Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Купівля за довіреністю

VolodymyrVR

Рекомендовані повідомлення

Привіт!

Продавець продає землю за довіреністю. Які є ризики?

Ну от скажімо сидимо ми з продавцем (представником власника з довіреністю) у нотаріуса, оформлюємо угоду. В цей самий момент власник ділянки йде в інший світ. Наступної хвилини нотаріус фіксує угоду. Чи буде дійсна угода в такому випадку (коли її зафіксували після смерті власника)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так вроде в нотариусе присутствие продавца обязательно, доверки не канают. (могу правда ошибаться)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, denis-k сказал:

Так вроде в нотариусе присутствие продавца обязательно, доверки не канают. (могу правда ошибаться)

здрасьте. понятие "генеральная доверенность" Вам не ведомо? Продавцом вістуапает доверенное лицо. Для того доверенность и выдают

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, denis-k сказав:

присутствие продавца обязательно

Не обов'язково. В 23 році один чоловік продав квартиру без присутності дружини – мав від неї довіреність. 

А потім купив будинок без присутності власника будинку – власник був за кордоном, а продавали батьки власника, маючи довіреність.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 години тому, VolodymyrVR сказав:

Привіт!

Продавець продає землю за довіреністю. Які є ризики?

Ну от скажімо сидимо ми з продавцем (представником власника з довіреністю) у нотаріуса, оформлюємо угоду. В цей самий момент власник ділянки йде в інший світ. Наступної хвилини нотаріус фіксує угоду. Чи буде дійсна угода в такому випадку (коли її зафіксували після смерті власника)?

В доверенности должно быть написано, что может делать доверенное лицо.

Если это лицо имеет право подписывать документы и оформлять сделки от лица владельца - то он имеет на это право.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 годину тому, ЯД сказав:

Если это лицо имеет право подписывать документы и оформлять сделки от лица владельца - то он имеет на это право.

Навіть після смерті власника (якщо срок дії довіреності не вичерпано)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, VolodymyrVR сказав:

Навіть після смерті власника (якщо срок дії довіреності не вичерпано)?

Ні, нотаріус перевіряє базу даних рагсу. Якщо смерть, то вступає в дію законодавство щодо спадкоємців.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, anabioz сказав:

Ні, нотаріус перевіряє базу даних рагсу. Якщо смерть, то вступає в дію законодавство щодо спадкоємців.

 

Але ж цілком може бути таке, що власник вже помер, але поки що в базі даних рагсу цієї інформації немає. Чи можна себе убезпечити від такого?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є варіанти і коли власник підписує але потім все одно договір расторгається

тут не більше ризиків, звісно якщо ви щось знаете, то інша справа

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, Vikingua сказав:

тут не більше ризиків, звісно якщо ви щось знаете, то інша справа

Продавець каже, що має довіреність, власник за кордоном. Я почав думати над можливими ризиками такої угоди.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

сходить до отарыуса де будете оформлювати і він вас швидше і якісніше проконсультує за невелики кошти, чи взагалі безкоштовно...
 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, VolodymyrVR сказал:

Продавець каже, що має довіреність, власник за кордоном. Я почав думати над можливими ризиками такої угоди.

Если указать полную стоимость сделки, то риски минимальны.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нотаріус каже те ж саме, що каже anabioz:

Цитата

нотаріус перевіряє базу даних рагсу. Якщо смерть, то вступає в дію законодавство щодо спадкоємців

Але відповіді на запитання "що буде, якщо по базам даних власник в порядку, а потім виявиться, що його вже не було в живих на той момент?" я не дізнався.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, VolodymyrVR сказав:

Продавець каже, що має довіреність, власник за кордоном. Я почав думати над можливими ризиками такої угоди.

Попросіть верифікувати власника шляхом видачі свіжої довіреності за кордоном. Нотаріус або консульство там перевірить його особу 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 хвилин тому, US7IGN сказав:

Попросіть верифікувати власника шляхом видачі свіжої довіреності за кордоном. Нотаріус або консульство там перевірить його особу 

Дякую за пораду! Але концептуально ж проблема всеодно залишається, тому що завжди буде якийсь проміжок часу між видачею довіреності та офомленням угоди.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, VolodymyrVR сказав:

Дякую за пораду! Але концептуально ж проблема всеодно залишається, тому що завжди буде якийсь проміжок часу між видачею довіреності та офомленням угоди.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 248 Цивільного кодексу України представництво за довіреністю припиняється у разі смерті особи, яка видала довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності.

Відповідно будь-яка угода буде вважатися підписаною особою без належних повноважень та недійсною.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, VolodymyrVR сказав:

Дякую за пораду! Але концептуально ж проблема всеодно залишається, тому що завжди буде якийсь проміжок часу між видачею довіреності та офомленням угоди.

Ну пока смерть и пр. не зарегистрировано - человек не умер официально и доверенность работает. Правда я думаю если потом окажется что человек уже был мертв на момент сделки (типа в лесопосадкк нашли останки) то могут признать договор не действительным. Но лучше реально с юристом такое обговорить 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, VolodymyrVR сказав:

якийсь проміжок часу між видачею довіреності та офомленням угоди

Цей проміжок не більше місяця – старіші довіреності нотаріус не приймає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, smotesko сказав:

Цей проміжок не більше місяця – старіші довіреності нотаріус не приймає.

З якого це дива?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ознакомтесь со ст. 249 ГК Украины.

    Отличное поле для мошенников. Говоря кратко.

  1) Вы даете доверенность на продажу недвижимости
  2) Представитель с доверенностью находит покупателя, договаривается и назначает дату оформления сделки
  3) Вы аннулируете доверенность (это можно сделать и в консульском отделе за рубежом)

   А далее начинается самое интересное..... Разумеется с участием "нужных" нотариусов и, когда дело доходит до суда, "правильных" судей. 

   Не могу исключать, что возможно существуют и "честные" доверенности, но поле для махинаций для продаж по доверенности огромно (получение справки о недееспособности доверителя - тут это можно сделать даже задним числом, нарушение прав несовершеннолетних - это вообще в реалиях установить невозможно и т.д.). И это не говоря уже о заведомо криминальных случаях, когда доверенность оформлена криминальным нотариусом... разумеется с нарушением всех норм.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, tayatlas сказав:

Ознакомтесь со ст. 249 ГК Украины.

    Отличное поле для мошенников. Говоря кратко.

  1) Вы даете доверенность на продажу недвижимости
  2) Представитель с доверенностью находит покупателя, договаривается и назначает дату оформления сделки
  3) Вы аннулируете доверенность (это можно сделать и в консульском отделе за рубежом)

   А далее начинается самое интересное..... Разумеется с участием "нужных" нотариусов и, когда дело доходит до суда, "правильных" судей. 

   Не могу исключать, что возможно существуют и "честные" доверенности, но поле для махинаций для продаж по доверенности огромно (получение справки о недееспособности доверителя - тут это можно сделать даже задним числом, нарушение прав несовершеннолетних - это вообще в реалиях установить невозможно и т.д.). И это не говоря уже о заведомо криминальных случаях, когда доверенность оформлена криминальным нотариусом... разумеется с нарушением всех норм.

С нужными нотариусами и правильными судьями даже делать доверенность не надо. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 хвилини тому, tayatlas сказав:

Ознакомтесь со ст. 249 ГК Украины.

    Отличное поле для мошенников. Говоря кратко.

  1) Вы даете доверенность на продажу недвижимости
  2) Представитель с доверенностью находит покупателя, договаривается и назначает дату оформления сделки
  3) Вы аннулируете доверенность (это можно сделать и в консульском отделе за рубежом)

   А далее начинается самое интересное..... Разумеется с участием "нужных" нотариусов и, когда дело доходит до суда, "правильных" судей. 

   Не могу исключать, что возможно существуют и "честные" доверенности, но поле для махинаций для продаж по доверенности огромно (получение справки о недееспособности доверителя - тут это можно сделать даже задним числом, нарушение прав несовершеннолетних - это вообще в реалиях установить невозможно и т.д.). И это не говоря уже о заведомо криминальных случаях, когда доверенность оформлена криминальным нотариусом... разумеется с нарушением всех норм.

Перед вчиненням нотаріальних дій, нотаріус перевіряє дійсність довіреності в реєстрі.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, anabioz сказав:

З якого це дива?

Я ж не нотаріус щоб пояснювати чому так. Але з досвіду проведення таких угод – термін дії довіреності один місяць. Це на період воєнного стану. Пишуть що для довіреності зареєстрованої консульською установою – два місяці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, smotesko сказав:

Я ж не нотаріус щоб пояснювати чому так. Але з досвіду проведення таких угод – термін дії довіреності один місяць. Це на період воєнного стану. Пишуть що для довіреності зареєстрованої консульською установою – два місяці.

Я теж не нотаріус, але поясню!

Ви вказали на статтю 2022 року, а зміни в ПОСТАНОВУ від 28 лютого 2022 р. № 164 були внесенні ще в травні 2023 року. Цю норму прибрали.

Постанова КМУ, остання редакція станом на 27.03.2024р

Змінено користувачем anabioz
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...