Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Підключення смарт-лічильника (для гібридного інвертора)

Taras.M.K

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня!

В схемі підключення гібридного інвертора є смарт-лічильник. Документація вказує що він має бути підключеним одразу після основного лічильника на електроенергію (на стовпі) і всі інші пристрої (до і після інвертора) мають бути підключені до нього. Смарт-лічильник також має бути з'єднаним для передачі даних з інвертором.

Проблема в тому, що в мене від стовпа окремо підключений гараж і окремо будинок і кабель йде під землею. Інвертор буде встановлено в будинку. Якщо смарт-лічильник встановити на стовпі (1), то неясно де прокласти кабель даних від нього до інвертора. Але якщо я встановлю смарт-лічильник на вході в будинок (2), поряд з інвертором, то навантаження в гаражі смарт-лічильник враховувати не буде.

Наскільки важливо, щоб смарт-лічильник стояв на стовпі? Я правильно розумію, що для того, щоб гібридний інвертор правильно оцінював поточне навантаження, він має бачити все, а не тільки те, що в будинку?

path17.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якщо для вас важливо щоб інвертор працював і на навантаження гаража то дійсно потрібно на стовпі його ставити.  На скільки це потрібно вирішувати вам. я б не заморочувався в вашому випадку з гаражем а поставив би його тільки для хати. У вас сонячні панелі будуть встановлюватись? продавати електроенергію будете по зеленому тарифу чи тільки для себе?

 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наразі ставлю акумуляторні батареї для резервного живлення, а сонячні панелі планую додати трохи пізніше. Зелений тариф також в планах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Taras.M.K сказал:

Наразі ставлю акумуляторні батареї для резервного живлення, а сонячні панелі планую додати трохи пізніше

при такому форматі використанні інвертора може взагалі той смарт лічильник не потрібно втановлювати.  У вас буде просто аналогія безперебійника. Але якщо панелі плануєте ставити в найближчому майбутньому, то може вже зробити на перспективу

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Taras.M.K сказал:

Зелений тариф також в планах.

Не заморочуйтесь. Ніякого зеленого тарифу більше не буде. Буде лише розрахунок по балансу "віддав - спожив". 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цитата

Але якщо панелі плануєте ставити в найближчому майбутньому, то може вже зробити на перспективу

Планую, тому легше все зараз поставити і потім тільки батареї під'єднати. А лізти все доробляти потім, то собі дорожче :)

 

Цитата

Не заморочуйтесь. Ніякого зеленого тарифу більше не буде. Буде лише розрахунок по балансу "віддав - спожив". 

Ну з зеленим тарифом, я розумію, але якщо буде можливість, то відмовлятися не стану. Дешевіти електроенегрія точно не буде.

 

Дякую за поради. Думаю, що зараз поставлю в будинку, а якщо підвернеться варіант прокласти кабель, то просто перенесу лічильник коли буде можливість. Зрештою виходить, що поки немає батарей різниці немає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22.09.2024 в 12:09, Taras.M.K сказав:

Наскільки важливо, щоб смарт-лічильник стояв на стовпі? Я правильно розумію, що для того, щоб гібридний інвертор правильно оцінював поточне навантаження, він має бачити все, а не тільки те, що в будинку?

Все залежить наскільки велике споживання в гаражі. Якщо велике, то є сенс протягнути десь кабель, бо там потрібно всього лише виту пару, яку легко десь заховати. Можна пошукати чи є бездротовий міст для RS485, тому нічого не треба тягнути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, Taras.M.K сказав:

Зрештою виходить, що поки немає батарей різниці немає.

Якщо є сонце, то є різниця, бо тоді інвертор зможе компенсовувати навантаження ще й гаража, а не тільки будинку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цитата

Можна пошукати чи є бездротовий міст для RS485

Це цікавий варіант, пошукаю.

 

Цитата

наскільки велике споживання в гаражі

Часом велике, там є і невелика майстерня, і ще дещо, так що краще щоб батареї це перекривали.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, Taras.M.K сказав:

А що буде, якщо в мережі не буде світла?

Тоді в гаражі також не буде електрики і пофіг чи працює лічильник, чи ні.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...