Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Саманный дом обложен кирпичом !?

Руслан Масловский

Рекомендовані повідомлення

Добрый вечер,требуется мнение специалиста,суть вопроса:есть дом саманный обложен красным кирпичом (в пол кирпича) блоки саманные 20 см воздушная подушка от 5 до 10 см,фундамент блоки фбс ,практически весь дом в не больших трещинах,особенно углы ,естественно зимой внутри не сильно тепло,например если я утеплю пенопластом допустим 3 см,просто чтобы выровнять +- фасад и закрыть эти все трещины чтобы не гулял сквозняк ,даст ли это ощутимый эффект внутри дома ? Или утеплять пеноизолом ,по отзывам для такого дома то что нужно !

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, Руслан Масловский сказав:

блоки саманные 20 см

В пів саманної цеглини щось замало для будинку...

40 хвилин тому, Руслан Масловский сказав:

воздушная подушка от 5 до 10 см

Там може бути ціла стіна взагалі без неї або 1см, все залежить від рівності саманних стін, тому ефективність утеплення в прошарку під великим питанням

46 хвилин тому, Руслан Масловский сказав:

если я утеплю пенопластом допустим 3 см

мінімум 7-10см щоб був ефект і стелю від 20см вати

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, normal сказал:

В пів саманної цеглини щось замало для будинку...

Там може бути ціла стіна взагалі без неї або 1см, все залежить від рівності саманних стін, тому ефективність утеплення в прошарку під великим питанням

мінімум 7-10см щоб був ефект і стелю від 20см вати

Насколько я знаю,то этот прошарок и есть по сути как утепление если всё по уму сделано,но из за того что дом в трещинах и гуляет сквозняк  ,этот прошарок не работает как утеплитель сейчас,вот я и прикинул если просто закрыть все эти трещины тонким пенопластом чтобы этот прошарок работал как утеплитель

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 хвилин тому, Руслан Масловский сказав:

этот прошарок и есть по сути как утепление если всё по уму сделано

Ніяким утепленням там не пахне, просто без прошарку неможливо покласти цегляну стіну (ще з купою всіляких пілястр) рівно впритул до кривого саману, більш того - коли почнете утеплювати пінопластом, то між ним і цегляною стіною з'явиться ще один прошарок, бо цегляна стіна теж нерівна і доведеться класти пінопласт на ляпухи, а вартість всіх цих робіт набагато більша за різницю між 3см та 10см пінопласта, якщо хочете ввалити пів-ляма і отримати ефекту на 3 копійки, то робіть по-своєму... Чи у вас ідеально рівна стіна без пілястр? Ну і якщо вугли тріщать, то починати треба з відмостки і ливнівки

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Руслан Масловский сказав:

например если я утеплю пенопластом допустим 3 см,просто чтобы выровнять +- фасад и закрыть эти все трещины чтобы не гулял сквозняк ,даст ли это ощутимый эффект внутри дома ?

Все що після повітряного прошарку то не утеплення , то декорація. Наліпіть туди хоч метр пінопласту , ефекту буде нуль.

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, andrey_ka сказал:

Все що після повітряного прошарку то не утеплення , то декорація. Наліпіть туди хоч метр пінопласту , ефекту буде нуль.

 

Тогда только пеноизол ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Утеплювач стелі (вата) на горищі з'єднується з фасадним пінопластом і прошарок зачиняється (повітря перестає там гуляти)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, Руслан Масловский сказав:

Тогда только пеноизол ?

Так , повітряного прошарку потрібно здихатись.

Але , ІМХО ,  мені не подобається , що в ролі зовнішнього шару виступає цегла. Якщо зона конденсації буде на межі , утеплювач - цегла  або в самій цеглі , то вона з часом буде руйнуватись.

18 хвилин тому, normal сказав:

Утеплювач стелі (вата) на горищі з'єднується з фасадним пінопластом і прошарок зачиняється (повітря перестає там гуляти)

В старому будинку зробити таке , це фантастика. А навіть якщо і зробити то що ? Якщо завадити повітрю там гуляти , то воно почне там буянити у вигляді конденсату , плісняви і.т.д.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

Утеплювач стелі (вата) на горищі з'єднується з фасадним пінопластом і прошарок зачиняється (повітря перестає там гуляти)

В доме знакомых уже сделали так,итог плесень во всех углах 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Руслан Масловский сказал:

Тогда только пеноизол ?

IMHO. От этого будет только вред.

8 часов назад, normal сказал:

Утеплювач стелі (вата) на горищі з'єднується з фасадним пінопластом

Я никак не могу понять как такое возможно? Для этого, имхо, крыша должна зависнуть в воздухе. Но в любом случае, в данном здании, воздушная прослойка должна быть изолированной.

7 часов назад, Руслан Масловский сказал:

плесень во всех углах 

Причина в нарушении технологии.

 

Какой-то эффект будет обязательно. Но всегда есть "но". Чтобы понять целесообразно так делать или нет нужно выполнить расчёт. Не советую предпринимать какое-либо решение без расчёта.

11 часов назад, Руслан Масловский сказал:

зимой внутри не сильно тепло

Как понимать "сильно"?. Ваш дом не является энергоэффективным. Поэтому желательно его утеплить. Но кроме утепления нужно думать и о  эффективной СО, и о требуемой вентиляции. Только комплексный подход может дать значительный положительный эффект.

13 часов назад, Руслан Масловский сказал:

чтобы не гулял сквозняк

Зоны с чувством сквозняка у Вас будут присутствовать и после предполагаемого Вами утепления. Сквозняк- это не только дыры в ограждении. Это и завышенная скорость движения воздуха в определённых зонах помещения.

Примерная прикидка конструкции стены показывает, что такое можно делать, но не целесообразно. Желательно подумать и над отделкой фасада. Советую рассмотреть возможность изготовления вентилируемого фасада. Прикидка показывает, что нужно отодвинуть "-" ближе к наружной стороне и увеличить температуру на внутренней стороне стены.

171134818_.thumb.png.50e2abcd1553ce6a8af71ff4f8d843ab.png

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, andrey_ka сказав:

В старому будинку зробити таке , це фантастика

Ми ж будинок не бачимо, чи там складно зробити, чи раз плюнути, я казав як правильно утеплювати, а зробити неправильно то любий може... Ось який був мій будинок до утеплення, зверніть увагу на кількість пілястр і наскільки вони виступають ззовні, а всередені така сама фігня і ще закидано шматками розчину, може десь і задується 5см піни, а десь залишиться місток холоду на 5м2 - це не утеплення

А як ззовні утеплити 3см пенопласту коли виступи від 5см? Їх треба обрізати, утеплювати 10см і особливо кути, бо на них залишають 5см (щоб була рівна стіна) і потім отримують

10 годин тому, Руслан Масловский сказав:

В доме знакомых уже сделали так,итог плесень во всех углах

Я теж спочатку так зробив, залишив 5см по кутам і в першу ж зиму побачив плісняву, на другу вже швиденько додав ще 5см (виділив кути) і все стало нормально, але в мене утеплений і цоколь і відмостка і стеля, бо я робив армопояс і міняв дах

1.jpg

2.jpg

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, SAN67 сказав:

Примерная прикидка конструкции стены показывает, что такое можно делать, но не целесообразно. Желательно подумать и над отделкой фасада. Советую рассмотреть возможность изготовления вентилируемого фасада. Прикидка показывает, что нужно отодвинуть "-" ближе к наружной стороне и увеличить температуру на внутренней стороне стены.

Ви в калькуляторі не коректно вказали шари. Пінопласт після повітряного прошарку шо мертвому припарки , він там не працює як утеплювач.

3 години тому, normal сказав:

Ми ж будинок не бачимо, чи там складно зробити, чи раз плюнути

Звісно не бачимо , але при наявності даху там буде мега складно все якісно стикувати. Як правило в старих будинках крокви кріпляться до мауерлата на скоби ще й хрест-навхрест і обходти все це утеплювачем ще й з таким обмеженим доступом то танці з бубном і всеодно якісно не зробиш.

3 години тому, normal сказав:

А як ззовні утеплити 3см пенопласту коли виступи від 5см?

Усі ці виступи потрібно зрізати.

3 години тому, normal сказав:

особливо кути, бо на них залишають 5см (щоб була рівна стіна) і потім отримують

Це неправильно. Якщо кути виступають то і утеплювач також повинен виступати.

3 години тому, normal сказав:

я казав як правильно утеплювати,

Це не є правильно. Якщо є повітряний прошарок його не можна закупорювати. По тій простій причині , що герметичним ви його не зробите як би не намагались , це фізично неможливо. А закупоривши аби як ви тільки уповільните там рух повітря зі всіма негативними наслідками.

Змінено користувачем andrey_ka
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, andrey_ka сказал:

Ви в калькуляторі не коректно вказали шари.

Вы ошибаетесь, всё указанно корректно. Никакой вентилируемой воздушной прослойки, в конструкции здания указанного ТС, нет и быть не может. Да и ТС нигде не писал о наличии вентилируемой воздушной прослойки.. ТС писал о недостаточной компенсации теплопотерь. А сквозняк, о котором пишет ТС, имеет иное происхождение.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, SAN67 сказал:

IMHO. От этого будет только вред.

Я никак не могу понять как такое возможно? Для этого, имхо, крыша должна зависнуть в воздухе. Но в любом случае, в данном здании, воздушная прослойка должна быть изолированной.

Причина в нарушении технологии.

 

Какой-то эффект будет обязательно. Но всегда есть "но". Чтобы понять целесообразно так делать или нет нужно выполнить расчёт. Не советую предпринимать какое-либо решение без расчёта.

Как понимать "сильно"?. Ваш дом не является энергоэффективным. Поэтому желательно его утеплить. Но кроме утепления нужно думать и о  эффективной СО, и о требуемой вентиляции. Только комплексный подход может дать значительный положительный эффект.

Зоны с чувством сквозняка у Вас будут присутствовать и после предполагаемого Вами утепления. Сквозняк- это не только дыры в ограждении. Это и завышенная скорость движения воздуха в определённых зонах помещения.

Примерная прикидка конструкции стены показывает, что такое можно делать, но не целесообразно. Желательно подумать и над отделкой фасада. Советую рассмотреть возможность изготовления вентилируемого фасада. Прикидка показывает, что нужно отодвинуть "-" ближе к наружной стороне и увеличить температуру на внутренней стороне стены.

171134818_.thumb.png.50e2abcd1553ce6a8af71ff4f8d843ab.png

Спасибо за развернутый совет !

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, Руслан Масловский сказав:

практически весь дом в не больших трещинах,особенно углы

Починайте вирішувати питання покроково. Спостерігайте за тріщинами  (додаток). Якщо ж вони не прогресують, переходьте до наступного кроку з утеплення.

Обстеження тріщин.docx

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, andrey_ka сказав:

при наявності даху там буде мега складно все якісно стикувати

Не думаю, там легко можна вибити два верхніх ряди цеглин (все одно вони будуть заважати для утеплення) і відкриється доступ до мауерлату, вчора бачив будинок де ці цеглини самі випали і видно було балку, причому схоже вона вже закривала собою прошарок, та і зі сторони горища напевно можна запінити довгою трубкою, сам мауерлат же утеплювати необов'язково, просто підвести до нього пінопласт і вату. Вчора поки йшов по району бачив ще три таких будинки зараз утеплюють пінопластом 7-10см, причому пілястри ніхто не обрізає, просто теж їх виділяють пінопластом, взагалі вже багато старих будинків  утеплені ззовні і жодного разу не бачив, щоб утеплювали прошарок

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...