Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Варіант внутрішньої каналізації 2 поверхового будинку – прошу покритикувати.

xandr xandr

Рекомендовані повідомлення

6 годин тому, xandr xandr сказав:

Друзья, нужна ваша разумная критика и советы!

Уникайте зайвих колін.

1514758595_.thumb.jpg.e899c9d9b9af9d7397b717c41684537b.jpg.6523e99adb13769d5c12bb987655c141.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, andrey_ka сказал:

Уникайте зайвих колін

Септик пластиковий (Bioseptic), в нього лише з однієї сторони є вхід, а з протилежної вихід в дренаж. Патрубки входу і виходу впаяні в корпус, тому мушу робити поворот на 180 градусів, що б завести трубу з хозблоку. 

Плита 1 поверху знаходиться на 1,7 м. вище ніж вход в септик, тобто що б витримати ухили в 2 і 3 см, мушу стояком спуститись до необхідної відмітки. 

 

Розуміючи, що максимальні засори можуть бути від кухні та унітазів, я звів ці лінії в одну точку (вихід з будинку) і зробив там стояк центральний, який іде і на 2 поверх и спускається під землю до рівня септика.

Логіка була така.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, xandr xandr сказав:

Септик пластиковий (Bioseptic), в нього лише з однієї сторони є вхід, а з протилежної вихід в дренаж. Патрубки входу і виходу впаяні в корпус, тому мушу робити поворот на 180 градусів, що б завести трубу з хозблоку. 

 

Може там можна впаяти ще один патрубок (якщо конструкція дозволить). Ну або хоч розвернути його на 90°. Все ж краще ніж тягнути лінію з розворотом на 180°.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, andrey_ka сказал:

Може там можна впаяти ще один патрубок (якщо конструкція дозволить). Ну або хоч розвернути його на 90°. Все ж краще ніж тягнути лінію з розворотом на 180°.

Нажаль не вийде в моєму випадку через обмеження розташування забудов 😕 ...

Може спробую застосовувати кути не по 45, а 3 по 15 ... Тоді повороти будуть більш пологими. Думаю головне зберегти ухил і об'єм води при зливі. Читав методочки для проектувальників каналізацій - ніде не знайшов заборон на розворот труби на 180 градусів. Лише застереження на використання кутів у 90 градусів (гострі повороти) і настанову розбивати такі повороти кутами 45, або краще 30, або ще краще 15 градусів.

Враховуючи, що туалетом в хозблоці будуть користуватись вкрай не часто (максимум руки помити), буду плекати надію, що засорів не буде ... але ревізію все ж продумаю де втулити ... І перед закопуванням гілки на хозблок - обов'язково протестю її в жорстких умовах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

04.03.2024 в 20:50, andrey_ka сказав:

Щоб зберегти ухил , і щоб труба нікуди не зїхала. На кожному стику по обидва боки труби забиваю кілки та з'єдную їх перемичкою. І так на кожному стику труб. Потім на ці перемички вкладаю труби та фіксую їх.

Ой, зробив я подібно ливневу каналізацію..., так по всіх таких з'єднаннях сплющення навіть до розтріскування труби в вузлах. Все це із за нерівномірної просадки так як ці з'днання є умовно жорсткими а все решта просідає. В червні відкопував і замінював пошкоджені труби. Труба, що використовувалась тоді = помаранчевого кольору SN4

20240620_170454.thumb.jpg.b5e13928209461214aa64b1026e8bee8.jpg

Для наглядності зроблене фото, відкопана труба, в ній вирізав отвір, як видно на місці зєднання прорив знизу (і це на кожному з'їднаня).

Цю проблему я побачив, коли проглянув усю трубу ендоскопною камерою і був здивований. Наміри були благі а результат... ((

Змінено користувачем Vstar
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, Vstar сказал:

Ой, зробив я подібно ливневу каналізацію..., так по всіх таких з'єднаннях сплющення навіть до розтріскування труби в вузлах. Все це із за нерівномірної просадки так як ці з'днання є умовно жорсткими а все решта просідає. В червні відкопував і замінював пошкоджені труби. Труба, що використовувалась тоді = помаранчевого кольору SN4

 

Дякую за ваш досвід! Я думав робити подібні опори, але посля основної засипки (що б трубу добре зафіксувати). хотів опори вийняти, досипати на їх місце пісок і додатково пролити для ущільнення ... що б не було жорстких місць під трубою.

А якого виробника трубу ви використовували?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, xandr xandr сказав:

А якого виробника трубу ви використовували?

Valrom. Але повірте, це не питання в виробнику у даному випадку

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, Vstar сказал:

Valrom. Але повірте, це не питання в виробнику у даному випадку

Дякую. Так, я розумію, що виною билу просадка грунту і опора на жорстку основу малої площі.
Мені доведеться вирішувати подібне питання. Я буду лити плиту з опорою на палі замість підлоги по грунту. Під плитою буде насипний грунт, який з часом може осісти (бо минулий власник не вийняв плодородку). Я думав для фіксації труби в проектному положенні - надіти на неї хомути зі шпильками, шпильки вивести в тіло плити і залити плиту. Мало б вийти що труба кріпиться до плити, наче до стелі. У разі осадок грунту труба малаб повиснути на шпильках.

Зараз побачивши ваш досвід замислився - чи не продавлять мої хомути трубу.

Скажіть плз, яка відстань була у вас між опорами, які продавили трубу? ... Я думав поставити хомути через метр або півтора максимум.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, xandr xandr сказав:

Скажіть плз, яка відстань була у вас між опорами, які продавили трубу?

4 кріплення на двох метрову трубу

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Vstar сказал:

4 кріплення на двох метрову трубу

Дякую, я аж замислився в необхідності своєї ідеї ... а над трубою нічого не трамбували, або важка техніка не їздила? ... чи трамбували ви піщану подушку в траншеї перд укладанням труби? ... і на яку глибину була закопана труба? ... намагаюся зрозуміти для себе чому у вас відбулася просадка грунта і що спричинило продавлювання ...

Змінено користувачем xandr xandr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, xandr xandr сказав:

Дякую, я аж замислився в необхідності своєї ідеї ... а над трубою нічого не трамбували, або важка техніка не їздила? ... чи трамбували ви піщану подушку в траншеї перд укладанням труби? ... і на яку глибину була закопана труба? ... намагаюся зрозуміти для себе чому у вас відбулася просадка грунта і що спричинило продавлювання ...

Просадка грунту має бути після розробки, це нормально. Я просипав труби піском і проливав водою, без додаткового ущільнення. Відкопувати прийшлось важко, орієнтовно 1,5м глибина (добре, що паралельно прокладав труби грунтового теплообмінника і все паралельно виправив). Не ставайте на "граблі". Бажаю вдалого будівництва!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, xandr xandr сказал:

 чи трамбували ви піщану подушку в траншеї перд укладанням труби? ... і на яку глибину була закопана труба? ... 

Сначала все делается, трамбуется и.т.д. Затем выкапываются под канашку траншеи, укладыватся труба и засыпается с (Длииииии... тельной) проливкой. Контр уклоны проверяются водой. Два мерных ведра, с одной стороны влили в канашку воду, с другой собрали. Нормальная потеря для 110 канашки на 50 м/п. 150 грамм.  

ротро.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, Vstar сказал:

Просадка грунту має бути після розробки, це нормально. Я просипав труби піском і проливав водою, без додаткового ущільнення. Відкопувати прийшлось важко, орієнтовно 1,5м глибина (добре, що паралельно прокладав труби грунтового теплообмінника і все паралельно виправив). Не ставайте на "граблі". Бажаю вдалого будівництва!

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, Сергей 31 сказал:

Сначала все делается, трамбуется и.т.д. Затем выкапываются под канашку траншеи, укладыватся труба и засыпается с (Длииииии... тельной) проливкой. Контр уклоны проверяются водой. Два мерных ведра, с одной стороны влили в канашку воду, с другой собрали. Нормальная потеря для 110 канашки на 50 м/п. 150 грамм.  

Спасибо, Сергей, это обязательно будет сделано! У вас явно больше практического опыта чем у меня. Могли бы вы глянуть на схему канализации, которую я собираюсь воплотить? Заранее благодарю!
Несколько постов назад я ее выкладывал в этой теме (на 2 странице) ... вот ссылка на пост:

 

Змінено користувачем xandr xandr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, Vstar сказав:

Ой, зробив я подібно ливневу каналізацію..., так по всіх таких з'єднаннях сплющення навіть до розтріскування труби в вузлах. Все це із за нерівномірної просадки так як ці з'днання є умовно жорсткими а все решта просідає. В червні відкопував і замінював пошкоджені труби. Труба, що використовувалась тоді = помаранчевого кольору SN4

Хз... Ніколи не було такої проблеми , а прокладав не одну каналізацію. І опори роблю тільки на стиках труб , а не через 50см.

Якось дивно , що при нерівномірному просіданні , рівномірно через кожні 50см пошкодило трубу. На фото не видно стику , таке враження що то гострий камінець проштиркнув трубу.

ІМХО Недбало підійшли до зворотньої засипки та ущільнення. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, andrey_ka сказав:

ІМХО Недбало підійшли до зворотньої засипки та ущільнення

То виключно думка. Також перевіряв ендоскопічною камерою каналізаційні труби,  на яких в той час зекономив і проложив лише на піщану подушку з ухилом просипавши піском і пролив добре  водою - так все ОК.

П.С.: Уточнення,  крок кріплень 70см. , але це суті не змінює

Змінено користувачем Vstar
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Народ, а вот вопрос ещё один - стоит ли углы 45 градусов заменить на связки из 3*15 градусов для улучшения плавности поворотов? ... Место позволяет, бюджет раздует незначительно ...  Смущает только увеличение количества стыков 

Интересен ваш опыт и мнение?

Змінено користувачем xandr xandr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...