Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Заземлення під будинком

Diesel Draft

Рекомендовані повідомлення

Я колись бачив десь на відео, що просверлили дирку в фундаменті і там змонтували штирьове заземлення. Електри знакомий сказав, що можна монтувати де мені зручно. І тут я випадково натрапляю на інформацію, що це не можна робити через електрохімічні процеси.

 

Де правда? Можу я просверлити дирку в фундаменті і там забити заземлення? На ділянці будуть ще земельні роботи і це робити зараз дуже незручно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, newbee2020 сказав:

можна, якщо штир із нержі, які там можуть бути процеси

Можливо малось на увазі - ґрунт має бути під відкритим небом для достатньої вологості задля кращої провідності.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Diesel Draft сказал:

Я колись бачив десь на відео, що просверлили дирку в фундаменті і там змонтували штирьове заземлення. Електри знакомий сказав, що можна монтувати де мені зручно. І тут я випадково натрапляю на інформацію, що це не можна робити через електрохімічні процеси.

 

Де правда? Можу я просверлити дирку в фундаменті і там забити заземлення? На ділянці будуть ще земельні роботи і це робити зараз дуже незручно.

Можна монтувати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, newbee2020 сказал:

можна, якщо штир із нержі, які там можуть бути процеси

я думаю тут йдеться про фундамент :) 

Я тут в chatGPT пішов зараді цікавості

Screenshot 2024-09-30 at 22.32.08.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, msgarry сказав:

Линути по літрі розсолу під кожен кутник і буде норм. 

На глибину штирьового заземлювача, метрів 10 і глибше 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, Diesel Draft сказал:

я думаю тут йдеться про фундамент :) 

Я тут в chatGPT пішов зараді цікавості

 

Нехай чат ще почитає ПУЕ

"Заземлювачі

1.7.115 Як природні заземлювачі можна використовувати:

металеві і залізобетонні конструкції будівлі і споруди, які перебувають у контакті з землею, у тому числі залізобетонні фундаменти в неагресивних, слабоагресивних і середньоагресивних середовищах;"

Відступають від будинку 1-1,5м тільки для того, щоб точка не опинилась під вимощенням навколо будинку, яке має зазвичай ширину 0,8-1,2м.

Змінено користувачем S_Vladimir_79
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, Diesel Draft сказал:

Я тут в chatGPT пішов зараді цікавості

15 часов назад, msgarry сказал:

Линути по літрі розсолу під кожен кутник і буде норм.

У мене промислове заземлення з опором до 1 Ом на об'єктах це від 2 до 4 скважин глибиною від 25-30 до 65-70 метрів. Які там 1 метр :). Одного разу в далеких 90-х на одному з об'єктів Укртелекома дійсно знайшов звичайну борону, закопану у дворі та щедро засипаною сіллю. З часом сіль вимило дощами, і почались чудеса із "електронною" землею, тоді й знайшли причину незрозумілих збоїв обладнання електронної АТС.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.10.2024 в 14:09, S_Vladimir_79 сказал:

Нехай чат ще почитає ПУЕ

"Заземлювачі

1.7.115 Як природні заземлювачі можна використовувати:

металеві і залізобетонні конструкції будівлі і споруди, які перебувають у контакті з землею, у тому числі залізобетонні фундаменти в неагресивних, слабоагресивних і середньоагресивних середовищах;"

Відступають від будинку 1-1,5м тільки для того, щоб точка не опинилась під вимощенням навколо будинку, яке має зазвичай ширину 0,8-1,2м.



От і я памятаю цей підхід. Дякую.

Здивувало, бо побачив в статті таке 

 

Цитата

Відстань від будинку до контуру заземлення має бути не менше 1 метра. При цьому максимальне значення, на якому від фундаменту повинен розташовуватись контур – 10 метрів. Це також регламентується спеціальними документами.


Буду робити в гаражі, зразу біля щитка. 6м штирове заземлення. Доречі грунтові води близько

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...