, потрібно гриби у яких впевнений.

Але.. уявіть собі камасутру з однією позицією :unknown:

Скільки ж фантастичних грибів Ви так і не взнаєте. Згадайте у Солоухіна

 

Багато разів я зустрічав в книгах згадку про часниковий гриб, або, простіше, про часничник. Говорилося, що цей гриб має запах часнику і що з нього можна готувати різні приправи і соуси до м'ясних страв. ... з деяких пір я намагався відшукати часничник в наших лісах, розламував і нюхав кожен не знайомий мені гриб. Але на жаль, жоден з них не пах часником.

Не знаю, з яких причин я одного разу звернув увагу на те, повз чого завжди проходив, не зупиняючи погляду. У ялиновому безтравному лісі я, придивившись, побачив, що навколо старої ялини висипали і водять хороводи якісь найдрібніші гребінці, якісь рослинки, які спочатку і не сприйматимеш за гриби. Не знаю чому, але одного разу змінився фокус мого зору і я раптом побачив, що навколо старої ялини росте безліч грибів, крихітних, нехай більше схожих ... втім, якщо розглядати кожен гриб окремо, то він гриб як гриб і ні на що, крім гриба, не схожий.

Уявіть собі ніжку гриба, висотою з сірник, але в кілька разів тонкіше. Вона як травинка, причому з тонких травинок. Колір у ніжки ближче до землі темно-червоний, я б навіть сказав, темно-вишневий. Ближче до капелюшка ніжка світлішає, перетворюється навіть в темно-жовту. Вся вона блискуча, неначе покрита лаком.

На цій ніжці, схожій на тонку травинку, покоїться мініатюрна шляпочка, спочатку ковпачком, потім парасолькою. Розмір капелюшка - з двокопієчну монету ... товстіша ... звичайного паперового листа, але не товтіша гральної карти. На деяких екземплярах капелюшок може розростися до трьохкопієчної монети, навіть до трьох сантиметрів, але це був би вже часничник-гігант.

Зазвичай ходиш, не звертаючи уваги на ці крихітні грибочки. Коли в лісі тепло і сиро, там все росте, все лізе із землі і з розворушеної гнилі деревини: мохи, лишайники, тепер ось якісь рослинки, схожі на гриби. Механічно зіщипнув я один грибочок, механічно розтер між пальцями, і раптом виразний міцний запах свіжого часнику хмарою розплився між мокрих ялин, пахучих смолою і хвоєю. Це було так несподівано, що я забув цього разу про всі інші гриби і почав щипати, як молоду травичку, крихітні грибки і кидати їх у кошик..... В кошик гриби лягали пухко, як сіно.... З кошика пахло так, ніби там не гриби, а потовчений часник.

В цей день я прийшов додому з надзвичайною здобиччю. Страшно було класти гриби на сковорідку. Здавалося, вони зараз усі висохнуть, перегорять і нічого не залишиться. Але всупереч очікуванням вийшла дуже гостра і запашна страва. Я думаю, якщо б звикнути до цих грибів, то всі інші стали б здаватися прісними і нудними.

Цікаво, що коли ... я через два дні прийшов в той же ліс, аби назбирати цілий кошик, то, скільки не ходив, не побачив жодного грибка. Як ніби вони мені наснилися позавчора, як ніби вони сховалися знову в землю. Тоді я став уважно розглядати лісовий грунт і виявив, що мої грибочки за ці два дні... всохли, потемніли і стали непомітними. Чи завжди так буває з цими грибами, я не знаю, тому що виявив їх для себе тільки в цьому році і перевірити було ще ніколи.

Потім вони з'явилися знову, але дуже мало. Я набирав їх одну жменьку, і ми клали їх на сковороду з іншими грибами, щоб вся печеня ставала гострішою та духмянішою.

Тепер я згадую, що в мене були випадки, коли в безгрибні роки або дні я зупинявся посеред лісу і говорив: "Ну хоч би один гриб! Що це за ліс, в якому немає жодного гриба? "А виявляється, я ходив в той час по живим грибам, яких росли сотні і тисячі. Тепер-то я вже ніколи не пройду повз дивного грибочка, званого часничник.

 

Змінено користувачем МАМАЙ
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Але.. уявіть собі камасутру з однією позицією :unknown:

Скільки ж фантастичних грибів Ви так і не взнаєте.

Не, не путаем :D, я не сказала "не знаю", я сказала "не берем домой и не едим" - а это две большие разницы! :)

Кроме того, я стараюсь всегда брать с собой фотоаппарат и фотографировать редкие грибы, или название которых не помню - потом дома либо смотрю в книжку, либо ищу в интернете в определителях.

Змінено користувачем Мышка
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Збирати, дійсно, потрібно гриби у яких впевнений.

Але.. уявіть собі камасутру з однією позицією

 

(ссылка устарела)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...я стараюсь всегда брать с собой фотоаппарат и фотографировать редкие грибы, или название которых не помню - потом дома либо смотрю в книжку, либо ищу в интернете в определителях.

Ну, це як розглядувати відповідний журнал, замість приймати безпосередню участь в процесі :D

Спробуйте відварити, наприклад, опеньки. Заморозити їх. Взимку розморозити та засолити за всіми правилами соління груздів. Скуштуйте, і відпишіться, якщо є совість. Таких рецептів у журналах немає.

(ссылка устарела)

Інформація - корисна, але справжній збір грибів там, де не працює телефон. :D

До того ж ідентифікація грибів під час збору, як запит в гілку ман'яка-Корніла "сіськологія" під час любощів. :o

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...