Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Скільки можна зекономити на теплоакамуляторі, маючи електрокотел та нічний тариф?

anatol33

Рекомендовані повідомлення

У мене електроопалення, стоїть котел 21 квт, Коспел. Будинок 150кв.м. Хочу  поставити бочку - Теплоакамулятор на 500 л, бо більше не влазить - треба тоді двері вибивати, та й місця мало. Хто має такий досвід, скільки можна за опалювальний сезон зекономити, при умові, що котел буде гріти бочку вночі по нічному тарифу.

Змінено користувачем anatol33
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так у вас будинок з цегли, пробували нічний тариф без бочки? Тепло повинно акумулюватись і без неї

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, normal сказав:

Так у вас будинок з цегли, пробували нічний тариф без бочки? Тепло повинно акумулюватись і без неї

Не зрозумів. Так, будинок з цегли. Утеплений.  Але взимку коли мороз надворі, коли виключити опалення в 7 ранку, то запасу тепла точно не вистачить до 23. 00. Тому треба вже після обіда включати опалення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На якій потужності працює котел, скільки споживає у січні і як вимикається (термостатом по кімнатній температурі, по зовнішній, чи по таймеру)? 4500кВт*год на місяць так і залишились? В мене на опалювальні 100м2 йде приблизно 1350кВт*год, на ваші 150м2 має бути до 2500кВт*год, я котлом на потужності 15кВт встигаю за 3 години ввалити добову норму 45кВт*год, правда тоді зранку +24, але до вечора менше +22 ніколи не падає і цілком нормальний перепад. А зазвичай (коли світло не вимикають) котел працює на потужності 3кВт і робить добову норму за 12 годин, тоді перепад максимум 1 градус і при цьому котел вдень сам майже ніколи не вмикається (бо основні морози якраз вночі і тоді термостат ловить зниження температури), тож спершу треба перевірити чи виконує котел свою норму і чи вона сама "у нормі"

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4500 квт ніби вже не споживає. Але 4000 квт якщо холодна зима може. Торік ніби 3500 квт було, бо зима була не дуже холодна.

За 3 години витрачалось у вас енергії на дім чи на теплоакамулятор також? Бо в мене котел в такому разі просто виключається, бо працює з програматором. Не зрозуміло, як без ТА під час морозу можна 3 години на добу палити і дім не остигне.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, anatol33 сказав:

У мене електроопалення, стоїть котел 21 квт, Коспел. Будинок 150кв.м. Хочу  поставити бочку - Теплоакамулятор на 500 л, бо більше не влазить - треба тоді двері вибивати, та й місця мало. Хто має такий досвід, скільки можна за опалювальний сезон зекономити, при умові, що котел буде гріти бочку вночі по нічному тарифу.

Маю саморобний. Діжку (стояли на ЗД коліях в компресорних системах) на 2,5 куба кастрували, вирізавши в середині частину з фланцем. По моїм розрахункам лишилося 1,7 куба. Вварено три 2,5кВт тена. Увесь будинок рідко коли за 2000кВт/г в місяць вилазить взимку. Грію лише вночі. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, anatol33 сказав:

Не зрозуміло, як без ТА під час морозу можна 3 години на добу палити і дім не остигне

За 3 години нагрівається тепла підлога до 25-26 на поверхні (всередені більше), потім годин 10 вона вистигає до 24 передаючи тепло стінам через повітря, далі годин 10 вистигають ще стіни до 22, цей процесс не швидкий і можна спостерігати пірометром. Бочка просто має менший об'єм, більшу температуру і розподіл тепла через воду, а підлога і стіни - велику площу, меншу дельту і розподіл через повітря, але процесс і результат приблизно однаковий

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Залежить від різниці температури води в теплоаккумуляторі і в системі опалення.

Наприклад, якщо у вас радіатори і подача, знову ж таки наприклад 55 а ТА ви нагрієте до 80, то ви зможете аккумулювати 500л*(80-55)*1,18/1000=14,75кВт або зекономити за добу 4,32/2 * 14,75= 31,86грн.

Якщо тепла підлога і подача, наприклад 30градусів, то добова економія буде суттєвішою: 500л*(80-30)*1,18/1000=29,5кВт  =>  4,32/2 * 29,5= 63,72грн.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

02.09.2024 в 16:21, anatol33 сказав:

Хто має такий досвід, скільки можна за опалювальний сезон зекономити, при умові, що котел буде гріти бочку вночі по нічному тарифу.

Із 500л бочкою ви зможете переносити з ночі на день 20-25 кВт*год за добу, тобто 600-750 кВт*год за місяць, що дасть 1200–1500 грн. місячної економії при капітальних затратах не менше 50к грн.

Краще вкладіть гроші в додаткове утеплення, бо 3000 кВт*год для будинку 150 м кв. – це дуже великі тепловтрати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...