Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

TN-C-S чи TT в приватний будинок

gaset

Рекомендовані повідомлення

Вже були обговорення на задану тему, але відповіді я не знайшов.

 

Є будино. Заведено 3 фази. Стоїть віхдний автомат і ПЗВ. Наразі не зроузміло, чи є власне заземлення, але що напевно є доєднані шини нуль та земля. По один схемам і відео це схема TN-C-S. По іншим потрібно ще шину заземлення доєднати до власного контуру заземлення. Хтось може сказати, яка схема правильна?

 

Трохи контексту додам. Потрібно підключити інвертор (та і для інших побутових потреб хотілося б бути впевненим). Чи беспечно коричстувати схемою, де тільки шини нуля та заземлення доєднані між собою?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

та сама ситуація. Читав-читав.. та й зробив біля стовпа штирьове заземлення (кабель закладав на 5 жил, тому все ок). Буду вважати, що в мене ТТ.

Хоча інвертор вже стоїть давно і працював як є. Але планую сонячні панелі, та й взагалі мені так спокійніше. Можливо, профі скажуть, що я олень, тут хз. 

Змінено користувачем sly
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Якщо лінія нормальна (сіп-4 та трансформатор десь умовно недалеко, нема системного деревопаду, сіп хоч через 1-2 стовпа заземлено і тп) то більш правильним варіантом буде саме TN-C-S, для надійності біля стовпа де в вас заходить PEN вбиваєте додаткове штирьове заземлення і робите розділення, в хату заводите вже 5жильний з окремою землею.

Якщо є сумніви в якості лінії (наприклад це старе садове де лінія це сталелюмінь гола окремі фази) то TT, фактично все те саме тільки власну землю ні з чим не з'єднуєте і само заземлення треба робити глибше і обов'язково вимірювати.

TN-C-S, *за рівних умов* більш безпечне ніж ТТ (бо струм КЗ вищий) але це доки лінія ціла.

Змінено користувачем standov
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, standov сказал:

робите розділення

отут питання, як це правильно зробити

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, sly сказал:

отут питання, як це правильно зробити

так а шо не зрозуміло? 100500 мануалів ) ставите шину земляну, на неї заходить PEN (скоріші за все з лічильника, але вже як є), на цю шину приєднуєте власну землю і земляну лінія в хату, ставите другу шину, з'єднуєте перемичкою дві шини, від другої в хату заходить N

Змінено користувачем standov
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, sly сказал:

я знайшов лише 100500 срачів...

ну це нормально.
Є срачікі на тему що атата не можна PEN заводити в лічильник - не можна, якщо ви зможете монтажників вмовити так не робити то і супер, не заводьте )
Є срачики що треба не 2 шини а 3, ну такоє - можна і три, але мені подобається дві )
Є срачікі що достатньо однієї, ну такоє - можна і одну, але мені подобається дві )

Як ви не зробите - знайдеться людина яка скаже що це не правильно, наприклад це буде "наблюдатєль"

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...