Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Инвертор+гелевый акумулятор в квартиру.

vionix

Рекомендовані повідомлення

5 часов назад, Serg_dz сказал:

Якщо автор зуміє довести, що руйнація пластин залежить від кипіння (причина та наслідок), то це готова, як мінімум, кандидатська. :)

   Во-первых,у вас удивительная способность делать собственные умозаключения и приписывать другим ваши же заблуждения :)

   Во-вторых, я писал о РАЗНИЦЕ в зарядных токах кислотных и гелевых АКБ и параллельно указал почему именно так !

   Ну и в-третьих (если считаете, что я не прав): так как вы объясните, что одни и теже свинцовые АКБ, но с разного типа электролитом заряжаются абсолютно различными токами, различающимися почти в 4 раза ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, tayatlas сказал:

что одни и теже свинцовые АКБ, но с разного типа электролитом заряжаются абсолютно различными токами

злийте гель в сухозаряджену стартерну батарею..... Апастеріорі продовжимо 😉

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 08.09.2024 в 21:43, Serg_dz сказал:

злийте гель в сухозаряджену стартерну батарею..... Апастеріорі продовжимо 😉


     Хотел бы я знать каким образом вы на практике планируете это осуществить ? :)  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, tayatlas сказал:


     Хотел бы я знать каким образом вы на практике планируете это осуществить ? :)  

шановний, а Ви не звернули увагу, що я Вас же цитую, дослівно "что одни и теже свинцовые АКБ, но с разного типа электролитом заряжаются абсолютно различными токами, различающимися почти в 4 раза ". Тому й кажу, будьте послідовним і закінчуйте думку. З Ваших слів, - якщо залити гель в будь-яку свинцеву батарею, то зарядний струм можна підвищити в 4 рази. От і хочу дізнатися, як це спрацює на практиці. :)

Я розумію, що це нісенітниця, але ж я Ваши слова не пересмикував.

От і поступово, без особистих образ, намагаюсь підвести до думки, що там різниця не лише в електролиті.... :)

Змінено користувачем Serg_dz
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 07.09.2024 в 22:38, tayatlas сказал:

Но гелевые АКБ от этого "недостатка" ("кипение") частично избавлены. Соответственно они способны без последствий заряжаться током до 0,25С (4 часа до полного заряда).

Угу. Любой неубитый свинцовый аккум можно восстановить. Но только не гелевый!

Кстати, купили сыну какой-то польский АГМ 100 А·ч. Там максимальный ток 20 А.

Змінено користувачем ashim1990
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, ashim1990 сказал:

Угу. Любой неубитый свинцовый аккум можно восстановить. Но только не гелевый!

Кстати, купили сыну какой-то польский АГМ 100 А·ч. Там максимальный ток 20 А.

     А Вы уверены, что применяете одинаковые понятия :)

   Любой неубитый свинцовый аккум можно восстановить. Это верно.  Но это правило верно как для гелевого (он тоже свинцовый) так и для кислотного.

   Убитый гелевый аккум невозможно восстановить ? Тоже верно. Но убитый кислотный тоже нельзя восстановить..... :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Serg_dz сказал:

 З Ваших слів, - якщо залити гель в будь-яку свинцеву батарею, то зарядний струм можна підвищити в 4 рази. От і хочу дізнатися, як це спрацює на практиці. :)

  А вот это уже вы свои фантазии-выводы приписываете мне. Не я предлагал залить гель в кислотную батарею, а вы это предлагали..... :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, tayatlas сказал:

Но это правило верно как для гелевого (он тоже свинцовый) так и для кислотного.

А гелевый не кислотный? Если мы уже заговорили о понятиях. Похоже на съезд.😉

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, ashim1990 сказал:

гелевый не кислотный

Погоджуюсь.

А ось тут соррі, в мене була описка. Замість слова "кислотний", мало бути написано "будь-який свинцевий"

Так шо не викручуйтесь tayatlas. :)

Змінено користувачем Serg_dz
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, ashim1990 сказал:

А гелевый не кислотный? Если мы уже заговорили о понятиях. Похоже на съезд.😉

   :) Ну если вы предложите свои термины - то можно и оперировать ими. Итак:

  1) Как называется свинцовый аккумулятор, в который заливается серная кислота в жидком виде ?

  2) Как называется свинцовый АКБ, который "заправляется" желеобразной смесью серной кислоты с двуокисью кремния ?

     Пожалуйста, назовите вашими терминами. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я втомився...

Усредненные показатели по характеристикам разных видов аккумуляторов свинцово-кислотного типа представлены в таблице.

Виділення_159.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.09.2024 в 20:20, DmiVady сказал:

Сбірка:

2 запаралелені аккумулятори для ИБП Monbat 140 Ah AGM Deep Cycle

інвертор 3000 Вт (6000Вт) (щоб не напружувався, коли щось енергоємне накоротко включити тре)

Зарядка 10А автоматична , пробував ставити зарядку на 28 ампер - аккуми почали грітися, їм стало зле ...

Знову за рибу гроші... Товкли-товкли воду в ступі, все дарма. Для чого намагатись зібрати на окремих некерованих елементах щось подібне до ДБЖ, якщо всі ці питання вирішуються в рамках одного єдиного пристрою, який зветься ДБЖ? Це і стабілізатор напруги, і автоматичний зарядний пристрій з контролем струму та відповідною реакцією (поступове зменшення струму та перехід в режим насичення), і інвертор достатньої потужності, який не споживає енергію коли не потрібен, а коли потрібен, то миттєво вмикається синфазно і без ризику спалити мосфети простого інвертора зустрічно згенерованою напругою двигуна того ж холодильника. Купіть ДБЖ на 2500-3000Вт, зазвичай це будуть прилади на 24В або іноді і більше, і це рішення дозволить забути про їх існування надовго. Принаймні, я пів року лише спостерігаю за табло. Єдиний додатковий елемент, який буде корисним при послідовному з'єднанні батарей, то електронний еквалайзер (вирівнювач струму). 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 13.09.2024 в 10:35, Serg_dz сказал:

Усредненные показатели по характеристикам разных видов аккумуляторов свинцово-кислотного типа представлены в таблице.

Ага. Середня температура мешканців лікарні цілком нормальна, авжеж. Ви скільки акумуляторів експлуатували? У мене їх зараз в експлуатації близько 3 тисяч, всіх типів, від відкритих до гелевих великої ємності на 2В. Зараз їде ще партія різних на кілька тон. Скажу лише, що користуватись треба виключно даними конкретного виробника, бо вони можуть дещо різнитись. Щодо конкретних конструкцій, то конструктивно гелеві трохи відрізняються, хоч цього ззовні не видно, адже процеси перемішування рідкого та загущеного електроліту різні, і це потребує внесення відповідних змін. Щодо відновлення, то у звичайних АГМ головна проблема то висихання "промокашок", в яких міститься рідкий електроліт. Його там небагато, і навіть при дотриманні параметрів виробника процес висушування все ж таки іде. В сусідніх гілках я вже описував способи та методику відновлення батарей для ДБЖ. Якщо не передбачається зміна робочого положення (наприклад, на боку), а експлуатація стаціонарна, то навіть трохи надмірна дозаправка батареям не шкодить, а навпаки, продовжує ресурс надовго. Принаймні у відновлених за описаними способами батареях відмови потім стаються з інших причин, найчастіше то корозійне руйнування пайок шин в банках з відповідною втратою ємності, бувають відшарування маси, закорочення, у старих та активно працюючих раніше або пізніше поступово зменшується ємність, бо врешті спрацьовується маса. Гелеві батареї доволі довговічні, але поступове загущення електроліту за рахунок випаровування води викликає втрату ємності та зростання опору. Оскільки загущений електроліт всередині банки неможливо розчинити додаванням чогось "зверху", то і відновлення таких батарей неможливе. Вони працюють з поступовою втратою ємності і цей процес незворотній.

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, Vladdi сказав:

Знову за рибу гроші... Товкли-товкли воду в ступі, все дарма. Для чого намагатись зібрати на окремих некерованих елементах щось подібне до ДБЖ, якщо всі ці питання вирішуються в рамках одного єдиного пристрою, який зветься ДБЖ? Це і стабілізатор напруги, і автоматичний зарядний пристрій з контролем струму та відповідною реакцією (поступове зменшення струму та перехід в режим насичення), і інвертор достатньої потужності, який не споживає енергію коли не потрібен, а коли потрібен, то миттєво вмикається синфазно і без ризику спалити мосфети простого інвертора зустрічно згенерованою напругою двигуна того ж холодильника. Купіть ДБЖ на 2500-3000Вт, зазвичай це будуть прилади на 24В або іноді і більше, і це рішення дозволить забути про їх існування надовго. Принаймні, я пів року лише спостерігаю за табло. Єдиний додатковий елемент, який буде корисним при послідовному з'єднанні батарей, то електронний еквалайзер (вирівнювач струму). 

Дякую, що змарнували стільки часу на написання зрозумілих речей.

Мабуть, ви не помітили у посту допис: "збірка працює з осени 22-го року".

Потрібна була енергія у квартирі й швидко вирішити цю незручність, в городі тоді не було ні-чо-гі-сень-ко ...

навіть 12в джб за дурні гроші годі було шукати.

Незручність я тоді за пару днів вирішив, до цього дня працює, коли потрібно.

ДЖБ на 24В/1,1(1,5)квт під зовнішній акум 100-200 ач тепер теж є, акум(лифер) на тому тижні теж буде) но то тепер, а то осінь 22-го 😉

Змінено користувачем DmiVady
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, DmiVady сказал:

ДЖБ на 24В/1,1(1,5)квт під зовнішній акум 100-200 ач тепер теж є, акум(лифер) на тому тижні теж буде)

Щодо застосування ліферної АКБ в серійному ДБЖ, то тут треба уважно подивитись на зарядні характеристики конкретної моделі ДБЖ та можливість їх коригування під різні типи батарей. Оскільки переважна більшість ДБЖ випускається пристосованою під використання свинцевих батарей, то літій (будь-який) буде працювати не в штатному режимі заряду. Небезпека тут полягає в тому, що ліферна батарея наприкінці заряду веде себе не так, як свинцева, її опір починає зменшуватись, причому досить сильно. Для зарядного пристрою,  точніше для процесора, який керує всім пристроєм ДБЖ, який очікує на зростання опору та зниження струму, це рівнозначно раптовій втраті ємності, і куди процесор поверне зарядний цикл, не зрозуміло. Тут, правда, є шанс, що за рахунок трохи більшої кінцевої напруги заряду ліфера та наявності захисту БМС, ДБЖ все ж таки перейде в режим 2,28В на чарунку, але все це не є правильним режимом, тому треба цей момент ретельно вивчити, адже можливо як вивести з ладу недешеву батарею, так і влаштувати більші неприємності.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...