Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Перехід з першого поверху на другий.

Diesel Draft

Рекомендовані повідомлення

Всі цікавляться зараз автономним живлення, а я не знаю як правильно зробити перехід з першого поверху на другий.

 

В мене на першому поверсі є місце під щиток. Розміри 70х70см. Самого щитка ще нема. Звітам планувалось пустити лінії на перший і другий поверх. На фото місце зразу на щитком. На даний час це 8 ліній. А враховуючи, що я хочу використати ПВХ труби 20мм то ширина такого пропуску буди >160см. Можу просто пучок кабелів пропустити і потім завести в труби, але не знаю як це краще зробити, враховуючи що я хочу мати можливість врахі чого замінити кабеля (або хотячи вірити в це, що я зможу). Можу зробити щиток на другому поверсі, але хотів по максимуму уникнути це. Перекриття - 17см бетонний моноліт

 

Покажіть фото :) Хочу розуміти які є варіанти. 

Screenshot 2024-09-30 at 11.27.43.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

чим кімната першого поверху відрізняється від другого ?
штроба чи отвір що в горизонтальному напрямку, що в вертікальному не дуже відрязняеться, тож доволі дивне питання

по факту, починаючи з одного кабеля і розгалуджуючої коробки, якщо не олігарх любитель окремих ліній до всього
до окремого щитка якщо такі любитель чи окремих ліній на все

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну в мене світло це 1 лінія на поверх. Розетки в кожній кімнаті тоже окрема лінія. Ну і є індивідуальні лінії під варочну поверхню і холодильник.

 

Тут більше проблема що ширина такого переходу якщо в гофрі або трубі 160см. Не хочеться робити такий пропил. А Якщо заведу пучком, то треба потім якось в стяжці кабелі завести в турби

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Diesel Draft сказал:

 

враховуючи що я хочу мати можливість врахі чого замінити кабеля (або хотячи вірити в це, що я зможу). 

Не вийде замінити. Дуже багато кутів і поворотів виходить. Тим більше що треба всі труби заводити в щит і в установчі коробки. 

Можно завести пучок кабелю в гофрований короб, а звідти вивести в гофрованих трубах. Місця менше займе. Але треба дивитись і вирішувати по місцю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тупанув :) Нема проблеми. Я чомусь порахував що 8 труб по 20мм кожна + кріплення це 160см.....а мало бути мм :) А це не є проблема. 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Energon сказав:

Не вийде замінити. Дуже багато кутів і поворотів виходить. 

Вийде. На кожну трубу всього два кута , один підйом до розетки , другий підйом до щита.

4 години тому, Energon сказав:

Тим більше що треба всі труби заводити в щит і в установчі коробки. 

Та немає там ніякої проблеми , завести труби в щит чи коробку.

 

3522.png.7b475eb1b89a3ff40957d9fee93f4029.png

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Diesel Draft сказал:

я хочу мати можливість врахі чого замінити кабеля

Больше вероятность полететь на Марс....

Если вы не купите откровенно бракованный, то вам это не понадобится совсем.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, andrey_ka сказал:

Вийде. На кожну трубу всього два кута , один підйом до розетки , другий підйом до щита.

Та немає там ніякої проблеми , завести труби в щит чи коробку.

 

3522.png.7b475eb1b89a3ff40957d9fee93f4029.png

Це не щит будинку, це так собі погратися в електромонтажника. 

Спробуйте зробити нормальний монтаж, з лед підсвітками, трековими світильниками, прохідними і перехресними вимикачами, з зовнішнім освітленням, з зовнішніми прибудовами, з стабілізаторами, генераторами і інверторами, сонячними панелями і т.д. Вже не кажучи про якийсь там розумний будинок. І Ви зрозумієте якщо в щит заходить 50-80 кабелів різного перетину, як то важко і дорого зробити.

А такий так, 10-12 ліній можно гратися в перетягування канатів.

Змінено користувачем Energon
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, Energon сказав:

Спробуйте зробити нормальний монтаж, з лед підсвітками, трековими світильниками, прохідними і перехресними вимикачами, з зовнішнім освітленням, з зовнішніми прибудовами, з стабілізаторами, генераторами і інверторами, сонячними панелями і т.д. Вже не кажучи про якийсь там розумний будинок. І Ви зрозумієте якщо в щит заходить 50-80 кабелів різного перетину, як то важко і дорого зробити.

Розмір немає значення. Більший будинок , більший щит, два щита , роздільні щити. А гамузом пхати 80кабелів в один не за розміром шкаф , це м`яко кажучи нерозумно.

ІМХО. Достатньо двох каналів на кімнату , розетки та світло.

 

13 годин тому, Energon сказав:

І Ви зрозумієте якщо в щит заходить 50-80 кабелів різного перетину, як то важко і дорого зробити.

Я пробував і так і так , не дорожче та не важче ніж те що робите зараз ви. Ви ж так не робили , щоб стверджувати , що це дорого та важко?

Такий монтаж навпаки набагато спрощує , як сам монтаж електрики так і супутні будівельні роботи. В решті-решт це і , як би , норми вимагають.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, andrey_ka сказал:

Пробував і так і так , не дорожче та не важче ніж те що робите зараз ви

Я думаю що на цій фразі ми з Вами і закінчемо діалог. Бо на самому то ділі, Ви схоже на те, що далекі від електромонтажу. Бо якби були в курсі всього і всіх нюансів, то Ваші відповіді були б інші)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, andrey_ka сказав:

Вийде. На кожну трубу всього два кута , один підйом до розетки , другий підйом до щита

Ви хіба не бачите по трасам на фото, що там тільки одна розетка прямо навпроти щита з двома поворотами, а всі інші виконують 3-4-5-6-7 поворотів щоб добратися через кімнати, але раз людина хоче в трубах по підлозі, то відмовляти ще раз не бачу сенсу

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Energon сказав:

Ви схоже на те, що далекі від електромонтажу.

Ну звісно , а оті кабелі що стирчать з труб (на фото вище) вони насправді нікуди не ідуть , просто повтикав шматки в труби , щоб зробити гарне фото.

2 години тому, Energon сказав:

Бо якби були в курсі всього і всіх нюансів, то Ваші відповіді були б інші)

Я не можу бути в курсі всіх ваших нюансів. Мої відповіді базуються не на теорії , тому іншими вони не будуть. Наведіть конкретний приклад , бо ці загальні фрази , вони ні про що.

3 години тому, normal сказав:

Ви хіба не бачите по трасам на фото, що там тільки одна розетка прямо навпроти щита з двома поворотами, а всі інші виконують 3-4-5-6-7 поворотів щоб добратися через кімнати, але раз людина хоче в трубах по підлозі, то відмовляти ще раз не бачу сенсу

Бачу , а ще бачу , що це поки що картинка і нічого не заважає намалювати її по іншому. Тим більше що автор писав , що це чорновий варіант.

Але навіщо робити ці зайві повороти , навіщо так прямокутно. Від щита до розетки вести найкоротшим шляхом , прямолінійно. Це і кабель економить , і роботи менше. Таки чином буде всього два кути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, andrey_ka сказав:

Від щита до розетки вести найкоротшим шляхом

По стелі без проблем, а по підлозі уявляєте ці штроби в пінопласті?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 хвилини тому, normal сказав:

По стелі без проблем, а по підлозі уявляєте ці штроби в пінопласті?

Не тільки уявляю а й роблю. Насправді там нічого складного і там не штроби. Просто лист пінопласта розрізається так , щоб різ йшов біля труби . Далі один шматок клеїться а в іншому вирізається кут і накривається труба. В принципі все те саме ,  що й було б у випадку гофри. 

Хіба що біля щита треба погратись і то не довго. Робиться це в кінці , збираються обрізки з усіх попередніх кімнат (економія має бути економною) і за годину , півтори все вкладається. Далі накриваєм наступним шаром і на виході все виглядає вже цивільно.

IMG_3251.thumb.JPG.8f8591b5b482f81c13e50d0a1cb33c9b.JPG

IMG_3257.thumb.JPG.f1db733ebc46f4f7d53059b2b1d7e89e.JPG

 

ПС.. І не завжди цих труб багато. Якщо це поли по-грунту то я труби під електрику закладаю ще на стадії ущільнення. І більшість труб (принаймні ті траси які я точно знаю де будуть кінцеві прилади) проходить ще під чорновою стяжкою.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...