Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

2 поверхи - надто суттєва різниця температур

kwadrat

Рекомендовані повідомлення

Вітаю, шановна спільното. Це моє перше повідомлення і я не будівельник.

В січні придбав 2-поверховий новий будинок. Взимку і до середини весни душа не натішилась - будинок супер теплий, хоча й зима була не дуже, але 80% часу газовий котел відпрацював на найнижчому значенні налаштувань "+38°С".

Прийшла спека +26°С, вже кілька разів було +33°С. Кондиціонерів поки що не встановили. Провітрювання 2-го поверху (по моєму розумінню) призводить до того, що все прохолодне повітря низом по підлозі тікає сходами на 1-ий поверх, де вночі тримається приємна температура +22°С в середньому. При цьому наверху на 2-му поверсі вночі тримається +26°С (буває і більше) і нормально спати неможливо.

Враховуючи:
1) кондиціонерів ще немає
2) всі спальні за планом розташовані на 2-му поверсі,

прошу конструктивної поради, як вирішити проблему цієї різниці температур між поверхами, щоб при цьому прохолода не тікала донизу.

Дякую.

Змінено користувачем kwadrat
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо без кондиціонера, то вікна потрібно відкривати повністю, бо літом різниця температур мала і щілини звичайного провітрювання недостатньо, якщо захочеться ще прохолодніше, тоді ставити двері на сходинкову клітинку (чи якусь ширму...)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а які штори на вікнах ? Я чому питаю, у мене також на другому поверсі нема кондиціонерів і я в цьому році купила глухі штори і стало значно комфортніше, і ще перестала робити протяги коли сонце на цій стороні, бо жене в хату гаряче повітря...правда там гостьова і кабінет чоловіка, але всеодно хо комфорту...я так яку пораду можна дати-це ж фізика((

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, kwadrat сказал:

як вирішити проблему цієї різниці температур між поверхами

Кондиционером.

Все остальное просто игра в бирюльки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На вікна рулонні, чи ролети плісе. Провітрювати вночі і вранці. У день закривати ролети, штори, вікна

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это такая особенность двухэтажного дома, у всех кого знаю с двухэтажным домом всегда второй этаж жаркий. 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@normal Вікна відкриваємо повністю, але тільки коли ми є вдома, бо коли нікого немає - тільки щілини.

@irina1969 Глухі штори - це так звані "блекаут"? Якщо так, то вже були такі, в невеличких спальнях вони візуально відбирають дуже багато простору, але від спеки не рятують.

@DimaF Якісь кондиціонери ставити будемо - це зрозуміло, але паралельно потрібно зрозуміти, які саме, щоб не вийшло, що вони будуть на 2-му поверсі розганяти крижане повітря, діти будуть хворіти, а це крижане повітря все рівно буде стікати сходами вниз на 1-ий поверх.

@Dendnepr Ролетки поставимо, шукаю фірму, поки що проблема, кому не подзвониш - немає людей в бригадах із зрозумілих причин. Якщо хто має контакти в Івано-Франківську, маякуйте.

@denis-k Я понимаю, что под 1-ым этажом земля и относительная прохлада, а над 2-ым этажом чердак и большая нагретая крыша.

Про кондиціонер у мене вже народжуються дивні думки - може його потрібно на горище ставити? Я ж розумію, що основна проблема спеки походить саме від даху :)

Змінено користувачем kwadrat
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, kwadrat сказал:

Якісь кондиціонери ставити будемо - це зрозуміло, але паралельно потрібно зрозуміти, які саме, щоб не вийшло, що вони будуть на 2-му поверсі розганяти крижане повітря, діти будуть хворіти, а це крижане повітря все рівно буде стікати сходами вниз на 1-ий поверх.

Це якийсь фильм жахив))

Попробую точно ответить:

Живу в 2-х этажном доме, та же проблема.

Это явление явно выражено в межсезонный период (весна-лето, осень зима), ибо в остальное время дом более менее имеет одинаковую температуру, и никакой холодный воздух никуда не стекает.

Все эти танцы с бубном, шторами, проветриванием, работают только до той поры, пока ночной воздух не начинает уползать выше 20 градусов, и тогда ночью дом не успевает остыть, и в безветренную погоду ничего кроме кондиционера уже не спасает.

Хорошо когда перед домом есть лес, или дом соседей который как то заслоняет от солнца.

Если нет, то увы, ничего не поможет.

Имею два кондея, 12 внизу и 9-ка наверху, в самом щадящем режиме на 23 градуса, правда двери в спальные приоткрыты.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, DimaF сказал:

Все эти танцы с бубном, шторами, проветриванием, работают только до той поры, пока ночной воздух не начинает уползать выше 20 градусов, и тогда ночью дом не успевает остыть, и в безветренную погоду ничего кроме кондиционера уже не спасает.

Это не танцы с бубном. это реально работает. Жил в квартире на солнечную сторону. После установки ролетных жалюзей - кондеем реально стали меньше пользоваться. Утром перед работой закрывали жалюзи и к вечеро намного меньше квартира прогревалась. Если забывали это сделать - то намного жарче к вечеру было и кондею долго нужно было маслать на максимуме, чтоб охладить не  только воздух, но и от него стены, пол, мебель.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, Dendnepr сказал:

это реально работает.

Но погоды не делает)
Как ни крути, но кондер ставить надо)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, irina1969 сказав:

а які штори на вікнах ? Я чому питаю, у мене також на другому поверсі нема кондиціонерів і я в цьому році купила глухі штори і стало значно комфортніше, і ще перестала робити протяги коли сонце на цій стороні, бо жене в хату гаряче повітря...правда там гостьова і кабінет чоловіка, але всеодно хо комфорту...я так яку пораду можна дати-це ж фізика((

Ось. Ефективність лише зовнішніми засобами задля попередження прогріву склопакету, який працює як радіатор. Раджу.

IMG_0945.jpeg

IMG_0946.jpeg

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 хвилини тому, МакДо сказав:

Ось. Ефективність лише зовнішніми засобами задля попередження прогріву склопакету, який працює як радіатор. Раджу.

 

 дякую, гарне рішення...у мене всі житлові кімнати хвають сонце з 6 до 10 ранку і поряд з будинком росте великий дуб який дає тінь, і   ліс майже в дворі, тому це не критично, 2 ряди штор   і воно спасає...думала зробити таку систему як у Вас чи ставні,але зараз не тягну цю програму треба думати за зиму ((

 якщо вже сильно буде спекотно, то у мене в цоколі +17, можна туди ))

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, irina1969 сказав:

але зараз не тягну цю програму

На всяк випадок: вартувало 2450грн на вікно 155см х 150см

16 хвилин тому, irina1969 сказав:

якщо вже сильно буде спекотно, то у мене в цоколі +17, можна туди ))

Якже я вас розумію. Маю аналогічну температуру в аналогічному приміщенні 😏

Змінено користувачем МакДо
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, МакДо сказав:

На всяк випадок: вартувало 2450грн.

Саме правильне рішення.

Де таке замовити можна?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Dmode сказав:

Саме правильне рішення.

Де таке замовити можна?

Номер телефону та всі подробиці пишу в ПП.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, kwadrat сказав:

Я ж розумію, що основна проблема спеки походить саме від даху

Десь після 22:00 навпаки: люк на дах і вікна стають самими холодними поверхнями (міряв пірометром), в мене каркасна мансарда і вночі там холодно навіть з одним вікном на звичайному провітренні, може у вас більша теплоємність і не встигає охолонути, або вночі тепло з першого підіймається вгору...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, МакДо сказав:

Номер телефону та всі подробиці пишу в ПП.

А закопипастите плиз и мне контакты)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

15 часов назад, МакДо сказал:

Номер телефону та всі подробиці пишу в ПП.

Попрошу и мне.

Спасибо.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@Gitan Думаю, додаткове утеплення (термоізоляція) горища такого розміру обійдеться, як найбільш просунута система кондиціонування :)

@Dendnepr Я понимаю, что любые "допы" суммарно помогают решать проблему, но я как раз стою перед выбором: Тратиться на разные "допы" или изучить более продвинутую систему кондиционирования (с какими-то там разгонками воздуха по комнатам и т.д.)

@DimaF Кондёр ставить буду - это однозначно, надо понять, какой и как он(и) будет решать проблему большой разницы температур между этажами. Кто-то выше советовал закрыть лестничную клетку, но это нереально - она слишком широкая.

@МакДо Жалюзі на все вікно та/або "ставні" не хотілося б - все ж вікна великої площі робляться, щоб милуватися природою/краєвидом. Як крайня міра - так, Ваш варіант цікавий.

@normal Так, теплоємність будинку висока - це видно по тому, що 80% зими котел працював на мінімальному значенні налаштувань, яке тільки у нього є, і це під Івано-Франківськом. Я раніше мав нагоду 10 років прожив в Миколаєві на Півдні - там зими інші :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, kwadrat сказав:

Жалюзі на все вікно та/або "ставні" не хотілося б - все ж вікна великої площі робляться, щоб милуватися природою/краєвидом. Як крайня міра - так, Ваш варіант цікавий.

 

Ви вперше будете жити у приватному будинку? До краєвидів швидко звикаєш. Можна вийти на вулицю. А як щодо краєвидів, коли великі вікна днями закриті шторами, бо сонце пече? Ці жалюзі прикріплені до рами на липучки. Легко зняти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, МакДо сказав:

До краєвидів швидко звикаєш

Ні, не вперше :) Народився, виріс, перші 27 років прожив у Вінниці в приватному будинку (1 поверх). Розумію, Вінниця - це не море/гори за вікном, але навіть садочок завжди радував око. Своїми ж руками перший приватний будинок (1 поверх +мансарда) теж збудував в Вінниці ще на початку 90-их.

Наступні 27 років прожив в квартирах (Житомир і Миколаїв), але завжди мав повноцінну дачу.

Будинок моєї мрії - невеликий 1-поверховий з гарною терасою і краєвидом на гори - щоб сидіти в майці/шортах під спів птахів і бачити над деревами своєї ділянки засніжені вершини. І обов'язково ділянка нормального розміру, всі ці варіанти 15-25 соток - це не наше. Все це ще попереду, ми в це віримо, є земля і є мотивація.

Придбаний готовий новий будинок, про який зараз іде мова, це компроміс на час війни і щоб розмістити з нами батьків, яких в 2022 вивезли з оточення. Але й цей компромісний варіант на 90% відповідає нашій уяві і нашим вимогам про ідеальний НАШ будинок - від кольорів робочих поверхонь та стін до розмірів вікон і т.д.

Можливо, комусь здаватиметься дивним, але всі члени нашої родини дуже люблять дивитися у вікна на краєвиди - від нас в нормальну погоду добре видно без оптики не тільки засніжені Ґорґани (Сивулі, Молоду, Аршицю....), але в об'єктив - навіть і вершини Говерли з Петросом.

За відсутності видової тераси на даному етапі життя, дружина з донькою дуже люблять пити каву/чай, сидячи просто на підвіконнях :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, kwadrat сказав:

від нас в нормальну погоду добре видно без оптики не тільки засніжені Ґорґани (Сивулі, Молоду, Аршицю....), але в об'єктив - навіть і вершини Говерли з Петросом.

Я програв 🤣

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, kwadrat сказал:

додаткове утеплення (термоізоляція) горища такого розміру обійдеться, як найбільш просунута система кондиціонування

Додаткове утеплення взимку буде єкономити гроші.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...