Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

СЕС

Oksana Boiko

Рекомендовані повідомлення

1 година тому, МакДо сказав:

Хтось має досвід? Який з варіантів доцільніший як з точки зору оптимізації витрат, так і з точки зору зручності та швидкості збирання конструкції?

В мене тераса накрита панелями, вся конструкція профільна труба, панелі прикручені до труби 40*20 без всяких проставок, на панелях є штатні отвори під болт, пішов 6 рік експлуатації. На даху на алюмінієвій системі. По легкості на алюміній монтувати легше і швидше.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19.09.2024 в 21:36, Vikctor сказав:

чи є взагалі сенс зупинятися на цьому виробникові. На сайті рандомного продавця знайшов такий рейтінг, але підозрюю що вони його зробили самостійно):

www.sunsave.energy/solar-panels-advice/solar-energy/largest-manufacturers

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Vikctor сказал:

Непоганий варіант, але мені потрібен був зі змінною висотою, бо без примірки я не уявляю як визначити чи підійде кріплення під висоту хвилі черепиці. Ця ж висота не універсальна. А підкладати кусіньчики фанери якось не хотілося. Так що обрав таку і ще доведеться або шукати профіль з перфорацією не лишень зверху а й зборку, або свердлити його в потрібних місцях (що напевно найлегше), або знайду якісь додаткові деталі задля отримання отворів на кронштейнах знизу.

 

Коли часу є, то можна шукати...

До речі, під бокове кріпленя алюм профіль треба брати

Змінено користувачем Dalet
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Dalet сказал:

...До речі, під бокове кріпленя алюм профіль треба брати

Я поки що знайшов єдиний у світі алюмінієвий профіль, який кріпиться знизу. Зато він є в наявністі. Але ціна в нього у порівнянні з оцинкованими не радує.

 

profil_aljuminievyj_6200x60x27.png.a765d82eedfe09626e58f96c55b92770.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я такого профілю 1,5т на лом віддав, бо нікому не потрібний, по 13грн/кг.

Він правда був порізаний по 2м і коротше.

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 минуты назад, yur43 сказал:

я такого профілю 1,5т на лом віддав, бо нікому не потрібний, по 13грн/кг

Ну, напевно у вас дядько має профільний завод, а в реальному світі наразі він коштує 1994грн за 2,8м. Так що будь-який оцинкований варіант профілів, навіть найдорожчий з тих що я знаю - BIS RapidStrut® Профіль (монтажна шина) 41х41х2.5 мм, L= 2 м WALRAWEN, коштує незрівнянно дешевше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Vikctor сказал:

Ну, напевно у вас дядько має профільний завод, а в реальному світі наразі він коштує 1994грн за 2,8м. Так що будь-який оцинкований варіант профілів, навіть найдорожчий з тих що я знаю - BIS RapidStrut® Профіль (монтажна шина) 41х41х2.5 мм, L= 2 м WALRAWEN, коштує незрівнянно дешевше.

ви на тій конструкції у космос летіти зібралися? Нащо ці всі танці? Вже по десять років стоїть цинк, і алюму ще з перших, і ніде нічого не згнило. НАШО?

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Dalet сказал:

ви на тій конструкції у космос летіти зібралися? Нащо ці всі танці? Вже по десять років стоїть цинк, і алюму ще з перших, і ніде нічого не згнило. НАШО?

Я напевно якось незрозуміло висловлююсь. Перше - я ще нічого собі не купував для СЕС окрім автоматики щита. Друге - я тільки вчора в цієй гілці дізнався, різницю в ціні між оцинковкою та алюмінієм і дізнавшись вирішив зупинитися на системи оцинкованих профілів. Останнім повідомленням лишень підкреслів різницю в цінах між алюмінієвими профілями та найдорожчим серед оцинкованих.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В цієї гілці багацько володарів СЕС і напевно хтось стикався з ПЗІПами. Придбав собі для майбутніх двох стрінгів однакові набори з DC автоматів+варісторів+ПЗІПів. З першими двома все зрозуміло - дві клеми зверху та дві клеми знизу, а з ПЗІП все значно загадковіше... Там дві клеми зверху + та - і знизу клема РЕ. Я вірно розумію, що ПЗІП це не прохідний пристрій, а кінцевий чи тупіковий? Передивився декілька відео, та намагався знайти потрібну інформацію в гуглі. Але там все зводиться до того яки чудові та незамінні пристрої ці ПЗІП і як вони захищають всі прилади. Ну і дріт до шини РЕ повинен бути не більше 50см. А як це підключати - на таких дрібницях ніхто не зупиняється. Якщо я вірно зрозумів з відео/текстів (здебільшого рекламних), то після автомату та варістору слід відгалужити дроти на ПЗІП, а основні дроти тягнути до відповідних МС-4 роз'ємів на інверторі. Но тут в мене ступор - я якось можу уявити, що ПЗІП у разі появи імпульсу перенапруги зможе відпрацювати та утілізувати його на РЕ і далі на заземлюючий пристрій. Але що завадить іншой частині імпульсу в місці розгалудження направитись у бік інвертору? Я розумію що можливо спрацюють варістори і тоді ПЗІП для краси. І взагалі хіба він (ПЗІП) не повинен розімкнути ланцюг у разі спрацювання?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, Vikctor сказав:

В цієї гілці багацько володарів СЕС і напевно хтось стикався з ПЗІПами. Придбав собі для майбутніх двох стрінгів однакові набори з DC автоматів+варісторів+ПЗІПів. З першими двома все зрозуміло - дві клеми зверху та дві клеми знизу, а з ПЗІП все значно загадковіше... Там дві клеми зверху + та - і знизу клема РЕ. Я вірно розумію, що ПЗІП це не прохідний пристрій, а кінцевий чи тупіковий? Передивився декілька відео, та намагався знайти потрібну інформацію в гуглі. Але там все зводиться до того яки чудові та незамінні пристрої ці ПЗІП і як вони захищають всі прилади. Ну і дріт до шини РЕ повинен бути не більше 50см. А як це підключати - на таких дрібницях ніхто не зупиняється. Якщо я вірно зрозумів з відео/текстів (здебільшого рекламних), то після автомату та варістору слід відгалужити дроти на ПЗІП, а основні дроти тягнути до відповідних МС-4 роз'ємів на інверторі. Но тут в мене ступор - я якось можу уявити, що ПЗІП у разі появи імпульсу перенапруги зможе відпрацювати та утілізувати його на РЕ і далі на заземлюючий пристрій. Але що завадить іншой частині імпульсу в місці розгалудження направитись у бік інвертору? Я розумію що можливо спрацюють варістори і тоді ПЗІП для краси. І взагалі хіба він (ПЗІП) не повинен розімкнути ланцюг у разі спрацювання?

Завдання ПЗІПА це якщо з'явиться напруга щоб спрацювати то закоротитись щоб спрацювали інші захисні пристрої. Вони одноразові. Ну й якщо пощастить то імпульс піде через закорочений ПЗІП на землю. 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, Vikctor сказал:

І взагалі хіба він (ПЗІП) не повинен розімкнути ланцюг у разі спрацювання?

Я когда собирал свой нынешний комбинер бокс то смотрел на эту схему это с алишки от какого то готового комбинера

Screenshot_2024-09-22-19-58-34-595_com_miui.gallery-edit.thumb.jpg.6b45d9d66d62a85d46dd4b178dc33b17.jpg

Для деи решил заказать готовый на алибаба, в итоге меня спросили какой инвертор и сделали вот такое чудо

IMG_20240821_170608_320.thumb.jpg.1aea7c63d99810236510aa6e52d83fce.jpg

Не пойму зачем в данном случае автомат 4P может других не было :-) Но это повлекло за собой более крупный ящик

  • Лайк 1
  • Дякую 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, mib сказал:

Я когда собирал свой нынешний комбинер бокс то смотрел на эту схему это с алишки от какого то готового комбинера

Screenshot_2024-09-22-19-58-34-595_com_miui.gallery-edit.thumb.jpg.6b45d9d66d62a85d46dd4b178dc33b17.jpg

Для деи решил заказать готовый на алибаба, в итоге меня спросили какой инвертор и сделали вот такое чудо

IMG_20240821_170608_320.thumb.jpg.1aea7c63d99810236510aa6e52d83fce.jpg

Не пойму зачем в данном случае автомат 4P может других не было :-) Но это повлекло за собой более крупный ящик

О, нарешті все повністю зрозуміло з підключенням. Дякую за наочність. У вас спочатку від панелей дроти приєднуються до варісторів і після них розгалуджуються на ПЗІП та автомат. Я ж не знав, що ПЗІП не самостійно розриває ланцюг, а створює умови для таких дій інших пристроїв. Такий собі пристрій-провокатор...

П.С.: 4-полюсні автомати кумедно китайці з'єднали. Креативні продавці)

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Vikctor сказав:

У вас спочатку від панелей дроти приєднуються до варісторів і після них розгалуджуються на ПЗІП та автомат

Не зовсім так, перше це тримачі запобіжників, від них розгалуження на пзіп( варистор залежно від конструкції) і на автомат, з автомати вихід на інвертор, але в деї 3 стрінга, по уму щиток не дуже підходить

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, shusta сказал:

Не зовсім так, перше це тримачі запобіжників, від них розгалуження на пзіп( варистор залежно від конструкції) і на автомат, з автомати вихід на інвертор, але в деї 3 стрінга, по уму щиток не дуже підходить

Згоден. Свої тримачі запобіжників (вони в мене подвійні а не окремі) я помилково називаю варісторами й тому ввів усіх в оману.

П.С.: в мене теж під deye буде тільки два стрінгі й тому буде майже те саме що й в пана mib, тільки автомати двохполюсні.

  • Лайк 3
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Vikctor сказал:

П.С.: в мене теж під deye буде тільки два стрінгі й тому буде майже те саме що й в пана mib, тільки автомати двохполюсні.

Я все больше и больше склоняюсь к трем направлениям, так что скорее всего будет еще третий комбинер, но может и тот что у меня есть сейчас он до 500 вольт в теории под 8 панелей легко проходит

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, mib сказав:

так что скорее всего будет еще третий комбинер

Це у вас не комбайнер, а просто групи захисту. Комбайнер бокс – це коли кілька паралельних стрінгів об'єднюються в один вихід і заводяться відповідно на один PV вхід інвертора. Наприклад, в дейе 3ф комбайнер є вбудованим в інвертор для входу PV1, тому кожен стірнг підключається окремо.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, volomoto сказал:

Комбайнер бокс – це коли кілька паралельних стрінгів об'єднюються в один

Спасибо за поправку, чуть запутался, сейчас у меня 2s2p панели и стоит комбинер, а дальше я их уже всех под одну гребенку

Еще раз спасибо

Может у вас есть догадки почему китайцы поставили 4P автомат?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, mib сказав:

Может у вас есть догадки почему китайцы поставили 4P автомат?

Та тут нема що догадуватись: автомати включені послідовно, щоб зменшити напругу, яка припадає на кожен з контактів, відповідно дуга швидше гаситься.

Вигладає, що там і варистори включені послідовно для збільшення порогу напруги.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, volomoto сказал:

Та тут нема що догадуватись: автомати включені послідовно, щоб зменшити напругу, яка припадає на кожен з контактів, відповідно дуга швидше гаситься.

Вигладає, що там і варистори включені послідовно для збільшення порогу напруги.

Тоесть какой то проблемы вы не видите? И если я этот ящик поставлю на сдвоенный мппт деи 12к на два стринга восток/запад то все в пределах нормы?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, mib сказав:

Тоесть какой то проблемы вы не видите? И если я этот ящик поставлю на сдвоенный мппт деи 12к на два стринга восток/запад то все в пределах нормы?

На цій фотографії я не бачу номіналів, тому не можу із впевненістю сказати. Якщо можете, то зробіть більш детальне фото, щоб добре було видно всі номінали.

Під здвоєним мппт ви розумієте PV1, де два входи на один трекер?

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, volomoto сказал:

Під здвоєним мппт ви розумієте PV1, де два входи на один трекер?

Да

17 минут назад, volomoto сказал:

Якщо можете, то зробіть більш детальне фото, щоб добре було видно всі номінали.

К сожалению оно еще плывет, то фото что загрузил лучшее из присланного, все до 1000 вольт и автомат 32 ампер

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, mib сказав:

К сожалению оно еще плывет, то фото что загрузил лучшее из присланного, все до 1000 вольт и автомат 32 ампер

Тоді мало б бути добре.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все ж таки схиляюся до монтажу каркасу з оцинкованого профілю. Кріпитиму каркас до каркасу ферми перекриття навісу з кроком 1м (на такій відстані ферми одна від одної). Каркас до навісу через алюмінієвий (?) кутник. І сам каркас крутитиму болтами з нержу. По каркасу буде дві направляючих (зверху та знизу) по місцям бокових отворів для кріплення панелей. Панелі кріпитиму притискними кріпленнями.

Додаю малюнок зі знаком питання - на якій висоті від профнастилу краще розміщувати панелі? (Щоб листя, наприклад, продувалося)

IMG_2060.jpeg

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, МакДо сказал:

Все ж таки схиляюся до монтажу каркасу з оцинкованого профілю. Кріпитиму каркас до каркасу ферми перекриття навісу з кроком 1м (на такій відстані ферми одна від одної). Каркас до навісу через алюмінієвий (?) кутник. І сам каркас крутитиму болтами з нержу. По каркасу буде дві направляючих (зверху та знизу) по місцям бокових отворів для кріплення панелей. Панелі кріпитиму притискними кріпленнями.

Додаю малюнок зі знаком питання - на якій висоті від профнастилу краще розміщувати панелі? (Щоб листя, наприклад, продувалося)

IMG_2060.jpeg

Є в мене підозра, що ви перший на цьому форумі робите каркас для панелей з нахилом відмінним від скату покрівлі. Може хтось робив подібне для замовників, але навряд знає про нюанси подальшого користування такими конструкціями. Думаю відповідь на ваше питання - приблизно така само відстань як і при монтажі панелей на скатах традиційним способом. Тобто 8-12см вистачить точно. І ваші листя можуть вітром і в боки здуватись.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Vikctor сказав:

Є в мене підозра, що ви перший на цьому форумі робите каркас для панелей з нахилом відмінним від скату покрівлі.

І в мене така підозра, але не хочу класти панелі під кутом 4-5 градусів)))

Думав, може хто з інсталяторів щось порадить. Але в середу запросили на монтаж панелей, розпитаю хлопців.

12 хвилин тому, Vikctor сказав:

Тобто 8-12см вистачить точно. І ваші листя можуть вітром і в боки здуватись.

Зустрічав 10см на просторах. Тому так і буде. Справа в тому, що через дорогу від мене дубовий гай. І ось-ось почнеться)))

Змінено користувачем МакДо
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...