Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вынос электросчетчика на фасад в садовом домике

Елена Полтава

Рекомендовані повідомлення

4 минуты назад, Елена Полтава сказал:

Я о законодательстве .  Ссылки  будут ?

какое законодательство ? о чем Вы ?

 

я написал , что Вам запросто могут поставить на столбе на улице , вне вашего участка ,второй счетчик .

Это никак не ограничивает Ваши права , стало быть для этого не нужен никакой закон , точно так же , как например прохожему не нужен какой то специальный закон , чтобы пройти по улице в метре  от Вашей калитки

Змінено користувачем igorrius
  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, Елена Полтава сказал:

Не только .  По правилам и по  закону в садовых домиках счетчик РЕКОМЕНДУЕТСЯ выносить на фасад . То есть , это не есть  обязательным .

У вас и ссылка на эти правила и закон есть,?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну согласен с Еленой, что как бы СТ - не имение и люди там не крипаки. И действительно что либо требовать может СТ на основании принятого решения правлением/ сбором членов коопа, а не отдельные личности без оснований.

С другой стороны вынос счетчика для удобства снятия показаний - тоже правильно. Это удобно не только тем, кто снимает показания, а и владельцам, что их не напрягают просьбами "посмотреть".

Я сам из правления, но гаражного коопа) кто-то завелся шибко умный и тырит . И на голосовании приняли решение что все должны вынести/установить счетчики в доступности, кто не сделает - отрезать. Ну и дали время пол года. Интересно что из 119 людей против было 12) но тут нюанс, что договор про ээ только у кооператива, а не отдельного гаража. 

Змінено користувачем ЯД
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Елена Полтава сказал:

На основании какого  закона меня отключат и что-то там куда-то переподключат ?

я про отключение ничего не писал , просто появится дополнительный счетчик где то там вдали от Вас , он никоим образом Вам не помешает и дальше пользоваться электроэнергией , как и раньше , ничего не изменится

Змінено користувачем igorrius
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, ЯД сказал:

из 119 людей против было 12)

на воре и шапка горит

  • Лайк 1
  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, ЯД сказав:

Ну согласен с Еленой, что как бы СТ - не имение и люди там не крипаки. И действительно что либо требовать может СТ на основании принятого решения правлением/ сбором членов коопа, а не отдельные личности без оснований.

И я согласен с ТС, а не тем, шо большинство ей тут инкриминирует! Ж-)

я прошел подобное на даче и когда глядя на терпил вокруг моя чаша переполнилась плюнул и решил жить в своем доме без всяких коллективов.

Цитата

С другой стороны вынос счетчика для удобства снятия показаний - тоже правильно. Это удобно не только тем, кто снимает показания, а и владельцам, что их не напрягают просьбами "посмотреть".

у нас на дачах заставили всех купить у присидателя новые счетчики и чехлы на них, оплатить установку на фасад и шо?

щоб щось побачити потрібно стати на стільчик, зависоко навіть з моїм зростом, а через дуже короткий термін через той плексіглас стало взагалі нічого не побачиш, приблизно так як у мене зараз на будинку бо прозорий пластик від ультрафіолету стає не дуже прозорим.))

Але навіть якби воно й великими цифрами було б то з вулиці ти взагалі бачиш тільки і то через кущі лічильник.

Цитата

Я сам из правления, но гаражного коопа) кто-то завелся шибко умный и тырит . И на голосовании приняли решение что все должны вынести/установить счетчики в доступности, кто не сделает - отрезать.

і мені  також відрізали на гаражі, хоча у мене було сплачено наперед за 300-500 квт, компенсувати ніхто не збирався, новий присидател …удак!

він мені щось ляпнув, що я хитрожопий бо плачу за рік наперед. :shock: і перерахував у звʼязку з подорожчанням внесків за місяць. Дурко.

у іншому ГТК мені і тим хто платив наперед дякували і не перераховували, бо дуже багато боржників, треба викручуватись, а дурко завжди дурко.

Тому платити гроші за лічильник на фасаді гаража не збираюсь, буваю там раз на півроку кинути в підвал сезонні колеса і світло мені вже років 20 без потреби, навіть не помітив коли ж його обрізали. image.gif.eb2362bedabb416243d434d1f4367d72.gif

Але за трансформатор, обслуговування та інші побори платити мушу, тут вже не відмазатися, гаражі колективні.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 хвилин тому, Фрай сказав:

нас на дачах заставили всех купить у присидателя новые счетчики и чехлы на них, оплатить установку на фасад и шо?

щоб щось побачити потрібно стати на стільчик, зависоко навіть з моїм зростом, а через дуже короткий термін через той плексіглас стало взагалі нічого не побачиш, приблизно так як у мене зараз на будинку бо прозорий пластик від ультрафіолету стає не дуже прозорим.))

ну на фасад - это тупо. Столб - норм. Ну и понятно, что есть мудаки, типа всем купить через меня по завышенной цене... 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, Фрай сказал:

чаша переполнилась плюнул и решил жить в своем доме без всяких коллективов

ну если прямой договор с поставщиком электоэнергии- то почему нет

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, Елена Полтава сказал:

Вы ссылки на законодательство по данному вопросу дать можете ? Или так , поговорить ? 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

14.03.2018  № 311

Про затвердження Кодексу комерційного обліку електричної енергії

V. Улаштування вузлів обліку та інших засобів комерційного обліку електричної енергії 5.1. Загальні вимоги

Якщо внутрішні мережі від ТП є власністю СТ, то це СТ за діючими правилами є ОМСР, оператором малої системи розподілу, колективним споживачем, який розраховується із відповідним ОСР згідно діючих Кодексів та Правил. Облік ведеться згідно проекту підключення, в точці балансового розмежування. Далі ОМСР діє за тими ж правилами (вище), а саме, вимагає від споживачів (користувачів) їх виконання. При цьому улаштування точок обліку повинно відповідати загальним вимогам, а саме, можливості безперешкодного зняття показань. Принцип розміщення точки обліку - якнайближче розміщення до комерційної межі учасників ринку. В даному випадку якомога ближче до відгалуження на ділянку споживача, це, як правило, на стовпі. Саме такі вимоги висувають всі ОСР та ОМСР до споживачів. В іншому випадку надання послуг доступу до мережі ОМСР (СТ) може бути припинене до усунення невідповідностей. І ніякі загрози тут не діють, є загальні вимоги, в СТ повинні бути власні правила та договір (у нас це договір приєднання), якими  встановлюються загальні та рівні для всіх членів правила і конкретизуються вимоги до облаштування вузлів обліку. 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
  • Хаха 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, igorrius сказал:

ну если прямой договор с поставщиком электоэнергии- то почему нет

Це добре, якщо ділянка має межу із землями загального користування, де є дорога, наприклад. А якщо між власною ділянкою та землями (дорогою) загального користування є землі СТ? Забороняти доступ до власності не можна, а от проїзд транспортом, наприклад, то запросто. Фізично власника не обмежують у праві доступу, аот використання земель СТ для транспорту можливе. Або укладайте договір сервітуту, або залишайте машинку на дорозі, і йдіть далі пішки. Вивезти фекалії? Відром носіть. Все по закону. Або договір із чітко визначеними обов'язками кожної з сторін. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, Vladdi сказал:

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

14.03.2018  № 311

Про затвердження Кодексу комерційного обліку електричної енергії

V. Улаштування вузлів обліку та інших засобів комерційного обліку електричної енергії 5.1. Загальні вимоги

Шах и Мат :)

Думаю от Елены мы уже не дождемся ссылок на ?

 

17 часов назад, Елена Полтава сказал:

Не только .  По правилам и по  закону в садовых домиках счетчик РЕКОМЕНДУЕТСЯ выносить на фасад . То есть , это не есть  обязательным .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вынос на фасад это такая глупость!

Vladdi, а скажіть будь ласка,  якщо всі ремонти, обслуговування і покупку трансформатора я сплачую з власної кишені то чий він формально і юридично?

Питаю тому, що коли зʼявилась можливість оплачувати споживання напряму з обленерго то бажаючі були віправлені у власний сад, типу, купуйте собі трансформатор і користуйтесь.

А ми до цього що зробили?

На той час кіловат коштував здається 14 коп/кВт, а ми платили присидателю 42 коп/кВт і якось це було не дуже справедливо.

Те саме було й з газом.
З радянських часів не виношу колективи у тому вигляді які вони, з повним безправʼям членів і владою вожатого, голови, командира, керівника самодура і т.д.

Бо їх влада трималась саме на так званих пригодованих активістах які на відміну від інших за рахунок цих інших отримували певні преференції за свою підлість, а лояльні члєни колєктіва плюшки за підтримку.

Підсумовуючи вище сказане, якщо рішення СТ прийнято згідно статуту і ніхто не оскаржив явні порушення то ти мусиш його виконувати.

Але якщо рішення суперечить чинному законодавству чи самому статуту то все можна оскаржити, варто лише порахувати «дебет з кредитом».

Або якщо у тебе є важелі і можливості то ти можеш послати всіх нах, що неодноразово демонстрували у нашому кооперативі деякі уважаєміє люді.

 

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 минут назад, Фрай сказал:

Вынос на фасад это такая глупость!

Це все залежить від конкретної ситуації. Наприклад, на стовпі немає місця для зручного розміщення, і т.д. Тому ми в нашому СТ не забороняємо виносити точки обліку на фасад, але є спільна вимога щодо вільного доступу для зняття контрольних показань, огляду стану пломб, тощо. Поки що все нормально, більша частина на стовпах, є і на фасадах.

58 минут назад, Фрай сказал:

якщо всі ремонти, обслуговування і покупку трансформатора я сплачую з власної кишені то чий він формально і юридично?

Тут треба дивитись на проект підключення до ОСР (РЕС). Скоріше за все точка обліку колективного споживача знаходиться біля ТП, а вся решта мережі (0,4кВ) є власністю СТ (або кооперативу). В цьому випадку він є ОМСР, і ніякі прямі договори з ОСР не можуть бути укладені, адже для цього у власності ОСР повинна знаходитись вся мережа до точки підключення відгалуження користувача. СТ може передати свою мережу у власність ОСР разом із ТП, тоді всі споживачі будуть укладати прямі договори з ОСР, але повинні будуть забезпечити виконання вимог Кодексу щодо влаштування місця розміщення точок обліку - на стовпах. Навряд чи члени громади погодяться на передачу майна, та й треба розуміти, кому належить високовольтна частина. У нас, наприклад, ця лінія у спільному користуванні аж 10 товариств, правда, права власності на ділянку від РП до нас лише у двох. Але все це значить, що ОСР не зможе (не захоче) якусь малу систему розподілу приймати свій на баланс хоч і безкоштовно.

58 минут назад, Фрай сказал:

з повним безправʼям членів і владою вожатого, голови, командира, креівника самодура і т.д.

Вам не позаздриш. Хоч це досить розповсюджене явище. У нас в одному з сусідніх СТ схожа ситуація боротьби за владу. 

58 минут назад, Фрай сказал:

якщо рішення СТ прийнято згідно статуту і ніхто не оскаржив явні порушення то ти мусиш його виконувати.

Будь-яке рішення, яке суперечить Закону або нормативним документам (правилам, кодексам, тощо), є нікчемним, це вам будь-який юрист підтвердить. Саме по собі рішення або навіть договір, що суперечить закону, не має юридичної сили і може легко бути оскаржений та спростований/відмінений.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Vladdi сказав:
1 година тому, Фрай сказав:

з повним безправʼям членів і владою вожатого, голови, командира, креівника самодура і т.д.

Вам не позаздриш. Хоч це досить розповсюджене явище. У нас в одному з сусідніх СТ схожа ситуація боротьби за владу. 

Мені? image.gif.ae36424ef493e4f0f6c30801bc17a185.gif

Та я ніколи не затримувався там де мене намагались поставити в стійло, але подібне спостерігав практично всюди, на цьому побудована будь-яка система,

будь як усі або ми тебе зʼїмо.

В мене ніколи не було заборгованності, навпаки і мене важко було за щось зачепити, а людей лякали штрафами, виключенням з кооперативу, багато важелів і люди боялись, покірно платили все, що їм казали і одноголосно були «За» будь-яку ініціативу вище стоячих товаришів.

19 хвилин тому, Vladdi сказав:
1 година тому, Фрай сказав:

Вынос на фасад это такая глупость!

Це все залежить від конкретної ситуації. Наприклад, на стовпі немає місця для зручного розміщення

Саме так, але у чому сенс виносу якщо у контролера немає доступу, а з вулиці не побачиш? Щоб було як у всіх? (як було у мене)

Олено, у вас також?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 годину тому, ЯД сказав:

И действительно что либо требовать может СТ на основании принятого решения правлением/ сбором членов коопа

Існують нормативні вимоги, які зобов'язані виконувати всі, незалежно від того, чи є рішення СТ. Чи без відповідного рішення СТ ви будете використовувати кабель без захисту автоматичним вимикачем? Чи викидати сміття на ділянку сусіда? Або ганяти по внутрішній дорозі зі швидкістю 100 км/год? Виконання загальноприйнятих правил не залежить від рішень СТ. Якщо вони затверджують щось додаткове то Ок, але це не скасовує обов'язковість дотримання існуючих норм і правил.

21 годину тому, ЯД сказав:

а не отдельные личности без оснований.

Ніхто не має привілеїв ігнорувати встановлені норми. Законодавство надає кожному право вимагати дотримання цих норм від інших. А так як мова йде про зменшення ймовірності розкрадання електроенергії та спрощення процесу контролю і збору даних з лічильників, то втрати на необліковане споживання кожен член СТ фактично покриває з своєї кишені. І кожен член СТ має право вимагати від "особливо обдарованих" квірулянтів виконати нормативні вимоги по розміщенню приладу обліку в місці, де є безперешкодний доступ персоналу для обслуговування та зняття показників.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
  • Дякую 1
  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Vladdi сказал:

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

14.03.2018  № 311

Про затвердження Кодексу комерційного обліку електричної енергії

V. Улаштування вузлів обліку та інших засобів комерційного обліку електричної енергії 5.1. Загальні вимоги

Якщо внутрішні мережі від ТП є власністю СТ, то це СТ за діючими правилами є ОМСР, оператором малої системи розподілу, колективним споживачем, який розраховується із відповідним ОСР згідно діючих Кодексів та Правил. Облік ведеться згідно проекту підключення, в точці балансового розмежування. Далі ОМСР діє за тими ж правилами (вище), а саме, вимагає від споживачів (користувачів) їх виконання. При цьому улаштування точок обліку повинно відповідати загальним вимогам, а саме, можливості безперешкодного зняття показань. Принцип розміщення точки обліку - якнайближче розміщення до комерційної межі учасників ринку. В даному випадку якомога ближче до відгалуження на ділянку споживача, це, як правило, на стовпі. Саме такі вимоги висувають всі ОСР та ОМСР до споживачів. В іншому випадку надання послуг доступу до мережі ОМСР (СТ) може бути припинене до усунення невідповідностей. І ніякі загрози тут не діють, є загальні вимоги, в СТ повинні бути власні правила та договір (у нас це договір приєднання), якими  встановлюються загальні та рівні для всіх членів правила і конкретизуються вимоги до облаштування вузлів обліку. 

Я уже 100 раз писала . У нас  хотят именно на фасад . Мой фасад находится в 10 метрах от  забора и перед ним  растет слива .  Что увидит  товарищ , снимающий показания  в таких условиях ? Нихрена он не увидит . Дом переносить я не буду . Сливу пилить тоже .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Фрай сказал:

Мені? image.gif.ae36424ef493e4f0f6c30801bc17a185.gif

Та я ніколи не затримувався там де мене намагались поставити в стійло, але подібне спостерігав практично всюди, на цьому побудована будь-яка система,

будь як усі або ми тебе зʼїмо.

В мене ніколи не було заборгованності, навпаки і мене важко було за щось зачепити, а людей лякали штрафами, виключенням з кооперативу, багато важелів і люди боялись, покірно платили все, що їм казали і одноголосно були «За» будь-яку ініціативу вище стоячих товаришів.

Саме так, але у чому сенс виносу якщо у контролера немає доступу, а з вулиці не побачиш? Щоб було як у всіх? (як було у мене)

Олено, у вас також?

Да , у меня именно так .

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 минут назад, Dmode сказал:

Існують нормативні вимоги, які зобов'язані виконувати всі, незалежно від того, чи є рішення СТ. Чи без відповідного рішення СТ ви будете використовувати кабель без захисту автоматичним вимикачем? Чи викидати сміття на ділянку сусіда? Або ганяти по внутрішній дорозі зі швидкістю 100 км/год? Виконання загальноприйнятих правил не залежить від рішень СТ. Якщо вони затверджують щось додаткове то Ок, але це не скасовує обов'язковість дотримання існуючих норм і правил.

Ніхто не має привілеїв ігнорувати встановлені норми. Законодавство надає кожному право вимагати дотримання цих норм від інших. А так як мова йде про зменшення ймовірності розкрадання електроенергії та спрощення процесу контролю і збору даних з лічильників, то втрати на необліковане споживання кожен член СТ фактично покриває з своєї кишені. І кожен член СТ має право вимагати від "особливо обдарованих" квірулянтів виконати нормативні вимоги по розміщенню приладу обліку в місці, де є безперешкодний доступ персоналу для обслуговування та зняття показників.

Еще раз . У нас трансформатор на  балансе СТ и договор на поставку  электричества на СТ , то есть , все , что после трансформатора , решается общим собранием СТ . Так что , без протокола общего собрания от графа Монте-Кристо чего-либо требовать может только граф Монте-Кристо .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, Dendnepr сказал:

У вас и ссылка на эти правила и закон есть,?

Мне активист в виде аргумента сбросил следующее

ДБН В.2.5-23:2010

11.5 У житлових будинках (садівничих товариствах) слід установлювати один засіб обліку на кожну квартиру (садовий будиночок на ділянці). Він має бути однофазним або трифазним відповідно до прийнятої кількості фаз вводу в квартиру чи будиночок .
Засоби обліку електроенергії, споживаної індивідуальними будинками, котеджами, рекомендується розташовувати ззовні будинку в місцях, які забезпечують безперешкодний доступ до них персоналу електропередавальної організації. Засоби обліку, об'єднані в автоматизовані системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ), допускається установлювати на ВРП всередині будинку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Елена Полтава сказал:

Еще раз . У нас трансформатор на  балансе СТ и договор на поставку  электричества на СТ , то есть , все , что после трансформатора , решается общим собранием СТ . Так что , без протокола общего собрания от графа Монте-Кристо чего-либо требовать может только граф Монте-Кристо .

да сделают вам протокол общего собрания , сомнений в этом нет , не нравится на фасаде - на столб повесить можно . 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, Елена Полтава сказал:

Я уже 100 раз писала . У нас  хотят именно на фасад . Мой фасад находится в 10 метрах от  забора и перед ним  растет слива .  Что увидит  товарищ , снимающий показания  в таких условиях ? Нихрена он не увидит . Дом переносить я не буду . Сливу пилить тоже .

Всё верно. Направьте Вашего активиста на этот форум, чтобы он понял, как надо. Сказали "в морг на столб" - значит, на столб!

Змінено користувачем ashim1990
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, igorrius сказал:

да сделают вам протокол общего собрания , сомнений в этом нет , не нравится на фасаде - на столб повесить можно . 

Вот когда сделают и когда там  будет соответствующие количество подписей , тогда и  будет  о чем говорить .  Только  подписи они не соберут . У нас на собрания ходит 1/4 часть членов СТ .

 

Пы. Сы. А почему вы так агрессируете в мой адрес ? Вы часом не  из нашего кооператива ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, ashim1990 сказал:

Всё верно. Направьте Вашего активиста на этот форум, чтобы он понял, как надо. Сказали "в морг на столб" - значит, на столб!

Мерси . Именно так и собираюсь сделать .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, igorrius сказал:

я про отключение ничего не писал , просто появится дополнительный счетчик где то там вдали от Вас , он никоим образом Вам не помешает и дальше пользоваться электроэнергией , как и раньше , ничего не изменится

На каком основании ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...