Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

DIY збірка LiFePO4 батареї

Enot123h

Рекомендовані повідомлення

1 хвилину тому, Dmode сказав:

Зараз в цих полях є якісь значення які не є однаковими (в мене від 0.063 Ω до 0.071 Ω).

Що значать оті поля в моніторі, не зрозуміло.

А в налаштуваннях можна заповнити, можна залишити нулі. Якщо з нулями, то краще вимкнути балансування нижче 3,4в.

Якщо правильно налаштувати компенсацію, тоді діапазон балансування можна використати весь, з заводських трьох вольт. Такий варіант навіть дозволить перекачувати заряд з більш здорових елементів до слабших, вирівнюючи знос . Прийде час старіння цих батарей, ми прийдемо до цього.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, ЯД сказав:

А скажите, норм сопротивление на ячейках ?

 

Screenshot_20240817-222034.png


В мене отак, а чи це норм я незнаю. 


image.png.52bf6ad95b97816862f6071ada9e69e1.png

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Dmode сказав:

Напруга комірки

напругу елемента живлення в еквівалентній схемі ми можемо заміряти при відсутності струму, або при наявності струму розрахувати по наведеній вище формулі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, yur43 сказав:

Якщо з нулями, то краще вимкнути балансування нижче 3,4в

Так балансування в мене тільки від 3.45 починається. Пояснення Енді чому не варто робити це нижче є з моєї точки зору цілком логічними. 

17 хвилин тому, yur43 сказав:

Якщо правильно налаштувати компенсацію, тоді діапазон балансування можна використати весь, з заводських трьох вольт. Такий варіант навіть дозволить перекачувати заряд з більш здорових елементів до слабших, вирівнюючи знос .

Хіба струм 1~2А, який може видати штатний балансир бмс, може якось вплинути на струми що використовуються у діапазоні роботи пологої кривої? Це ж як комар до слона. Саме тому не бачу сенсу ганяти балансир нижче напруг, на яких струм використання в рази відрізняється від струму балансування. 

Якщо ж думати про балансування сильно різних комірок на струмах більш співставних до струму переважного використання, то тут напевно треба брати зовнішній більш потужний балансир. 

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Dmode сказав:

Хіба струм 1~2А, який може видати штатний балансир бмс, може якось вплинути на струми що використовуються у діапазоні роботи пологої кривої?

при інтенсивному використанні цього мало, а помірне використання буде мати результат.

image.png.d6d384975194b4596370246256acf051.png

я батареї не ганяю, вони поки в буфері на 50%. Але дизбаланс приходить і його треба виправляти. На графіку балансування з 3,4в, тобто вимкнене. За чотири дні 100А.г. роз'їхались.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, yur43 сказав:

я батареї не ганяю, вони поки в буфері на 50%. Але дизбаланс приходить і його треба виправляти. На графіку балансування з 3,4в, тобто вимкнене. За чотири дні 100А.г. роз'їхались.

Розумію про що ви. Сам подібне спостерігаю, бо комірки далекі від ідеалу. Але як бачите на певному рівні може роз'їхатись а потім зібратись, при цьому напруга далека до старту балансування. Тому до балансування на рівні пологої кривої ставлюсь скептично. Якщо збирати це до купи на проміжку пологої кривої, то на піході до верху отримую повний "розковбас". Саме тому балансування має стартувати на рівнях напруги при яких струм вже падає. І має бути якийсь час насичення щоб балансир встиг відпрацювати.

image.thumb.png.93c68730074b179dcc6034755e1ffa7b.png

image.thumb.png.719721e6794a883f8d58308301ee5bb8.png

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Dmode сказав:

Саме тому балансування має стартувати на рівнях напруги при яких струм вже падає.

для мене ідеал - безперервне балансування з рівномірним зносом елементів. 

У всіх є вибір.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, yur43 сказав:

для мене ідеал - безперервне балансування з рівномірним зносом елементів. 

Якщо є зовнішній балансир по струму балансування співставний зі струмом використання батареї, тоді цей ідеал досяжний.

Якщо є лише  JK бмс з їх 1-2А то це як плацебо для самозаспокоєння, яке лише призводить до прихованого розбалансування. Хоча на графіках поки не дійдеш до верхів все виглядає оманливо гарно. Мій попередній режим використання був заряд до 3.4, та балансування від 3.0. Розбаланс який виявив після понад року такого використання здивував як на верхах так і на низах. Хоча в межах 3.0-3.4 все виглядало нормально.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, Dmode сказал:

Якщо є зовнішній балансир по струму балансування співставний зі струмом використання батареї, тоді цей ідеал досяжний.

Звичайне навантаження в мене це 2-3 ноута, 1-4 монітора, світло, і сервісні дрібниці як відеонагляд, охорона, мережеве обладнання, мікросервер, старлінк. Десь 400 Вт, як що не рендерити. Це 17 А по батарейці.

2А по батарейці це 48Вт - струм споживання ніколи небуде співставним зі струмом балансування. 

А ще є ХХ інвертора 1А

Змінено користувачем Enot123h
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Enot123h сказав:

струм споживання ніколи небуде співставним зі струмом балансування. 

Так і я ж про це.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Dmode сказав:

Саме тому балансування має стартувати на рівнях напруги при яких струм вже падає. І має бути якийсь час насичення щоб балансир встиг відпрацювати.

у віктрона в заводських кривих вшито 3.55 на комірку (щоб був безпечний запас до 3.65) і час насичення 1 година. Дехто каже що це мовляв зайве для lifepo4, але коли я моніторив заряд струмом 25А (0.1С), то це було замітно що на основному заряді той балансир 2А ніякий, він нічого не встигає відбалансувати від 3.45 до 3.55 навіть на нових ячейках, а от за ту 1 годину насичення на спаданні струму все нормально відбалансовується.
 

Змінено користувачем vovarpd
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Enot123h сказав:

Зробили мені дроти, бюджет 540 грн. 2 типи клем, 16-5 та jg10-6. Кабель ПВ3 16мм2 

IMG_20240818_170840.jpg

IMG_20240818_170819.jpg

IMG_20240818_170252.jpg

Похоже на 10

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, ЯД сказав:

Похоже на 10

На проводі маркування 1х16, а накінечник 10-6 на 10 мм2, може пару дротиків відкусили? ))) Або ж то тепер такий переріз 16 що в накінечник 10 влазить...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

На проводі маркування 1х16, а накінечник 10-6 на 10 мм2, може пару дротиків відкусили? ))) Або ж то тепер такий переріз 16 що в накінечник 10 влазить...

Судя по обжимке, проводов в наконечнике не много, и 16 наконечник явно большой 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Той що на 16 дорогі товсті та брендові натягувалися без люфта, бо я допомагав обжимати. За 10 продавець попередив що ці клемми йдуть із заниженним маркуванням.

ЗЗЦМ наврядчи кабель дуже занижений переріз

Обжали 16 а поверх ще 10 матрицею придавили для надійності. 10 матриця процентів на 40 тільки дала клещі закрити

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Enot123h сказал:

Той що на 16 дорогі товсті та брендові натягувалися без люфта, бо я допомагав обжимати. За 10 продавець попередив що ці клемми йдуть із заниженним маркуванням.

ЗЗЦМ наврядчи кабель дуже занижений переріз

Обжали 16 а поверх ще 10 матрицею придавили для надійності. 10 матриця процентів на 40 тільки дала клещі закрити

Напомните, а для чего эти кабеля? Что с чем подключать и с каким потенциальным током?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, mib сказал:

Напомните, а для чего эти кабеля? Что с чем подключать и с каким потенциальным током?

Між комірками та балансиром та прохідними клемами. 125А там буде максимум. 2 по 16 = 32мм2 повинно вистачити, бо шланги по 35 незручно у коробці гнути та укладати, та й у балансира 2 клемми на кожен дріт.

Перша коробка lf230 для батька доїхала. Приємно бачити М6, бо М4 на lf105 якось хлипенько виглядають.

 

IMG_20240819_142035.jpg

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підрізав та затермоусадировав шпильки, під'єднав балансир. Отвори маленьки в ньому, саморізами на 2 прикрутити не вдалося, треба їхати у магазин дивитися що є по кріпленню. Датчики приклеїв армованим скотчем до банок. Зайві балансувальни дроти скрутив та запхав сбоку, щоб не потіряти до моменту переходу на 48В.

IMG_20240820_234040.jpg

IMG_20240820_234031.jpg

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Моя первая сборка с воскресенья у родителей) уже пережила (не заметила) первое отключение)

Выглядит страшненько, но она в коридоре как тумбочка и ее не видно 

IMG_20240817_211626897.jpg

IMG_20240817_211632523.jpg

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, Enot123h сказал:

Підрізав та затермоусадировав шпильки

Яка вага акумулятора?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Gitan сказал:

Яка вага акумулятора?

28.2 кг без верхньої кришки 

Залишилось закріпити БМС. Кріплення плати портів з шматка гіпсокартонного профілю вирізав

IMG_20240821_202829.jpg

Screenshot_20240821-201824.png

Screenshot_20240821-201757.png

IMG_20240821_195701.jpg

IMG_20240821_195647.jpg

IMG_20240821_194203.jpg

IMG_20240820_234040.jpg

IMG_20240821_193117.jpg

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ніхто ще не придумав готові корпуси під такі збірки? Фактично розміри комірок відомі, можна щось спроектувати і зробити заготовки під певну кількість комірок, з потрібними отворами і тд.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, TaurosRMK сказал:

А ніхто ще не придумав готові корпуси під такі збірки? Фактично розміри комірок відомі, можна щось спроектувати і зробити заготовки під певну кількість комірок, з потрібними отворами і тд.

є на алібабі, на аліекспрес, а також виготовляють на замовлення в Україні

www.alibaba.com/product-detail/YIXIANG-48-51-2V-280Ah-LiFePO4_1601123931268.html?spm=a2700.details.popular_products.16.61481507CGk3UE&fbclid=IwY2xjawEynQxleHRuA2FlbQIxMAABHQ1IGM1wcvEE4Segf9CWjKabxRDEUOkxp-e2nifyO3iPmP0VYtpPd04egQ_aem_UdSqjYGGXMVHBumFCjf0EQ

 

www.alibaba.com/product-detail/EU-Stock-48V-Diy-Box-Kit_10000014659821.html?spm=a2700.shop_index.89.7.27ad771eoifmjZ&fbclid=IwY2xjawEynShleHRuA2FlbQIxMAABHUIXeU22vVWU-6gT6WEJcdpX7Vh-PxC4whYv3aZWJf13Akv2bYHuxaCkag_aem_nPlvueEhdrRWgJYTCk4vZA

 

a.aliexpress.com/_EvgRJXz

Змінено користувачем sly
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, sly сказав:

є на алібабі, на аліекспрес

Я і не сумнівався що вони там є 😄 Хоча по ціннику $300+ мабуть не вписуються в рамки бютжетних збірок. У нас напевно ще дорожче.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...