Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Инвертор+гелевый акумулятор в квартиру.

vionix

Рекомендовані повідомлення

Хочу купить связку для квартиры, инвертор+акумулятор(посоветовали гелевый). Я не электрик, поэтому прошу вашего совета какой "комплект" лучше покупать. 
По поводу потребления, надо освещение (5 комнат, 9 лампочек), чтобы работал компьютер (потребление около 600вт), холодильник, телевизор. 
Если брать по максимуму то к этому всему еще добавить 1 телевизор, микроволновку, морозильную камеру, бойлер, принтер.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, vionix сказал:

Хочу купить связку для квартиры, инвертор+акумулятор(посоветовали гелевый). Я не электрик, поэтому прошу вашего совета какой "комплект" лучше покупать. 
По поводу потребления, надо освещение (5 комнат, 9 лампочек), чтобы работал компьютер (потребление около 600вт), холодильник, телевизор. 
Если брать по максимуму то к этому всему еще добавить 1 телевизор, микроволновку, морозильную камеру, бойлер, принтер.

ДБЖ на 1500 - 200 ВА (24Вольт) + 2 акума по 80-100 Аг

hard.rozetka.com.ua/ua/ups/c80108/akkumulyatornaya-batareya-110111=686597;24898=1501-2000-va/

rozetka.com.ua/ua/baterries_for_ups/c1554082/tip-akb-239436=agm;52912=126297;52917=401-100/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, vionix сказал:

По поводу потребления, надо освещение (5 комнат, 9 лампочек), чтобы работал компьютер (потребление около 600вт), холодильник, телевизор. 
Если брать по максимуму то к этому всему еще добавить 1 телевизор, микроволновку, морозильную камеру, бойлер, принтер.

Если бойлер и микроволновку пытаться поддерживать бесперебойником, то никаких свинцовых батарей в разумной стоимости решения не хватит. Если рассматривать ИБП на 2 кВА (а с меньшей мощностью 2 холодильника могут и не стартовать) на 24В, то только компьютер это 25А нагрузки, или около 3 часов до разряда до 10,5В двух батарей по 100АЧ (обычное напряжение отсечки ИБП). Бойлер это обычно 1,5кВт, или около 63А, или 1 час работы. Аварийное питание от ИБП - это набор жизненно необходимых (холодильники) устройств, минимального и экономного освещения, малопотребляющих устройств типа планшетов, лаптопов вкупе с WiFi роутером и модемом. Возможно еще (или вместо лаптопа) один ТВ. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 годин тому, vionix сказав:

чтобы работал компьютер (потребление около 600вт), холодильник

Вам потрібен LFP акумулятор. Свинець гелевий реально підійде лише для невеликих навантажень до 100Вт, типу газовий котел щоб працював. 

Дивіться на LFP акумулятори 24 чи 48В, ємністю від 2кВт/г.

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Соррі, панове, але хтось плутає тепле з твердим :) "Свинець гелевий реально підійде лише для невеликих навантажень до 100Вт" - це зовсім не так. Я особисто і 3-5 kW з AGM тягнув. Але не в тім справа.

Мінімальний час заряду розрядженого будь-якого свинцевого АКБ це 10 годин (струм заряду має не перевищувати 0.1С, інакще швидка деградація пластин)

LFP дозволяє струм заряду до С, але рекомендовано 0.5С, тобто швидше заряджаються, а це наразі вкрай важливо.

Тому в квартирі я тримаю LFP (близько 7 kWh), а в будинку AGM (близько 10 kWh). Але в будинку є можливість заряджати генератором.

І, пардон, здохну від цікавості, - а що це за мега комп, що тягне 600W? Геймерський? То там і більше 1kW буває.

В мене робочий (І9-9900) жере разом з 4К монітором аж (страшно сказати) 130W :)

На мою думку, якщо є можливість в будь-який час зарядити від генератора, - AGM, вони дешевші. В квартирі однозначно LFP. Ємність розрахувати просто, сумуєте середнє навантаження, множите на необхідний час гарантованої роботи і зверху накидуєте відсотків 10.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, Serg_dz сказав:

Мінімальний час заряду розрядженого будь-якого свинцевого АКБ це 10 годин (струм заряду має не перевищувати 0.1С

10 годин це заряд током 0.1С після 100% розряду, 5 годин після 50% розряду, а якщо % розряду ще менше і заряджати током 0.25С (максимально допустимий), то вистачає 30-60хв

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Serg_dz сказав:

"Свинець гелевий реально підійде лише для невеликих навантажень до 100Вт" - це зовсім не так. Я особисто і 3-5 kW з AGM тягнув.

Я не дарма написав «реально». Так, свинець здатен видавати високу потужність, але при цьому він:

- видасть значно менше енергії 

- швидше зноситься. 

І якщо дивитися на типову свинцеву «сотку» – то щоб отримати з неї 100А-г – її треба навантажувати не більше 100Вт.

Тобто працювати в цьому випадку свинець буде, але власник з часом зрозуміє що краще було купити LFP. Тим більше що вони вже в одну ціну якщо дивитись свинець тут, а LFP з Китаю. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, normal сказал:

10 годин це заряд током 0.1С після 100% розряду, 5 годин після 50% розряду, а якщо % розряду ще менше і заряджати током 0.25С (максимально допустимий), то вистачає 30-60хв

А якщо взагалі не розряджати .... :)

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, smotesko сказал:

Я не дарма написав «реально». Так, свинець здатен видавати високу потужність, але при цьому він:

- видасть значно менше енергії 

- швидше зноситься. 

І якщо дивитися на типову свинцеву «сотку» – то щоб отримати з неї 100А-г – її треба навантажувати не більше 100Вт.

Тобто працювати в цьому випадку свинець буде, але власник з часом зрозуміє що краще було купити LFP. Тим більше що вони вже в одну ціну якщо дивитись свинець тут, а LFP з Китаю. 

Згоден, але не все так критично. Дійсно, залежність від струму розряду існує і вона відчутна. З практики, - в мене 8 шт B.B. FTB-100-12 (2P-4S) пропрацювали біля 12 років. З електрикою і тоді було погано, а зара ще більш. В аварійному на них середнє навантаження десь до 400Вт, тобто все необхідне (котел, ТВ, комп'ютер, світло, холодильник та м камера). Добу немає світла, то ще нормально...

Наразі вже півтора року стоять 115Аг за тією ж формулою. Тричі за цей час доводилося дозаряджати генератором.

Нормальні (!) LFP дійсно рулять, але ціна кусається. Навіть з урахуванням, що збирав все сам. Але у квартиру чи не єдиний нормальний варіант без головняків.

PS Бачив у ФБ красиву рекламу, - пропонували під ключ комплект інвертор 6кВт + LFP з дуже гарним монтажем (від $200) всьго за $3500. АХРЄНЄТЬ! При цьому "забули" вказати, що батарейка 5 кВтг :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Serg_dz сказал:

А якщо взагалі не розряджати .... :)

 

зачем тогда АКБ нужен ?

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.09.2024 в 19:33, Serg_dz сказал:

Соррі, панове, але хтось плутає тепле з твердим :) "Свинець гелевий реально підійде лише для невеликих навантажень до 100Вт" - це зовсім не так. Я особисто і 3-5 kW з AGM тягнув. Але не в тім справа.

Мінімальний час заряду розрядженого будь-якого свинцевого АКБ це 10 годин (струм заряду має не перевищувати 0.1С, інакще швидка деградація пластин)

LFP дозволяє струм заряду до С, але рекомендовано 0.5С, тобто швидше заряджаються, а це наразі вкрай важливо.

Тому в квартирі я тримаю LFP (близько 7 kWh), а в будинку AGM (близько 10 kWh). Але в будинку є можливість заряджати генератором.

І, пардон, здохну від цікавості, - а що це за мега комп, що тягне 600W? Геймерський? То там і більше 1kW буває.

В мене робочий (І9-9900) жере разом з 4К монітором аж (страшно сказати) 130W :)

На мою думку, якщо є можливість в будь-який час зарядити від генератора, - AGM, вони дешевші. В квартирі однозначно LFP. Ємність розрахувати просто, сумуєте середнє навантаження, множите на необхідний час гарантованої роботи і зверху накидуєте відсотків 10.

Добре, нехай я буду використовувати тільки комп+світло. Ось такого аккумулятора, інвертора та зардяки вистачить(більше нічого не плауную купувати)? 
Аккумулятор - Аккумулятор с глубоким циклом разряда SAF CB 12 V 100 Ah
Інвертор - Инвертор 12-220 Foval 2200 Вт чистая синусоида. 
Зарядка - Пускозарядное устройство для АКБ (GEL/SLA) XOKO 12V/24V-10A. 
І через скільки циклів розрядку аккумулятора до 15% його ємність впаде ниже 80%. 
Заряджатися такий буде приблизно 8-10 годин? 
Якщо можлвио то мені не потрібно дбж, чи можливо просто в ручну це все робити?

Змінено користувачем vionix
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

В 03.09.2024 в 19:33, Serg_dz сказал:

Соррі, панове, але хтось плутає тепле з твердим :) "Свинець гелевий реально підійде лише для невеликих навантажень до 100Вт" - це зовсім не так. Я особисто і 3-5 kW з AGM тягнув. Але не в тім справа.

Мінімальний час заряду розрядженого будь-якого свинцевого АКБ це 10 годин (струм заряду має не перевищувати 0.1С, інакще швидка деградація пластин)

LFP дозволяє струм заряду до С, але рекомендовано 0.5С, тобто швидше заряджаються, а це наразі вкрай важливо.

Тому в квартирі я тримаю LFP (близько 7 kWh), а в будинку AGM (близько 10 kWh). Але в будинку є можливість заряджати генератором.

І, пардон, здохну від цікавості, - а що це за мега комп, що тягне 600W? Геймерський? То там і більше 1kW буває.

В мене робочий (І9-9900) жере разом з 4К монітором аж (страшно сказати) 130W :)

На мою думку, якщо є можливість в будь-який час зарядити від генератора, - AGM, вони дешевші. В квартирі однозначно LFP. Ємність розрахувати просто, сумуєте середнє навантаження, множите на необхідний час гарантованої роботи і зверху накидуєте відсотків 10.

Виходить світло+пк( з середнім навантаженням ) буде споживати нижче 300W? 

Змінено користувачем vionix
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене холодильник, світло, телевізор і ноутбук постійно на зарядці. Більше ніж 300 Вт ніколи не споживали. Маю 2 агм батареї по 190А. Чайник 2 квт тягнуть,мікрохвильовка запросто.

В перші місяці часто інвертор відрубався від перегрузу.(світло пропадало, а пралка, духовка, та чайник були ввімкнені.) Вирішилось розкиданням споживачів по різним фазам. Дякую знайомому який під час будівництва порадив в кухонний щиток кинути зайвий кабель. 

Від інвертора працюють всі розетки,освітлення. На кухні працює лише розетка холодильника та блок розеток біля мікрохвильовки. 

За рік використання одна батарея десь як і була 12,85 В, інша була 12.75 стала 12,6.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, vionix сказал:

І через скільки циклів розрядку аккумулятора до 15% його ємність впаде ниже 80%. 

Дивиться даташит - графік Cycle Life in Relation to Depth of Discharge. Ось наприклад від ритара DC12-150.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28.08.2024 в 22:34, vionix сказав:

Хочу купить связку для квартиры, инвертор+акумулятор(посоветовали гелевый). Я не электрик, поэтому прошу вашего совета какой "комплект" лучше покупать. 
По поводу потребления, надо освещение (5 комнат, 9 лампочек), чтобы работал компьютер (потребление около 600вт), холодильник, телевизор. 
Если брать по максимуму то к этому всему еще добавить 1 телевизор, микроволновку, морозильную камеру, бойлер, принтер.

Первое - я не думаю что ваш комп хавает 600Вт. Разве что вы включаете какой то мелко детальный рендер или игрулю трипл А на ультра настройках. Но тогда у вас должны быть деньги на кучу киловат лифера и дейю. 

Иначе - посмотрите на счётчик, если цифровой, на потребление при включенном компе и омтальном, что должно быть на резерве 

У меня комп, холодильник, свет, ноут, 3 монитора и зарядки мелкие все вместе до 300Вт

Чтобы было 650 мне надо ещё включить телек и ПС5 с топ игрой запущенной (но не уверен что холодильник работал)

Змінено користувачем ЯД
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, vionix сказав:

Добре, нехай я буду використовувати тільки комп+світло. Ось такого аккумулятора, інвертора та зардяки вистачить(більше нічого не плауную купувати)? 
Аккумулятор - Аккумулятор с глубоким циклом разряда SAF CB 12 V 100 Ah
Інвертор - Инвертор 12-220 Foval 2200 Вт чистая синусоида. 
Зарядка - Пускозарядное устройство для АКБ (GEL/SLA) XOKO 12V/24V-10A. 
І через скільки циклів розрядку аккумулятора до 15% його ємність впаде ниже 80%. 
Заряджатися такий буде приблизно 8-10 годин? 
Якщо можлвио то мені не потрібно дбж, чи можливо просто в ручну це все робити?

АКБ малий, дуже малий для тривалих задач.

Тре просто використовувати бІльший запас, десь 250-300 А-г, щоб акумулятор розряджався максимум на 30% , тоді все буде добре.

 

Ви не написали який комп, але якщо норм стаціонар з хорошою відухою, то це (в режимі офісної роботи, не фотошопа та важких программ) близько 100 вт.

+ оптичний інтернет (роутер+блочок) + трохи світла ...

В мене показує на інверторі 130-150 Вт, якщо долучається холодильник(великий, клас А+) то 240-270 Вт (алеж холодильник працює не весь час).

 

Сбірка:

2 запаралелені аккумулятори для ИБП Monbat 140 Ah AGM Deep Cycle

інвертор 3000 Вт (6000Вт) (щоб не напружувався, коли щось енергоємне накоротко включити тре)

Зарядка 10А автоматична , пробував ставити зарядку на 28 ампер - аккуми почали грітися, їм стало зле ...

Гадаю, що можна буде поставити 20а автомат, але поки що вистачає ...

* Сбірка працює з осені 22 року, тільки инвертори міняв на більш потужні.

 

Фото , як виключать світло ) можу зробити

Змінено користувачем DmiVady
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, DmiVady сказав:

2 запаралелені аккумулятори для ИБП Monbat 140 Ah AGM Deep Cycle

інвертор 3000 Вт (6000Вт) (щоб не напружувався, коли щось енергоємне накоротко включити тре)

Зарядка 10А автоматична , пробував ставити зарядку на 28 ампер - аккуми почали грітися, їм стало зле ...

Щось дивне у вас з зарядкою. Акумулятор гелевий 100А/г у мене завжди заряджався струмом 20А і все з ним добре вже третій рік.

Ваша пара акумуляторів сумарною ємністю 280А/г мала б приймати 50A зарядного струму спокійно.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, smotesko сказав:

Щось дивне у вас з зарядкою. Акумулятор гелевий 100А/г у мене завжди заряджався струмом 20А і все з ним добре вже третій рік.

Ваша пара акумуляторів сумарною ємністю 280А/г мала б приймати 50A зарядного струму спокійно.

По "мала б приймати 50A зарядного струму спокійно" не згоден, і так робити не стану і другим не рекомендую. Багато читав по темі і радився з спецами: можна 0,1 С А це в мене 28А, а гарно-гарно 0,05С  =14А , це якщо бажання жити акумам довго.

Так, с зарядкою було дивне: поки настроєна була на 14А все було добре, підняв до 28 - отримав нагрів акумів та спрацьовання запобіжних клапанів.

Зарядку відправляв у гарантійну, там трохи зменшили ток напруги, але після ремонту я її перевів в гараж жити, бо "монбати" недешеві, і поки потрібні, а малою зарядкою перекриваю витрати при нинішньому режимі відключень.

В мене була підозра, що коли забивала повний акум не переходила автоматично на менший тік, косяк, але і 28А гріли акуми.

Поки ще нову моцну зарядку не купляв, бо ...

Все ж маю бажання перейти на ліфери, бо ціна ще двох таких же "монбатів"= 34 000,0грн, а це вже в наш час єкономічно програє ліферу, не кажучі про інші властивості.

 

 

Змінено користувачем DmiVady
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обіцяв фото режимів роботи:

перше фото: комп (з відухой 1070ТІ) працює в офісному режимі (сам інвертор і роутер+блочок інету споживають 20Вт приблизно) = 140Вт, якщо добавиться холодильник буде 240-270 Вт, як і писав вище;

Друге фото: комп в ігровому режимі, завантажив довоєнний сейв Кіберпанку на високих

Трете: включив чайник+мультіварку, видно як просаджує аккум, але вони можуть віддавати й такі навантаження.

Звісно, я так завжди не роблю) але іноді можу включити пралку, щоб допрала, збірка дозволяє без напряга.

IMG_20240906_144407_603.jpg

IMG_20240906_144744_880.jpg

IMG_20240906_144917_548.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, DmiVady сказав:

Багато читав по темі і радився з спецами: можна 0,1 С А це в мене 28А, а гарно-гарно 0,05С  =14А , це якщо бажання жити акумам довго.

20А це я не сам придумав, а подивився даташит свого акумулятора, там написано "Maximum charging current 25A". Ну а зарядка у мене видає до 20А.

Повільне заряджання має недолік в умовах постійних відключень: акумулятор не встигає перейти у фазу абсорбції, як його знову розряджають, і це вкорочує йому життя.

image.thumb.png.09225871b0666adb66ae4c186917c07d.png

Змінено користувачем smotesko
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.09.2024 в 15:43, smotesko сказал:

20А це я не сам придумав, а подивився даташит свого акумулятора, там написано "Maximum charging current 25A". Ну а зарядка у мене видає до 20А.

Повільне заряджання має недолік в умовах постійних відключень: акумулятор не встигає перейти у фазу абсорбції, як його знову розряджають, і це вкорочує йому життя.

image.thumb.png.09225871b0666adb66ae4c186917c07d.png

Абсолютно погоджуюсь

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

RS - 485 поборов, наразі все ось так виглядає

PS Найважче було знайти, де позичити комп'ютера з віндою :)

зображення_viber_2024-09-07_16-34-57-800.jpg

signal-2024-09-07-161241_002.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.09.2024 в 15:55, vionix сказал:

 

Виходить світло+пк( з середнім навантаженням ) буде споживати нижче 300W? 

то десь так 😉

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добавлю ещё по токам зарядки свинцовых АКБ

    Действительно, кислотные АКБ лучше заряжать током в 0,1С (10 часов полной зарядки). Связано это с необходимостью контроля скорости химической реакции при зарядке - при больших токах идёт слишком активное выделение газов ("кипение") - и это действительно приводит к ускоренной деградации пластин в силу нарушения 

    Но гелевые АКБ от этого "недостатка" ("кипение") частично избавлены. Соответственно они способны без последствий заряжаться током до 0,25С (4 часа до полного заряда).

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, tayatlas сказал:

Добавлю ещё по токам зарядки свинцовых АКБ

    Действительно, кислотные АКБ лучше заряжать током в 0,1С (10 часов полной зарядки). Связано это с необходимостью контроля скорости химической реакции при зарядке - при больших токах идёт слишком активное выделение газов ("кипение") - и это действительно приводит к ускоренной деградации пластин в силу нарушения 

    Но гелевые АКБ от этого "недостатка" ("кипение") частично избавлены. Соответственно они способны без последствий заряжаться током до 0,25С (4 часа до полного заряда).

ой-йой... "Кипіння" та деградація пластин це два окремих наслідка перевищення зарядного струму. Власно "кипіння" це процес електролізу, в рез якого вода розкладається на кисень та водень :) 

Пластини теж знаходяться під руйнивним впливом зависокого струму, але там фізико-хімічні процеси зовсім інші.

Якщо автор зуміє довести, що руйнація пластин залежить від кипіння (причина та наслідок), то це готова, як мінімум, кандидатська. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...