Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як краще додати до 5 kWh LFP батареї ще деяку ємність (іншу батарею), щоб отримати єдину батарею?

Mr. D

Рекомендовані повідомлення

Наприклад, маю зібрану на виробництві батарею LFP 16S на 5 kWh.
Є необхідність додати ще деяку ємність. Ще один інвертор не потрібен.

Питання до спільноти, які є шляхи в цьому випадку?
Купити ще одну таку ж батарею вже немає можливості, тому що батарею вже не продають (мабуть, не виробляють). Хоча виробник й зазначив в інструкції, що можливість використання кількох батарей паралельно присутня.

Потрібен якийсь додатковий дистриб'ютор або треба використати однакові BMS, які будуть працювати з різними комірками? Навіть якщо теоретично знайти такі ж комірки EVE, які вже використовуються, то це вже будуть інші комірки, виготовлені, наприклад, пізніше й вже не такі, як використовуються.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

паралельно підеднати любу батарею аналогічної хімії  на аналогічну напругу . можна навіть різної емності. в ідеалі щоб підтримувала зв'язок по can. але можна і без зв'язку. бмс не має значення. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Александр Аврамчук сказав:

паралельно підеднати любу батарею аналогічної хімії  на аналогічну напругу . можна навіть різної емності. в ідеалі щоб підтримувала зв'язок по can. але можна і без зв'язку. бмс не має значення. 

На CAN надії немає. Можливо, щось пробувати, але я б на CAN не розраховував, якщо вже є невідома BMS.
Хоча якщо замінити вже існуючу BMS на іншу, яка вже буде мати можливість паралельної роботи та зв'язку з інвертором.

BMS, до речі, вміють працювати паралельно з батареями, у яких різна номінальна ємність?

Тобто розумію так, що в якийсь момент напруга одної батареї почне ставати меншою, ніж напруга іншої батареї та батарея з більшою напругою почне заряджати батарею з меншою напругою? Не зовсім розумію, як саме в цьому сценарії буде обмежуватися струм від одної батареї до іншої.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, Mr. D сказав:

Тобто розумію так, що в якийсь момент напруга одної батареї почне ставати меншою, ніж напруга іншої батареї

Как вы себе это представляете? С чего вдруг напруга одной из батареек в паралеле будет меньше?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если вы уже соединили параллельно две батареи разной емкости с разными БМС и можете подключить только одну БМС к инвертору - ну и фиг с ним. Емкость указать суммированную и пусть себе работает. Главное правильно и одинаково указать в каждой БМС настройки по ячейкам... И не мешайте....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, ЯД сказав:

Как вы себе это представляете? С чего вдруг напруга одной из батареек в паралеле будет меньше?

Припустимо, одна батарея має ємність 5 kWh, інша - 10 kWh.

Якщо ці батареї працюють паралельно, то поступово будуть розряджатися (не знаю рівномірно або ні; думаю, що не рівномірно, а швидше та, де буде менший внутрішній опір).

Й потім в якийсь момент напруга на комірках в батареї на 5 kWh почне намагатися знижуватися. Й в цей момент, я думаю, почне з'являтися струм від батареї на 10 kWh у напрямку батареї на 5 kWh тому, що буде з'являтися деяка різниця в напругах.

Все те ж саме відбувається, якщо взяти маленьку батарейку типу AAA та більшу AA. При паралельному під'єднані все одно напруга буде більше або менше 1,5 VDC, а потім велика батарейка почне намагатися заряджати маленьку. Або щось не вірно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Mr. D сказав:


Й потім в якийсь момент напруга на комірках в батареї на 5 kWh почне намагатися знижуватися. 

Это типа свободная воля батареи? Чего вдруг на одной из батарей напряжение захочет спадать?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Mr. D сказав:

Припустимо, одна батарея має ємність 5 kWh, інша - 10 kWh.

Якщо ці батареї працюють паралельно, то поступово будуть розряджатися (не знаю рівномірно або ні; думаю, що не рівномірно, а швидше та, де буде менший внутрішній опір).

Й потім в якийсь момент напруга на комірках в батареї на 5 kWh почне намагатися знижуватися. Й в цей момент, я думаю, почне з'являтися струм від батареї на 10 kWh у напрямку батареї на 5 kWh тому, що буде з'являтися деяка різниця в напругах.

Все те ж саме відбувається, якщо взяти маленьку батарейку типу AAA та більшу AA. При паралельному під'єднані все одно напруга буде більше або менше 1,5 VDC, а потім велика батарейка почне намагатися заряджати маленьку. Або щось не вірно?

www.quant.ua/ru/yholkyn-serhej-balansyr-dlia-akkumuliatornykh-batarej-s-zashchytoj-po-toku-chast-pervaia/

Тут есть типа примера. Лень снова гуглить все

 

А вообще одинаковые сечения/расстояния для достижения максимально одинакового сопротивления и будет разряжаться/заряжаться равномерно. 

Змінено користувачем ЯД
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Leader9 сказав:

Если вы уже соединили параллельно две батареи разной емкости с разными БМС и можете подключить только одну БМС к инвертору - ну и фиг с ним. Емкость указать суммированную и пусть себе работает. Главное правильно и одинаково указать в каждой БМС настройки по ячейкам... И не мешайте....

Мені здається, якщо спеціальних алгоритмів роботи в паралельному режимі з різними ємностями в BMS немає, то й сенсу під'єднувати BMS до інвертора немає

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, ЯД сказав:

Это типа свободная воля батареи? Чего вдруг на одной из батарей напряжение захочет спадать?

Коли батареї будуть з'єднанні одна з іншою, то напруга на єдиних клемах буде однакова або одна тому, що батареї з'єднанні (та одразу після з'єднання батарей може з'явитися якийсь струм з одної або з іншої батареї у напрямку іншої паралельно під'єднаною батареї).

Але LFP комірка на 100 Ah розряджається швидше, ніж LFP комірка на 200 Ah й відповідно напруга на 100 Ah комірці може почати знижуватися раніше. Тобто або зі 100 Ah комірки струм не буде перетікати на інвертор, або 200 Ah батарея почне заряджати 100 Ah комірки.

Pylontech, наприклад, вказує, що треба об'єднувати в масив саме однакові батареї, а не скажімо одну US2000C, а іншу US5000C.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Mr. D сказав:


Але LFP комірка на 100 Ah розряджається швидше, ніж LFP комірка на 200 Ah й відповідно напруга на 100 Ah комірці може почати знижуватися раніше.

Как она разряжается быстрее, за счет чего? Закон Ома есть в Гугле 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Mr. D сказав:

Pylontech, наприклад, вказує, що треба об'єднувати в масив саме однакові батареї, а не скажімо одну US2000C, а іншу US5000C.

Наприклад, не вигадуйте 

image.thumb.png.00138d73a6d6e3545e1b0cc8d69864b9.png

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, ЯД сказав:

Как она разряжается быстрее, за счет чего? Закон Ома есть в Гугле 

Тобто одна батарея буде розряджатися швидше, а інша повільніше?

А як саме треба з'єднувати батареї, щоб не сталося так, що з'явиться надвеликий струм у напрямку одної з батарей? Я думаю, не можливо перед під'єднанням мати абсолютно однакові напруги на обох батареях.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, Mr. D сказав:

Купити ще одну таку ж батарею вже немає можливості, тому що батарею вже не продають (мабуть, не виробляють). Хоча виробник й зазначив в інструкції, що можливість використання кількох батарей паралельно присутня.

Візьміть тієї ж хімії на ту ж ємність (можливо 3000+2000 ват/год) щоб вийшло ті ж 5000 ват/год ваших.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, ЯД сказав:

www.quant.ua/ru/yholkyn-serhej-balansyr-dlia-akkumuliatornykh-batarej-s-zashchytoj-po-toku-chast-pervaia/

Тут есть типа примера. Лень снова гуглить все

 

А вообще одинаковые сечения/расстояния для достижения максимально одинакового сопротивления и будет разряжаться/заряжаться равномерно. 

Це стаття про балансири для комірок батареї, але все ж дещо за темою.

"...Это не обязательно будет так в момент пропускания больших токов при пиковых нагрузках, например — так как может быть и рассогласование по внутреннему сопротивлению элементов, но в паузах между пиковым потреблением все равно произойдет переток заряда от более заряженных к менее заряженным элементам, и выравнивание..."

Тобто в якийсь момент можлива ситуація, що після великого навантаження з'явиться великий струм від одної батареї до іншої. Й цей струм фактично буде не контрольованим (тобто захист якоїсь BMS може спрацювати).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, Vstar сказав:

Візьміть тієї ж хімії на ту ж ємність (можливо 3000+2000 ват/год) щоб вийшло ті ж 5000 ват/год ваших.

Або якщо вже є LFP 16S 5 kWh, то додати ще дві паралельні збірки по приблизно 5 kWh (щоб отримати фактично +10 kWh до масиву).

Тоді й можливі струми між батареями будуть меншими, мабуть.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, smotesko сказав:

Наприклад, не вигадуйте 

image.thumb.png.00138d73a6d6e3545e1b0cc8d69864b9.png

Тобто перший пріоритет - більша (більша ємність), другий пріоритет новіша версія (з позначкою C).


Хоча якщо пройтись по деяким форумам з альтернативної енергетики, все ж рекомендації так не робити присутні (без зазначення фактичної причини).

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При паралельному підключенні батарей різної ємності струми заряду і розряду просто пропорційно їх ємності розподіляться. Тобто в будь-який момент роботи SOC кожної з батарей буде однаковий, просто величина його , абсолютне значення в Аг буде різне , а % однаковий...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Leader9 сказав:

При паралельному підключенні батарей різної ємності струми заряду і розряду просто пропорційно їх ємності розподіляться. Тобто в будь-який момент роботи SOC кожної з батарей буде однаковий, просто величина його , абсолютне значення в Аг буде різне , а % однаковий...

Внутрішній опір батарей не впливає на деяку поведінку такої системи?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я також маю бажання підʼєднати ще одну батарейку, але читаючи теми у мене виникло питання, а чи не буде це перевантаженням для когось у працюючій схемі?

Батарейки 7.2 кВт/год, хочу додати ще 2.4 кВт/год, по паспорту вийде 9.6 кВт/год, але ж інвертор лише 5.6кВт, не перевтомиться бідолага?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, Фрай сказал:

Я також маю бажання підʼєднати ще одну батарейку, але читаючи теми у мене виникло питання, а чи не буде це перевантаженням для когось у працюючій схемі?

Батарейки 7.2 кВт/год, хочу додати ще 2.4 кВт/год, по паспорту вийде 9.6 кВт/год, але ж інвертор лише 5.6кВт, не перевтомиться бідолага?

Гадаю ви пожартували?

Коли добавите батарейку кожній стале легше, з меншими струмами будуть працювати. Запас енергії збільшиться, Час розряду збільшиться, ну і заряду відповідно. Персонально для інвертора нічого не зміниться...

Я до свого 5.6кВт хочу батарейку на 14кВт/г приєднати.... якщо буде можливість - то дві...

Змінено користувачем Leader9
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, Фрай сказал:

Батарейки 7.2 кВт/год, хочу додати ще 2.4 кВт/год, по паспорту вийде 9.6 кВт/год, але ж інвертор лише 5.6кВт, не перевтомиться бідолага?

В вашем случае учитывая что все пилон можно добавлять все что влезет :-) До потолка единственно там на каком то моменте появдяется кабель по диагонали

Если в варианте разносорта там через шину и даже если оно по разному уставшее главное что бы та что по кан была самая живая, если нет тоже никто не умрет просто все потухнет раньше времени

А так бмс даже если они не синхронизированы будут спасать своих подопечных как и по перезаряду так и по переразряду, но провода в идеале должны быть одинаковые хотя в данном случае и это забубоны

Когда по заряду/разряду сопротивление выравняется оно будет отдавать принимать одинаково

Все имхо

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та меня смутили чьи-то размышления чи то по зарядному току, который вынужден будет вырабатывать инвертор на зарядку батарей чи то шо у него ограничения по току и будет недозаряд, а так как сам чайник то ессесно заволновался

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Фрай сказал:

Та меня смутили чьи-то размышления чи то по зарядному току, который вынужден будет вырабатывать инвертор на зарядку батарей чи то шо у него ограничения по току и будет недозаряд, а так как сам чайник то ессесно заволновался

Это все про свинец

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 хвилин тому, mib сказав:

В вашем случае учитывая что все пилон можно добавлять все что влезет :-) До потолка единственно там на каком то моменте появдяется кабель по диагонали

Если в варианте разносорта там через шину и даже если оно по разному уставшее главное что бы та что по кан была самая живая, если нет тоже никто не умрет просто все потухнет раньше времени

А так бмс даже если они не синхронизированы будут спасать своих подопечных как и по перезаряду так и по переразряду, но провода в идеале должны быть одинаковые хотя в данном случае и это забубоны

Когда по заряду/разряду сопротивление выравняется оно будет отдавать принимать одинаково

Все имхо

Знаю, що форум читають знавці Pylontech, то ж, думаю підкоригують, 16 - це якесь перше обмеження кількості різних батарей Pylontech в одному масиві.
Є припущення, що навіть більше, ніж 16 батарей можливо об'єднати, але конфігурація вже буде дещо складнішою.

Всі батареї під'єднуються паралельно й шляхом під'єднання одного полюса з першою батареї, а другого полюса - з останньої батареї дещо корегується значення напруги, яку кожна батарея буде мати на своїх клемах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...