Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сонячний інвертор Must PV18-5248 PRO (5 kW)

Mr. D

Рекомендовані повідомлення

18 минут назад, Mr. D сказал:

Пам'ятаю додатково, що режим роботи - Utility (ДБЖ) й швидке перемикання UPS (а не Appliance).

UPS - це і є ДБЖ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Александр Аврамчук сказав:

у мене авр стоїть. 

віктрон мае вбудований mppt? чи тільки інвертор? тому в споживае менше. 

Victron буває й з вбудованим MPPT, й без.
Але коли я писав про невелике споживання, то брав для порівняння саме MultiPlus II без MPPT.

З іншого боку якщо споживання MPPT (яких може бути навіть кілька) велике, то Must міг би щось й придумати, щоб вимикати MPPT, коли нема потреби в MPPT. Але це, звісно, теорія.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Leader9 сказав:

UPS - це і є ДБЖ

Так. Мова була про назву опцій в інверторі Must.

В цьому разі мова про опцію #2 (Output Source Priority) яка має значення Utility. В інструкції написано "...Utility will provide power to loads as first priority; Solar and battery energy will provide power to loads only when utility power is not available..." (Споживачі працюють від загальної мережі до тих пір, коли напруги в загальній мережі не буде, потім споживачі перемикаються на батарею (сонячних панелей немає в цій інсталяції поки що)).

Але є ще опція #3 (AC Input Voltage Range) - 1) Appliances; 2) UPS; 3) GEN та 4) VDE.

Є припущення, що від опції #3 залежить як швидко перемикається інвертор на загальну мережу - 1) Appliances (довше); 2) UPS (швидше).

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Александр Аврамчук сказав:

у мене авр стоїть. 

віктрон мае вбудований mppt? чи тільки інвертор? тому в споживае менше. 

А як Вам АВР допомагає з інвертором? Все одно треба спочатку ввімкнути інвертор (а це займає деякий час) й потім ввімкнути навантаження.
Думаю, використання АВР в цьому разі немає сенсу. Або Ви вручну перемикаєте джерела напруги (загальна мережа та інвертор)?

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не тільки швидкість перемикання, а й чутливість до параметрів вхідної мережі (напруга, частота).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

згідно моїх досліджень, поки грався налаштуваннями. чомусь у цього  інвертору при пріорітеті utility і типу батареї li або use алгоритм заряду незрозумілий. заряджае до напруги основного заряду в налаштуваннях але потім розряджае до незрозумілого значення, але не підтримує на рівні напруги підтримуючого заряду. може треба ще щось змінювати. я теж спочатку встановив utility, потім довго не міг зрозуміти дивний алгоритм. 

в режимі sub підтримує напругу в діапазоні напруг основного і підтримуючого заряду . встановив цей пріоритет і тип батареї li. 

тому у вас і soc низький і напруга. спробуйте пріоритет sub. 

Змінено користувачем Александр Аврамчук
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, Leader9 сказав:

Не тільки швидкість перемикання, а й чутливість до параметрів вхідної мережі (напруга, частота).

в цьому режимі інвертор працює з неінверторним генератором .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, Mr. D сказав:

А як Вам АВР допомагає з інвертором? Все одно треба спочатку ввімкнути інвертор (а це займає деякий час) й потім ввімкнути навантаження.
Думаю, АВР в цьому разі немає сенсу. Або Ви вручну перемикаєте джерела напруги (загальна мережа та інвертор)?

у мене інвертор на 3квт. ,тому щоб при наявній мережі не обмежувати себе в потужності і не бігати перемикати вручну. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, Leader9 сказав:

Не тільки швидкість перемикання, а й чутливість до параметрів вхідної мережі (напруга, частота).

В інструкції є згадка тільки про різні напруги для значень 1) Appliances; 2) UPS; та 4) VDE. Можливо, 3) GEN - це про частоту сигналу, але в інструкції до інвертора Must PV18-5248 PRO такої згадки немає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Александр Аврамчук сказав:

згідно моїх досліджень, поки грався налаштуваннями. чомусь у цього  інвертору при пріорітеті utility і типу батареї li або use алгоритм заряду незрозумілий. заряджае до напруги основного заряду в налаштуваннях але потім розряджае до незрозумілого значення, але не підтримує на рівні напруги підтримуючого заряду. може треба ще щось змінювати. я теж спочатку встановив utility, потім довго не міг зрозуміти дивний алгоритм. 

в режимі sub підтримує напругу в діапазоні напруг основного і підтримуючого заряду . встановив цей пріоритет і тип батареї li. 

тому у вас і soc низький і напруга. 

А ось це вже схоже на мій сценарій.

Спробую змінити опцію #1 (Output Source Priority). Все одно сонячних панелей немає поки що.

Та треба змінити тип батареї (опція #14 (Battery Type)) з User-Defined на Lithium Ion.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Александр Аврамчук сказав:

у мене інвертор на 3квт. ,тому щоб при наявній мережі не обмежувати себе в потужності і не бігати перемикати вручну. 

Ви тримаєте AC вихід інвертора завжди ввімкненим? Пригадую, що це погано для інвертора, якщо інвертор вмикається зі вже наявними споживачами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Mr. D сказав:

Ви тримаєте AC вихід інвертора завжди ввімкненим? Пригадую, що це погано для інвертора, якщо інвертор вмикається зі вже наявними споживачами.

так. він включений як і в ситуації без авр.  як він вмикаеться без авр при зникненні мережі? аналогічно ситуації і з авр. 

Змінено користувачем Александр Аврамчук
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Александр Аврамчук сказав:

так. він включений як і в ситуації без авр.  як він вмикаеться без авр при зникненні мережі? аналогічно ситуації і з авр. 

Тобто АВР вмикає інвертор?

Але інвертор не одразу починає постачати струм споживачам. Вірно?

Щоб вимкнути Must треба від'єднати саме батарею. А як АВР від'єднує батарею?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Mr. D сказав:

Тобто АВР вмикає інвертор?

Але інвертор не одразу починає постачати струм споживачам. Вірно?

Щоб вимкнути Must треба від'єднати саме батарею. А як АВР від'єднує батарею?

авр не вмикае інвертор . інвертор включений постійно, так же я і у вас. авр перемикае навантаження з мережі на інвертор. при наявній мережі живлення йде з мережі  через авр . без мережі живлення йде з інвертора через авр. коли відключень мережі нема, як зараз. інвертор і батарея  повністю вимкнені.  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Александр Аврамчук сказав:

авр не вмикае інвертор . інвертор включений постійно, так же я і у вас. авр перемикае навантаження з мережі на інвертор. при наявній мережі живлення йде з мережі  через авр . без мережі живлення йде з інвертора через авр. коли відключень мережі нема, як зараз. інвертор і батарея  повністю вимкнені.  

Зрозумів.

Тобто все одно ваш інвертор працює в режимі очікування та споживає деяку енергію.

АВР - це рішення для збільшення потужності, яку мають змогу використовувати споживачі. Але треба вимкнути вчасно споживачів, які споживають занадто багато. Для цього Victron мають ось ті самі Transfer Switches, які мають звичайно достатньо великі характеристики за струмом (більше ніж здатен генерувати інвертор від батареї).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Mr. D сказав:

Зрозумів.

Тобто все одно ваш інвертор працює в режимі очікування та споживає деяку енергію.

АВР - це рішення для збільшення потужності, яку мають змогу використовувати споживачі. Але треба вимкнути вчасно споживачів, які споживають занадто багато. Для цього Victron мають ось ті самі Transfer Switches, які мають звичайно достатньо великі характеристики за струмом (більше ніж здатен генерувати інвертор від батареї).

у мене на виході інвертора стоїть реле напруги з електронним автоматичним обмежувачем потужності   . 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Александр Аврамчук сказав:

у мене на виході інвертора стоїть реле напруги з електронним автоматичним обмежувачем потужності   . 

Цікаво, а як саме це працює?

Якщо струм більший за якесь значення, то реле вимикає споживачів? Тобто це фактично щось схоже на електронний запобіжник струму?

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Александр Аврамчук сказав:

згідно моїх досліджень, поки грався налаштуваннями. чомусь у цього  інвертору при пріорітеті utility і типу батареї li або use алгоритм заряду незрозумілий. заряджае до напруги основного заряду в налаштуваннях але потім розряджае до незрозумілого значення, але не підтримує на рівні напруги підтримуючого заряду. може треба ще щось змінювати. я теж спочатку встановив utility, потім довго не міг зрозуміти дивний алгоритм. 

в режимі sub підтримує напругу в діапазоні напруг основного і підтримуючого заряду . встановив цей пріоритет і тип батареї li. 

тому у вас і soc низький і напруга. спробуйте пріоритет sub. 

В інструкції написано, якщо встановити значення опції #14 (Battery Type) у Lithium Ion, то опції #17 (Bulk Charging Voltage), #18 (Floating Charging Voltage) та #19 (Battery Cut-Off Low Voltage) не будуть доступні для коригування. Але поки що не зовсім розумію які саме напруги тоді будуть використовуватися.

Мабуть, ще треба спробувати пошукати інші версії програми керування інвертора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, Mr. D сказав:

Цікаво, а як саме це працює?

Якщо струм більший за якесь значення, то реле вимикає споживачів? Тобто це фактично щось схоже на електронний запобіжник струму?

так. a.aliexpress.com/_EJyJUml

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Mr. D сказав:

В інструкції написано, якщо встановити значення опції #14 (Battery Type) у Lithium Ion, то опції #17 (Bulk Charging Voltage), #18 (Floating Charging Voltage) та #19 (Battery Cut-Off Low Voltage) не будуть доступні для коригування. Але поки що не зовсім розумію які саме напруги тоді будуть використовуватися.

Мабуть, ще треба спробувати пошукати інші версії програми керування інвертора.

все доступне. працює як і в ручному режимі. до речі li від ручного відрізняється тільки тим, до li підтримує зв'язок з can. якщо зв'язок по can не потрібно користуйтеся ручним режимом use. 

а пункті 21 треба встановити напругу як в пункті 17. 

Змінено користувачем Александр Аврамчук
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, Александр Аврамчук сказав:

все доступне. працює як і в ручному режимі. до речі li від ручного відрізняється тільки тим, до li підтримує зв'язок з can. якщо зв'язок по can не потрібно користуйтеся ручним режимом use. 

а пункті 21 треба встановити напругу як в пункті 17. 

Як Ви думаєте навіщо тоді Must зробили режим User-Defined та Lithium Ion, якщо й в одному, й в іншому режимі є можливість обирати всі напруги?

Тобто якщо "Battery Type - Lithium Ion" та є CAN, то Must звертає увагу на показники з CAN (як мінімум на SoC), а коли "Battery Type - User-Defined", то інформація з CAN ігнорується та, як видно, й деякі налаштування напруг ігноруються.
Мені здається, це не дуже очевидно. Й інструкція, схоже, не має таких пояснень.

Спробую "Battery Type - Lithium Ion" (фактично LFP й є Lithium Ion Battery).

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, Александр Аврамчук сказав:

так. a.aliexpress.com/_EJyJUml

 

Мабуть, Smart Plug - це приблизно той самий пристрій, як й цей пристрій EARU за посиланням у форматі під DIN рейку (Smart Plug теж все вимірює електронно, але має деяку затримку у разі, якщо є налаштування вимкнення споживачів, коли напруга або струм вийшов за налаштовані межі).

Якщо я правильно розумію, то реле напруги в цьому пристрої EARU теж електронне?

Я ось думаю, якщо є необхідність обмежити потужність споживання значенням меншим, ніж максимальна потужність інвертора у зв'язку з тим, що BMS батареї має обмеження 100 A, а це все ж менше, ніж навіть номінальні 5,2 kW, то звичайний багаторазовий механічний швидкий запобіжник буде працювати, мабуть, швидше.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, Mr. D сказав:

Як Ви думаєте навіщо тоді Must зробили режим User-Defined та Lithium Ion, якщо й в одному, й в іншому режимі є можливість обирати всі напруги?

Тобто якщо "Battery Type - Lithium Ion" та є CAN, то Must звертає увагу на показники з CAN (як мінімум на SoC), а коли "Battery Type - User-Defined", то інформація з CAN ігнорується та, як видно, й деякі налаштування напруг ігноруються.
Мені здається, це не дуже очевидно. Й інструкція, схоже, не має таких пояснень.

Спробую "Battery Type - Lithium Ion" (фактично LFP й є Lithium Ion Battery).

інструкція на жаль без пояснень. при виборі типу батареї li інвертор може працювати так же як і режим use. якщо підеднати can шину і включити деякі пункти в налаштуваннях, то інвертор буде заряджати або по напругам в налаштуваннях в інверторі або по рівню soc по даним бмс. у мене заряджае по напругам в інверторі. 

Змінено користувачем Александр Аврамчук
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, Александр Аврамчук сказав:

інструкція на жаль без пояснень. при виборі типу батареї li інвертор може працювати так же як і режим use. якщо підеднати can шину і включити деякі пункти в налаштуваннях, то інвертор буде заряджати або по напругам в налаштуваннях в інверторі або по рівню soc. у мене заряджае по напругам в інверторі. 

За SoC я вже зрозумів. Треба або взяти перевірену BMS, яку Ви вже перевірили, що та передає SoC інвертору, або спробувати з'єднати вже наявну Jsdsolar (поки що немає вірної розшифровки контактів RJ-45 з боку батареї).

Значить, безпечно перейти на "Battery Type - Lithium Ion" без під'єднання CAN'а та подивитися, як BMS буде рахувати SoC та як буде відбуватися заряджання (тому й використовується відносно низька напруга 3,4 VDC на комірку, щоб занадто сильно не навантажувати батарею, коли інвертор не знає фактичний SoC, який рахує BMS).

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Александр Аврамчук сказал:

у мене на виході інвертора стоїть реле напруги з електронним автоматичним обмежувачем потужності   . 

А автомат для цього не підійде? ну там 25А для 5.5квт тощо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...