Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проблема з інвертором - ток на вилкі зарядки і швидко розряджає АКБ

vovapk

Рекомендовані повідомлення

Всім доброго дня!
У мене виникли проблеми з інвертором Ective CSI 15.
Проблеми:
1. Я випадково торкнувся вилки на кабелі зарядки інвертора і мене вдарило током. Тестером наміряв близько 220V між фазою і нулем. Після того як переставив інвертор, вимкнув та увімкнув, вже було близько 12V між заземленням та фазою і нулем. Це все на проводі від якого інвертор має заряджати акумулятори.
2. Інвертор дуже швидко розряджає акумулятори коли вимикається електропостачання з мережі. У мене два гелеві акумулятори загальною ємністю 280Ah, повністю заряджені акумулятори інвертор розрядив при навантаженні до 300watt (холодильник, інтернет, відеонагляд) десь за 3 години.
Я віддав інвертор на діагностику майстру який ремонтував інший мій інвертор, за його словами він його потестив без навантаження, зняв кришку та зробив візуальний огляд і ніяких проблем не знайшов. Після цього я знову зарядив акумулятори і підключив інвертор до мережі, на вилкі кабелю зарядки між землею та фазою з нулем наміряв ток 9.6-12V, та інвертор за декілька годин знову розрядив акумулятори коли вимкнули електропостачання.
Ну і у мене періодично вибиває УЗО там де знаходиться автомат розетки до якої підключено інвертор для заряджання акумуляторів.

Передісторія:
Інвертор працював з гелевим акумулятором без жодної проблеми близько 1,5 роки. Нещодавно у мене перероблювали щитову, намагалися реалізувати схему двох режимів електропостачання від інвертора - в одному режимі певна кількість автоматів, в іншому режимі додатково ще певна кількість автоматів. Це так і не вдалося реалізувати, проте протягом дня було дуже багато умімкнення/вимкнення інвертора, а також помилково електриком було запущено як мінімум один раз на одну групу автоматів спочатку 110V, потім 380V, сгоріло декілька блоків живлення (типу зарядки до ноутбука тощо). Не виключаю що на інвертор теж могло піти, хоча не факт і це ми не зафіксували. Що саме вплинуло на інвертор не відомо, але після цього з інвертором почались проблеми.


Питання:
Чи нормально що на кабелі зарядки інвертора (по якому він має отримувати а не віддавати електропостачання) є ток? Рахуючи що один раз я зафіксував між фазою та нулем 220V і регулярно фіксую між землею та фазою і нулем 12V, може інвертор при вимкнені електропостачання починає ще і через цей кабель віддавати заряд акумуляторів в мережу будинку?

Де можна якісно продіагностувати мій інвертор, щоб його затестили в усіх режимах та виявили проблему?

20240630_211352.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ваш інвертор судячи з усього живить зовнішню мережу. Тобто ви під час останніх робіт якось не правильно зробили кільце - вихід з інвертора тепер попадає на загальну мережу, а з загальної мережі на вхід інвертора.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, lordserenity сказав:

Ваш інвертор судячи з усього живить зовнішню мережу. Тобто ви під час останніх робіт якось не правильно зробили кільце - вихід з інвертора тепер попадає на загальну мережу, а з загальної мережі на вхід інвертора.

Живить мережу через кабель зарядки? Бо вихід живлення з інвертора у мене підключено через Ajax розетку і я слідкую за навантаженням, воно в межах 300 ват постійно на холодильник та інтернет з відеонаглядом.

20240701_155201.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, vovapk сказал:

намагалися реалізувати схему двох режимів електропостачання від інвертора - в одному режимі певна кількість автоматів, в іншому режимі додатково ще певна кількість автоматів. Це так і не вдалося реалізувати

Це ***ець, скоріше за все до вас сантехнік приходив, а може і стропальщік

Лапочку розжарювання до вилки під'єднайте та подивиться світится чи ні

Гарно було б заміряти токи та напруги вхід/віхід/АКБ у режимі зарядки та роботи

припускаю реле байпасу сварилося і вхід не відключає від вихіду при роботі від АКБ

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Enot123h сказав:

Гарно було б заміряти токи та напруги вхід/віхід/АКБ у режимі зарядки та роботи

Якими режимами це можна зробити моїм тестером?

20240701_183848.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Краще здайте його на діагностику, бо судячи по запитанню, можете виміряти струм підключивши паралельно навантаженню, а не послідовно. І мультіметр спалите і ДБЖ допалите.

Люди діляться на тих хто може поміряти скільки ампер у розетці, і на тих хто вже спробував :)

Просто прикладіть лампочку до вилки, якщо світиться - ДБЖ у ремонт.

Як що не світиться і є бажання, можу розписати...

Змінено користувачем Enot123h
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Світлодіодний  ліхтар 12-24V.

Перше фото - яскраво світить від зарядженого акумулятора 12V (тесте показує 13.06V).

Друге фото - не світить від контактів фаза + нуль на вилці кабелю зарядки інвертора.

Третє фото - блимає тускло від контактів фаза або нуль + заземлення.

20240701_195926.jpg

20240701_200007.jpg

20240701_200041.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 хвилину тому, Enot123h сказав:

Краще здайте його на діагностику, бо судячи по запитанню, можете виміряти струм підключивши паралельно навантаженню, а не послідовно. І мультіметр спалите і ДБЖ допалите.

Я б з радістю здав інвертор на діагностику якби знав перевіреного спеціаліста який якісно проведе діагностику та знайде і по можливості виправить проблему, якщо вона тут є.

Я вже в першому повідомлені писав що здавав його на діагностику, витратив два дні і мені майстер сказав що проблем немає, проте згодом з'ясувалося що він тестував його без навантаження.

Поки не бачу іншого варіанту ніж самому зробити базові заміри що можливо в домашніх умовах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А розетка від аякса показує хоч 2 з 3 ? Струм, потужність, напруга? Це б дуже полегшело вимірювання. Інакше потрібні вилка, розетка, дрот, чи подовжувач, який можна порізати

Змінено користувачем Enot123h
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розетку Ajax підключено на вихід з інвертора до моїх приладів. Зараз я всі прилади підключив напряму подовжувачами а не через щитову, хочу затестити на скільки так вистачить акумуляторів.

Зараз поставив один заряджений акумулятор на 140ah, розетка ось такі показники видає. Це холодильник, відеонагляд та інтернет.

Screenshot_20240701_224626_Ajax.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...