Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Встановлення бюджетного ТН

Crs

Рекомендовані повідомлення

Вирішив поділитись своїм досвідом підбору недорогого теплового насоса.

Проживаємо з дружиною в одноповерховому будинку 120 кв м. Будинок непогано утеплений. З 1.11.23 на опалення з температурою 23,5-24 градуси та гарячу воду було використано майже 8000 квт. Опалення електричне. 

Враховуючи наші реалії розглядали варіанти підготовці до зими.

Газ. Труба по вулиці. В прошлому році сусід з електричним опалення провів собі газ. Бюджет під ключ 264 тисячі грн.

ТТК. Не було бажання зв'язуватись з цим видом опалення. Хіба що будувати котельню ззовні.

Враховуючи відносно невеликі витрати на тепло і дорогой газ вирішили підшукати недорогий тепловий насос. З "недорогих" вимальовувався тільки зовнішній моноблок. В процесі розгляду різних виробників і проговорення технічних моментів натрапив на цікавий варіант. Представник обіцяв три роки гарантії при виконанні однієї з двох умов - або в систему буде залита незамерзайка, або теплообмінник буде вийнятий з блоку і встановлений в приміщенні. Фактично допускалось з моноблоку зробити спліт систему. Мені це сподобалось, тому виришили зупинитись на цьому варіанті. Додатковий плюс в тому, що в моделі на 7 квт, якої нам достатньо, виявився пластинчатий теплообмінник.

З дизайном встановлення не заморочувались - встановили на ганку перед вікном котельні. Щоб не було ковзанки зимою від конденсату зроблений дренаж в каналізацію. В трубу заклали продовження гріючого кабелю, який встановлений в піддоні. Крім того замінений зовнішній циркуляційний насос, який йшов в комлекті, на меньш потужний з низьким єлектроспоживанням (насос в комлекті з великим запасом).

Управління достатньо примітивне. Температура, режим (опаленння, охолождення, гаряча вода). Ніяких СОР та інше не рахує. На телефон іде додаток, в якому можна задавати старт-стоп по таймеру. 

При потужності близько 1,8 квт і режимі старт-стоп без проблем стартує від 5-ти кіловатного інвертора з АКБ. Плавний пуск можна легко додати  - на платі управління стоїть контактор, від якого йдуть дроти на компресор.

На сьогодні ТН використовується для підігріва води. По графіку відключень задається на ніч пуск на 1 годину в період гарантованого електропостачання. За цю годину БКН на 300л догрівається на +15-16 градусів.

Загальний бюджет склав близько 90 000 грн. Можна здешевити за рахунок встановлення - допускається шеф-монтаж.

 

 

 

 

Спойлер

 

1720505563831.jpg

1720505563861.jpg

1720505563821.jpg

Змінено користувачем Crs
  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, що поділилися своїм досвідом.
Трохи не зрозуміло, як це допоможе зимою при довгих відключеннях?

У нас теж тільки електрика. У 22 році котел працював завжди на свому максимумі у 18кв, коли була вулична електрика і грів ТА. Замість роботи тільки вночі, коли все добре. На цю зиму планую встановлення газового котла на пропані + балони у гаражі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, LAT сказал:

Трохи не зрозуміло, як це допоможе зимою при довгих відключеннях?

інвертор+велика батарейка+генератор

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, sly сказал:

інвертор+велика батарейка+генератор

У мене це все є (можливо батареї не такі великі). Але навіщо спалювати бензин, щоб зарядити батареї, які далі на ТН працюють? Пропан на пряму у газовий котел якось логічніше.
Якщо електрика буде по 4-6 годин на добу. Я планую заряджати батареї генератором і сидіти на пропані.

Змінено користувачем LAT
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, LAT сказал:

Але навіщо спалювати бензин, щоб зарядити батареї, які далі на ТН працюють?

дивні запитання.... Якби я дійсно розраховував на 4-6 годин світла на добу - я б цього не писав. Але навіть у цьому році були дні, коли світло було по 2-3 години на добу, і це при +16 на вулиці. А що буде зимою?

В 22 році ми тижнями сиділи без світла, рекорд - три тижні. Тому пишу про генератор. Якщо ви з цим не стикались раніше - я радий за вас. Але на жаль, так буде не завжди.

34 минуты назад, LAT сказал:

Пропан на пряму у газовий котел якось логічніше.

чим логічніше? По перше, це якщо газ є. По друге... якщо мається на увазі газ у балоні, то досвід сусіда - 24л балону вистачає на 8 годин опалення. А потім що? Бігти на заправку?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Газовый конвектор - 3квт.

Работал 3недели на минималка - на 40л. Пропан-бутане.

Себе также собираю ТН на 5квт.

Паралельно с конвектором- который будет дышать ему на испаритель.

Что очень неплохо поднимет производительность.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, LAT сказал:

У мене це все є (можливо батареї не такі великі). Але навіщо спалювати бензин, щоб зарядити батареї, які далі на ТН працюють? Пропан на пряму у газовий котел якось логічніше.
Якщо електрика буде по 4-6 годин на добу. Я планую заряджати батареї генератором і сидіти на пропані.

Котел на пропані я розглядав зимою 22-23р. Вирішив не робити - дуже великі витрати газу. До того ж це обладнання буде працювати тільки в аварійному режимі. А ТН він постійного використання.

Мені для підтримання температури достатньо опалювати будинок 7-9 годин. Це електрокотлом при подачі в підлогу 28-32 градуси. Як буде з ТН зима покаже. Сподіваюсь, будуть схожі цифри. Якщо навіть все буде від генератора, то це 14-18 кВт. Якщо умовно 1 кВт бензинового генератора це 0,35л, то 14-18 кВт це 5-7л бензину на добу. Зрозуміло, що є ще гаряча вода та інши витрати. Але це хоч не такі страшні цифри.

Ще є можливість доставити панелі. На 5 кВт це буде небагато зимою, але за місяць кіловат 150-200 набереться.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Dem@ сказал:

 

Паралельно с конвектором- который будет дышать ему на испаритель.

Что очень неплохо поднимет производительность.

Кстати, очень неплохая идея🙂 Это лучше, чем конвектор в дом тащить. Сейчас разница  в скорости нагрева бойлера ночью при +18-20 и днем при +35 очень заметна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, sly сказал:

чим логічніше? По перше, це якщо газ є. По друге... якщо мається на увазі газ у балоні, то досвід сусіда - 24л балону вистачає на 8 годин опалення. А потім що? Бігти на заправку?

Ну бігти за бензином теж доведется.
Я планував ТН, але він мені вбачається доречним коли є стабільна електрика. Я не думав за варіант живлення ТН від генератора.
Газу вуличного немає. Розглядаю тільки варіант балонів. Тобто по витратах пального можна сказати, що ТН+генератор на бензині - це приблизно те саме, що і пропан і газовий котел?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, LAT сказал:

Ну бігти за бензином теж доведется.
Я планував ТН, але він мені вбачається доречним коли є стабільна електрика. Я не думав за варіант живлення ТН від генератора.
Газу вуличного немає. Розглядаю тільки варіант балонів. Тобто по витратах пального можна сказати, що ТН+генератор на бензині - це приблизно те саме, що і пропан і газовий котел?

В мене ТН вода-вода. В штатному режимі споживає 800Вт. Запускав його від кітайського генератора 2,8 кВт. Працює.

Цієї зими не потребувало задіяти цю схему. Але вона робоча. Генератор споживає десь 1л/год. Хоча може більше.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, LAT сказал:

Ну бігти за бензином теж доведется.

в мене дві бочки по 200 літрів - не придеться. Хоча на сьогодні такий запас вже не актуальний.

 

Зараз думаю про ТН + великий бак. Гріємо бак поки є світло або інвертором/генератором, потім гріємо баком теплі поли. Був такий досвід з твердопаливним котлом та теплими полами - протопка раз в день і в хаті тепло.

7 минут назад, Gitan сказал:

В мене ТН вода-вода. В штатному режимі споживає 800Вт.

яка потужність ТН та площа будинку? Вода-вода варіант мені подобається більше, ніж повітря-вода, але поки не розумію різниці по бюджету

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, sly сказал:

Зараз думаю про ТН + великий бак. Гріємо бак поки є світло або інвертором/генератором, потім гріємо баком теплі поли

Це не варіант. ТН гріє десь 45-50 град. Великий бак буде дуже довго гріти. Краще генератор вімкнути.

6 минут назад, sly сказал:

яка потужність ТН та площа будинку?

Площа 150 м кв, 2 поверха. ТН потужністю 12 кВт. Тепловтрати будинку 6,5 кВт

Вартував мені 5к, разом з скважинами. Виробник - Харків.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, Gitan сказал:

Це не варіант. ТН гріє десь 45-50 град. Великий бак буде дуже довго гріти. Краще генератор вімкнути.

Площа 150 м кв, 2 поверха. ТН потужністю 12 кВт. Тепловтрати будинку 6,5 кВт

Вартував мені 5к, разом з скважинами. Виробник - Харків.

И потребляет из розетки. 800Вт.

С учётом циркуля.

Итого СОР15.

Сказочный -БАЛОБОЛ.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, Gitan сказал:

Це не варіант. ТН гріє десь 45-50 град.

дивно... чому тоді на пропозиціях, що вилазять рекламою, завжди на фото є бак?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, sly сказал:

дивно... чому тоді на пропозиціях, що вилазять рекламою, завжди на фото є бак?

Бак это - (-0.5 СОР)

Но для ВТН - он нужен что бы комфортно прошла оттайка.

Или для развязки остальных теплоносителей....

 

Змінено користувачем Dem@
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Dem@ сказал:

Бак это -

хм, дякую.

В мене також протерм (але з системою "фугас" та бойлером косвеного нагріву), а ще й бак нікуди ставити, тому ця новина мене радує... може... 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Dem@ сказал:

С учётом циркуля.

Якщо ви маєте на увазі насоси, то так, забув. Ще насоси 200 Вт

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мої розрахунки показали, що при оптимістичних тепловтратах у 6 квт/год мені треба 15кг пропану у добу - це десь один 33л балон заповнений на 80%. Це 756 грн. А з ТН через генератор 23л 95го - 1350 грн.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, LAT сказав:

Мої розрахунки показали, що при оптимістичних тепловтратах у 6 квт/год мені треба 15кг пропану у добу - це десь один 33л балон заповнений на 80%. Це 756 грн. А з ТН через генератор 23л 95го - 1350 грн.

Это типа маслать 24ч без остановки? Вы не учли, что бензин зимой будет дороже. 

Змінено користувачем ЯД
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, LAT сказал:

Мої розрахунки показали, що при оптимістичних тепловтратах у 6 квт/год мені треба 15кг пропану у добу - це десь один 33л балон заповнений на 80%. Це 756 грн. А з ТН через генератор 23л 95го - 1350 грн.

бензину можна зробити запас. У мене це було 400 літрів у двух бочках. Яким чином будете запасати газ?

Впевнені, що зимою все буде добре з паливом? Бо в країні, де йде війна - впененим не можна бути ні в чому.... Особисто я не забуду, як стояв у чергах по 3-4 години, щоб залити 10 літрів...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, LAT сказал:

Мої розрахунки показали, що при оптимістичних тепловтратах у 6 квт/год мені треба 15кг пропану у добу - це десь один 33л балон заповнений на 80%. Це 756 грн. А з ТН через генератор 23л 95го - 1350 грн.

Якийсь дорогий бензин.

А з дизельним генератором не рахували? Сума вийде ненабагато більша за газ, і кількість палива менша за бензин.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я теж маю давно зроблені теплові насоси. Але вони чудово працюють в стабільному режимі. В режимі розігріву то не зовсім гарно. Бо потужність і температура у них обмежені.

Настінний котел може працювати на пропані, але розхід там буде трохи не радісний. А так трохи завеликий. І якщо у вас балон не 3 м³, то ви будете кожен день міняти балони по 40 літрів .

Якщо і гріти рідким паливом, то краще встановіть автономний повітряний обігрівач - вебасто, ебершпехер, китайські клони, або газовий - трума труматік. І грійте одразу повітря в тому приміщенні де ви є, з мінімальними витратами .

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У Вас на фото фреонова товста (газова) труба знизу теплообмінника? А тонка (рідина) з верхнього штуцера? То у вас тоді не правильно підключений теплообмінник. Це режим випарника. А в середині будинку має бути конденсатор, тобто газ має сконденсуватися, рухаючись зверху вниз.image.png.95a6b1633eac36b84bcda5a8e08a220a.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То там і вода , судячи по фільтру електрокотла, теж підключена навиворіт. Вода має рухатися знизу вверх, а фреон має рухатися зверху до низу. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Alvalk сказал:

Якийсь дорогий бензин.

А з дизельним генератором не рахували? Сума вийде ненабагато більша за газ, і кількість палива менша за бензин.

Бенз генератор вже є. І поки більшість часу стоїть. Є панелі і батареї.
Минулої зими все було добре. І у 22 теж, окрім тижня коли і обстріли і дерева лінію обірвали. Грілися ТПК, але не сподобалось тягання брикетів і іх зберігання (вони набирають вологу з часом).  
От і думаю за якісь інший аварійний варіант. Напевно варіант з ТН все ж таки краще, адже у пропановий котел треба теж нормально вкластися і це половина ціни ТН. А у довгу я ним не збираюся користуватися. Думав ще за газгольдер, але він коштує нормально і питання з доставкою палива у маленьких об'ємах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...