Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Електро щит у будинку. Підключив до нього Інвертор та генератор. Шукаю думки спеціалістів.

wwizard

Рекомендовані повідомлення

Маю будинок на 3 кімнати. 3х фазний вхід. Фази розділені не за споживачами, а переважно по кімнатах. У щит був доданий генератор (генератор заземлення не зроблено йому, кабель до нього приходить двожильний), та перекидний автомат I 0 II. Згодом додався інвертор, і з'явилася думка як зробити так щоб Інвертор працював, а при появі 220 з мережі або генератора міг приймати заряд. Отже був доданий ще один перекидний автомат I 0 II. Тепер основним Перекидним я перемикаю між МІСТОМ та ІНВЕРТОРОМ. А на другому - за умовчанням увімкнути інвертор - якщо потрібен генератор, то перекладаю його вниз на ГЕНЕРАТОР.

І все ніби працювало – але раптом зачепилися з товаришем – суперечка. Каже - НУЛЬ мені треба теж розірвати, при перемиканні на інвертор, або на генератор. І ось тут – дилема: Якщо я з Шини нульовий, розірву НУЛЬ, а потім його поверну з інвертора на цю ж ШИНУ – то в моєму розумінні настане колабс. Тому я збудував всю схемотехніку без розриву нуля. Схему виставляю на огляд. Потрібна думка - я можу так залишити щоб усе працювало - чи треба все ж таки якось переробляти?

Щит на 24 автомати, вбудований у стіну - і другий на 8 автоматів - знаходиться за 3 метри від основного.

Щит основний на 24 автомата:

Спойлер

image.png.e3441114e42e10356664a1c9dd09154f.png

 

Щит вторинний на інвертор MUST 3224.

Спойлер

image.png.ff6f24445731165bd81bdb5de749dd9c.png

Щоб уникнути питань, про вентилятори на схемі: На інвертор встановлено два додаткові вентилятори на вдув, запитані від зовнішнього роутерного UPS - через WiFi Tuya вимикач постійного струму. Задум: Інвертор завжди вимкнений. При зникненні світла - розумне реле постійного струму - визначає, що в розумному реле на дин рейці зникло живлення 220, і автоматично включає кнопку інвертора, а також вентилятори на вдув. Нам потрібно лише підійти до щитка та переключити перекидний автомат. При появі 220 у міській мережі - Розумне реле на дин рейці - увімкнеться, відпрацює 4 години - давши зарядиться АКБ і відключить живлення на нього. 

Але питання зараз правильного підключення інвертора – чи може існувати така схема – чи треба заморочиться якось із відключенням нуля на перекидних автоматах. (П.с. – оскільки зараз на схемі – вже рік відпрацювало без проблем)

Змінено користувачем wwizard
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на жаль ці малюнки зрозумілі лише вам. Я особисто, довго роздивлявся їх і так до кінця і не в'їхав що куди

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я нуль не розривав. Теж ставив 2 перекидних. Все працює гарно. Додатково сирена є щоб гену вимкнути коли мережа з'явитьсяIMG_20230810_115232.thumb.jpg.278e83af4ff8ec26007e4eb35708b42d.jpgIMG_20230922_223210.thumb.jpg.3316b4da6c0a445851cf63627db19de4.jpg

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.09.2024 в 10:14, Enot123h сказал:

Я нуль не розривав. Теж ставив 2 перекидних. Все працює гарно. Додатково сирена є щоб гену вимкнути коли мережа з'явиться

Дякую

Змінено користувачем wwizard
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.09.2024 в 08:32, Shturman1 сказал:

на жаль ці малюнки зрозумілі лише вам. Я особисто, довго роздивлявся їх і так до кінця і не в'їхав що куди

А начебто все просто

Напевно, найголовніше - що вся дія відбувається в приватному будинку. Та трифазний лічильник, Де дві фази задіяні на групи між інвертором/генератором та мережею з міста.

Зараз два двополюсні автомати - один ділить інвертор і генератор, і вихід на основний - який ділить між мережею 220 та інтуренними джерелами інвертор/генератор. Все це без розриву нуля, нуль - загальна колодка (так колись підключив електрик, сказавши, що нуль розривати не можна, і так у мене завжди працювало, і генератор, і інвертор). Заземлення на генератор не надходить. При цьому у будинку є котел, якому потрібний чистий синус.

Спойлер

image.png.89fab2194c52e940bbb66a5d8bc5bf70.png

Але начитавшись купу форумів, що нольнадо розривати, виходить, що тепер треба все перекомутувати, поставивши замість двополюсних автоматів – триполюсні. В які я на розрив додам нульовий провід від кожного джерела відповідно.

Спойлер

image.thumb.png.35b179e1fd41e60a82087cafe18ae52b.png

І ось тепер - я намагаюся зрозуміти - наскільки є сенс - такого "***еца" - і все це перекомутувати, а також дотягнути до генератора - трижильний провід із землею.

Змінено користувачем wwizard
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...