Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Поміряємося продуктивністю фотоелектричних модулів ?

yur43

Рекомендовані повідомлення

17 хвилин тому, allanek сказав:

Я не розумію, що це вам дає? Яка вам користь з порівняння цифр? Я вас вже питала про це і казала про сукупність факторів

Та чого ви переймаєтися?  Ну человек любит статистику, хай собирает. Главное потом правильно ее анализировать.

Мне тоже интересно вообще в принципе что могут панели. Конечно желательно следить за широтой, а дальше в принципе уже не важно углы и тп. Потому что это статистика и все зависит от ее обработки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, k-master сказал:

В принципі при наявності акумуляторів та електроенергії від мережі хоч на 3-4 години можна зарядитись та економно пережити це.

от на таку схему я і орієнтуюсь. Інвертор і акумулятори є. Генератори такаж, але знов робити запаси палива, кожного дня бігати запускати... Бо я не розраховую на мережу цієї зими

Змінено користувачем sly
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 хвилин тому, allanek сказав:

Я не розумію, що це вам дає? Яка вам користь з порівняння цифр? Я вас вже питала про це і казала про сукупність факторів.

незважаючи на різні умови, якась статистика є. Це буде орієнтиром для тих хто задає питання про продуктивність взимку і літом.

Добовий коефіцієнт показує - скільки кВт.год може спродукувати 1кВт ФЕМ за добу при найкращих умовах.

Місячний - за місяць. Сума місячних (гусарам мовчать) дасть середню річну продуктивність. Місячний розділити на 30 - маємо середній добовий, для цього місяця.

Регіони різні, умови різні. Але порівняння результатів дасть уяву - скільки можна отримати енергії від 1 кВт панелей за добу, місяць, рік.

Новий тариф ел.енергії 4,8грн?

image.png.9eaf08dfe07fad3954a19fbbed89680b.png

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 6
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 хвилин тому, yur43 сказав:

незважаючи на різні умови, якась статистика є.

Лише загальна по областям , як на мене. І то, не враховуючи купи факторів. Так, коли ви додали в таблицю регіон , то вже виглядає більш коректним. Вам треба розширити таблицю, хоча б з урахуванням регіону,  якщо ви  хочете мати якусь, дуже приблизну, статистику.

36 хвилин тому, yur43 сказав:

Це буде орієнтиром для тих хто задає питання про продуктивність взимку і літом.

Відносно вас і мене - ні, не буде. Відносно мене та, наприклад, mib, це більш коректне порівняння і цифри з меншою похибкою. Колись викладали цифри, тому я і кажу про це порівняння, і, завжди, уточнюю, що мої показники СЕС, що розташована на Київщині, і додаю про умови розташування. Чому, вже написала в попередньому повідомленні.

36 хвилин тому, yur43 сказав:

Але порівняння результатів дасть уяву - скільки можна отримати енергії від 1 кВт панелей за добу, місяць, рік.

Коли замовляли СЕС, нам дали розрахунок, приблизно яку генерацію  від СЕС( в моїх умовах) ми отримаємо. Розрахунки були вірними, десь так і маємо, як було спрогнозовано.

35 хвилин тому, yur43 сказав:

Новий тариф ел.енергії 4,8грн?

В кого є СЕС, трохи легше пережити підвищення тарифів. Хоча б влітку генерація покриває споживання і ще трохи залишається на "хліб".  Недарма вже купила 10 складометрів дубових дров. Зараз підскочить і ціна на дрова теж(

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, allanek сказав:

Коли замовляли СЕС, нам дали розрахунок, приблизно яку генерацію  від СЕС( в моїх умовах) ми отримаємо. Розрахунки були вірними, десь так і маємо, як було спрогнозовано.

Ваші дані трохи спотворені тим, що вимкнення мережі не дають можливість використати всю енергію сонця, генеруючи її в мережу.

Але як орієнтири годяться. Там один місяць маєте кращий ніж у мене.

.. О! Тварина вже тут :)

 

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 хвилин тому, yur43 сказав:

Там один місяць маєте кращий ніж у мене.

😆 Та мені нема різниці. Я, взагалі, не переймаюсь тим, чи краще паркан у сусіда ( в переносному сенсі). Тому і дивує, що вам цікаво таке порівняння. Якби воно ще могло бути об'єктивним, але те неможливо (моя думка).

Мені була потрібна якась автономія від дурнів та зовнішніх факторів. Якусь автономію я маю, СЕС себе виправдала. Те, що рахували перед встановленням, те і маю.

27 хвилин тому, yur43 сказав:

Ваші дані трохи спотворені тим, що вимкнення мережі не дають можливість використати всю енергію сонця,

Так і це теж треба враховувати , якщо мова про якусь статистику. Коли вимикається мережа, СЕС віддає мені 3кВт на мої потреби. Звісно, при умові, що є генерація від сонця.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

Відносно вас і мене - ні, не буде. Відносно мене та, наприклад, mib, це більш коректне порівняння

Со мной сравнивать не получится я потому данные сюда и не выкладывал, у меня нет зеленого тарифа и 50%+ энергии которую мог бы получить, не вырабатывается

Но вот если у вас есть выработка за декабрь по дням интересно было бы посмотреть :-)

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене 15.5 кВтп орієнтація схід-захід, околиці Львова. З вересня минулого року зелений тариф:
image.thumb.png.87f82e498ad2a0e1e3017f64426c1a46.png

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

TSM-NEG9R.28, 6+7шт., Киев, 15 градусов наклон на юг (почти горизонтально). Всего за сутки 43.3 квтч.

TSM-435-7_6_2505.jpg

TSM-435-7_6_2505_sum.jpg

Змінено користувачем deemage
+всего за сутки
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, volomoto сказав:

В мене 15.5 кВтп орієнтація схід-захід, околиці Львова. З вересня минулого року зелений тариф

А наскільки розвернуті поля? 45 чи 90 град

image.thumb.png.6d451e61f88e1dfafc9a0ecbb10d3349.png

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, deemage сказав:

TSM-NEG9R.28, 6+7шт., Киев, 15 градусов наклон на юг (почти горизонтально).

треба сумарну потужність полів і продуктивність по місяцям

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, mib сказав:

Но вот если у вас есть выработка за декабрь по дням интересно было бы посмотреть :-)

Так, є. Але я не знаю, як викласти сюди. І картинка активна в разі, якщо тицяти на день, тоді показує. Наклацала списком по дням. Розважайтесь.

  1-10 грудня     2,47; 1.88; 1.66 ;2.82 ;7.62 ;4.58; 2.65; 0.58; 4.74; 3.90

11-20 грудня   1.76; 7.05; 4.16; 0.00; 1.33; 4.05 ; 1.79 ; 2.35; 3.27 ; 6.71

21-31 грудня   5.22; 2.19 ; 4.40;  2.75 ; 3.58;  3.92;  3.21; 6.92; 5.45; 4.88; 4.18

1 година тому, mib сказав:

у меня нет зеленого тарифа и 50%+ энергии которую мог бы получить, не вырабатывается

До речі, замислилась на днях, яким чином працюють панелі в разі відсутності ЗТ? Тож виходить, що панелі вам дають тільки те, що ви споживаєте? Якщо в вас генерація більша за споживання, то частина панелей просто "спить"? Чи як воно працює?

 

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, allanek сказав:

є

image.thumb.png.15830c576b14d858334eefff7e98afb0.png

в коефіцієнтах краще, бо масиви ФЕМ різні, в мене 5,4, у Вас 10кВт.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, yur43 сказал:

треба сумарну потужність полів і продуктивність по місяцям

Сорян, только запустил. Это показал крайний солнечный день - 13 панелей по 435Вт дают 5квт в пике, что соответствует их даташиту. Минусуйте ещё КПД инвертора.

В нете полно "Калькулятор солнечной электростанции" что бы прикинуть среднее за год.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, allanek сказал:

Розважайтесь

 

3 минуты назад, yur43 сказал:

в коефіцієнтах краще, бо масиви ФЕМ різні, в мене 5,4, у Вас 10кВт.

С коэфициентом повторяется и моя выработка, собственно для себя понятно что даже если я поставлю 10 квт панелей и акб удвою то в декабре без генератора не обойтись в случае полного блекаута

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, yur43 сказав:

в коефіцієнтах краще,

Просили тільки генерацію. Те, що в мене 10кВт відомо).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, deemage сказав:

Сорян, только запустил. Это показал крайний солнечный день - 13 панелей по 435Вт дают 5квт в пике, что соответствует их даташиту. Минусуйте ещё КПД инвертора.

я збираю статистику продуктивності сонячних полів, за даними інвертора. Цікавить тільки підсумок, а не миттєва генерація. Найкраща доба, місяці.

Також цікавлять умови розміщення ФЕМ і дислокація СЕС.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, yur43 сказал:

Цікавить тільки підсумок, а не миттєва генерація.

ок, добавил в пост.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, yur43 сказав:

А наскільки розвернуті поля? 45 чи 90 град

Якщо мова про азимути, то:

9 кВт – 100º

6.5 – 280º

Кут нахилу – 35º

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

image.thumb.png.881d763fc6f817818ae122d22ca26991.png

маємо рекордсмена в добовій, кут нахилу 15град, Київ, поле 5,655кВт, продуктивність за рекордний день 43,3 кВт.год.

Deye5k, 13шт ФЕМ в два стринга. Можна фото способу встановлення.

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, yur43 сказал:

Ще цікавий інвертор і як налаштовані стринги.

Deye SUN-5K-SG03LP1 - там нет настроек поля, кроме МРРТ вкл. и лимитер выкл.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, allanek сказав:

До речі, замислилась на днях, яким чином працюють панелі в разі відсутності ЗТ? Тож виходить, що панелі вам дають тільки те, що ви споживаєте? Якщо в вас генерація більша за споживання, то частина панелей просто "спить"? Чи як воно працює?

Дають те що споживаємо. Використовуються не повністю, зате менше нагріваються і менше деградують (старіють).

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, yur43 сказал:

Дають те що споживаємо. Використовуються не повністю, зате менше нагріваються і менше деградують (старіють).

Дополню картинкой :-) Вот так это выглядит в моем случае, утром где пиковая выработка это зарядка акб, дальше компенсация потребления

Screenshot_2024-05-30-16-14-55-518_com.eybond.smartclient_ess.thumb.jpg.9621eedc1b84fc775dc89a41f2618241.jpg

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, mib сказал:

что даже если я поставлю 10 квт панелей и акб удвою то в декабре без генератора не обойтись в случае полного блекаута

это понятно. В моем случае хочется понимать, на сколько я смогу минимизировать использование генератора при 10 кВт панелей (например). Без генератора - никак, он есть. Или забить на панели, снова сделать запас топлива, но тогда придется побегать (в моем случае - надо поддерживать два дома, два года назад я подзадолбался).

Змінено користувачем sly
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, sly сказал:

это понятно. В моем случае хочется понимать, на сколько я смогу минимизировать использование генератора при 10 кВт панелей (например). Без генератора - никак, он есть. Или забить на панели, снова сделать запас топлива, но тогда придется побегать (в моем случае - надо поддерживать два дома, два года назад я подзадолбался).

Если говорить про зиму то больше влияния окажет емкость акб

Грубо у @allanekв декабре было 120 кВт*ч но если посмотреть на некоторые дни то там было до 2х кВт*ч выработки условно их же съел инвертор, тоесть 10-15 дней вы дырынчите генератором в декабре в остальные дни довольствуетесь 3-5 кВт*ч либо опять дырынчите генератором

В целом если говорить про резерв то акб важнее точнее их емкость, но учитывая новый тариф у панелей уже есть окупаемость, ведь мы не считаем инвертор и акб, они нужны по умолчанию, а панели от общей сметы это треть цены от всей системы, ну и с марта по ноябрь вы 100% автономны, летом как показывает практика ээ тоже отключают

Единственно с моим потреблением около 1000 квт*ч в летние месяцы мне будет достаточно 5-6 кВт панелей, или летом будет избыток, а зимой они мне не помогут :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...