Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вибір автоматичного перемикача вводу резервного живлення від генератора

vovapk

Рекомендовані повідомлення

Всім доброго дня!

У мене будинок підключено до трьозфазного живлення і встановлено однофазний генератор. Генератор без автоматики, підключається ручним 4-х полюсним перемикачем вводу резервного живлення Hager STF440. В характеристиках зазначено робочу напругу 400V та номінальний ток 40A.

Я встановив собі дистанційний запуск генератора через реле Ajax, тепер хочу поставити автоматичний перемикач для більшої автоматизації.

На AliExpress знайшов популярних два вида перемикачів, є від різних брендів, для прикладу покажу Tomzn.

В одного в характеристиках вказано що це перемикач резервного живлення від генератора, проте робоча напруга 230V.

Screenshot_20240715_193425_AliExpress.thumb.jpg.9085cfc0a32a0818e50f2d8a915478e4.jpg

В іншого 380V, проте 4-х полюсний має в два рази більше роз'ємів для входу та виходу.

Screenshot_20240715_194205_AliExpress.thumb.jpg.13f055087a1b3635b140a562ad68e0e5.jpg

І ще вони ідуть номінальним током від 63 до 115А, при чому по ціні будуть або однакові, або 63А дорожче за 125А. Рахуючи що мій на 40А, варто брати максимальний по запасу чи краще на 63А?

Який тип з цих двох обрати, мені потрібно щоб було обов'язково на 380V (рахуючи що у мене стоїть на 400V), чи такого що на 220V достатньо?

Можливо відразу порадите бренд та чи магазин де замовити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, vovapk сказав:

Який тип з цих двох обрати, мені потрібно щоб було обов'язково на 380V (рахуючи що у мене стоїть на 400V), чи такого що на 220V достатньо?

У вас однофазний генератор. Якщо ви підключаєте генератор лише на одну з фаз будинку – то достатньо однополюсного на 220В. 

Якщо ж ви хочете при переході на генератор об'єднувати всі три фази будинку – то беріть 4-полюсний.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, smotesko сказав:

У вас однофазний генератор. Якщо ви підключаєте генератор лише на одну з фаз будинку – то достатньо однополюсного на 220В. 

Якщо ж ви хочете при переході на генератор об'єднувати всі три фази будинку – то беріть 4-полюсний.

З генератора об'єднувати всі три фази, тому однозначно 4-х полюсний.

Питання який саме, на 220 чи обов'язково 380.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, vovapk сказав:

Питання який саме, на 220 чи обов'язково 380.

А що, є вибір? Однофазний буде 220, а трифазний – 380.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, smotesko сказав:

А що, є вибір? Однофазний буде 220, а трифазний – 380.

Я трохи заплутався через те що в моєму розумінні 4-х полюсний автомат створено для того щоб з трьох фаз об'єднувати в одну. При цьому, 4-х полюсний автомат на першому фото в першому пості іде на 230V.

Питання: він підійде для моїх задач чи ні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, vovapk сказал:

При цьому, 4-х полюсний автомат на першому фото в першому пості іде на 230V.

На такому ж точно тільки з маркуванням EARU написано Rated 400В та Insulation voltage 600В. Тому не заморочуйтесь. Все буде працювати. 4-ри полюсний перемикач дасть можливість як завгодно комбінувати перемикання фаз, бо там проста відповідність згори донизу. Головне правильно намалювати та зібрати схему.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Vladdi сказав:

На такому ж точно тільки з маркуванням EARU написано Rated 400В та Insulation voltage 600В. Тому не заморочуйтесь. Все буде працювати. 4-ри полюсний перемикач дасть можливість як завгодно комбінувати перемикання фаз, бо там проста відповідність згори донизу. Головне правильно намалювати та зібрати схему.

Я знаходив оголошення з таким перемикачем, на фото дійсно вказано 400V,  проте в описі скрізь вказано номінальна робоча напруга 230V і напруга ізоляції 690V )) Ось це і збиває))

Якби тут хтось відписався що поставив собі такий перемикач і все працює, без сумнівів замовив би його

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я поставив на сьогодні десятка три. Достатньо? Цей девайс зроблений, як то кажуть, з палки та мотузки, слабке місце контактні групи, але якщо струм в межах 25А, то працюють надійно, на кількох об'єктах з 2022 року. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17.07.2024 в 17:25, Vladdi сказав:

Я поставив на сьогодні десятка три. Достатньо? Цей девайс зроблений, як то кажуть, з палки та мотузки, слабке місце контактні групи, але якщо струм в межах 25А, то працюють надійно, на кількох об'єктах з 2022 року. 

Дякую, замовив про всяк випадок дві штуки, під брендом EARU та Tomzn. 4-х контактні, 230V і 125A по опису. Відпишусь коли приїдуть та встановлю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...