Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Чи є необхідність в утеплені торців плитного фундаменту?

HumanKM

Рекомендовані повідомлення

під будинок буде залито плиту висотою 300мм. Фактично вся плита буде на поверхні землі, під плитою піщана/щебнева подушка.

Будинок невеликий 9х9 з ГБ 400мм в один поверх.

Цікавить доцільність утеплення плити по периметру та відмостки. Можли є альбоми технічних рішень, чи щось подібне. Дуже хотів би ознайомитися з цим питанням.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обязательно требуется. И толщина утеплителя - не менее 20 см. Тут даже знаний особых не требуется: ведь если утепляются стены дома, то аналогично должны ведь и утепляться цоколь и фундамент (плита) - тем более они находится над землей.

   Утепление отмостки - спорный момент. Есть как сторонники, так и противники подобного "утепления" - при этом доводы обоих сторон вполне логичны и последовательны.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, HumanKM сказав:

під будинок буде залито плиту висотою 300мм. Фактично вся плита буде на поверхні землі, під плитою піщана/щебнева подушка.

Будинок невеликий 9х9 з ГБ 400мм в один поверх.

Цікавить доцільність утеплення плити по периметру та відмостки. Можли є альбоми технічних рішень, чи щось подібне. Дуже хотів би ознайомитися з цим питанням.

У меня плита 30см и Гб 400.

5см Эппс при заливке плиты была как несъемная опалубка.

Дальше, как утепление фасада. Если бы было 10см - оставил бы как есть. А так утеплял 15, и увеличил утепление цоколя до 10, чтобы норм выглядело.

И делал мягкую отростку с эппс

Змінено користувачем ЯД
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 09.10.2024 в 20:12, HumanKM сказал:

під будинок буде залито плиту висотою 300мм. Фактично вся плита буде на поверхні землі, під плитою піщана/щебнева подушка.

Будинок невеликий 9х9 з ГБ 400мм в один поверх.

Цікавить доцільність утеплення плити по периметру та відмостки. Можли є альбоми технічних рішень, чи щось подібне. Дуже хотів би ознайомитися з цим питанням.

Для чего утеплять...
1. Уменьшить теплопотери из дома... Тут надо смотреть - плита будет служить как черновая и сверху ещё утеплитель и стяжка ТП, либо плита уже будет служить основанием для финишного покрытия.

2. Мероприятия по предотвращению пучения. Если есть вероятность морозного  пучения под плитой то перенос точки замерзания за её пределы обязателен. Тут и боковое утепление и тёплая отмостка - стронгли маст хэв.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Одразу даю відповідь

1. Про тепловтрати будинку мова не йде, між плитою і бодинком плануємо 100мм ЕППС
2. Хвилює питання пучіння грунту в морози. Територіально південна частина Київської обл. Під плитою плануємо 300мм піску або гравійно піщаної засипки.

Чи варто хвилюватися з приводу пучіння і робити утеплення плити по периметру + можливо утеплення відмостки - чи ні?

Змінено користувачем HumanKM
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, HumanKM сказал:

Чи варто хвилюватися з приводу пучіння

Надо смотреть уклоны по воде чтобы в том песке и пгс она не скапливалась. И немаловажно что под этими песком и пгс, дренаж будет или нет.

Змінено користувачем tansss
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, tansss сказав:

Для чего утеплять...
1. Уменьшить теплопотери из дома...

 Іменно для цього. 

І це потрібно робити обов`язково . Хоча б тому ,  що цього вимагають норми мінімум 50мм і на глибину 0,5м.

007.png.817caa611fd2c262726bdbdba7e8bd25.png

ПС..  І в жодному документі не зміг знайти необхідності в утеплені вимощення. ІМХО. безглузда операція.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, tansss сказав:

Надо смотреть уклоны по воде чтобы в том песке и пгс она не скапливалась. И немаловажно что под этими песком и пгс, дренаж будет или нет.

Грунтові води аж 10м. в глиб.
Що стосується дощових, то ділянка рівна. Відмостка буде піднята на 150мм від дороги і всього участка, тобто будинок буде наче на горбочку не менше 150мм.
Дощова вода з даху буде відводитися в дренажну яму за 10м від будинку.

За таких умов, є необхідність в утепленні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, HumanKM сказал:

Грунтові води аж 10м. в глиб.
Що стосується дощових, то ділянка рівна. Відмостка буде піднята на 150мм від дороги і всього участка, тобто будинок буде наче на горбочку не менше 150мм.
Дощова вода з даху буде відводитися в дренажну яму за 10м від будинку.

За таких умов, є необхідність в утепленні?

Перейду на солов'їну, наприклад... у вас суглинок на ділянці,  ви знімаете плодородку и утворююте корито в яке засипите пісок. З часом в корито набереться вода и взимку замерзне. Так зрозуміло? Тоді треба захистити цю штуку від промерзання. В разі коли з цього корита вода відходить мабуть можна не захищати :)

Ще трохи крамоли... плита 300мм з належним армуванням та виконанням має таку жорсткість що за промезання та просадку грунту можна мабуть не паритись при легенькому одноповерхневику.

Змінено користувачем tansss
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, HumanKM сказал:

Про тепловтрати будинку мова не йде, між плитою і бодинком плануємо 100мм ЕППС

Я б робив і бічне 100мм і відмостку 50мм на метр. Але це на релігійному рівні.

Змінено користувачем tansss
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, HumanKM сказал:

Одразу даю відповідь

1. Про тепловтрати будинку мова не йде, між плитою і бодинком плануємо 100мм ЕППС

    Як раз мова пійде про тепловтрати....

    Полы и потолок для Украины - минимум 250-300 мм утепления

    В вашем случае 100 мм утепления для пола допустимо только в том случае, если будет сделано утепление фундаментной плиты аналогичное стенам дома - минимум 150-200 мм

  • Конфуз 1
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, tayatlas сказав:

Полы и потолок для Украины - минимум 250-300 мм утепления

Де ви раніше були. Гадаю, що 250 мм на підлогу немає майже ні в кого. Може, і не потрібно? Ви можете скільки завгодно утеплювати якусь одну частину складової тепловтрат (підлога, стіни, стеля, вікна), але це буде тільки зменшення тепловтрат четвертої частини. Якщо ви зменшите цю четверту частину в 2 рази, то це зменшення втрат на 12 відсотків ( орієнтовно, бо рахувати зараз не маю бажання).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11.10.2024 в 16:26, tansss сказав:

Я б робив і бічне 100мм і відмостку 50мм на метр. Але це на релігійному рівні.

Дозвольте ще одне питання:

Враховуючи те що скоро зима - які є критерії для такого фундаменту в плані морозу?

Я так розумію ми маємо дві проблеми -

1. Це якщо в ночі будуть морози. Думаю це вирішується зимовим бетоном.

2. Якщо не пройде 28 днів до повного набору міцності і буде промерзання і як наслідок пучіння грунту. Чи не трісне плита?

 

Дуже хочеться залити фундамент в цьому році, але враховуючи деякі моменти, зможу це зробити в кращому випадку на початку листопада. Лити і не боятися, чи переносити на весну? Яка Ваша точка зору?

 

ПС: як варіант, може для перестраховки чимось накрити, сіно, плівка...

Змінено користувачем HumanKM
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну давайте порассуждаем... Б25п4 наверно ниже вы не будете лить. Бетонный узел выдаст вам бетон в соответствии с погодой. При такой марке процентов 70 прочности наберётся дня за четыре. Этой прочности должно типа хватить чтобы плита не треснула при неравномерном пучении. 

Ещё раз обрашаю внимание на конструкцию и исполнение плиты! 

Посоветуйтесь с проектантом,  который видит гео (логию и дезию) условия участка. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 12.10.2024 в 10:32, BugS сказал:

Де ви раніше були. Гадаю, що 250 мм на підлогу немає майже ні в кого. Може, і не потрібно? Ви можете скільки завгодно утеплювати якусь одну частину складової тепловтрат (підлога, стіни, стеля, вікна), але це буде тільки зменшення тепловтрат четвертої частини. Якщо ви зменшите цю четверту частину в 2 рази, то це зменшення втрат на 12 відсотків ( орієнтовно, бо рахувати зараз не маю бажання).

    Если по величине теплопотерь через стены, окна или полы ещё можно как то спорить насчет цифр, то по поводу потолка могу сказать однозначно - до 50-70 % потерь тепла в помещениях идут именно по причине недостаточного утепления "сверху". Почему пишу такие цифры ? Да потому что все знают, что надо утеплить стены, но все "забывают" что надо утеплять и потолок (почитайте этот форум: на 10 вопросов об утеплении стен приходится лишь один об утеплении потолка).... :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, tayatlas сказав:

    Если по величине теплопотерь через стены, окна или полы ещё можно как то спорить насчет цифр, то по поводу потолка могу сказать однозначно - до 50-70 % потерь тепла в помещениях идут именно по причине недостаточного утепления "сверху". Почему пишу такие цифры ? Да потому что все знают, что надо утеплить стены, но все "забывают" что надо утеплять и потолок (почитайте этот форум: на 10 вопросов об утеплении стен приходится лишь один об утеплении потолка).... :)

тоді не зрозуміло, чого ви пропонуєте 250 мм на підлогу, якщо треба на стелю. З моїх спостережень на форумі, менше 250 мм утеплювача на стелю тут не розглядають. А якщо врахувати витрати тепла через вентиляцію, то відсоток тепловтрат через підлогу взагалі невеликий.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13.10.2024 в 15:18, tansss сказав:

Ну давайте порассуждаем... Б25п4 наверно ниже вы не будете лить. Бетонный узел выдаст вам бетон в соответствии с погодой. При такой марке процентов 70 прочности наберётся дня за четыре. Этой прочности должно типа хватить чтобы плита не треснула при неравномерном пучении. 

Ещё раз обрашаю внимание на конструкцию и исполнение плиты! 

Посоветуйтесь с проектантом,  который видит гео (логию и дезию) условия участка. 

Дуже дякую! Ви підтвердили мої невпевнені думки, адже саме так я й думав, ЗБК видають панелі до транспортування на третій день від моменту виробництва, тобто вони набирають за три дні досить велику міцність.

 

Наперед хотів би продовжити консультативну лінію. Як Ви вважаєте, якщо на ділянці була глибока оранка на початку року, а зараз ми хочемо зробити піщану засипку на геотекстилі під плиту 300мм висотою. Якщо виявиться в процесі розробки грунту, що земля рушена глибше ніж запланована нами глибина, то:

 а. Вистругувати землю до не рушеного і тим самим суттєво збільшувати висоту піщаної подушки? А це для нас затрати на пісок, час на трамбовку віброплитою, тощо...

 б. Пройти гарно віброплитою рушену землю і далі робити засипку 300мм згідно нашого плану? Було б ідеально якщо так допустимо!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, BugS сказал:

тоді не зрозуміло, чого ви пропонуєте 250 мм на підлогу, якщо треба на стелю. З моїх спостережень на форумі, менше 250 мм утеплювача на стелю тут не розглядають. А якщо врахувати витрати тепла через вентиляцію, то відсоток тепловтрат через підлогу взагалі невеликий.

    Если брать во внимание чисто цифровые показатели - то тут доля истины есть. Но говоря только о цифрах теплопотерь почему-то не учитывают два момента:

   1) Комфорт. Холодные полы - это банально холодно ногам жильцов. Холодно ногам - что делают проживающие ? - верно, поднимают температуру в системе отопления

   2) Углы примыкания стен и пола. При холодных полах - это гарантированный конденсат и сырость/плесень/грибок.

   Ну вариант теплых полов я думаю тут даже и рассматривать не стоит - отапливать землю никто не хочет и прекрасно это понимает практически каждый.

      Правда должен немного и сам себя поправить. Говоря о толщине утепления пола 250 мм я не совсем верно сформулировал показатель (прошу прощения). Правильнее сказать эквивалентно 250 мм. Т.е. скажем для каркасника на свайном фундаменте - 250, но для дома с утепленным фундаментом  эта цифра может быть и  меньше за счет того, что в таком случае температура земли под домом вряд ли будет ниже 5-7 градусов тепла и соответственно можно уменьшить слой утепления.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, HumanKM сказал:

Дуже дякую! Ви підтвердили мої невпевнені думки, адже саме так я й думав, ЗБК видають панелі до транспортування на третій день від моменту виробництва, тобто вони набирають за три дні досить велику міцність.

 

Наперед хотів би продовжити консультативну лінію. Як Ви вважаєте, якщо на ділянці була глибока оранка на початку року, а зараз ми хочемо зробити піщану засипку на геотекстилі під плиту 300мм висотою. Якщо виявиться в процесі розробки грунту, що земля рушена глибше ніж запланована нами глибина, то:

 а. Вистругувати землю до не рушеного і тим самим суттєво збільшувати висоту піщаної подушки? А це для нас затрати на пісок, час на трамбовку віброплитою, тощо...

 б. Пройти гарно віброплитою рушену землю і далі робити засипку 300мм згідно нашого плану? Було б ідеально якщо так допустимо!

По перше, Вы весь час уникаете відповіді на питання - а що там під запланованою підсипкою? 

За звичай, гарна жаба 200-250 кг вирішуе питання трамбування основи до 50см. Отже у разі перекопу до 50см знімати не треба. Якщо більше то жаба теж потрібна більша. Десь так. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

під підсипкою мішані грунти, нижче йде суглинок, але ми до нього не докопаємося скоріш за все.
На території були колись захисні вали, і коли я копав собі під напівпідвал, то на одні площині отримував глину під одник кутом, чорнозем під другим, суглинок під третім..... Короче видно що колись був рельєф горбистий, а совєти всьо то зрівняли. 

Жаба, це я так розумію віброплита. 200-250кг в нас нема, але до не рушеного грунту буде точно не 500мм. Тому якщо і вилізе необхідність трамбувати, це буде максимум 100-150мм. Справимося легшою. Ще завтра під"їде екскаваторщик, можливо ковшом затрамбує попередньо, техніка важка, він стає на двометрового ковша і їде задом, вака дуже велика, вдавлює так, що гружені фури заходять на об"єкт. Ну то вже філософія... Зараз іде підготовчий процес. Зважування за та проти. На днях відіб"ю рівні, тоді буду розуміти по висотам/глибинам.

 

Дуже дякую Вам!

Іноді дуже треба почути від фахівця підтвердження або спростування своїх думок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нове питання
Хочу одразу до риштовки зсередини вставити ЕППС, щоб заливати до ЕППС. Порадьте, чи варто ЕППС чимось обробити перед зливкою, щоб він гарно прилип до бетону і не відпадав після зняття риштування.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, HumanKM сказав:

Нове питання
Хочу одразу до риштовки зсередини вставити ЕППС, щоб заливати до ЕППС. Порадьте, чи варто ЕППС чимось обробити перед зливкою, щоб він гарно прилип до бетону і не відпадав після зняття риштування.

Існує еппс з борознами та заглибленнями

Screenshot_20241015-103202 (1).png

Змінено користувачем BugS
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

це я знаю

думав, може наприклад бітумним праймером обробити
чи нічого не треба - і так гарно прилипне?

Після зняття риштувань, наб"ю дюбель зонтиків в любому випадку

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, HumanKM сказав:

це я знаю

думав, може наприклад бітумним праймером обробити
чи нічого не треба - і так гарно прилипне?

Після зняття риштувань, наб"ю дюбель зонтиків в любому випадку

 

Вы зонтики сразу можете вставить)

К "мохнатому" Эппс липнет хорошо. Если гладкий - надо шершавить 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 хвилин тому, HumanKM сказав:

це я знаю

думав, може наприклад бітумним праймером обробити
чи нічого не треба - і так гарно прилипне?

Після зняття риштувань, наб"ю дюбель зонтиків в любому випадку

 

Прилипне достатньо надійно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...