Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вибір і встановлення додаткового гідроакумулятора

vovapk

Рекомендовані повідомлення

Всіх вітаю.

У мене в приватному будинку встановлено гідроакумулятор Zilmet на 100 літрів води. Рахуючи що в ньому робочий тиск повітря, без роботи насоса реального об'єму води мені не вистачає з регулярним відключенням електрики щоб комфортно користуватися водою, і за бажання декількох людей сходити в душ тощо потрібно запускати генератор. Оскільки через потужність насоса не бачу доцільність підключати його в систему безперебійного живлення, виникла думка поставити додатково ще один гідроакумулятор на 500 літрів. Такий об'єм вибрав для себе оптимальним, це максимальний розмір по габаритах що ідеально стане в котельні і розраховую не зменшуючи сильно тиск в системі отримати запас холодної води сумарно в 250-300 літрів.

Питання стало з вибором. Витрачатися на Zilmet зараз взагалі бажання немає, і брати якийсь ноунейм теж не хочу. Як оптимальний варіант знайшов типу італійський Aquasystem VAV 500 з монтажем на підлогу, проте якщо правильно зрозумів, це "якісний Китай". Ще є його клон Imera AV 500. Плюсом бачу що тут змінна мембрана і зараз вона є в наявності.

З альтернативи запропонували типу італійський ELBI, але через декілька тижнів і він трохи дорожчий за Aquasystem. Cimm виходить майже на 10 тис дорожче, у нього типу товстіші стінки баку і мембрани, проте оригінальна мембрана тільки під замовлення. Ще Speroni на 7-9 тис дорожче, але не зрозуміло чи є в наявності. Ну і Zilmet на 13-20 тис дорожче залежно від моделі змінна чи не змінна мембрана.

Хочу поради чи оптимально брати Aquasystem VAV 500, чи все ж варто доплатити за якийсь інший бренд. Я все ж сподіваюсь що проблеми з електропостачанням тимчасові і через деякий час необхідності не буде в цьому додатковому гідроакумуляторі.

Якщо можна зупинитися на Aquasystem VAV 500, то знайшов в продажу версію з вушками і без на верхній частині баку. Не можу зрозуміти яка модифікація є новішою і чи є якась різниця крім цих вушок.

І питання є по підключенню. Звісно, що це буде робити сантехнік, але хочу сам зрозуміти принцип. Розумію що для того щоб обидва гідроакумулятора працювало в одній системі достатньо другий через трійник підключити до вже наявного. Звісно, поставимо кран щоб можна було в будь-який момент відключити цей гідроакумклятор. Питання з приводу тиску,  чи потрібно обидва гідроакумулятора "балансувати" до одного тиску. Якщо в додатковому на 500 літрів зменшити тиск, то це ж тиск зменшиться в усій системі навіть коли насос працюватиме? Чи зменшення тиску я відчую лише коли буде відключення електрики і насос не працюватиме?

Буду вдячний за поради та коментарі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, vovapk сказал:

ще один гідроакумулятор на 500 літрів.

Бойлер тоже дополнительный на 500 литров?)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, DimaF сказал:

Бойлер тоже дополнительный на 500 литров?)

Якщо газ ,то і не треба )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Asot сказал:

Якщо газ ,то і не треба )

Та ще и з радяньской газовой колонкой) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, vovapk сказал:

встановлено гідроакумулятор Zilmet на 100 літрів води. 

не вистачає з регулярним відключенням електрики щоб комфортно користуватися водою,

Буду вдячний за поради та коментарі.

Правильно настроенный ГА выдает 30% от своего объема. 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, DimaF сказав:

Бойлер тоже дополнительный на 500 литров?)

Основний бойлер у мене не прямого нагріву Drazice на 200 літрів і є в системі додатково електро на 100 літрів, проте думаю що 200 літрів гарячої води буде більш ніж достатньо. Холодної води у мене більше використовується.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У ГА багато не напасеш. Пора***те може еврокуб чи БВ бочка + не дуже потужний насос з реле тиску буде вигіднішим

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 хвилини тому, Сергей 31 сказав:

Правильно настроенный ГА выдает 30% от своего объема. 

Ну от з двох ГА на 600 літрів має вийти близько 180 літрів холодної води. Думаю про те що буде якщо понизити тиск аби увійшло літрів 250-300, тобто до 50% об'єму. Чи понизиться тиск тільки без роботи насоса, чи буде меншим і з роботою насоса.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ГА це штука як не крути - розходнік, мембрана живе якийсь час, міняти мембрану вже весело а коли вона протікає то бак ще і миттево іржавіє бо в воді дуже багато кисня. Імхо від вашу задачу пластикова емність без груші логічніша. Але треба продумати процедуру ротацію води шоб жаби не квакали 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Головне питання - а пролізе такий бак через двері / вікно ? :) Хтось на форумі вже продавав ГА з причини, що не проліз ))

По аквасістем - в мене три роки 100л, проблем немає. Колись жив з 25 літровими нонеймами - міняв раз на два роки...

 

Для себе давно вирішив - іздохне груша - буду міняти все у зборі. Бо потім фланець може потекти, або бак виявиться ржавим... Тому обирав ГА дешевше.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, vovapk сказал:

Думаю про те що буде якщо понизити тиск аби увійшло літрів 250-300, тобто до 50% об'єму. Чи понизиться тиск тільки без роботи насоса, чи буде меншим і з роботою насоса.

Да правильно, при таком варианте бак выдаст больше воды. При этом груша бака будет работать в нештатном режиме и быстрее выйдет из строя.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sly сказал:

 Хтось на форумі вже продавав ГА з причини, що не проліз

 

У меня было, но наоборот. Накрывшийся бак вынести не смог, распиливал.

2020-06-17 10.05.25.jpg

2020-06-17 10.20.55.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Сергей 31 сказал:

. Накрывшийся бак вынести не смог, распиливал.

будинок будувався навколо га?

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, standov сказал:

будинок будувався навколо га?

Такое бывает довольно часто.

IMG_1655.JPG

IMG_1660.JPG

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так буває коли бак раніше ніж двері, мені не вистачало буквально чотири см аби занести давно куплений ГА на 300л. image.gif.6b30c5b8096dda1637cdd0b03cb1ef70.gif

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, standov сказав:

Імхо від вашу задачу пластикова емність без груші логічніша. 

А як зі звичайної ємності вода в крани піде без тиску? Я можу ставити бак для води лише в котельній, вода має доходити під нормальним тиском в крани на поверх вище. Не уявляю як це буде працювати без гідроакумулятора.

У мене зараз лише одне питання з приводу обслуговування системи, а як зрозуміти що груша вийшла з ладу/порвалась? Теоретично допускаю що з електрикою має постійно працювати насос коли відкривається кран, і не буде тиску коли електрики немає, вірно? І тут може виникнути проблема виявити цю несправність коли в системі два ГА, бо тиск має робитися навіть з одного, хоча на менший об'єм води.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, vovapk сказал:

а як зрозуміти що груша вийшла з ладу/порвалась?

Если один ГА, то когда кран открываете, нет напора, и сразу врубается насос и напор растет.

А если 2 будет то фиг его знает как понять, щас с манометрами есть.

Змінено користувачем DimaF
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я встановив окремий ДБЖ з акумами на насос. Насос Водолій 0,5 кВт споживання. При відключенні єлектрики вода завжди є

Може бути, що витрати на додатковий ГА однакові?))

Змінено користувачем Gitan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 годину тому, Gitan сказав:

Я встановив окремий ДБЖ з акумами на насос. Насос Водолій 0,5 кВт споживання. При відключенні єлектрики вода завжди є

Може бути, що витрати на додатковий ГА однакові?))

У мене насос Водолій, споживання 1,3-1,4 кВт, пускове навантаження ще більше. Через Ecoflow на 2 кВт працює, через китайський інвертор на 5 кВт (чесних мало бути близько 2 кВт) не може запуститися, інвертор іде в захист.

Купувати окремо під насос нормальний безперебійник з акумулятором буде точно не дешевше ніж поставити ГА на 500 літрів. І питання на скільки років вистачить акумулятора на цьому насосі, бо того ж ГА Aquasystem теоретично років на 8-10 має вистачити.

Якби потужність насоса була меншою, однозначно підключав би до безперебійника.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, vovapk сказал:

Через Ecoflow на 2 кВт працює, через китайський інвертор на 5 кВт (чесних мало бути близько 2 кВт) не може запуститися, інвертор іде в захист.

дивно. В мене інвертор Must двохкіловатний чудово тягне водолій з реальним споживанням 1,6 кВт. У вашому випадку - поставте плавний пуск з аліекспрес і питання вирішиться. Тут на форумі є темка. Такі в мене вже півтора роки і у сусідів навкруги, яким порекомендував - проблем немає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...