Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Підсилення тиску для поливу

lafaet

Рекомендовані повідомлення

Вітаю, потребую вашої поради та/або консультації (

Коли тільки робив скважину та закопував труби в місце звідки зараз розводиться полив була прокладена труба аж 1/2" (( тепер звісно її не вистачає при тих налаштуваннях тиску, що є в системі(1.5-2.5атм)

підняти тиск подачі скважинним насосом не являється можливим, перекласти трубу, на жаль, також(

 

я спробував поставити маленький насос(цей, що ставиться прямо на трубу) підвищення тиску, і він його підвищив, проте всього на 0.5атм, але цього замало 

 

підкажіть, будь ласка, чи можна поставити насосну станцію, яка буде стояти на відстані 15м від скважини, для допомоги прокачування більшого об'єму води через вказану трубу?

 

дякую всім за увагу

гарного дня

Змінено користувачем lafaet
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю, що така можливість є.

Два варіанти.

1. Підняти загальний тиск в системі (2.5-3.5 наприклад). Зверху ставиться вихревик і він працює разом з глибинним насосом. Автоматика одна, ГА той самий (це я припускаю, що водогін влаштований традиційно - реле + ГА. і все в приямку. але бажано реальна схема)

 

2. Поставити нову станцію під полив. Теж виглядає цілком можливим. Можливо, ще треба зворотній клапан до нової станції та кран після неї для можливості "притиснути" витрату, якщо води на "вхід" буде не вистачати. 

 

Потужність насосу для обох випадків потрібно обирати з врахуванням "нижнього" насосу. Щоб верхній не качав щвидше, ніж нижній подає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, lafaet сказал:

підкажіть, будь ласка, чи можна поставити насосну станцію, яка буде стояти на відстані 15м від скважини, для допомоги прокачування більшого об'єму води через вказану трубу?

Система может пойти вразнос...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, DimaF сказал:

Система может пойти вразнос...

(((

а, що саме може піти не так?

точніше цікавить скоріше - чому так може статись?

 

2 часа назад, Dendnepr сказал:

промежуточная емкость?

маєте на увазі умовний еврокуб в який набирати через ту трубу, що є, а з нього брати насосною станцією?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, maksym сказал:

Думаю, що така можливість є.

Два варіанти.

1. Підняти загальний тиск в системі (2.5-3.5 наприклад). Зверху ставиться вихревик і він працює разом з глибинним насосом. Автоматика одна, ГА той самий (це я припускаю, що водогін влаштований традиційно - реле + ГА. і все в приямку. але бажано реальна схема)

 

2. Поставити нову станцію під полив. Теж виглядає цілком можливим. Можливо, ще треба зворотній клапан до нової станції та кран після неї для можливості "притиснути" витрату, якщо води на "вхід" буде не вистачати. 

 

Потужність насосу для обох випадків потрібно обирати з врахуванням "нижнього" насосу. Щоб верхній не качав щвидше, ніж нижній подає.

от я про 2 варіант і думав

там де у мене через нормальну трубу під'єднаний полив - чудово працює 3и поливайки(ну, але там і труба 1"), а тут 2і ледве-ледве

 

по паспорту скважина видає 3куб в годину

я думав пошукати насос на 1.5/2 куби, як раз, щоб він не тянув сильніше ніж перший

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не побачивши ділянку - важко казати.. але я б думав щодо нової труби. Я себе я вирішив питання радикально  - 32 труба по всьому периметру ділянки. Де не потрібно - прикопав трохи. 200 метрів периметр, подекуди задубльовано (на туї окрема магістральна труба). Але тепер будь-де врізаюсь та тягну лінії поливу, та й ремонтопригодність висока.

 

По цій ситуації ніякі додаткові насоси не допоможуть без додаткової ємності. Але її також десь ставити треба.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, lafaet сказал:

а, що саме може піти не так?

точніше цікавить скоріше - чому так може статись?

Ну может получится эдакий тяни-толкай.

Либо один насос будет забирать больше чем дает первый, либо наоборот первый будет выдавать больше чем заберет второй...и случится авария местного масштаба)

Городить каскад насосов надо сильно в матчасть уметь, проще или более производительный насос, или отдельная емкость на полив с насосом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 минут назад, DimaF сказал:

Ну может получится эдакий тяни-толкай.

Либо один насос будет забирать больше чем дает первый, либо наоборот первый будет выдавать больше чем заберет второй...и случится авария местного масштаба)

Городить каскад насосов надо сильно в матчасть уметь, проще или более производительный насос, или отдельная емкость на полив с насосом.

ну тут, наскільки я розумію - головне, щоб другий не забирав більше, чим дає перший(хоча тож...ніби, як, якщо буде не сильно потужніший, то першому буде легше крильчатку крутити)

 

як альтернативу розглядаю ємність, але тут тоді потрібно купувати і ємність, і насос

 

на данний момент я трохи поділив полив на зони за допомогою коллектора і автоматики, яка включає по одному поливайки

ще була думка поміняти зрошувачі ті, що коливаються, на такі, що висовуються і крутяться...у них ніби поріг тиску нижчий, проте ще не придбав та не тестував

Змінено користувачем lafaet
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, lafaet сказал:

по паспорту скважина видає 3куб в годину

я б орієнтувався більше на параметри нижнього насосу та скількі води від дає в точці встановлення другої станції.

І ще один момент. Для настройки системи не погано б мати кран після другої станції. Але ще є ГА, витрату на яку не зменшити (якщо станция як одне ціле). Тому може треба окремий ГА, який поставити після регулюючого крану.

Це все про те, що друга станція буде качати швидше за першу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 минут назад, maksym сказал:

я б орієнтувався більше на параметри нижнього насосу та скількі води від дає в точці встановлення другої станції.

І ще один момент. Для настройки системи не погано б мати кран після другої станції. Але ще є ГА, витрату на яку не зменшити (якщо станция як одне ціле). Тому може треба окремий ГА, який поставити після регулюючого крану.

Це все про те, що друга станція буде качати швидше за першу

зараз у мене після другого "насосика" стоїть редуктор тиску, його в планах і залишити...якщо все таки ставити потужніший насос

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, maksym сказав:

друга станція буде качати швидше за першу

І що?
Чисто теоретично завдяки цьому зменшиться навантаження на першу і має підвищитись її продуктивність

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Фрай сказал:

І що?

можуть піти розриви потоку. Звісно, це крайній, більш теоретичний випадок. Але все буває...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З якого переляку розриви?

Нижній при меншому опорі нижній качає веселіше, я ж не думаю, що ТС встановить верхній аж у багато разів потужніший насос, отже все має бути ОК.

Але це лише моя теорія, бо якщо невірно скласти докупи то проблеми неодмінно виникнуть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

була колись в мене система з двох насосів. Проблему не вирішила, а головного болю добавила. Тому розібрав і зітхнув з полегшенням.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, sly сказал:

була колись в мене система з двох насосів. Проблему не вирішила, а головного болю добавила. Тому розібрав і зітхнув з полегшенням

ми вже чіпляли це питання в іншій темі. Але до конкретики не дійшли. 

Так в чому проблема двох насосів? 

В мене працює без питань. Так, як планувалось

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, maksym сказал:

В мене працює без питань. Так, як планувалось

радий за вас. Мені так не пощастило і при виникненні проблем дуже багато часу йшло на те, щоб з'ясувати причину. Але зараз живу в іншому будинку, проблем немає, все стандартно.

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

порахував трохи і буду діяти наступним чином:

поки пробую зробити полив на роторних висувних дощувачах, на них виходить трохи веселіше

якщо не буде вистачати потоку води, то спочатку спробую підключити насос до тієї магістралі, що є

якщо виникнуть проблеми, то буду пробувати купувати ємність і використовувати її, як буфер

 

 

дякую всім за увагу

гарного дня!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...