Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Потрібне "тепле слово" за (проти) малопотужних недорогих ТН " повітря- вода".

AlexRS4

Рекомендовані повідомлення

Колись давно цікавився (коли будував дітям будинок) різними ТН і щось виходило якихось дурних грошей.

Причому я тоді вирішив, що на перші роки (для розуміння потреб потужності) поставлю недорогий електрокотел Протерм 18 кВт з бойлером Дражиці 300л зі збільшеним теплообмінником спеціально для ТН про всяк випадок.

Будинок утеплено нормально ( підлога 250мм ППС +50мм ЕППС) перекриття, скати мансарди, усілякі примикання та інше 300+ мм напилення поліуретану (Сергій НСТ робив), стіни 300ммГБ + 250мм ППС цоколь фундаменту 200мм ППС, енергоефективні вікна Рехау. , тепла підлога у всіх кімнатах, плитка. Одним словом – все ок і, як нам здається, дуже тепло у хатинці вийшло.

Розрахунки за тепло більш ніж гуманні, цілком улаштовують.

Котел працює тільки за тарифом вночі на 6 кВт (менше не встановлюється начебто), подача десь 30-35град.

Цього вистачає в будь-який мороз (правда аж дуже холодно до -30 не було), не доводиться ще вдень трохи вмикати котел.

Усі відводи для підключення теплового насосу заведені, тільки підключити до кранів та електрики.

Пройшло кілька років...

Це така прелюдія двома словами.

Наразі звернувши увагу на те, що з'явилися недорогі однофазні теплові насоси по 80 -120т грн на 6 кВт - 8 кВт.  

І їх зараз чимало.

Для прикладу такого типу:

2) Тепловий насос (моноблок) LogicPower LP-07 на 7 кВт, 220 В

sils.in.ua/product/teplovoj-nasos-monoblok-logicpower-lp-07-na-7-kvt-220-70-kv-m-2/


ціна зі знижкою 1800$

Тепловий насос повітря-вода WITO 8,5 кВт інверторним компрессором та баком-теплообмінником на 70 л

prom.ua/ua/p1896723733-teplovij-nasos-povitrya.html?token=v2%3AYC8MwSsuh1xqw7R4mqwtI-1m6M2tSOpcVbYAOCpD8LDbP20TViY6ly6rdQvVg3 id=1896723733&source=prom%3Acompany%3Apage%3Aportable&locale=uk&category_ids=141

 

Не сказати, що він аж дуже як потрібний, але підкуповує, що він без світла зможе працювати від генератора 3кВт,   а для котла як не крути потрібний потужний генератор на багато кВт, що буде коштувати як недорогий ТН.

То нахіба платити за потужний дизельний генератор ( яких є), якщо краще купити ТН за ці гроші?

Правда є  4 інверторні кондиціонери СН Arctic до - 25 С( фактично ТН повітря- повітря") і вони теж нормально працюють від генератора, але 4 відразу він не тягне, максимально 2 (18й та 12й) і, головне, не комфортне тепло від них коли підлога останнє ( якщо більше доби немає світла)

Хоча як аварійний варіант цілком улаштовує.

Порадьте щось, люди добрі, хто в цьому постійно "вариться".

Дякую.

 

 

 

Змінено користувачем AlexRS4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, AlexRS4 сказав:

Колись давно цікавився (коли будував дітям будинок) різними ТН і щось виходило якихось дурних грошей.

Причому я тоді вирішив, що на перші роки (для розуміння потреб потужності) поставлю недорогий електрокотел Протерм 18 кВт з бойлером Дражиці 300л зі збільшеним теплообмінником спеціально для ТН про всяк випадок.

Будинок утеплено нормально ( підлога 250мм ППС +50мм ЕППС) перекриття, скати мансарди, усілякі примикання та інше 300+ мм напилення поліуретану (Сергій НСТ робив), стіни 300ммГБ + 250мм ППС цоколь фундаменту 200мм ППС, енергоефективні вікна Рехау. , тепла підлога у всіх кімнатах, плитка. Одним словом – все ок і, як нам здається, дуже тепло у хатинці вийшло.

Розрахунки за тепло більш ніж гуманні, цілком улаштовують.

Котел працює тільки за тарифом вночі на 6 кВт (менше не встановлюється начебто), подача десь 30-35град.

Цього вистачає в будь-який мороз (правда аж дуже холодно до -30 не було), не доводиться ще вдень трохи вмикати котел.

Усі відводи для підключення теплового насосу заведені, тільки підключити до кранів та електрики.

Пройшло кілька років...

Це така прелюдія двома словами.

Наразі звернувши увагу на те, що з'явилися недорогі однофазні теплові насоси по 80 -120т грн на 6 кВт - 8 кВт.  

І їх зараз чимало.

Для прикладу такого типу:

2) Тепловий насос (моноблок) LogicPower LP-07 на 7 кВт, 220 В

sils.in.ua/product/teplovoj-nasos-monoblok-logicpower-lp-07-na-7-kvt-220-70-kv-m-2/


ціна зі знижкою 1800$

Тепловий насос повітря-вода WITO 8,5 кВт інверторним компрессором та баком-теплообмінником на 70 л

prom.ua/ua/p1896723733-teplovij-nasos-povitrya.html?token=v2%3AYC8MwSsuh1xqw7R4mqwtI-1m6M2tSOpcVbYAOCpD8LDbP20TViY6ly6rdQvVg3 id=1896723733&source=prom%3Acompany%3Apage%3Aportable&locale=uk&category_ids=141

 

Не сказати, що він аж дуже як потрібний, але підкуповує, що він без світла зможе працювати від генератора 3кВт,   а для котла як не крути потрібний потужний генератор на багато кВт, що буде коштувати як недорогий ТН.

То нахіба платити за потужний дизельний генератор ( яких є), якщо краще купити ТН за ці гроші?

Правда є  4 інверторні кондиціонери СН Arctic до - 25 С( фактично ТН повітря- повітря") і вони теж нормально працюють від генератора, але 4 відразу він не тягне, максимально 2 (18й та 12й) і, головне, не комфортне тепло від них коли підлога останнє ( якщо більше доби немає світла)

Хоча як аварійний варіант цілком улаштовує.

Порадьте щось, люди добрі, хто в цьому постійно "вариться".

Дякую.

 

 

 

Я б не дивився на моноблоки, а на таку китайщину тим паче.

Пора***те середні витрати за останні роки в $ на опалення і якщо тепловий насос із встановленням і підключенням не виходить за межі 10років, є сенс задуматися. І нормальний буде десь від 5К$.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, AlexRS4 сказав:

Порадьте щось, люди добрі, хто в цьому постійно "вариться".

Я вважаю, що для нашого клімату моноблок взагалі не варіант, тому тільки спліт система, там вже ціни вищі.

Я вже не варюся, бо закрив для себе це питання переробкою кондиціонера в ТН повітря-вода, який може ефективно працювати при низьких температурах. І взагалі потужність ТН не можна порівнювати з потужністю котла, бо в котла вона не залежить ні від чого, а у випадку ТН ми не просто хочемо мати якусь потужність, а ще й хороший СОР. Тут починається дикий захід, бо часто дають тільки одне число, яке стосується умов, в яких ТН практично працювати не буде.

Якщо виробник не надає характеристику потужності, тобто залежність СОР від потужності на зовнішньої температури, то такі ТН треба оминати. А навіть якщо і дає, то треба дивитись на нутроші, зокрема розміри зовнішнього теплообмінника, гідравлічну схему і т.д., бо на папері може буде одне, а фактично зовсім інше.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 хвилин тому, AlexRS4 сказав:

За 5-ку він точно не потрібен.

За 5-ку і я не хотів, але переробка вийшла в 2к за сам ТН. Плюс ще коштувала врізка в систему і там треба було помахатися, щоб і опалення, і ГВП працювало від ТН.

Економія відчутна, а так як в мене є зелений тариф, то з допомогою ТН я можу більше експортувати в мережу, а це ще плюс до окупності.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, volomoto сказав:

За 5-ку і я не хотів, але переробка вийшла у 2к за сам ТН. Плюс ще коштувала врізка у систему і там треба було помахатися, щоб і опалення, і ГВП працювало від ТН.

Економія відчутна, а так як у мене є зелений тариф, то за допомогою ТН я можу більше експортувати до мережі, а це ще плюс до окупності.

Дякую.

Цікаво наскільки "відчутно" (приблизно в кВт за сезон, або в грішах +/-) щодо електрокотла опалення + ГВС якщо є такий досвід? Це не те щоб я рахував ваші гроші.

Чи Ви відразу топили ТН і немає можливості таким чином порівняти?

Це ж не просто вираз "розхід кВт електрокотла/COP ТН = купа грошей економії"

 

Змінено користувачем AlexRS4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, AlexRS4 сказал:

Цікаво наскільки "відчутно" ( приблизно в кВт за сезон, або в грошах +/-) відносно електрокотла опалення + ГВС якщо є такий досвід? Це не те щоб я рахував ваші гроші....

У меня пока я его не сломал среднее за отопительный сезон выходило чуть больше чем в два раза, в межсезонье до 5 доходило :-) Но у меня был без гвс

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, mib сказав:

У мене поки я його не зламавши середньо за опалювальний сезон виходило трохи більше ніж у два рази, у міжсезоння до 5 доходило. :-)Але у мене був без гвс

Ну в міжсезоння та без ГВП зрозуміло.

Це як міряти моментальний розхід на машині, коли тільки зкинув пробіг на "нуль" їдеш із гори накатом. Воно дуже радує...

А за опалювальний сезон у цілому, з морозами, з великим розходом гарячої води на сім'ю, то вже не так і весело може бути. 

Тому і цікаво за опалювальний сезон.

Доречі, цікаво скільки прожив Ваш ТН і скільки коштував? Просто для інформації.

 

Змінено користувачем AlexRS4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, AlexRS4 сказав:

Тому і цікаво за опалювальний сезон.

 

ТН треба розглядати в комплексі, наприклад грунтовий Вам дасть пасивний холод влітку.

Повітряний взимку на ГВС дасть 2х економії і 3х на опаленні.

Якщо є можливість, складіть витрати на ГВС і на опалення, від них і будете відштовхуватися.

Судячи з вибору deye в іншій гілці, Ви не будете збирати щось на колінці, та і купувати відверте китайське лайно теж. Як і платити 5К+, бо це не цікаво фінансово.

То ж, ра***те, це відправна точка. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, anabioz сказав:

ТН треба розглядати в комплексі, наприклад, ґрунтовий Вам дасть пасивний холод влітку.

Повітряний зимою на ГВП дасть 2х економії та 3х на опаленні.

Якщо є можливість, складіть витрати на ГВП і на опалення, від них і відштовхуєтеся.

Судячи з вибору deye в іншій гілці, Ви не будете збирати щось на колінці, та і купуватимете відверте китайське лайно теж. Як і платити 5К+, бо це не цікаво фінансово.

То ж, ра***те, це відправна точка. 

У того й річ.

У 2 рази – не цікаво. За 10 000 грн (грубо) економії за весь опалювальний сезон зовсім не цікаво заморочуватись.

Це ще якщо все буде добрим і ТН проробити хоча б 5 років.

Я придивляюся до чогось заводського, нормально працюючого, недорогого.

Не потрібен Мерседес, підійде і працюючий Ланос.

Може через 3 роки будуть термоядерні реактор для опалення як пачка від цигарок розміром і ТН буде виглядати як зараз відеомагнітофон з касетами "Американський ніндзя "

Планую з Китаю привезти інвертори та акумулятори для себе та дітей і думав докинути пару недорогих ТН у контейнер, який буде пливти сюди по роботі та доставка буде їх практично задарма.

Змінено користувачем AlexRS4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, AlexRS4 сказал:

Це як міряти моментальний розхід на машині, коли тільки зкинув пробіг на "нуль" їдеш із гори накатом. Воно дуже радує...

Это не моментальный это к примеру октябрь

33 минуты назад, AlexRS4 сказал:

Тому і цікаво за опалювальний сезон.

Ну я и написал чуть больше 2х

34 минуты назад, AlexRS4 сказал:

Доречі, цікаво скільки прожив Ваш ТН і скільки коштував? Просто для інформації

У меня это был эксперемент из кондиционера и я им игрался, дригрался что убрал проток воды дочка сказала папа я отвлекся и у меня лопнул теплообменник :-)

Обошелся в 650$ и прожил 2,5 года если бы не игрался в улучшайзинг жил бы по сей день :-) Окупился по той цене электрики на 60% последний год было 1,32 за квт, тоесть при нынешней цене окупился бы за год

Но это самоделка

2 минуты назад, AlexRS4 сказал:

Планую з Китаю привезти інвертори і акумулятори для себе і дітей і думав докинути пару недорогих ТН в контейнер, який буде плити по роботі з практично дармовою доставкою.

На рашафоруме форумхаус до войны довольно много везли китайских и работали, там же целый раздел был по самоделкам

Мое имхо ТН это либо развлечение как был у меня, либо должен выйти в ноль за 3 года, в итоге я пока решил не реанимировать свой, когда цена уедет за 7,5 грн квт*ч то скорее всего или сделаю с нуля из нового кондиционера или попробую реанимировать то что есть, реанимация грубо до 500$ новый до 2000$ но заводской с плюшками в три года не вкладывается, это больше тренд

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, AlexRS4 сказав:

В тому і річ.

В 2 рази - не цікаво.  За 10 000 грн (грубо)  економії за весь опалювальний сезон зовсім не цікаво заморочуватись.

Це ще якщо все буде добре і ТН проробить хоча б років 5.

Я придивляюсь до чогось заводського, нормально працюючого, недорогого.

Не потрібен Мерседес, підійде і працюючий Ланос.

Планую з Китаю привезти інвертори і акумулятори для себе і дітей і думав докинути пару недорогих ТН в контейнер, який буде плити по роботі з практично дармовою доставкою.

1. Повітря-вода не дасть Вам більше 2х, ну може 3х на ГВС. Ви ж будете воду гріти до 50-60*С.

2. Повітря-вода не дасть Вам більше 3,5 SCOP на опалення.

3. Грунтовий - тільки геополе буде коштувати 500$ на кіловат + приямок, підключення + сам грунтовий по ціні повітря-вода, але з COP=4,5. Пасивного холоду не буде, оскільки у Вас кондиціонери. Але, судячи з вашого утеплення, Ви їх не вмикаєте, або ж на 5-7 днів у рік.

4. З Китая в контейнері Ви привезете Geely, а кажучи про ланос, хочете VW :)))

5. Для інверторів і акумів Ви замовляєте контейнер? 10 футів? Хм ... цікаво. 

6. Повторюся, через 2-3 місяці зможете купити трохи дорожче Китая. Це той час, поки знайдете, домовитеся, оплатите, буде плисти, розмитнюватися, доставлятися. Щоб не вийшло дорожче, ніж через 3 місяці купити на місці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, anabioz сказав:

1.

5. Для інверторів та акумів Ви замовляєте контейнер? 10 футів? Хм… цікаво. 

6. Повторюся, через 2-3 місяці зможете купити трохи дорожче за Китай. Це та година, доки знайдете, домовитеся, оплатите, буде плисти, розмитнюватися, доставлятися. Щоб не вийшло дорожче ніж за 3 місяці купити на місці.

Та ні.

Я може й придуркуватий, але не так.

По роботі періодично пливуть 40фут, а я туди просто закину в уголок трохи свого хлама.

Я не поспішаю, чекаю після нового року. 

Це не предмети необхідності, це вже більше про надлишковий комфорт.

Може хтось у нас недорого продаватиме з гарантією і не варто буде везти за три моря.

Змінено користувачем AlexRS4
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, AlexRS4 сказал:

Може хтось у нас буде недорого продавати з гарантією і не варто буде вести за три моря.

Тут на форуме был вроде Дима из Харькова если не ошибаюсь делал @Gitanвода вода, но он вроде и воздух/вода занимался

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, AlexRS4 сказав:

Я не поспішаю,  чекаю після нового року. 

Може хтось у нас буде недорого продавати з гарантією і не варто буде вести за три моря.

От і почекайте листопада, а там все стане на місця.

Недорого, з гарантією - це не про український бізнес )

P.S. Акуми і батареї в Україні дешевше ніш "в куточку" точно не будуть. А от по тепловим - тут питання, гарантія Китаю - це пшик, Ви ж не будете серед зими відправляти ім морем свій тепловий насос. Будете звертатися до кулібіних. А тут, з гарантією (така собі ще видумка) буде за 5К +.

Я би на Вашому місці, якщо є "куточок", кинув пару батарей і інвертор і опалював би гарно утеплений будинок електрикою. А там побачите як воно буде. Може газ підключите )

Змінено користувачем anabioz
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, mib сказал:

Тут на форуме был вроде Дима из Харькова если не ошибаюсь делал @Gitanвода вода, но он вроде и воздух/вода занимался

Ага, є такий.

Я хотів зробити, навіть домовився майже ( забув хто на форумі тут робив гтн), зробив приямок завів туди  всі труби 40мм, кабелі, все приготовив....

А потім передумав. Вирішив що не ті розходи на опалення будуть, щоб за грунтовий  ТП на той час платити щось більше 7000 т долл. Чи біля того.

З приямку просто зробили розбір води по ділянці.

Змінено користувачем AlexRS4
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, AlexRS4 сказал:

на той час платити щось більше 7000 т долл. Чи біля того.

Ну за 7 я бы тоже не согласился :-) У меня в среднем в год 12000 кВт*ч это не в отопительный сезон это в год :-) Тоесть 7 не окупятся никогда :-) Но дею на 12 квт я зачем то заказал :-)

Хотя на сейчас мой srne за 450$ в 23м году покрывает 40% моей ээ :-) Сейчас он стоит 300$

Как написали в соседней теме дальше как в тумане :-) Но ээ в любом случае будет дорожать

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, anabioz сказал:

От і почекайте листопада, а там все стане на місця.

Недорого, з гарантією - це не про український бізнес )

P.S. Акуми і батареї в Україні дешевше ніш "в куточку" точно не будуть. А от по тепловим - тут питання, гарантія Китаю - це пшик, Ви ж не будете серед зими відправляти ім морем свій тепловий насос. Будете звертатися до кулібіних. А тут, з гарантією (така собі ще видумка) буде за 5К +.

Я би на Вашому місці, якщо є "куточок", кинув пару батарей і інвертор і опалював би гарно утеплений будинок електрикою. А там побачите як воно буде. Може газ підключите )

То дітям з онуками.

Мені не потрібно, в мене є газ ( розход за сезон 1200куб), електрокотел для резерву,  інверторні кондиціонери. Хотів на всяк випадок ще недорогий ТН доставити щоб можна було від генератора живити, та інвертор з акумуляторами на 10 -15 кВт для комфорту під час можливих блекаутів.

Це як паранойа виживальщика.

Куча павербанків, генераторів, газових плит, газові горілки для Вока ( а вдруге...), газові балони... мангали, дрова, піч в бані на дровах...

На всі випадки.

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому AlexRS4 сказав:

 

 

 

 

Змінено користувачем AlexRS4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, AlexRS4 сказал:

На всі випадки.

Мне порой кажется что благодаря этому (нашему а это на помидорчики и вдруг пригодится ) наша экономика еще как то дрыгае ногами :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, AlexRS4 сказав:

То дітям з онуками.

Мені не потрібно, в мене є газ ( розход за сезон 1200куб), електрокотел для резерву,  інверторні кондиціонери. Хотів на всяк випадок ще недорогий ТН доставити щоб можна було від генератора живити, та інвертор з акумуляторами на 10 -15 кВт для комфорту під час можливих блекаутів.

Це як паранойа виживальщика.

Куча павербанків, генераторів, газових плит, газові горілки для Вока ( а вдруге...), газові балони... мангали, дрова, піч в бані на дровах...

На всі випадки.

 

 

Як мій кум. Вам до нього ще панелей не вистачає на всю кришу))))

P.S. Не переймайтеся, онукам Ваша хатинка буде не потрібна, як і дітям. Ви ж не в дідовій хаті живете ))))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, mib сказав:

Мне порой кажется что благодаря этому (нашему а это на помидорчики и вдруг пригодится ) наша экономика еще как то дрыгае ногами :-)

Китайська дригає, а ми виводимо $, при цьому не маючи експорту ) Таке ...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, anabioz сказал:

Як мій кум. Вам до нього ще панелей не вистачає на всю кришу))))

P.S. Не переймайтеся, онукам Ваша хатинка буде не потрібна, як і дітям. Ви ж не в дідовій хаті живете ))))

Панелі будуть коли в Харкові буде спокійніше.

Я не дуже переймаюсь за дітей.

Вони самі давно заробляють і в них все своє, просто я люблю допомогти. Це ж не важко. 

Не замість них. 

Не риба, а вудочка....

Ви не любите допомагати людям яких любите?

Змінено користувачем AlexRS4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, AlexRS4 сказав:

Я не дуже переймаюсь.

Вони самі давно заробляють і в них все своє, просто я люблю допомогти. Це ж не важко. 

Не замість них. 

Не риба, а вудочка....

Ви не любите допомагати людям яких любите?

Вудочкою, як і Ви :))) Але жити вони в Вашому будинку не будуть. То ж треба, як я вважаю, робити для себе, а не для них. 

P.S. Ви не мій кум ?:)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...