Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Фундамент под дом из газоблока

Олег25

Рекомендовані повідомлення

Подскажите советом, в планах домик 1 этажный 9 на 10 из гб, перекрытия деревянные, полы по грунту. Ґрунт песок, хз какой, но по цвету белый, в меру влажный, бывает желтоватый, скорее крупная/средняя фракция, нежели мелкая. У соседа яма за городом, глубиной под 2 метра, воды весной нет. Хочу сделать мелкозаглубленную ленту, глубина где-то 40 - 50 см. Надземная часть, 20 - 30 см. Ширина 30см + 10 см пенополистирол. Также отмостка с эппс. У соседа уже лет 8 стоит 2 этажный дом из бруса 150 на 150, фундамент тоже лента мелкозаглубленная, но он вообще не армировал ( накидал кирпича и всякого мусора) Пока все ок.

Собственно вопрос, достаточная ли будет глубина, ширина и высота над землёй, по мои параметры. Блок 300мм д 400. Спасибо!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, Олег25 сказав:

Собственно вопрос, достаточная ли будет глубина, ширина и высота над землёй, по мои параметры. Блок 300мм д 400. Спасибо!

Достатньо. Розгляньте варіант плитного фундамента, можно зробити  більш технологічно і простіше

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Drosselbeere сказал:

Достатньо. Розгляньте варіант плитного фундамента, можно зробити  більш технологічно і простіше

Але ж плита буде набагато дорожча, якщо подушка 20 см,  то арматуры уйде купа, й бетона раза у 2 більше, чи я не правий?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Олег25 сказав:

Але ж плита буде набагато дорожча, якщо подушка 20 см,  то арматуры уйде купа, й бетона раза у 2 більше, чи я не правий?

плити різні бувають. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Drosselbeere сказал:

плити різні бувають. 

Мінімум товщина пліти це 20 см, арматура 12 або 10, шаг 20см, я рахував, це близько 18 кубов бетона, та 1,8 км арматуры,  плюс єппс на низ, але ж так це чернова підлога..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Олег25 сказав:

Але ж плита буде набагато дорожча, якщо подушка 20 см,  то арматуры уйде купа, й бетона раза у 2 більше, чи я не правий?

в мою плиту 100м.кв/20см пішло 20 кубів бетону. Навпроти будується будинок, я нарахував в стрічковий фундамент і чорнова стяжка 10см пішло на 160м.кв   -  80 кубів бетону. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Олег25 сказав:

Мінімум товщина пліти це 20 см, арматура 12 або 10, шаг 20см, я рахував, це близько 18 кубов бетона, та 1,8 км арматуры,  плюс єппс на низ, але ж так це чернова підлога..

плита може бути і тоньше но з ребрами, тут більше питання що з чим ви порівнюєте. 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо з'явиться годинка зайвого часу, проглянути любу книгу з проектування фундаментів, Ви отримаєте набагато більше інформації.

На мій погляд, є сенс розглянути питання:

1. Мінімальна глибина залягання.

2. Розрахунок ширини підошви в залежності від несучої здатності грунту і навантаження на підошву (вага будинку + стрічка фундаменту над підошвою).

3. Розрахунок ширини стрічки фундаменту.

По останньому пункту зможете зекономити 25 відсотків бетону приблизно.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.06.2024 в 15:19, Олег25 сказал:

Собственно вопрос, достаточная ли будет глубина

svestnik.kz/glubina-promerzanija-grunta-ukraina/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, SAN67 сказал:

svestnik.kz/glubina-promerzanija-grunta-ukraina/

Так, речь идёт о мелкозаглубленной ленте...с утеплением цоколя и отмотстки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Олег25 сказал:

Так, речь идёт о мелкозаглубленной ленте

IMHO.  Основание фундамента не должно находиться в зоне минусовых температур. Вам нужно только просчитать температуру под основанием фундамента, и если она будет выше нулевой отметки значит мелкозаглублённый фундамент может быть рабочим.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...
В 04.06.2024 в 21:26, yur43 сказал:

в мою плиту 100м.кв/20см пішло 20 кубів бетону. Навпроти будується будинок, я нарахував в стрічковий фундамент і чорнова стяжка 10см пішло на 160м.кв   -  80 кубів бетону. 

Я для себе теж вже думав за плиту, але мабуть в моєму випадку не варіант бо рівень землі і дороги 50 +/- см, тобто якщо я хочу зрівняти з дорогою рівень хоча би спереду ділянки та трохи по бокам то виходить мені плита мінімум 50см потрібна? Бо на перший погляд мій варіант з ФБС зовсім не такий дешевий як всі говорять, там на саму п'яту під блоки бетону 26 кубів потрібно 350 марки ( по проекту)☹️

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, ykrbud сказав:

Я для себе теж вже думав за плиту, але мабуть в моєму випадку не варіант бо рівень землі і дороги 50 +/- см, тобто якщо я хочу зрівняти з дорогою рівень хоча би спереду ділянки та трохи по бокам то виходить мені плита мінімум 50см потрібна? Бо на перший погляд мій варіант з ФБС зовсім не такий дешевий як всі говорять, там на саму п'яту під блоки бетону 26 кубів потрібно 350 марки ( по проекту)☹️

А не проще сначала сделать уровень желаемый а потом плиту? Вам все равно грунт с ростительностью замещать под фундаментом

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, ЯД сказал:

А не проще сначала сделать уровень желаемый а потом плиту? Вам все равно грунт с ростительностью замещать под фундаментом

и засыпать песком - заодно не пучинистое основание будет

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, ЯД сказал:

А не проще сначала сделать уровень желаемый а потом плиту? Вам все равно грунт с ростительностью замещать под фундаментом

Та хз, знайомий прораб так теж порадив, тіки він каже взагалі всю ділянку відсипати, але 12 соток відсипати на пів метра це буде коштувати дурних грошей, бо у нас банально будівельне сміття дехто навіть привозе безкоштовно зовсім, кажуть нам ще краще, не потрібно за "від'їзд" на свалку платити, а дехто бере гроші за сміття, хоча пісок кар'єрний, 120грн тона на сьогодні не так і багато наче

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, ykrbud сказав:

Та хз, знайомий прораб так теж порадив, тіки він каже взагалі всю ділянку відсипати, але 12 соток відсипати на пів метра це буде коштувати дурних грошей, бо у нас банально будівельне сміття дехто навіть привозе безкоштовно зовсім, кажуть нам ще краще, не потрібно за "від'їзд" на свалку платити, а дехто бере гроші за сміття, хоча пісок кар'єрний, 120грн тона на сьогодні не так і багато наче

Ну, когда будет стоять дом это будет сложнее) лучше сразу всю. Если дорого - то под домом и вокруг до границ (где узкие места типа 3 м), иначе там потом только руками ровнять (что долго)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...