Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сонячний інвертор Must PV18-5248 PRO (5 kW)

Mr. D

Рекомендовані повідомлення

Бачу, що таких інверторів достатньо багато в продажу в Україні на olx.ua та також є пропозиції й на aliexpress.com (але, мабуть, треба буде сплатити мито та ПДВ в цьому випадку, тобто +32% від того, що понад €150).

 

Можливо, хтось з досвіду користування міг би підказати Must PV18-5248 PRO зберігає свої налаштування у разі від'єднання загальної мережі та батареї? Тобто налаштування користувача зберігаються в енергонезалежній пам'яті або ні в цьому інверторі? Десь читав, що якісь інвертори Must не зберігають налаштування у разі від'єднання загальної мережі та батареї, але мова була не про модель Must PV18-5248 PRO.

Також Must PV18-5248 PRO має CAN-роз'єм (в інструкції користувача вказано так званий pin-out), але трохи не зрозуміло які саме батареї розпізнає така модель. Наприклад, Must PV18-5248 PRO зможе розпізнати інформацію або команди, які буде надавати китайська акумуляторна батарея Jsdsolar?

 

Якщо я правильно розумію, в Must PV18-5248 PRO вентилятори (яких два) працюють завжди. Навіть без навантаження деякий помітний шум від такого інвертора є?

Цей інвертор ще можливо синхронізувати з двома іншими такими же інверторами для отримання трифазного сигналу 400 VAC, але ця функція не потрібна.

Й, якщо я правильно, розумію, у разі використання такого інвертора як ДБЖ, струм заряджання від загальної мережі на лінії з батареєю типу 48 VDC буде не більше 30 A, тобто максимальна швидкість заряджання в цьому випадку 1,4 kW/h.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, Mr. D сказал:

Десь читав, що якісь інвертори Must не зберігають налаштування у разі від'єднання загальної мережі та батареї

яка дивна маєчня

14 минут назад, Mr. D сказал:

зможе розпізнати інформацію або команди, які буде надавати китайська акумуляторна батарея Jsdsolar?

залежить від протоколу цієї батареї

14 минут назад, Mr. D сказал:

Якщо я правильно розумію, в Must PV18-5248 PRO вентилятори (яких два) працюють завжди.

ні

14 минут назад, Mr. D сказал:

струм заряджання від загальної мережі на лінії з батареєю типу 48 VDC буде не більше 30 A,

так і є.

 

Щоб не було дивних запитань надалі, рекомендую подивитись будь-яке відео на ютуб про ці інвертори. Там все є.

І про налаштування, і вентилятори, і все інше. Писати одне те й саме не цікаво, повірте.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 хвилин тому, sly сказав:

яка дивна маєчня

Пригадую, мова йшла про Must трохи меншої потужності (можливо, якась модель на 3 kW)

 

56 хвилин тому, sly сказав:

залежить від протоколу цієї батареї

Які протоколи підтримує Must PV18-5248 PRO?

 

56 хвилин тому, sly сказав:

Щоб не було дивних запитань надалі, рекомендую подивитись будь-яке відео на ютуб про ці інвертори. Там все є.

І про налаштування, і вентилятори, і все інше. Писати одне те й саме не цікаво, повірте.

Загалом дуже багато рекламних відео, в яких люди просто розказують базові характеристики або те, що написано в інструкції користувача.

Будь ласка, рекомендуйте відео саме про особливості Must PV18-5248 PRO.


Наприклад, Victron Energy вказує явно які батареї підтримуються та які саме налаштування треба зробити в інверторі, щоб інвертор побачив інформацію з BMS батареї. У разі Must все виглядає якось складніше, тобто офіційної інформації на рахунок взаємодії з іншим обладнанням немає та й зрозуміло, інвертор один з найдешевших.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, Mr. D сказал:

Пригадую, мова йшла про Must трохи меншої потужності (можливо, якась модель на 3 kW)

все одно маєчня. У мене дві шт 2Квт, сусіду ставив 3Квт. Намає нічого подібного і не зустрічав згадувань про це.

16 минут назад, Mr. D сказал:

Які протоколи підтримує Must PV18-5248 PRO?

якщо не помиляюсь, пілонтек. Треба гуглити. В мене масти працюють без кан шини. Пошукайте в телеграм групу VM (Battery, Solar, Inverter) - там точно знайдете відповідь.

16 минут назад, Mr. D сказал:

Будь ласка, рекомендуйте відео саме про особливості Must PV18-5248 PRO.

вибачте, але мені потрібно докласти тіх самих зусиль, що й Вам, щоб знайти на ютубі. Але мені це не потрібно. Сподіваюсь на розуміння.

 

Змінено користувачем sly
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 хвилин тому, sly сказав:

вибачте, але мені потрібно докласти тіх самих зусиль, що й Вам, щоб знайти на ютубі. Але мені це не потрібно. Сподіваюсь на розуміння.

В будь-якому випадку дякую за коментарі, деяку нову інформацію отримав.
Ще раз дякую.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

у must pro вентилятори працюють завжди, на мінімальній швидкості.   навіть без навантаження і навіть в режимі байпас. в залежності від навантаження плавно змінюється швидкість кулерів. у мене must pro 3kwt. у версій без pro кулери працюють не завжди. майстри кажуть що постійна робота кулерів позитивно впливає на надійність, довговічність компонентів . наскільки шумлять, можете в ютюб подивитися. е повно роликів оглядів саме про. 

Змінено користувачем Александр Аврамчук
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продовжуючи тему сонячного інвертора Must PV18-5248 PRO.

Дивлюся, що в інструкції до інвертора зазначено, що той має порт RS485.
Далі бачу, що в тому порті або роз'ємі є окремі провідники\pins, які відповідають за CAN (GND (Ground), CAN-Low (CAN−) та CAN-High (CAN+)) та додатково два pins залучені для RS-485-A та RS-485-B.

Й ось припускаю, що до цього роз'єму можливо, наприклад, під'єднати батарею Pylontech та інвертор Must її якось зможе побачити. Але ніяких налаштувань протоколу взаємодії з батареєю в інструкції Must немає (ні швидкості з'єднання, ні якогось типу зв'язку). Можливо, Must використовує цей роз'єм для зв'язку саме зі своїми батареями Must.

Також є китайська батарея Jsdsolar, яка відповідно має теж як мінімум RS485. Й ось знову є припущення, що якось можливо зкомунікувати Must та Jsdsolar.

Що й де ще можливо подивитися, щоб трохи зрозуміти можлива така комунікаціїя або ні?

 

Мабуть, треба подивитися, що вміє Windows application SolarPowerMonitor. Можливо, якось звідти будуть варіанти автоматизації налаштувань Must.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та й загалом цікаво, існують батареї (або BMS), які здатні рекомендувати або змусити Must PV18-5248 PRO скоригувати напругу та струм заряджання батареї?

Або Must керується тільки руками без будь-якого шансу вплинути на поточні налаштування Must якоюсь програмою?

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я зконектив такий інвертор з gikong  bms invertor . по can шині. підтримка must  заявлена в самій бмс. після конекту інвертор почав показувати soc , напругу, струм згідно даних бмс., навіть температуру , але чомусь зовсім некоректну, -67с. 

Дана бмс має в налаштуваннях окремі параметри саме для передачі інвертору,  напруга і час підтримуючого заряду, напруга і час основного заряду. але заряд по ним не відбуваеться. в налаштуваннях інвертору є два варіанти заряду при зеднані з бмс. по напрузі, при виборі цього варіанту заряд відбувається по напругам, виставлених в налаштуваннях інвертору. другий варіант по рівню soc. в цьому варіанті інвертор заряджає до виставленого рівня soc, наприклад 99,% і підтримує на цьому рівні постійно, напруга заряду не змінюється. для linmc батарей, в котрих оптимально тримати заряд на рівні 80%soc, мабуть зручно. скоріше усього цей режим для них і розроблявся. бо розряд вимикає теж по soc, мінімальний показник котрого в налаштуваннях 20%. для lifepo4 по моему не оптимальний варіант. тому я використовую варіант заряду по напрузі і виставлених напругам в інверторі. 

струм заряду бмс не коригує. просто вимикає заряд при перевищені встановленого в бмс. інвертор уходить в помилку. 

така бмс прекрасно працює з deya. 

 

 

Змінено користувачем Александр Аврамчук
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, Александр Аврамчук сказав:

я зконектив такий інвертор з gikong  bms invertor . по can шині. підтримка must  заявлена в самій бмс. після конекту інвертор почав показувати soc , напругу, струм згідно даних бмс., навіть температуру , але чомусь зовсім некоректну, -67с. 

Дана бмс має в налаштуваннях окремі параметри саме для передачі інвертору,  напруга і час підтримуючого заряду, напруга і час основного заряду. але заряд по ним не відбуваеться. в налаштуваннях інвертору є два варіанти заряду при зеднані з бмс. по напрузі, при виборі цього варіанту заряд відбувається по напругам, виставлених в налаштуваннях інвертору. другий варіант по рівню soc. в цьому варіанті інвертор заряджає до виставленого рівня soc, наприклад 99,% і підтримує на цьому рівні постійно, напруга заряду не змінюється. для linmc батарей, в котрих оптимально тримати заряд на рівні 80%soc, мабуть зручно. скоріше усього цей режим для них і розроблявся. бо розряд вимикає теж по soc, мінімальний показник котрого в налаштуваннях 20%. для lifepo4 по моему не оптимальний варіант. тому я використовую варіант заряду по напрузі і виставлених напругам в інверторі. 

струм заряду бмс не коригує. просто вимикає заряд при перевищені встановленого в бмс. інвертор уходить в помилку. 

така бмс прекрасно працює з deya. 

 

 

Так, є така опція #37 (BMS Control Method) - 1) за напругою; 2) за показами SoC (які має можливість розрахувати лише BMS).

Фактично є два параметри, які було б правильно брати до уваги - 1) температура батареї; та 2) поточний SoC.

Й ці обидва параметри визначає BMS.

 

Відповідно ще одне підтвердження того, що R&D Deye серйозніше, ніж таке в Must (якщо таке існує).

 

Мене зацікавили такі коригування тому, що температура в приміщені значно знижується взимку й можливо забути знизити струм заряджання, хоча, наприклад, встановивши 3,4 VDC як напругу для bulk-charge режиму, якась умовна втрата ємності (не використання) буде мінімальною на рівні 5% SoC (саме не використання батареї на 5%).

Так, звісно, можливо підігрівати батарею, але ж знову треба слідкувати за температурою батареї, якщо підігрів зламається або наскільки ефективний підігрів.

 

Мені здається, це все шлях розробників батарей для електроавтомобілей, які думали як нагрівати батарею, потім як ту батарею охолодити. )

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Александр Аврамчук сказав:

при напрузі заряду 3.4в втрати емності не буде. буде довше заряджатися. 

За низької температури (0 - +5°C) й так, наприклад, CALB наполягають на зниженні струму до 0,1C (десь там в іншій темі була розмова про специфікації CALB).

Згідно з тією таблицею рекомендовано або навіть наполегливо рекомендовано знизити напругу до 3,4 VDC та струм до 0,1C.
В той час австралієць Andy (Off-Grid Garage) протестував й каже, що за нормальних (мабуть, тестував за якихось ±25°C), що трохи втрата ємності за такої напруги є (до 5%, здається).

Зрозуміло, батареї різні, умови різні. В будь-якому випадку, якщо втрата і є, то не дуже велика.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.07.2024 в 21:58, sly сказал:

якщо я правильно, розумію, у разі використання такого інвертора як ДБЖ, струм заряджання від загальної мережі на лінії з батареєю типу 48 VDC буде не більше 30 A,

так і є.

 

а чому так? в документаціі сказано струм заряду 80А

P.S. до речі раджу не PV, а PH модель, вони ідентичні, просто остання ще вміє в зелений тариф гратись, може колись буде корисно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sidus сказал:

а чому так? в документаціі сказано струм заряду 80А

P.S. до речі раджу не PV, а PH модель, вони ідентичні, просто остання ще вміє в зелений тариф гратись, може колись буде корисно

читайте ще раз процитоване. Від мережі.

80А - це від сонця.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, sidus сказав:

а чому так? в документаціі сказано струм заряду 80А

P.S. до речі раджу не PV, а PH модель, вони ідентичні, просто остання ще вміє в зелений тариф гратись, може колись буде корисно

Ось, наприклад, на цій сторінці www.mustpower.com/product/pv1800-pro-series-pv450v-3-5-2kw/ зазначено, що Must PV18-5248 PRO входить до серії сонячних інверторів PV1800 PRO.

Далі знайшов інструкцію для PV1800 PRO там є дві моделі з двома потужностями - 1) PV:450V 3kW; та 2) PV:450V 5,2kW.

Загалом, схоже, обмеження не 30 A для моделі Must PV18-5248 PRO у разі заряджання від загальної мережі, а 60 A.

А ось сумарне обмеження або 80 A, або 100 A у разі заряджання й від сонячних панелей, й від загальної мережі, тобто у разі роботи цього інвертора Must як ДБЖ все ж максимальне обмеження струму заряджання 60 A. Чому саме 60 A, а не 80 A або 100 A не знаю, ніде такої інформації немає. Мабуть, такі схемотехнічні обмеження у виробника. Must дуже схожий на інші китайські сонячні інвертори. На багато кращий Must за, наприклад, PowMr не знаю.

 

Але ось недавно вивчаючі питання мікроінверторів зустрів твердження, що мікроінвертори здатні працювати до 25 років, в той час як string інвертори (як раз цей Must PV18-5248 PRO відноситься до такої категорії) працюють в середньому від 8-ми до 12 років. Й ось автор того матеріалу ствержував, що по цьому критерію мікроінвертори кращі. Скажімо, візьмемо середній варіант - 10 років. Так, скоріше за все, 10 років у разі якогось Victron Energy, а не Must.

То ж підсумовуючи масова практика використання Must почалася в 2022 році, думаю. Й поки що достатньо мало статистики, щоб зрозуміти, наскільки Must надійний інвертор. Це до того, що коли справа дійде до ЗТ, ще не зрозуміло буде на той момент працювати цей Must або ні. Хоч би 5 - 7 років протримався.

Мені, до речі, цей інвертор продали за приблизно ₴30 тис. з так званим USB Data Logger'ом.

 

Ще раз уважно подився на наліпку на інверторі й там написано наступне

DC Input (Max) - 135 A, 48 VDC (6,4 kW);

DC Output (Max; AC) - 60 A, 48 VDC;

PV Current (Max) - 18 A;

PV Voltage (Max) - 450 VDC;

MPPT Voltage Range - 150 - 430 VDC

 

З наліпки роблю висновок, що сумарне заряджання батареї можливе зі струмом 100 A, якщо використовувати й сонячні панелі, й загальну мережу. Якщо у режимі ДБЖ, то тільки 60 A (чому раніше вирішив, що тільки 30 A не знаю; 30 A - це значення за замовчуванням).

А от за максимальної напруги MPPT максимальна потужність від сонячних панелей може бути до 7,7 kW. MPPT контролер відповідно лише один. Й це значно більше, ніж інвертор одночасно може передавати в батарею.

 

Якщо хтось такі параметри буде налаштовувати, то це

1) опція #11 (сумарний струм заряджання разом від сонячних панелей, й від загальної мережі) - від 1 A до 100 A з кроком в 1 A;

2) опція #13 (сумарний струм заряджання від загальної мережі) - від 1 A до 60 A з кроком в 1 A.

Думаю, що опція #11 має пріорітет, якщо #11 - 10 A, то #13, якщо й буде понад 10 A, не буде працювати на ті понад 10 A.

 

Не так й погано, ДБЖ з потужністю заряджання 2,5+ kWh. Якщо з цим інвертором працює LFP батарея на 5 kWh, то це десь години 3 на заряджання з SoC 0% (за температури ±25°C).

Змінено користувачем Mr. D
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Mr. D сказал:

Ось, наприклад, на цій сторінці www.mustpower.com/product/pv1800-pro-series-pv450v-3-5-2kw/ зазначено, що Must PV18-5248 PRO входить до серії сонячних інверторів PV1800 PRO.

Далі знайшов інструкцію для PV1800 PRO там є дві моделі з двома потужностями - 1) PV:450V 3kW; та 2) PV:450V 5,2kW.

Загалом, схоже, обмеження не 30 A для моделі Must PV18-5248 PRO у разі заряджання від загальної мережі, а 60 A.

А ось сумарне обмеження або 80 A, або 100 A у разі заряджання й від сонячних панелей, й від загальної мережі, тобто у разі роботи цього інвертора Must як ДБЖ все ж максимальне обмеження струму заряджання 60 A. Чому саме 60 A, а не 80 A або 100 A не знаю, ніде такої інформації немає. Мабуть, такі схемотехнічні обмеження у виробника. Must дуже схожий на інші китайські сонячні інвертори. На багато кращий Must за, наприклад, PowMr не знаю.

 

Але ось недавно вивчаючі питання мікроінверторів зустрів твердження, що мікроінвертори здатні працювати до 25 років, в той час як string інвертори (як раз цей Must PV18-5248 PRO відноситься до такої категорії) працюють в середньому від 8-ми до 12 років. Й ось автор того матеріалу ствержував, що по цьому критерію мікроінвертори кращі. Скажімо, візьмемо середній варіант - 10 років. Так, скоріше за все, 10 років у разі якогось Victron Energy, а не Must.

То ж підсумовуючи масова практика використання Must почалася в 2022 році, думаю. Й поки що достатньо мало статистики, щоб зрозуміти, наскільки Must надійний інвертор. Це до того, що коли справа дійде до ЗТ, ще не зрозуміло буде на той момент працювати цей Must або ні. Хоч би 5 - 7 років протримався.

Мені, до речі, цей інвертор продали за приблизно ₴30 тис. з так званим USB Data Logger'ом.

 

Ще раз уважно подився на наліпку на інверторі й там написано наступне

DC Input (Max) - 135 A, 48 VDC (6,4 kW);

DC Output (Max; AC) - 60 A, 48 VDC;

PV Current (Max) - 18 A;

PV Voltage (Max) - 450 VDC;

MPPT Voltage Range - 150 - 430 VDC

 

З наліпки роблю висновок, що сумарне заряджання батареї можливе зі струмом 100 A, якщо використовувати й сонячні панелі, й загальну мережу. Якщо у режимі ДБЖ, то тільки 60 A (чому раніше вирішив, що тільки 30 A не знаю; 30 A - це значення за замовчуванням).

А от за максимальної напруги MPPT максимальна потужність від сонячних панелей може бути до 7,7 kW. MPPT контролер відповідно лише один. Й це значно більше, ніж інвертор одночасно може передавати в батарею.

 

Якщо хтось такі параметри буде налаштовувати, то це

1) опція #11 (сумарний струм заряджання разом від сонячних панелей, й від загальної мережі) - від 1 A до 100 A з кроком в 1 A;

2) опція #13 (сумарний струм заряджання від загальної мережі) - від 1 A до 60 A з кроком в 1 A.

Думаю, що опція #11 має пріорітет, якщо #11 - 10 A, то #13, якщо й буде понад 10 A, не буде працювати на ті понад 10 A.

 

Не так й погано, ДБЖ з потужністю заряджання 2,5+ kWh. Якщо з цим інвертором працює LFP батарея на 5 kWh, то це десь години 3 на заряджання з SoC 0% (за температури ±25°C).

Я свій ще чекаю (із аліка іде), але якшо мені стане замало по струму зарядки і потужності, то дешевше другий поставити в паралель, ніж брати дейе із гарним струмом зарядки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, sidus сказав:

Я свій ще чекаю (із аліка іде), але якшо мені стане замало по струму зарядки і потужності, то дешевше другий поставити в паралель, ніж брати дейе із гарним струмом зарядки

Точно можу сказати, що Must - зовсім не Victron Energy у всьому (якість як того, що видно користувачу з апаратної частини, так й документів до нього).

Але й ціни в рази різні (якщо ще й ціни в Україні подивитися станом на сьогодні; але вже, схоже, трохи пішли вниз).

Якщо Must пропрацює хоча б років 5 без ремонту, буду вважати, що це гарна інвестиція. Що буде, буде видно.

А от Deye я би спробував. Можливо, коли з'явиться можливість сонячне поле ще в одній орієнтації встановити, то спробую Deye.

Та ось та неможливість взаємодії Must'а з батареєю якось трохи засмучує.

Але коли інверторів буде більше (якщо й ще різних моделей) постане питання якогось балансування між батареями (якщо таких буде кілька звісно). Поки що не розумію як й що об'єднувати в таких випадках. Мабуть, треба робити якийсь AC-coupling.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

батареї підеднуються паралельно. навіть різних емностей.  головне вольтаж однаковий. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я в своему інверторі налаштував заряд батареї по рівню soc - 99%. підтримує на цьому рівні. 

Змінено користувачем Александр Аврамчук
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, Александр Аврамчук сказав:

батареї підеднуються паралельно. навіть різних емностей.  головне вольтаж однаковий. 

Тобто якщо в мене вже LFP 16S (скажімо, всі разом на 5 kWh у вже зібраному ящику), то таким шляхом по LFP 16S й можливо продовжувати?

Скажімо, є 5 kWh, додати ще 5 - 10 kWh навіть іншого виробника або навіть самозбірну батарею.

Але я так розумію, якщо скажімо буде Must та умовний Deye, то тільки один інвертор повинен обидві батареї заряджати разом, щоб напруги заряджання були однаковими завжди? До речі, а не будуть батареї одна одну заряджати, якщо опір одної з батарей буде меншим?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть ще по щиту захисту інвертору Must: чи потрібно розривати нуль чи тільки фазу, а нуль спільний у мережі/інвертора?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, sidus сказав:

Підкажіть ще по щиту захисту інвертору Must: чи потрібно розривати нуль чи тільки фазу, а нуль спільний у мережі/інвертора?

я розривав і фазу і нуль. в самому інверторі нуль не сквозний, тестером не звониться. 

Змінено користувачем Александр Аврамчук
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 хвилину тому, Mr. D сказав:

Тобто якщо в мене вже LFP 16S (скажімо, всі разом на 5 kWh у вже зібраному ящику), то таким шляхом по LFP 16S й можливо продовжувати?

Скажімо, є 5 kWh, додати ще 5 - 10 kWh навіть іншого виробника або навіть самозбірну батарею.

Але я так розумію, якщо скажімо буде Must та умовний Deye, то тільки один інвертор повинен обидві батареї заряджати разом, щоб напруги заряджання були однаковими завжди? До речі, а не будуть батареї одна одну заряджати, якщо опір одної з батарей буде меншим?

при підєднані АКБ повинні бути на одному рівні заряду. в залежності від паспортної емності у них різний опір. при заряді розряді відповідно різниці опору будуть різні струм заряджатися розрзяджаеться. можна заморочитися і зробити паралельне зеднання керування bms. bms gikong підтримує паралельне зеднання батарей. 

якщо батареї мають однаковий рівень заряду, то незалежно від опору заряджати не будуть одна одну. але в житті таке не бувае. перетікання струму між батареями буде .

ну с при паралельному зеднані треба при тримуватися правил

 

 

 

 

 

 

Змінено користувачем Александр Аврамчук
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...