Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як вірно розмістити комунікації

Diesel Draft

Рекомендовані повідомлення

10 хвилин тому, BugS сказав:

Ну що тут не зрозуміло. На розетки тягнемо по низу, на освітлення по стелі.

А на розетки, що знаходяться, скажімо на висоті 1,5-2 м (за телевізором, витяжкою або холодильником, кондиціонером)?

 

Змінено користувачем vadimv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, BugS сказал:

Щоб не штробити 2.5 метри стіни замість 30 см. Звісно, якщо шар штукатурки 2-3 см то можна і не штробити. 

Все і завжди штробити)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, BugS сказал:

Ну що тут не зрозуміло. На розетки тягнемо по низу, на освітлення по стелі.

Так тоді і до вимикачів знизу тягнути. Підвів до установчої коробки вимикача, зробив з'єднання на клемах Ваго і повів вверх до світильників.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, vadimv сказав:

А на розетки, що знаходяться, скажімо на висоті 1,5-2 м (за телевізором, витяжкою або холодильником, кондиціонером)?

 

Якщо у вас багато телевізорів та витяжок, то тягніть зверху. Для холодильника розетка може бути знизу. А на кондиціонери більшість тягне окремі лінії, то можете по стелі. Взагалі, питання було, чи можна тягнути по підлозі під утеплювачем, і питання суто технічне, а не раціонально-фінансове.

Змінено користувачем BugS
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, US7IGN сказал:

пустіть електричні кабелі зверху під плінтусами. перевірене рішення

Ну в мене другий поверх це 12 зон. А перший поверх в 2 рази більше :)  І коробок не буде. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Diesel Draft сказав:

Ну в мене другий поверх це 12 зон. А перший поверх в 2 рази більше :)  І коробок не буде. 

вибачте, мені почулося що у вас проблеми з грошима :lol:

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, US7IGN сказал:

вибачте, мені почулося що у вас проблеми з грошима :lol:

Апетит приходить під час їжі) та й немає кому платити, можно що хочеш коли сам робиш)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Energon сказав:

Апетит приходить під час їжі) та й немає кому платити, можно що хочеш коли сам робиш)

це типу уявляти скільки я сам собі заплатив? )

але це мені нагадує коли купляють джипа, а потім шукають зимову росаву на 23 дюйми подешевше )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.09.2024 в 16:45, US7IGN сказал:

вибачте, мені почулося що у вас проблеми з грошима :lol:


Ну в розумних межах. Я просто почув скільки електрики беруть за роботу і згадав, що я інженер як не як :) Тому вирішив на роботи, які можу сам закінчити не запрошувати бригади а робити сам повільно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20.09.2024 в 07:11, BugS сказав:

Якщо у вас багато телевізорів та витяжок, то тягніть зверху. Для холодильника розетка може бути знизу. А на кондиціонери більшість тягне окремі лінії, то можете по стелі.

  Краще все робити правильно однообразно.

20.09.2024 в 07:11, BugS сказав:

Взагалі, питання було, чи можна тягнути по підлозі під утеплювачем, і питання суто технічне, а не раціонально-фінансове.

Суто технічно можна зробити багато нераціональних речей, але воно того не варте.

PS: звичайно, що все написане - то IMHO і хто завгодно може робити що йому заманеться )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

594085079_Screenshot2024-09-24at11_47_32.thumb.png.8a5074f9bde9da96be9888a5d652d8b3.png

 

Чорновик трасіровки першого поверху. Другий будеменший набагато. Тут без слаботочки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

594085079_Screenshot2024-09-24at11_47_32.thumb.png.8a5074f9bde9da96be9888a5d652d8b3.png

 

Чорновик трасіровки першого поверху. Другий будеменший набагато. Тут без слаботочки

 

 

Доречі хочу прокладати електрику в ПВХ трубах в стяжці. Є якісь нюанси? чи можна брати не спеціалізовані?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Багато дурної роботи: як на мене нераціонально кидати 100мм ЕППС у підлогу, плюс штробити і дюбелити окремими шарами з електрикою і водою, можна було просто поверх 50мм провести комунікації (ХВП\ГВП по під самі стіни, а теплу підлогу 10см від стін), причому зробити цей етап першим і залити стяжку, щоб вона сохла і опалення вже працювало через подовжувач (без проводки), а вже потім взимку (чи коли з'являться кошти) далі робити електрику по стелі і першим ділом той щит з гаражу перенести десь у район сходів біля кухні - траси зразу стануть в три рази коротшими і їх можна буде прокидати між кімнатами не тільки через дверні отвори, а й в любому зручному місці

Один нюанс тільки з островом (до помпи осмоса) - зі стелі кабель не кинути і треба щось закласти по підлозі

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Diesel Draft сказав:

Чорновик трасіровки першого поверху. Другий будеменший набагато. Тут без слаботочки

Навіщо так прямокутно ? Це ж купа зайвого матеріалу та роботи. Тягніть найкоротшим шляхом.

Головний щит поближче до центру будинку.

1 година тому, Diesel Draft сказав:

Доречі хочу прокладати електрику в ПВХ трубах в стяжці. Є якісь нюанси?

Для того щоб зігнути таку трубу під 90° потрібна пружина та будівельний фен.

1 година тому, Diesel Draft сказав:

чи можна брати не спеціалізовані?

ІМХО. Можна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, andrey_ka сказал:

Навіщо так прямокутно ? Це ж купа зайвого матеріалу та роботи. Тягніть найкоротшим шляхом.

Головний щит поближче до центру будинку.

Для того щоб зігнути таку трубу під 90° потрібна пружина та будівельний фен.

ІМХО. Можна.



Центр будинку не підходить. Там так все зроблено що нема де поставити. То що на схемі це чорновий варіант. Хотів зрозуміти взагалі що очікувати. 

 

 

10 часов назад, normal сказал:

Багато дурної роботи: як на мене нераціонально кидати 100мм ЕППС у підлогу, плюс штробити і дюбелити окремими шарами з електрикою і водою, можна було просто поверх 50мм провести комунікації (ХВП\ГВП по під самі стіни, а теплу підлогу 10см від стін), причому зробити цей етап першим і залити стяжку, щоб вона сохла і опалення вже працювало через подовжувач (без проводки), а вже потім взимку (чи коли з'являться кошти) далі робити електрику по стелі і першим ділом той щит з гаражу перенести десь у район сходів біля кухні - траси зразу стануть в три рази коротшими і їх можна буде прокидати між кімнатами не тільки через дверні отвори, а й в любому зручному місці

Один нюанс тільки з островом (до помпи осмоса) - зі стелі кабель не кинути і треба щось закласти по підлозі

 

По стелі електрику не можу пустити. По перше в мене друге світло. Від стелі до підлоги піде більше кабелю ніж по гаражі :) По друге там буде централізований кондиціонер і його траси. Ну і приточна вентиляція....якщо не відмовлюсь від неї.

 

100мм закладено при розрахунку. Зараз не можу поміняти, бо вже є панорамні вікна. Якщо опустити підлогу то будуть з ними проблеми.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо що, то кондиціонер та вентиляція не заважають вести електрику по стелі. А от друге світло заважає :-)

 

Чому не зробити щит в стіні між коморою та санвузлом?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Diesel Draft сказал:

По стелі електрику не можу пустити. По перше в мене друге світло. Від стелі до підлоги піде більше кабелю ніж по гаражі :) По друге там буде централізований кондиціонер і його траси. Ну і приточна вентиляція....якщо не відмовлюсь від неї.

в мене така сама історія (друге світло), по факту електрику розвів по підлозі першого поверху і відповідно розетки від полу, на других поверх підняв в одному місці все в кабельному каналі, разом з вентиляцією, який потім зашився ГК, до рівня де вентиляція і звідти вже спусками до точок другого поверху де нема другого світла, багато мороки але кому легко. Так воно не дуже феншуйно але собі можна як на мене

IMG_20190629_211145.thumb.jpg.70c89642b8e40dd71a62334f4e88a168.jpgimage.png.a07bfaff876f7d6b2373ec1e76f9f347.pngimage.thumb.png.e4043a4082bcbfdbb962ccc6535b5d82.png

 

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...