Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Home Assistant Накопичення досвіду

mib

Рекомендовані повідомлення

Учитывая что Home Assistant позиционирует себя для обывателя, а обыватели решили что это для избранных решил создать эту тему!

Я пока очень зеленый обыватель и у меня зашкаливает восторг над эмоциями и все это вместе говорит, сойди с трамвая жил же себе спокойно :-)

Очень надеюсь что более опытные пользователи присоединяться и расскажут про свои автоматизации и их реализации

  • Лайк 5
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Свой ХА я поставил на старенький макбук классик 2007 года выпуска

Выбрал так называемую установку HAOS так как мой макбук настолько стар и имеет 2gb оперативки другого варианта у меня просто не было, с другой стороны я получил максимально простую систему понятную для обывателя

Много лет я обрастал устройствами sonoff это как оригинальные устройства так и совместимые с ewelink с алишки, как потом оказалось у меня их 45 и это еще не все активированы часть лежит в шкафу :-)

Соответственно их добавил первыми, из главных плюсов что дает ХА в сравнении с ewelink это возможность сценариев на основании потребления устройства, к примеру если первый бойлер потребляет больше 200 ватт то второй ждет своей очереди это полезно когда Вы ограничены вводом в дом как у меня до недавнего времени 16А

Второй плюс можно добавить устройства разных производителей и заставить их работать вместе, к примеру сегодня получил на почте IR пульты Tuya добавил их в ХА правда добавить напрямую их нельзя, но есть обходной вариант сценарий кнопка по которой выполняются какие то действия, в туя смарт создал эти кнопки и они появились в ХА, дальше имея температуру от датчика Sonoff, ХА нажимает кнопку и кондиционер включается

Так же через ESPHome добавил esp32 которая по блютузу подключилась к моей JK BMS получила все данные, и дальше сценарий когда SOC меньше заданного процента выключаются не критичные Sonoff устройства, и наоборот когда солнца много батарея заряжена и солнце некуда девать включаются дополнительные Sonoff устройства (это могут быть и туя и ксяоми любые)

Так же если батарея меньше 30% включится сеть на инверторе когда зарядится до 80% сеть выключится

Зимой когда солнца не будет, сделаю сценарий для перекачивания ночного тарифа в дневной, тоесть сеть будет включаться/выключаться день ночь и если не хватает то предыдущий сценарий

Дальше я настроил резервные копии в Google Disc, теперь бекапы делаются каждую ночь и последних 20 хранятся в гугл

Потом нашелся старый винт от ноутбука на 500 gb и usb-sata переходник, я поставил Samba Nas и получил файла помойку

Из мало важного но полезного долго искал как отключить монитор в маке, в итоге нашел таких же страдальцев как и я на форуме ХА и у меня получилось, сэкономил целых 5 ватт :-) теперь он ест 18-20 ватт

Каких то особых сценариев мне в голову не приходит, все заточено на энергомониторинг и оптимизацию потребления ЭЭ

Пока как то так, в будущем буду добавлять если что то интересное попадется и надеюсь более опытные подскажут какие то свои полезные автоматизации

  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Целый день зан мался раскрачкой сенсоров, кнопок и расстановкой их по дашбордам, решил выбрать путь нескольких дашбордов:

Энергомониторинг

Температура

JK BMS

Но на каждом дашборде продублированы важные данные или управляющие кнопки

Дашборд Энергомониторинг выглядит так

Screenshot_2024-09-29-23-00-18-579_io.homeassistant.companion.android.thumb.jpg.7328eb5bb57a40d73f0baec4f815ee83.jpg

Screenshot_2024-09-29-23-00-28-228_io.homeassistant.companion.android.thumb.jpg.ad364793047799c8283edc70e6b9c870.jpg

Screenshot_2024-09-29-23-00-37-874_io.homeassistant.companion.android.thumb.jpg.b46758c437879908c130714bc5f416c6.jpg

Screenshot_2024-09-29-23-00-44-424_io.homeassistant.companion.android.thumb.jpg.601ae152c80873fa9816a5c06c662be3.jpg

Screenshot_2024-09-29-23-00-53-636_io.homeassistant.companion.android.thumb.jpg.4b9067deb339972f49321644cfcb1bbb.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дашборд JK BMS

Screenshot_2024-09-29-23-16-56-868_io.homeassistant.companion.android.thumb.jpg.17eb61cbca0ffaa16cfca75fff07280a.jpg

Screenshot_2024-09-29-23-17-08-207_io.homeassistant.companion.android.thumb.jpg.5dd8149a035c005904ff1d10d1ee4b02.jpg

Делая скрин увидел что ячейки внизу немного разбежались, так низко я еще никогда за полтора года не разрежал, проверяю сценарий ХА он должен включить сценарий заряд ниже 30%

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Планую спробувати HA в docker'і, у якого буде Base OS, скажімо, Linux Rocky. Так, щоб потім контейнер переміщувати за потреби та, відповідно, робити його backup.
Хочу спробувати об'єднати Tuya ESP32 з Wi-Fi та Tuya Zigbee пристрої. Відповідно додати туди ж Bluetti, Must та Victron Energy. )

Всі необхідні plugin'и існують, схоже.

Ще от думаю, яку б метеостанцію вибрати, щоб з HA інтегрувалася. Та непогано було б ще Hikvision якось інтегрувати з HA.

Змінено користувачем Mr. D
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пока тестирую взаимосвязь включения бойлеров, пришел в голову сценарий на время блекаутов, раньше ц меня в евелинке стояли распичания на включение каждый час во время ночного тарифа, но ХА ведь знает когда появилось ЭЭ по сенсору который подключен не через резерв, и можно сделать сценарий

Задержка 30 минут после появления ЭЭ что бы все пики уже прошли и включить бойлер если время с 23-07

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, mib сказал:

Много лет я обрастал устройствами sonoff это как оригинальные устройства так и совместимые с ewelink с алишки, как потом оказалось у меня их 45 и это еще не все активированы часть лежит в шкафу

у Вас весь дом вместо автоматов через сонофы подключен ? 

через какие устройства у вас подключены бойлеры, утюг ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, 2003 сказав:

Я поставив Home assistant Core на телефон з андроїдом. Поки ще ніяких автоматизацій.

Є лінк на інструкцію?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну в мене ще в дорозі інвертор і акумулятори. Є лише Bluetti 2кВт і сонячних панелей 18 по 430 Вт. 

Home Assistant використовую більше 5 років. Вся мережа на Zigbee пристороях (більше 100 штук), є деякі WiFi пристрої, 5 шт ESP32 (через ESPHome) і інші пристрої які автоматично підтягнулися в розумний будинок (телевізори, роутери).

Більшість запланованих автоматизацій реалізував. Коли буде інвертор і батареї - буде ще більше автоматизацій.

Перше що реалізував - встановив датчик відключення світла наоснові реле з сухими контактами і датчика відкривання дверей. На основі цього датчика реалізував багато автоматизацій (відключення/включення лишніх пристроїв, коли пропадає чи появляється мережа).

Із автоматизацій - автовмикання освітлення в домі інавулиці, вмикання бойлера по нічному тарифу, а вдень лише мінімальний догрів, отоплення по нічному тарифу, насоси басейну, датчики автопотопу, автоматизація автополиву газонів, графік уборки пилососів, автопідігрів собачої будки та багато іншого.

Все реалізовано Raspberry Pi4 (з SSD диском) + маршрутизатор CC2538 (але потужності маршрутизатора вже не вистачає). Планую скоро все переносити на мінікомп на основі Intel N100 + маршрутизатор SMLIGHT SLZB-06M. НfА цейкомп перенесу Frigate NVR для відеорегістратора (поки що на окремому компі встановлено). 

Буде інвертор і батареї - тоді набагато більше буде автоматизацій для мінімізації використання мережі (хз чи вдасться оформити зелений тариф).

Змінено користувачем S K
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 хвилин тому, beavis сказав:

Є лінк на інструкцію?

Тут кілька інструкцій Home Assistant - Система автоматизации - 4PDA. Проте вони трохи застарілі і в процесі встановлювання треба шукати шляхи вирішення проблем. Також є статті на хабр.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, 2003 сказав:

Тут кілька інструкцій Home Assistant - Система автоматизации - 4PDA. Проте вони трохи застарілі і в процесі встановлювання треба шукати шляхи вирішення проблем. Також є статті на хабр.

Дякую, то все "загалом" я бачив і читав. Тому і питав про одну адекватну перевірену інструкцію для моба.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, beavis сказав:

Дякую, то все "загалом" я бачив і читав. Тому і питав про одну адекватну перевірену інструкцію для моба.

Так, займає час. Але вдалося кілька раз.

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

краще всього подивитись інструкції з каналу: 

Alex Kvazis - технології розумного будинку

На цьому каналі дуже по крокам все розказано як встановити Home Assistant на різні пристрої. Багато років тому я з цього каналу робив перші кроки в автомтизаціях.

Також з цього каналу рекомендую телеграм-форум:

Форум - умный дом с Alex Kvazis

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, vind11 сказал:

у Вас весь дом вместо автоматов через сонофы подключен ? 

через какие устройства у вас подключены бойлеры, утюг ?

Автоматы все на месте, у меня практически от каждой розетки и потребителя идет свой провод в щит

По девайсам сборная солянка

1. Бойлер подключен через sonoff pow r2 я его прямо под коышку запихал

2. Бойлер Tomzn на дин рейку на 63 ампера

4. Утюг через китайскую розетку, заявлено 20 ампер

a.aliexpress.com/_EIltxHf

С китайскими розетками есть проблема, у них старая прошивка и они не поддерживают локалтный режим, а так визуально из 10-15 штук все выглядят нормально и работают

Так же локальный режим не поддерживают zigbee хабы sonoff там опять таки прошивка ниже 3х

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, mib сказал:

2. Бойлер Tomzn на дин рейку на 63 ампера

можно ссылку или картинку или название на эту штуку ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, vind11 сказал:

можно ссылку или картинку или название на эту штуку ?


a.aliexpress.com/_EQae0WV

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Mr. D сказав:

Хочу спробувати об'єднати Tuya ESP32 з Wi-Fi та Tuya Zigbee пристрої. Відповідно додати туди ж Bluetti, Must та Victron Energy. )

А ті пристрої від туя працюють при відсутності інтернету?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, k-master сказал:

А ті пристрої від туя працюють при відсутності інтернету?

все працює без інтернету в першу чергу Zigbee, для Wifi є відповідна інтеграція в Home Assistant .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 хвилин тому, S K сказав:

для Wifi є відповідна інтеграція в Home Assistant

Підкажіть яка саме? Пробував колись декілька Wi-Fi девайсів додати в НА, здається через Tuya Local, так воно все рівно зв'язується через інтернет, тому що потрібно залогінитися в аккаунт розробника від Tuya і звідти підтягуються пристрої. Але можу помилятися, можливо і без інтернету працює. Хоча працювало воно якось дивно, після того вирішив купити Zigbee донгл і беру девайси вже на Zigbee. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я також простий користувач, який декілька років назад дізнався про НА. Спочатку для тесту встановив його на голий Debian на старий допотопний ноутбук, який ледве вигрібав сам по собі, але НА тягнув, з поправкою на то, що коли оновлюєш якусь прошивку ESPHome, то довго йшла компіляція і завантаження прошивки. А сам НА в цілому працював норм, правда девайсів не дуже багато. 

Десь півроку назад встановив НА з чистого листа на міні ПК на базі N100 (ціна питання N100/8GB/256 SSD m2 +/- $100 на алі) і на цьому міні ПК все працює значно краще. Хоча може N100 і забагато, але хай буде 😁

Основна задача - автоматизація вентиляційної системи, ще додатково є декілька Zigbee пристроїв і Bluetooth датчиків по кімнатах. В цілому автоматизувати нема що, крім системи вентиляції. Там контролер на базі ESP32 через інтеграцію ESPHome доданий в НА, по плану вся автоматизація буде написана в коді ESPHome, а в самому НА буде тільки відображатися вся інформація.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

Підкажіть яка саме? Пробував колись декілька Wi-Fi девайсів додати в НА, здається через Tuya Local, так воно все рівно зв'язується через інтернет, тому що потрібно залогінитися в аккаунт розробника від Tuya і звідти підтягуються пристрої. Але можу помилятися, можливо і без інтернету працює. Хоча працювало воно якось дивно, після того вирішив купити Zigbee донгл і беру девайси вже на Zigbee.

так, через Local Tyua. Працювало без хмарного доступу. Але вже давно пристрої Tyua з WiFi замінив на Zigbee. Через WiFi працють лише деякі пристрої в яких немає інших інтерфейсів.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добавил еще один дашборд, управления кондиционерами, для наглядности вывел температуру в помещениях и потребление

Screenshot_2024-10-02-00-37-27-942_io.homeassistant.companion.android.thumb.jpg.5149398a0e75734ffa1968962f768c43.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добавил прогноз выработки, но похоже оно малость занижает

Screenshot_2024-10-04-13-00-15-571_io.homeassistant.companion.android.thumb.jpg.6183606d13d198fda2c8133e48545550.jpg

www.home-assistant.io/integrations/forecast_solar/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...