Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Утеплення кунга

Marla Singer

Рекомендовані повідомлення

Дуже потребую поради. Рік тому у якості тимчасового житла купили невеликий кунг, знятий з колісної бази. Утеплили всередині, обшили гіпсокартоном, постелили теплу підлогу. При зниженні температури нижче 0 почались проблеми з пліснявою на стінах. Переважно, постраждав стик з підлогою. Пліснява десь біля 10-15 см заввишки, полосою понизу

Пиріг утеплення був: 50 мм штатного пінополістиролу, який добре зберігся на стінах, 20 мм пінопласту і 10 мм фольгованого Теплоізолу. Підлогу майже не утеплювали, перекрили 2 шарами ОSB (під теплу підлогу) між ними проклали тоненький рулонний утеплювач (2 мм), і фольгований теплоізол (5 мм). Дивне рішення з підлогою можу аргументувати - внутрішня висота "вагончика" 180 см, якраз під зріст чоловіка. Вже нема куди було нарощувати вгору

Зараз досить гостро стало питання - як там зимувати під час відключення світла? Минула зима для нас пройшла чудово, в "будці" справді було тепло. Але, лише коли працювало опалення.

Що робити в цьому році - питання. Чоловік в ЗСУ, додому не відпускають, виживання на моїх плечах. Як альтернатива "радіаторам" - декілька кастрюль, підігрітих на газу і внесених в "будку". Але ж іі все одно треба утеплити зовні? всередину вже нема куди рухатись. і так місце для життя до міліметру розраховане. На 12 м2 сильно не розвернешся

Утеплення будочки не потягне аж так багато грошей, бо вона маленька - 6х2,4 і 20% площі займають вікна.  Рахувала 150 мм пінопласту, щоб уся точка роси залишалась десь всередині і не доходила до внутрішнього оздоблення. Вікна додатково закрити 1 шаром скла на штапіках. По верху пінопласт закрити найдешевшим "горбилем"

Кришу утеплити тим самим 150-міліметровим пінопластом. В цьому році не потягну згородити каркас звичайної "гострої" криши, але влітку наступного, обов'язково зробимо. Цього року пінопласт зверху перезимує під банером, якщо що

Залишається утеплення знизу. І тут в мене навіть пропозицій немає. Кунг стоїть рамою на землі. Щоб він не валився, по всьому периметру були розставлені автомобільні шини з дрібним щебнем всередині. Як туди залізти, щоб утеплити? Маю необмежену кількість б/ушної мінеральної вати шматками. Зараз вона зберігається у великих пакетах для мусора. Що як під низ напхати тих пакетів? чи розведу мишей, вата в пакетах піде пліснявою, а проблему не вирішу

Зверху кунг обшит алюмінієм, якщо це має якесь значення

kung2.jpg

kung3.jpg

kung2 (2).jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пліснява через погану вентиляцію. можна почати з вивчення досвіду караванерів. у них повно перевірених рішень на будь-який смак та бюджет. особисто я б поїхав за кордон і жив як людина.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Marla Singer сказав:

Що як під низ напхати тих пакетів? чи розведу мишей, вата в пакетах піде пліснявою, а проблему не вирішу

Навіть не сумнівайтесь, що саме так і буде! Мав проблему поки зберігав і довелось через мишву викинути усю мінвату, зберігав у мішках під навісом.

11 хвилин тому, Marla Singer сказав:

Як альтернатива "радіаторам" - декілька кастрюль, підігрітих на газу і внесених в "будку"

Краще наливати гарячу воду у 20-ти літрові металеві каністри, а не каструлі. А ще краще встановити буржуйку.

А що у вас за ситуація склалась?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, Фрай сказал:

А ще краще встановити буржуйку.

Так, це було б рішенням. Але на крохотній площі розміщено так багато речей і меблів, що буржуйка туди просто не влізла. Стояв вибір між повноцінним санвузлом з душем і буржуйкою. Останню виключили через небезпеку пожежі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я думаю полоса плесени и влаги потому что там как раз с пола тепло и сразу "щель" для холода на стыке пола и стены. Вот на самом холодном и конденсат

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цитата

Останню виключили через небезпеку пожежі


Тоді газовий конвертор з вихлопом на вулицю, бо при звичайному вам повітря не вистачатиме.

в армії кунги опалювали бензином та соляркою, там з якогось боку має бути спеціальна комірочка з дверкою назовні спеціально для приблуди.

Але їй крім бензину потрібно ще й акумулятор на 12В, якщо є можливість то придбайте Вебасто, це зручний варіант.

 

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пошукайте для підігріву щось типу такого, може буде норма

Автономний обігрівач Webasto 5-8KW 12/24V BT

image.thumb.png.de1efa185fd0095d853dcc74ddf64ff2.png

image.png.8af5ca96780db745363eed7d24943eb9.png

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Dr.Yura сказал:

пошукайте для підігріву щось типу такого, може буде норма

Автономний обігрівач Webasto 5-8KW 12/24V BT

image.thumb.png.de1efa185fd0095d853dcc74ddf64ff2.png

image.png.8af5ca96780db745363eed7d24943eb9.png

Це краще рішення, в сторону якого я, навіть, не дивилася. Дуже-дуже дякую! 
 

залишилося ще зрозуміти, як утеплити будочку

1 час назад, ЯД сказал:

Я думаю полоса плесени и влаги потому что там как раз с пола тепло и сразу "щель" для холода на стыке пола и стены. Вот на самом холодном и конденсат

Трошки інакше, але в мене саме така логіка. Мат теплої підлоги постелен в проході, по центру кімнати. ОСБ навряд чи прогрівається по всій площині, аж до краю. Напевно, навпаки - дуже холодна підлога і хоч трішечки утеплені стіни на стику дають конденсат. Бо гіпсокартон там аж роздуло, лише по цьому місцю зустрічі. Меблі всі приподняті над рівнем підлоги якраз на 10 см, але це ніяк не допомогло. Показово, що на стіні, біля якої стоїть холодильник, духовка і комп‘ютер, плісняви немає

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Marla Singer сказав:

Це краще рішення, в сторону якого я, навіть, не дивилася. Дуже-дуже дякую! 
 

залишилося ще зрозуміти, як утеплити будочку

Трошки інакше, але в мене саме така логіка. Мат теплої підлоги постелен в проході, по центру кімнати. ОСБ навряд чи прогрівається по всій площині, аж до краю. Напевно, навпаки - дуже холодна підлога і хоч трішечки утеплені стіни на стику дають конденсат. Бо гіпсокартон там аж роздуло, лише по цьому місцю зустрічі. Меблі всі приподняті над рівнем підлоги якраз на 10 см, але це ніяк не допомогло. Показово, що на стіні, біля якої стоїть холодильник, духовка і комп‘ютер, плісняви немає

утеплювати приміщення потрібно з двору, тоді небуде плісняви на стіні, а якщо Ви утеплюєте з сердини то Ви перносите точку роси (буде кондесуватись волога) якраз між утеплювачем і стіною, буде там волога, згодом буде плісянва.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Marla Singer сказав:

залишилося ще зрозуміти, як утеплити будочку

тільки ззовні.

3 години тому, Marla Singer сказав:

Показово, що на стіні, біля якої стоїть холодильник, духовка і комп‘ютер, плісняви немає

тому що вони нагрівають там

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як на мене, Вебасто в такій ситуації гарний варіант, газовий конвектор теж, і йому не потрібна електрика для роботи. Не претендую на правильність, але в такій ситуації я б супер капітально не утепляв, в кунгу дуже мала теплоємкість, теплу банально немає в чому накопичитись, він все одно вистигатиме. На рахунок теплої підлоги, я б набив мати теплої підлоги вертикально, по периметру стін, на висоту, що ширині мата відповідає, тоді плісняви  на стінах не буде. А щодо зовнішнього утеплення і утеплення підлоги, можна утеплити стіни ЕППСом, при чому прям до землі і навіть закопати його в землю сантиметрів на 20, це створить під кунгом замкнутий простір, що не буде продуватись і вихолоджуватись. Для мишей там під кунгом можна залишити 1 кг протруєного зерна, щоб не множились там. ЕППС не поглинає вологу, тому з ним в такому варіанті нічого не буде

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Maryan_bhfz сказал:

Як на мене, Вебасто в такій ситуації гарний варіант, газовий конвектор теж, і йому не потрібна електрика для роботи. Не претендую на правильність, але в такій ситуації я б супер капітально не утепляв, в кунгу дуже мала теплоємкість, теплу банально немає в чому накопичитись, він все одно вистигатиме. На рахунок теплої підлоги, я б набив мати теплої підлоги вертикально, по периметру стін, на висоту, що ширині мата відповідає, тоді плісняви  на стінах не буде. А щодо зовнішнього утеплення і утеплення підлоги, можна утеплити стіни ЕППСом, при чому прям до землі і навіть закопати його в землю сантиметрів на 20, це створить під кунгом замкнутий простір, що не буде продуватись і вихолоджуватись. Для мишей там під кунгом можна залишити 1 кг протруєного зерна, щоб не множились там. ЕППС не поглинає вологу, тому з ним в такому варіанті нічого не буде

Газовий конвектор - не наш варіант. Бо газ в балонах:) і знаходиться за межами «будочки». Я зараз добудовую маленьку, на ширину листа утеплювача, веранду. Там буде стояти «підстраховочна» газова плита. Колись працювала в клінінгу, то кухні, де був газ - мій страшний сон. Всі в липкому нальоті. Чоловік вмовляв поставити газову плиту з балоном, бо так виходило дешевше готувати. Ми в СТ живемо, тут кіловат майже 5 грн. Але краще буду економити електрику, ніж жити з тим нальотом.
Модель Вебасто вже обираю. Це те саме рішення, за яким я сюди й шла. Всю ніч читала розділ «утеплення» і дійшла саме до такого висновку, як ви радите - вкопатись на 20-30 см в землю і не чіпати той простір знизу взагалі. Скоріш за все, кунг потім залишиться на ділянці як гостьовий будиночок. То можна так «фундаментально»:) його утепляти 

з приводу матів теплої підлоги на стіні теж серйозно замислююсь. Але в нас по периметру меблі з зазором в міліметри. Від підлоги залишився невеликий шматочок інфракрасної плівки. Хочу спробувати на стіні санвузла ії. Бо там взагалі ніякого опалення - лише відкриті двері. А це не завжди зручно
 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.09.2024 в 23:03, Marla Singer сказал:

Підлогу майже не утеплювали, перекрили 2 шарами ОSB (під теплу підлогу) між ними проклали тоненький рулонний утеплювач (2 мм), і фольгований теплоізол (5 мм).

 

В 19.09.2024 в 23:03, Marla Singer сказал:

Залишається утеплення знизу.

 

Якщо у підлозі є пустоти (можна перевірити знадвору, просвердливши отвір у нижчій точці підлоги) - насвердлити отворів та  задути  поліуретановий утеплювач Polynor.

Підняти кунг, розкласти 100 мм. пінополістиролу  та безпосередньо на нього поставити кунг. 

Якщо є паливо, то твердопаливний котел можна встановити на вулиці - поряд з кунгом. 

Але, потрібний також тепловий акумулятор - хоча би літрів на 600. Звісно, - теж  гарно утеплений . З цього акумулятора подавати горячу  воду на опалення кунгу.   

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

по цене твердотопливного котла, теплоаккумулятора и обвязки всего этого, даже если дрова бесплатные, можно не одну зиму кунг отапливать дизельным вебасто или пропановым конвектором.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20.09.2024 в 11:43, Maryan_bhfz сказав:

Для мишей там під кунгом можна залишити 1 кг протруєного зерна, щоб не множились там.

жаль те зерно чомусь довго не працює. як і інші яди. кофети і тп..

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20.09.2024 в 17:04, Marla Singer сказав:

Газовий конвектор - не наш варіант. Бо газ в балонах:) і знаходиться за межами «будочки». Я зараз добудовую маленьку, на ширину листа утеплювача, веранду. Там буде стояти «підстраховочна» газова плита. Колись працювала в клінінгу, то кухні, де був газ - мій страшний сон. Всі в липкому нальоті. Чоловік вмовляв поставити газову плиту з балоном, бо так виходило дешевше готувати. Ми в СТ живемо, тут кіловат майже 5 грн. Але краще буду економити електрику, ніж жити з тим нальотом.
Модель Вебасто вже обираю. Це те саме рішення, за яким я сюди й шла. Всю ніч читала розділ «утеплення» і дійшла саме до такого висновку, як ви радите - вкопатись на 20-30 см в землю і не чіпати той простір знизу взагалі. Скоріш за все, кунг потім залишиться на ділянці як гостьовий будиночок. То можна так «фундаментально»:) його утепляти 

з приводу матів теплої підлоги на стіні теж серйозно замислююсь. Але в нас по периметру меблі з зазором в міліметри. Від підлоги залишився невеликий шматочок інфракрасної плівки. Хочу спробувати на стіні санвузла ії. Бо там взагалі ніякого опалення - лише відкриті двері. А це не завжди зручно
 

миши під ним будуть в любому випадку утеплення. так що, вату можете спочатку напхати,а потім закрити еппс по бохам . це якщо без демонтажа..

Змінено користувачем МаТраС
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.09.2024 в 23:03, Marla Singer сказал:

проблеми з пліснявою на стінах.

 Накопление влаги в толще ограждения, не сейчас, но в обозримом будущем, можно остановить отключив обогрев пола или полностью его переделав. Подогрев пола было огромной ошибкой. Но тёплые ковры можно применить без проблем.

Утепление кунга снаружи не остановит накопление влаги в стенах.

Продумайте вопрос вентиляции вагончика. В Вашем случае будет достаточно клапана.

В 19.09.2024 в 23:03, Marla Singer сказал:

декілька кастрюль, підігрітих на газу і внесених в "будку".

Это во вред вагончику.

IMHO. Трубная СО (профильная труба) не отымет много места, но сделает проживание комфортным. А ТТК можно установить в небольшом заграждении возле вагончика. Для примера. Бытовой вагончик (с меньшим термическим сопротивлением) с промежутком между топками при - 22 °C  4 - 6 часов.

1688793367_.thumb.png.8c19bd42f4eae2006724725b31ef64a1.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 22.09.2024 в 14:19, Privet сказал:

Якщо у підлозі є пустоти (можна перевірити знадвору, просвердливши отвір у нижчій точці підлоги) - насвердлити отворів та  задути  поліуретановий утеплювач Polynor.

Підняти кунг, розкласти 100 мм. пінополістиролу  та безпосередньо на нього поставити кунг

 

 

 

Теж розглядала варіант Полінору в балонах, щоб задути ним раму знизу. Але на це утеплення піде так багато грошей, і така сумнівна  користь, що для цієї «врємянки» то дуже «жирно». 


підняти кунг - то ускладнити собі життя остаточно. Бо до нього вже підведені труби водопостачання і водовідведення + електрика. Я тому самостійно ради не дам

В інших темах знайшла безліч стверджень і доказів, що земля сама акумулює тепло. Тобто, якщо вкопати навколо кунга 30 см утеплювача, то підлога аж так сильно, як раніше, промерзати не буде. 
А ще якщо додати замкнений контур утеплення - 50 чи 100 мм еппс (зараз вагаюсь з вибором товщини), того точно вистачить на перекантуватися в тій будці пару років

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, Marla Singer сказав:

В інших темах знайшла безліч стверджень і доказів, що земля сама акумулює тепло. Тобто, якщо вкопати навколо кунга 30 см утеплювача, то підлога аж так сильно, як раніше, промерзати не буде. 
А ще якщо додати замкнений контур утеплення - 50 чи 100 мм еппс (зараз вагаюсь з вибором товщини), того точно вистачить на перекантуватися в тій будці пару років

100%, і для такого проекту 50 мм утеплення буде достатньо. Ще, як варіант поставити самий малопотужний інверторний кондиціонер, такий, щоб до -15 працював. Він і тепла дасть достатньо (для кунга навіть більш ніж достатньо) , і плісені не буде, бо забезпечить циркуляцію повітря і його в майбутньому можна змонтувати в будинку або квартирі

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Але дно кунга може згнити за пару років (від вологи землі без захисту і вентиляції)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На вихідних разом з донькою добудували конструкцію веранди, якщо її в цьому випадку можна так назвати. Це буде приміщення без опалення. Каркас з 50 мм брусу чоловік будував нашвидкоруч в останній день «цивільного» життя. Ширину конструкції розраховував по ширині листа утеплювача, щоб мені було легше його монтувати зсередини. Зараз на стінах 12 мм осб, внутрішнє утеплення - 50 мм еппс. А що далі? 
Щілини задую піною. Мені краще це робити зовні чи зсередини приміщення? Щоб ізолювати стик кунгу і прибудови купила широку бітумну стрічку і герметик. Потім зверху прикрию утеплювачем. Зараз стик двох криш прикритий банером. 


далі вибір матеріалу. Пінопласт чи еппс? Пінопласт займе багато місця при транспортуванні. Замовляти доставку в наші хащі досить дорого. Увесь осб для прибудови я перевезла за один раз на своїй машині. ЕППСу влізе більше:)  

Під будкою стоять шини, наповнені щебенем. Розраховували що кунг буде просідати і ляже на ті колеса. Але за рік він майже не просів, лише трохи накренився у бік (чоловік підняв домкратом і підклав якісь залізяки). Мені ті шини прибирати під час утеплення? Чи хай залишаються про всяк випадок? Чи не будуть вони промерзати і додавати холоду під будиночок? 


Є кустарне, але працююче заземлення. На фото показала всі проблемні вузли. Гляньте, там понизу є дріт заземлення червоний, прикручений до корпусу будки. Це заземлення можна ховати під утеплювачем? Чи взагалі його відкрутити? І вкрутити десь наново? Розумію що питання в інший розділ, але може хтось розуміється і зможете порадити. 

Підготовка поверхні до монтажу. Чи потрібно ґрунтувати три типу поверхні і збивати стару фарбу на будці? Можу спробувати зробити це керхером чи полірувальною машинкою. 
На криші лежить рубероїд з якимись крихтами. Трохи схоже на асфальт. 
Чим порадите приклеювати? Чоловік наполягає на піні. Мене душить жаба, бо дорого. Бачила, що є спеціальні клеючі суміші в мішках, наприклад Церезіт СТ 82. Підійде? 

Ну, і товщина. 50 чи 100, якщо ЕППС? З пінопластом зрозуміло, що всі 15. Є ще один складний для мене момент. По низу кунгу йде виступ рами. Чи можна там більш тонкий лист утеплювача покласти, його ж вкопати в землю, а зверху, вже безпосередньо на стіни вже товстий? Чи воно так не працює? 
 

Утеплювач зверху по фасаду буду обшивати чимось. Чим дешевше? Придумала собі побудувати каркас навколо і набити під кутом найдешевший горбиль, його ще обаполом називають. Я його потім красивенько пофарбую, і буде не так убого виглядати. Наступного літа зробимо каркас двоскатної криши і теж наб‘ємо той самий горбиль. Ну, я так собі надумала.  До того утеплювач буде зимувати під банером, притиснутим шинами. В нас вже був такий досвід, воно трималося навіть під час буревію. чи не морочити голову, купити рубероїд і перекрити зверху? 

Покритикуйте, будь ласка, мої фантазії:) 

63CBCFD0-6F2A-4E79-B906-B39BB2589FFD.jpeg

98B2E06B-7F6F-4BA9-A272-CE5317B7B487.jpeg

6D935823-99C2-4820-8FBF-27407E07E2F0.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подивилася свої ж фото і зрозуміла, що мені робити з тою величезною щілиною на криші:))) до того день мучилась. Там величезна залізна пластина не давала рухати осб далі. Треба просто дошку підкласти, і вона під низ сховається. Пішла перекручувати 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А. Може цього і не відбудеться, але краще попередити. Бо ранить дуже
Для людей, які не зможуть пройти мимо з критикою обставин, в яких ми зараз опинилися. Переїхати в орендовану квартиру не можу. Виїхати за кордон тим більш. Була, повернулася, бо є до кого і заради чого.

Будуємо з «гівна і палок», не на століття. Зараз майже всі матеріали б/у або залишки

Поруч пізніше, коли закінчиться війна, буде стояти нормальний будинок

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Maryan_bhfz сказал:Ще, як варіант поставити самий малопотужний інверторний кондиціонер, такий, щоб до -15 працював. Він і тепла дасть достатньо (для кунга навіть більш ніж достатньо) , і плісені не буде, бо забезпечить циркуляцію повітря і його в майбутньому можна змонтувати в будинку або квартирі

В нас 2 примусові витяжки (над плитою і в санвузлі) і одна пасивна. Не можемо знайти місця, куди розмістити внутрішній блок кондиціонера, бо зверху через специфічну форму стін, його просто немає:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19.09.2024 в 23:03, Marla Singer сказав:

Пиріг утеплення був: 50 мм штатного пінополістиролу, який добре зберігся на стінах, 20 мм пінопласту і 10 мм фольгованого Теплоізолу

Цього достатньо для кунгу, не треба ліпити зверху ще 150мм пінопласту

19.09.2024 в 23:03, Marla Singer сказав:

Вікна додатково закрити 1 шаром скла на штапіках

При такій площі вікон і якщо в них одне скло, то це треба робити в першу чергу

19.09.2024 в 23:03, Marla Singer сказав:

проблеми з пліснявою на стінах. Переважно, постраждав стик з підлогою

Вкапуйте пінопласт і закривайте простір під кунгом, щоб там не гуляло повітря, але можна без фанатизму, кілька щілин зроблять мінімальну вентиляцію. Обов'язково захватіть ще 20см кунга (де рівень підлоги) і посадіть на силікон якийсь капельник, щоб вода не затікала між пінопластом і кунгом

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...