Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Тонуть бетонні кільця дренажного колодця - як зафіксувати в грунті

vovapk

Рекомендовані повідомлення

Вже всі забули перше речення першого повідомлення (а може і не читали) - це дренажний колодязь , да ще й після очисної станції.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, andrey_ka сказал:

Вже всі забули перше речення першого повідомлення (а може і не читали) - це дренажний колодязь , да ще й після очисної станції.

це не багато змінює.

Загугліть "задихнулись в колодязі" і побачите, яка кількість трагедій у закинутих звичайних колодязях та ямах

Змінено користувачем sly
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, sly сказав:

Загугліть "задихнулись в колодязі" і побачите, яка кількість трагедій у закинутих звичайних колодязях та ямах

Загуглив , видало два випадка поруч. В одному батько з сином задихнулись в закинутому колодязі , але то був не звичайний колодязь , а якісь відходи від винзаводу. 

В іншому випадку дядько просидів у 18-ти метромвому колодязі дві дні , дістали живим.

Усе це гуглення ні до чого , як зазначали вище кожен випадок індивідуальний. І навряд чи в звичайному колодязі можна задихнутись.

В кінці кінців:

21.07.2024 в 15:09, zinnik сказав:

 І правила безпеки ніхто не відміняв. 
 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 хвилину тому, andrey_ka сказав:

В кінці кінців:

21.07.2024 в 15:09, zinnik сказав:

 І правила безпеки ніхто не відміняв. 
 

Так, рекомендую

IMG_5579.thumb.webp.77348b6c1983e0a46e01e36a8695c627.webp

 

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 годин тому, vbb сказав:

Сірководень трохи важчий за повітря Це безбарвний, дуже отруйний, горючий газ з характерним неприємним запахом тухлих яєць

 

17 годин тому, vbb сказав:

Утворюється внаслідок розкладання органічних продуктів в каналізаційних стоках, вигрібних ямах та силосних бункера

пошукайте курси H2S.
занурюватися всередину дозволяється після 2-3 годин примусової вентиляції та вимірювання рівня газу

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sly сказал:

ще одна міра безпеки. Кажуть, допомагає 100%

 

images.jpg

Тобто, треба бути старовіром?

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19.07.2024 в 19:40, vovapk сказав:

Буду вдячний за практичні поради яким чином зафіксувати такий дренажний колодязь від подальшого просідання в грунт і на скільки порада зі щебенем є дієвою. Теоритечно він не має заважати уходити воді в пісок.

Викопайте новий, нормальної глибини і засипте та затрамбуйте дно щебенем грубої франкції.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20.07.2024 в 16:12, andrey_ka сказав:

ПС.. Якщо у вас основа пісок , то чому ви відкачували воду з ями? Чому вона взагалі там стоїть? Може там все таки не пісок , а глина?

Якщо вода стоїть в ямі , це означає що дренажної спроможності дна недостатньо. Для збільшення дренажу  в стінках кілець можна насвердлити одворів , це поліпшить дренажну спроможність ями та пришвидшить процес осідання.

Якщо вода стоїть на одному місці в якомусь дренажному колодязі - це може бути рівень ґрунтової води

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Mr. D сказав:

Якщо вода стоїть на одному місці в якомусь дренажному колодязі - це може бути рівень ґрунтової води

Так, але ж - читаєм перше повідомлення:

Цитата

Викопали екскаватором яму близько 4-5 метрів глибиною до піска (грунтових вод геологія не показала по весні на глибині 7 метрів),

ПС.. Та , думаю автору байдуже , стоїть і стоїть. Йому болить , що люк лізе в землю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27.07.2024 в 15:43, andrey_ka сказав:

ПС.. Та , думаю автору байдуже , стоїть і стоїть. Йому болить , що люк лізе в землю.

Автор викачав колодязь без дна, тобто підмив основу кілець і вони просіли. Зробив дурість і тепер вирішує мега задачу: зробити кільця нерухомими.

Потрібно мабуть заспокоїтись, додати ще одне кільце зверху, щоб люк був в рівень землі, відремонтувати трубу подачі. А далі поспостерігати чи дренує колодязь воду і не робити дурниць в подальшому.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20.07.2024 в 16:12, andrey_ka сказав:

Якщо у вас основа пісок , то чому ви відкачували воду з ями? Чому вона взагалі там стоїть? Може там все таки не пісок , а глина?

В мене пісок. Дренажний колодязь- 4 кільця, діаметром 2м, поставлені на пісок, без  подушки зі щебеню. Раз на рік приїжджає машина та відкачує воду з пластикової бочки (Еколайн) та з дренажного колодязя. Колодязю, майже, 10 років. Вода  в ньому завжди є і тримається всі роки на одному рівні.  Кільця не просідають, як поставили, так і стоять, на піску.

Тему читаю, тому що цікаво, чому, при однакових умовах, в мене нема проблеми, яка з'явилась у ТС. Ще раз підкреслюю- раз на рік вода викачується як з септику, так і з дренажного колодязя.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, delic сказав:

Автор викачав колодязь без дна, тобто підмив основу кілець і вони просіли.

Як це підмив , звучить зовсім не логічно. Підмив , це коли вода рухається та тягне за собою все що може , цим самим підмиваючи щось. А тут який рух , максимум просочування через пори , але в такому разі навпаки буде йти процес ущільнення. 

І ось сходу підтвердження що ви помиляєтесь:

Цитата

Раз на рік приїжджає машина та відкачує воду з пластикової бочки (Еколайн) та з дренажного колодязя. Колодязю, майже, 10 років. Вода  в ньому завжди є і тримається всі роки на одному рівні.  Кільця не просідають, як поставили, так і стоять, на піску.

ПС.. ІМХО. Коли вода стояла в колодязі , вона давила всією своєю масою на дно , і відповідно через дно на стінки кілець цим самим підтримуючи кільця  як би наплаву. Коли воду викачали тиск пропав , і кільця сіли.

6 годин тому, allanek сказав:

Тему читаю, тому що цікаво, чому, при однакових умовах, в мене нема проблеми, яка з'явилась у ТС. Ще раз підкреслюю- раз на рік вода викачується як з септику, так і з дренажного колодязя.

Чудес не буває , як мінімум умови не однакові. При однакових умовах і результат однаковий. Вище я описав своє бачення причини просідання.

ПС.. Якщо у вас вода в дренажному колодязі постійно стоїть на одному рівні , то це свідчить , що у вас такий рівень грунтових вод. 

Який тоді сенс викачувати цю воду ? 

Є сенс викачати  для того щоб почистити дно від мулу. А просто відкачувати воду то ІМХО. марна справа.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, andrey_ka сказав:

Є сенс викачати  для того щоб почистити дно від мулу. А просто відкачувати воду то ІМХО. марна справа.

То кому як. Ви занадто категоричні у ваших відповідях. Я ж не питала, чи правильно, що я відкачую воду? Я казала про те, що у мене  кільця стоять на піску, вода з колодязя викачується раз на рік, разом із септиком. І кільця стоять на місці, нікуди не сунуться. Все.

16 хвилин тому, andrey_ka сказав:

як мінімум умови не однакові.

Добре. Перефразую. Умови схожі. Це щось змінює для ТС?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, andrey_ka сказав:
8 годин тому, delic сказав:

Автор викачав колодязь без дна, тобто підмив основу кілець і вони просіли.

Як це підмив , звучить зовсім не логічно. Підмив , це коли вода рухається та тягне за собою все що може , цим самим підмиваючи щось. А тут який рух , максимум просочування через пори , але в такому разі навпаки буде йти процес ущільнення

Що ви цим хотіли сказати?

У мене така сама хня, скільки просиш ставити трубу по центру, а ніхрена, вибрали землю сантиметрів на 40, весь час купую і докидаю пісок, а це ще й камені накидав аби не висмоктували все.

Не пісок та кільця всеодно просіли, верхнє тримається на стяжці та клею, а нижнє опустилось. ((

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, andrey_ka сказав:

Як це підмив , звучить зовсім не логічно. Підмив , це коли вода рухається та тягне за собою все що може , цим самим підмиваючи щось.

Коли труба всмоктує воду, то вода рухається і захоплює з собою пісок. За тим самим принципом працює земснаряд і гідробур. Тут немає подачі, тож ефект менший, але він все одно проявляється.

А якщо піднявся рівень грунтових вод, то буде і приток. Тим самим чином багато хто руйнує собі погреби, відкачуючи воду з затопленого погреба.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, allanek сказав:

Я ж не питала, чи правильно, що я відкачую воду?

Так і я не казав , що ви робите правильно чи неправильно. Я просто задав питання , навіщо ви кожного року відкачуєте дренажний колодязь. І дав описання в якму випадку є сенс викачувати ДК , все.

3 години тому, allanek сказав:

Добре. Перефразую. Умови схожі. Це щось змінює для ТС?

Ні.

2 години тому, Фрай сказав:

Що ви цим хотіли сказати?

Що вода сама по собі не може нічого підмити.

3 години тому, Фрай сказав:

У мене така сама хня, скільки просиш ставити трубу по центру, а ніхрена, вибрали землю сантиметрів на 40, весь час купую і докидаю пісок, а це ще й камені накидав аби не висмоктували все.

Не пісок та кільця всеодно просіли, верхнє тримається на стяжці та клею, а нижнє опустилось. ((

То може варто трубу не опускати до самого дна ,  або відкачувати через якийсь сітчатий фільтр(як в глибинних насосах).

Взагалі то дренажний клодязь повинен стояти на щебені. Тобто копається яма ширша за кільце на 1м , далі на дно сипиться щебінь десь 50см , і ставиться кільце. Потім це кільце обсипається також щебенем. Таким чином кільце стоїть в стакані зі щебеня , і це унеможливлює підмивання , просідання. До вас також питання : Навіщо ви відкачуєте дренажний колодязь ?

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, delic сказав:

Коли труба всмоктує воду, то вода рухається і захоплює з собою пісок. За тим самим принципом працює земснаряд і гідробур. Тут немає подачі, тож ефект менший, але він все одно проявляється.

А якщо піднявся рівень грунтових вод, то буде і приток. Тим самим чином багато хто руйнує собі погреби, відкачуючи воду з затопленого погреба.

А , ну з таким поясненням цілком погоджуюсь.

Але тоді , якщо труба захоплює пісок чи землю , то дренажний колодязь зроблений ІМХО неправильно. Дренажний колодязь взагалі немає сенсу відкачувати , тільки хіба що для ремонту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, andrey_ka сказав:

Навіщо ви відкачуєте дренажний колодязь ?

В моєму випадку це ніяк ні на що не впливає. Шар щебеня мілкої фракції засипали всередину колодязя, тож пісок залишається нерухомий, труба його не всмоктує.

Взагалі, я розповіла, що в мене все стоїть на місці, хоч воду і відкачуємо з колодязя, лише тому, що в темі панує думка, що викачав воду з дренажного колодязя, то маєш просідання кілець. Ні, це не завжди відбувається. В мене цього явища нема. 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, allanek сказав:

В моєму випадку це ніяк ні на що не впливає.

Як мінімум на ваш гаманець. Як максимум , якщо основа не чистий пісок , це погіршує дренажну спроможність. Як тільки викачати колодязь грунтові води митєво починають його знову заповнювати , при чому тягнучи за собою усіляку каку з навколишнього грунту , цим самим забиваючи дренаж. Така собі фільтрація навпаки.

21 хвилину тому, allanek сказав:

Шар щебеня мілкої фракції засипали всередину колодязя, тож пісок залишається нерухомий, труба його не всмоктує.

О , а ви кажете однакові умови. Як мінімум у ТС немає щебеня всередині кільця.

 

ПС.. " Чи впливає на щось , те що ви викачуєте дренажний колодязь ? " Хіба я таке питання задавав.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, andrey_ka сказав:

Як мінімум на ваш гаманець

Не переймайтесь цим. Не впливає. Ніяким чином. 

 

20 хвилин тому, andrey_ka сказав:

Як тільки викачати колодязь грунтові води митєво

Давайте ще раз. Те, що в мене там грунтові води - це лише ваше припущення. Шар води, що стоїть в дренажному колодязі невеликий , не змінюється і не піднімається вище. Майже 10 років  нічого не змінюється. З тих самих пір, як викинули тонелі Граф, та зробили дренажний колодязь.  Септік з дренажом працює,  як повинен. Тож нема чого обговорювати та вишукувати те, чого  нема. Крапка.

Тему читати продовжу, бо цікаво , яке рішення прийме ТС.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, andrey_ka сказав:

навіщо ви кожного року відкачуєте дренажний колодязь

Може тому, що вода не уходить?

1 годину тому, andrey_ka сказав:

До вас також питання : Навіщо ви відкачуєте дренажний колодязь ?

А ви пропонуєте не відкачувати і потонути у стічних водах? :shock:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, Фрай сказав:

Може тому, що вода не уходить?

Може , а може і ні. Он у  "allanek" все чудово просочується , а все одно кожного року відкачує , не зрозуміло правда навіщо.

Якщо у вас вода не просочується в грунт то , або дренаж замулився , і тоді це потребує ремонту. Або він попередньо був зроблений неправильно , і також потребує ремонту. ІМХО .У будь-якому разі , мабуть дешевше буде один раз зробити ремонт , ніж кожного року відкачувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, andrey_ka сказав:

мабуть дешевше буде один раз зробити ремонт , ніж кожного року відкачувати.

Дякую, стало смішно бо я качаю мінімум двічі на місяць, а до зниження рівня ГВ взагалі було раз на тиждень. image.gif.376d98374af2bf37f4f41c34fd867adc.gif
і щось змінити вже неможливо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...