Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вимикач-кнопка з одним положенням, але без імпульсного реле

Mr. D

Рекомендовані повідомлення

Нагадайте, будь ласка, бувають або ні такі звичайні вимикачі освітлення, які б працювали так, щоб завжди вимикач повертався в одне й те ж положення, але фактично спочатку лінія замикалася б, а потім розмикалася б. Тобто фактично як завжди робить звичайний класичний вимикач освітлення, але так щоб положення кнопки у всіх випадках було б одне.

Так працює у разі застосування спеціальних імпульсних вимикачів, які подають команду на імпульсне реле. Цікаво, існують або ні вимикачі, які б фізично працювали, як ті самі вимикачі-кнопки, але без фактично імпульсних реле. Скажімо, мова про лише одну точку комутація. Імпульсні реле добре працюють у раз під'єднання до них кількох вимикачів-кнопок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Всякі розумні вимикачі?

Так, бувають саме спеціальні вимикачі від, умовно кажучи, тої ж системи, які також, мабуть, можуть бути інтегровані в одну систему Tuya\Smart Life.

Але хотілося б не мати бездротового каналу зв'язку з самим реле, а саме фізично надсилати сигнал на вимкнення, щоб максимально надійно вимкнення або вмикання працювало. Тому й міркую про саме механічний вимикач, який би замикав або розмикав ланцюжок, тим самим за допомогою дроту повідомляв би реле, що треба зробити - вимкнути або ввімкнути освітлення. Й одночасно всі ці події вірно реєструвались би в загальній системі, але якщо не буде зв'язку між реле та хмарою, то це вже було б не так критично у разі одної операції вимкнення або вмикання освітлення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 хвилин тому, Mr. D сказав:

бездротового каналу зв'язку з самим реле, а саме фізично надсилати сигнал на вимкнення

Я не користувався такими вимикачами, але здається такі працюють саме як "фізичні" і клавіша завжди в одному положені. Ви можете керувати вимикачем дистанційно з додатку або фізично клавішею. Підключаються як традиційні вимикачі в розрив фази, або є варіанти з підключенням фазового і нульового проводу.

Для прикладу Aqara E1 під Xiaomi, під Tuya також є варіанти www.aliexpress.com/item/1005006836585314.html.

Змінено користувачем TaurosRMK
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, TaurosRMK сказав:

Я не користувався такими вимикачами, але здається такі працюють саме як "фізичні" і клавіша завжди в одному положені. Ви можете керувати вимикачем дистанційно з додатку або фізично клавішею. Підключаються як традиційні вимикачі в розрив фази, або є варіанти з підключенням фазового і нульового проводу.

Для прикладу Aqara E1 під Xiaomi, під Tuya також є варіанти www.aliexpress.com/item/1005006836585314.html.

Тобто фактично smart реле знаходиться безпосередньо у вимикачі. В цьому варіанті треба, щоб гарний бездротовий зв'язок був з вимикачем для визначення статусу в додатку. Але цікаво, що це, можливо, саме вимикачі-кнопки з одним положенням, які ще й сенсорними бувають, схоже.

Цікавий варіант.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, схоже, деякі, якщо не всі, вже готові подібні smart вимикачі мають формат саме вимикача-кнопки з одним положенням.

Але поки що не зрозумів яка різниця у разі під'єднання двох проводів до вимикача або трьох проводів.

У разі під'єднання трьох проводів, а саме 1) L для живлення smart вимикача (або smart реле); 2) N для живлення smart вимикача (або smart реле); 3) та L у напрямку споживача, який відповідно розмикається, до такого вимикача треба прокладати саме три проводи.

Відповідно у разі заміни старого класичного вимикача (який, скажімо, комутує фазовий провід) на такий smart вимикач, не зрозуміло як саме smart вимикач буде. Тільки тоді, коли струм буде проходити через споживача?

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто різниця між імпульсними вимикачами та цими китайськими smart вимикачами в тому, що імпульсним вимикачем від щитка треба прокладати 2 проводи до місця встановлення імпульсного вимикача, а до smart вимикачам потрібно протягнути три проводи, з яких або два, або три від щитка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Возвратно-нажимной выключатель

например

ivoltinvest.com.ua/506tu-perekluchatel-1-klavishnyy-vozvratno-nazhimnoy-jung/

Змінено користувачем denis-k
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, Mr. D сказал:

Але хотілося б не мати бездротового каналу зв'язку з самим реле, а саме фізично надсилати сигнал на вимкнення, щоб максимально надійно вимкнення або вмикання працювало. Тому й міркую про саме механічний вимикач, який би замикав або розмикав ланцюжок, тим самим за допомогою дроту повідомляв би реле, що треба зробити - вимкнути або ввімкнути освітлення. Й одночасно всі ці події вірно реєструвались би в загальній системі, але якщо не буде зв'язку між реле та хмарою, то це вже було б не так критично у разі одної операції вимкнення або вмикання освітлення.

в мене зібрано на ION (https://www.stroimdom.com.ua/topic/229165-smart-ion-rozumni-moduli/#comment-4898932).

Звичайні дзвінкові кнопки (котрих вагон) по проводу керують іонами (5 штук - 40 каналів) з іонів стан збирає по модбасу вумний будинок, ну і відповідно може керувати за потреби. Все по проводу і досить надійно, автономно і мінімальний функціонал (вкл/викл) не залежить від зовнішніх систем, плюс певні сценарії на самих іонах зроблені.

Рендомне вайфай/зігбі/звейв реле в підрозетнику теж має електричний зв'язок входу та виходу (буде працювати незалежно від стану мережі, доки не згорить звісно)

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, standov сказав:

Рендомне вайфай/зігбі/звейв реле в підрозетнику теж має електричний зв'язок входу та виходу (буде працювати незалежно від стану мережі, доки не згорить звісно)

Для того, щоб працювало реле потрібно два провідники - L та N.

Якщо класичний вимикач розриває L, хоча й до такого вимикача підходить два проводи, то ще потрібен N для роботи споживача (навантаження). Фактично таке реле може бути у послідовному під'єднанні з лампою й тоді струм на реле дійде тільки тоді, коли струм пройде через лампу.

То ж smart реле не буде працювати до тих пір, поки не буде замкнено коло, тобто не з'явиться струм на реле у разі заміни класичного вимикача на smart вимикач саме в такому випадку.

Відповідно імпульсним вимикачам теж потрібні, схоже, два проводи.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, Mr. D сказал:

То ж smart реле не буде працювати до тих пір, поки не буде замкнено коло, тобто не з'явиться струм на реле у разі заміни класичного вимикача на smart вимикач саме в такому випадку.

є реле які не вимагають наявність чесного нуля, ось перший приклад який нагуглив wisehome.ua/ua/odnokanal-ne-zigbee-rele-bez-nulja-sonoff-zbminil2.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw6c63BhAiEiwAF0EH1E6t3Xur9oXnnCB6SfaOnJjUOteAwh8ioemveTnwDwJ_5K6o4zpW5RoCRwkQAvD_BwE.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ПС. тобто ви колись зробили абсолютно холіварну тему на 2 сотні постів про універсальну кабельну мережу, де вам сказали робіть зіркою, ще скажете дякую. Але по факту ви все одно зробили класичну гірлянду з розривом фази?) 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, standov сказав:

ПС. тобто ви колись зробили абсолютно холіварну тему на 2 сотні постів про універсальну кабельну мережу, де вам сказали робіть зіркою, ще скажете дякую. Але по факту ви все одно зробили класичну гірлянду з розривом фази?) 

Здивований, що дехто персонально ще й щось пам'ятає.
Так, колись питання про кабельну мережу було. Відповідно щось цікаве з тої теми було отримано, за що дописувачам подякую ще раз.

Але я дивлюсь на питання дещо ширше.
У разі монтажу нової мережі, можливо, застосувати будь-яку схему, а що якщо є, скажімо, інші приміщення або якісь об'єкти нерухомості, де вже наявні класичні вимикачі, які було б цікаво модернізувати до smart вимикачів.

Загалом наявність окремої двопроводової лінії до кожного вимикача або розетки - це те, що значно спрощує сучасні виклики, з якими мають справу користувачі інверторів, коли потужності батарей або інверторів недостатньо для забезпечення всіх потреб у струмі.

Але ж знову так може бути, що десь якась мережа вже існує, то ж питання цієї теми як раз про такі наявні мережі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, standov сказав:

є реле які не вимагають наявність чесного нуля, ось перший приклад який нагуглив wisehome.ua/ua/odnokanal-ne-zigbee-rele-bez-nulja-sonoff-zbminil2.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw6c63BhAiEiwAF0EH1E6t3Xur9oXnnCB6SfaOnJjUOteAwh8ioemveTnwDwJ_5K6o4zpW5RoCRwkQAvD_BwE.

Цікаво.

Мабуть, більш китайські пристрої теж так вміють.

Тобто струм через реле йде з L провідника у повітря. Не розумію який саме ланцюжок живлення в такому реле.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

починається холівар ні про що )) я ще раз вам напишу що є достатня кількість реле в підрозетник які працюють від фантомного нуля (приклад вище) які вирішують вашу задачу (просто тому що таке схема комутації світла поширена, є попит а відповідно і пропозиція), без встановлення унікальних вимикачів які ще спробуй купи а потом спробуй поміняти якщо шось піде не так, вже не кажучи про те що вам доведеться всю фурнітуру підбирати під конкретний вимикач і ви трошки сфігєєте від того скільки коштують розетки jung і тп гарні виробники.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Mr. D сказал:

Не розумію який саме ланцюжок живлення в такому реле.

лампа при прикладанні до неї напруги через себе пропускає струм якого достатньо, тобто реле підтримує струм достатній для власної роботи але недостатній для "піджигання" лампи. це може працювати не з усіма лампами але з більшістю має. Більш китайське я би точно не радив бо в підрозетнику мало місця і якщо соноф якось тестуються на перегрів, мають гарну культуру виробництво та має продумані схеми то китайці підвальні точно ніт

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, standov сказав:

лампа при прикладанні до неї напруги через себе пропускає струм якого достатньо, тобто реле підтримує струм достатній для власної роботи але недостатній для "піджигання" лампи. це може працювати не з усіма лампами але з більшістю має. Більш китайське я би точно не радив бо в підрозетнику мало місця і якщо соноф якось тестуються на перегрів то китайці підвальні точно ніт

На рахунок обладнання незрозумілого китайського походження не погодитися складно.
Трохи вивчаючи тему MCB стало зрозуміло, що саме надмірне нагрівання й відрізняє китайські пристрої від MCB (АВ) відомих виробників.

Тобто реле споживає трохи струму, фактично вмикаючи споживача, але так, що це не призводить до запуску навіть LED ламп. Цікаво.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, standov сказав:

починається холівар ні про що )) я ще раз вам напишу що є достатня кількість реле в підрозетник які працюють від фантомного нуля (приклад вище) які вирішують вашу задачу (просто тому що таке схема комутації світла поширена, є попит а відповідно і пропозиція), без встановлення унікальних вимикачів які ще спробуй купи а потом спробуй поміняти якщо шось піде не так, вже не кажучи про те що вам доведеться всю фурнітуру підбирати під конкретний вимикач і ви трошки сфігєєте від того скільки коштують розетки jung і тп гарні виробники.

Мені особисто подобаються класичні Legrand Valena і я був би не проти й далі використовувати ті вимикачі, але все ж smart функціональність теж хотілося б додати, як й вимикання за необхідності окремих розеток, що зробити значно простіше вже в щитку якимось DIN пристроєм.

Наскільки складно вибирати ті сучасні smart вимикачі не знаю. Кілька варіантів вже побачив, але фізично ті вимикачі не бачив, то ж наскільки там достатня фізичні споживацька якісь не зрозуміло.

Звісно всі вимикачі та розетки хотілося б мати в єдиному дизайні у всіх приміщеннях або хоча б в деяких групах приміщень.

Й знову ж свою улюблену розетку Legrand можливо без проблем використовувати, додавши до розетки smart функціональність, питання лише в тому які саме вимикачі застосувати. Мені навіть більше подобається варіант розташування реле вимикача освітлення в щитку, але це тільки імпульсні реле, які незрозуміло як далі інтегрувати в якусь єдину систему керування\моніторингу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Mr. D сказал:

але це тільки імпульсні реле, які незрозуміло як далі інтегрувати в якусь єдину систему керування\моніторингу.

я жеж написав як, ION

1 час назад, Mr. D сказал:

Наскільки складно вибирати ті сучасні smart вимикачі не знаю. Кілька варіантів вже побачив, але фізично ті вимикачі не бачив, то ж наскільки там достатня фізичні споживацька якісь не зрозуміло.

люди придумали реле в підрозетники, ставте вашу валену і реле в підрозетник (бажано не махровий китай)

ПС. народну любов до валени ніколи не розумів, дуже посередня якість як на мене з досить ніяким дизайном на любителя за досить вже відчутний прайс, ну то таке, ліріка і холівар

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, standov сказав:

я жеж написав як, ION

Будемо вивчати

 

1 година тому, standov сказав:

люди придумали реле в підрозетники, ставте вашу валену і реле в підрозетник (бажано не махровий китай)

Але тоді вимикач не буде завжди в одному положені. З цього питання й починалась тема. Або щось в цьому контексті я ще не зрозумів.

 

1 година тому, standov сказав:

ПС. народну любов до валени ніколи не розумів, дуже посередня якість як на мене з досить ніяким дизайном на любителя за досить вже відчутний прайс, ну то таке, ліріка і холівар

Можливо піти дещо простішим шляхом.
Що саме на вашу думку краще, ніж Valena? Просто напишіть назву виробників та моделі.

Стосовно Valena мені не подобається те, що хромовані смужки (саме на вимикачах; але є версії дизайну й без тих смужок) стерлися років через 7 - 8. В іншому деяка обмежена кількість вимикачів працює, але це, звісно, не якась неймовірна кількість екземплярів, а інші якісь, наприклад, турецькі вимикачі десь поряд очевидно з іншої категорії й до порівняння не підходять (які як раз на відстані до 10 років виходили з ладу хоча б по разу - досвід, звісно, дуже суб'єктивний).

До речі, вилка та розетка Legrand (версія з кільцем) - це єдина вилка та розетка (у разі збору саморобного потужного подовжувача), в яку можливо вставити круглий ПВС 3 x 2,5 mm з подвійною ізоляцією (припускаю, це якийсь сучасний стандарт кабелю).

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Mr. D сказав:

Але тоді вимикач не буде завжди в одному положені.

Не знаю як у Валені, а у Шнайдерах звичайний вимикач перетворюється на імпульсний додаванням пружинки.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, smotesko сказав:

Не знаю як у Валені, а у Шнайдерах звичайний вимикач перетворюється на імпульсний додаванням пружинки.

Там, до речі, на офіційному сайті ще написано "Буде знято з виробництва: 31 грудня 2026 року".

Schneider Electric вже навіть публічно вказує як довго будуть виробляти якусь товарну позицію. )

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Mr. D сказал:

Але тоді вимикач не буде завжди в одному положені. З цього питання й починалась тема. Або щось в цьому контексті я ще не зрозумів.

у всіх виробників є "дзвінкова" кнопка, це такий саме вимикач але без фіксації і з пружинкою, вартість зазвичай +- звичайна, наявність теж, бо це основна фурнітура для систем умного будинку яких зараз багато.

у всіх реле підрозетникових (як звісно і в іонів зазначених) є імпульсний режим, тобто реле в імпульсному режимі і дзвінкова кнопка для користувача, а ззовні реле імітує звичайний перемикач вкл/викл.

 

11 минут назад, Mr. D сказал:

Що саме на вашу думку краще, ніж Valena? Просто напишіть назву виробників та моделі

мені з бюджету валени значно більше подобається, з точку зору якості, всередині ABB Basic 55. Я всюди де не потрібен дизайн або фурнітура суто технічна , ставлю їх.

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, standov сказав:

у всіх виробників є "дзвінкова" кнопка, це такий саме вимикач але без фіксації і з пружинкою, вартість зазвичай +- звичайна, наявність теж, бо це основна фурнітура для систем умного будинку яких зараз багато.

Так, кнопки є у багатьох виробників. Й, мабуть, вже багато років.

 

8 хвилин тому, standov сказав:

у всіх реле підрозетникових (як звісно і в іонів зазначених) є імпульсний режим, тобто реле в імпульсному режимі і дзвінкова кнопка для користувача, а ззовні реле імітує звичайний перемикач вкл/викл.

А ось тут трохи щось заплутується. Саме у китайців під Tuya\Smart Life немає імпульсних реле, тільки класичні реле, де лінію керування вимикач повинен постійно тримати замкненою. Саме тому звичайний класичний вимикач-кнопка й не підходить.

Точніше є smart реле з такою імпульсною кнопкою, але ще не бачив варіантів, коли роз'єми для під'єднання виведені для під'єднання саме звичайного вимикача-кнопки.

Навіть є ідея розібрати таке smart реле й під'єднатися безпосередньо до тої вбудованої кнопки. Й тоді, до речі, таке реле можливо й в щитку встановити, звісно, якщо до місця встановлення вимикача два проводи протягнуті.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Mr. D сказал:

Саме у китайців під Tuya\Smart Life немає імпульсних реле, тільки класичні реле

це не може бути правдою. Режим роботи входу налаштовується в налаштуваннях реле, там зазвичай мінімум - звичайний, імпульсний, едж, часто бувають щє додаткові екзотичні (даблкліки, усіляки едж-перемикаючі і тп). 100% чих реле використовуються для проходних схем які не реалізувати без імпульсного режиму.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...