Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Розхід газу/опалення

roviv

Рекомендовані повідомлення

Хлопці, я десь у чомусь не шарю, але завдяки підрядникам-рукожопам базові знання чи навички маю,

тому ніколи не почепив би терморегулятор над/біля джерела тепла чи протягів. От і стало цікаво чому ж так неоднаково і від чого залежить періодичність?

Усі заміри часу роботи котла спостерігав у вільний від когось час, статично лежачі з книжкою на дивані і ніяк не впливав на рух повітря у приміщенні. ))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, Фрай сказал:

От і стало цікаво чому ж так неоднаково і від чого залежить періодичність?

а погодозалежної автоматики чи датчика вуличної температури на котлі немає? В цьому випадку "вумні" котли можуть мати власне бачення на спрацювання термостату.
ПС. може він банально ГВС готує?) ну раптом

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я пішов по шляху максимального спрощення і ніяких датчиків зовні немає.

на мій куцій погляд ГВС через такі настінні котли взагалі повна дурня тому одразу встановив електробойлер на 80л.

Я не скаржусь на котел, вважаю його кращим за Вайлент яким користувався колись, але оці дивні цикли роботи чомусь не подобаються,

Придбаю новий терморегулятор обов'язково подивлюсь на роботу.

До речі, так і не взнав який же середній термін працездатності такого котла. різні цифри

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, Фрай сказав:

оці дивні цикли роботи чомусь не подобаються

Чого ви доколупались до котла і термостата, в будинку ж не холодно? Хочете щоб котел не тактував, то обмежте потужність, але і ККД впаде і може все одно буде тактувати, тільки рідше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, normal сказал:

Чого ви доколупались до котла і термостата

Я доколупався? :shock:

звідки такий висновок? Мені задають питання, я відповідаю, ви проти? )

Чи вам не дуже зрозуміло, що саме мене цікавить? )

2 часа назад, normal сказал:

в будинку ж не холодно?

Якщо у моєму буде холодно то вже будьте певні, шукати допомогу на форумі точно не стану, не такий вже я безпорадний чи тупий як це вам здалося. 
Мовчу за те, що з самого початку маю страхувальні засоби на більшість випадків і які абсолютно не залежать від інтернету чи наявності електроенергії.

2 часа назад, normal сказал:

Хочете щоб котел не тактував, то обмежте потужність, але і ККД впаде і може все одно буде тактувати, тільки рідше

А у мене питання за тактування чи за яким алгоритмом працює мій пристрій? Чому працює довше ніж відпочиває? Бо має бути десь так:

работа котла без комнатного термостата у меня выглядела следующим образом:

включился, поработал 2-3 минуты, отключился, через 10-15 минут включился снова. Стоит ли говорить, что такой режим негативно сказывается как на экономии газа, так и на ресурсе самого котла. Поэтому несколько лет назад был приобретен…

Це не моє, але так було б хоч зрозуміло, до досягнення заданої температури пристрій має вмикатись по команді або від терморегулятора або від датчика обратки, якщо такий є у системі.

Тобто, набрав котел температуру заданої температури носія і вимкнувся доки циркулюючи вона не охолоне до температури включення котла.

І так доти доки не спрацює зовнішній терморегулятор температури приміщення, який вимкне його до чергового спрацювання. 
 

2 часа назад, normal сказал:

то обмежте потужність, але

А що таке обмежити потужність? Це як?

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, normal сказал:

не тактував, то обмежте потужність, але і ККД впаде і може все одно буде тактувати, тільки рідше

для котла з модуляцією (як у Фрая) це майже не має сенсу, він і так все розрулювати має а обмеження потужності це просто обмеження верхніх ступенів модуляції, типу как в машині на автоматі нема сенсу обмежувати передачі високі бо коробка туди без діла все одно не піднімається

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Фрай сказал:

А у мене питання за тактування чи за яким алгоритмом працює мій пристрій? Чому працює довше ніж відпочиває?

Разумное желание, разумного человека.

Вы не обижайтесь. Люди искренне хотят помочь Вам разобраться. Просто это оказалось несколько сложнее, чем могло быть.

5 часов назад, Фрай сказал:

Це не моє

IMHO, пока в этом вся загвозка. Лично мне очень хотелось узнать как у Вас работает СО без внекотлового регулирования, т.к. я до сих пор думаю, что термостат(регулятор) исправен. Думаю для Вас не будет проблемой отсоединить/подсоединить термостат к котлу. И хотя бы дня три понаблюдать за работой СО.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, Фрай сказав:

Чому працює довше ніж відпочиває? Бо має бути десь так

А тоді ви почнете питати чому від довше відпочиває ніж працює? Це нормальна робота для вашого котла, бо його потужності дофіга, якби котел можна було обмежити до 2кВт, то він би працював постійно, а вашому потрібно вимикатись, щоб не закипіти. Якщо регулятором температури чи швидкістю насоса змінити режим на "довше відпочиває", тоді тактувати почне цілодобово і термостат взагалі котел не вимикатиме, нічого з них не зламане, бо після термостата ще котел почнете міняти, а потім радіатори...

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, normal сказав:

....якби котел можна було обмежити до 2кВт,...

Сорян, шановне панство, що влізу в розмову,  а чи можна взагалі зменшувати потужність котла прикриваючи газовий кран на вході (трохи, ще трохи, ще...)? Воно мені не треба, просто цікавлюсь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, normal сказал:

А тоді ви почнете питати чому від довше відпочиває ніж працює? 

Дякую за увагу! :hlop:

Я вас дуже прошу не казати дурниці і не робити припущення на свій розум. Ж-)

Мені здається, що я не волав "help" і ні в кого не просив допомоги, лише поставив запитання як воно працює бо вважаю, що це не є нормальною роботою.

Так вийшло, що SAN67 цікаво - ставить навідні питання для розуміння ситуації, мені цікаво - я відповідаю,

а вам і так все ясно без вихідних даних, одразу вирок котел занадто потужний, прафєсор лопух

3 часа назад, normal сказал:

А тоді ви почнете питати чому від довше відпочиває ніж працює? Це нормальна робота для вашого котла, бо його потужності дофіга, якби котел можна було обмежити до 2кВт, то він би працював постійно, а вашому потрібно вимикатись, щоб не закипіти. Якщо регулятором температури чи швидкістю насоса змінити режим на "довше відпочиває", тоді тактувати почне цілодобово і термостат взагалі котел не вимикатиме, нічого з них не зламане, бо після термостата ще котел почнете міняти, а потім радіатори...

 

Бо  інакше я оцю нісенітницю не сприймаю.

Цитата

От і стало цікаво чому ж так неоднаково і від чого залежить періодичність?

Перечитав себе спочатку, наче ж зрозуміле запитання. :unknown:

Якщо ви дійсно фахівець по котлам то можете надати вичерпну відповідь, якщо ні то не варто говорити таким тоном.

ок? 

проїхали

Цитата

SAN67 сказал; ...Думаю для Вас не будет проблемой отсоединить/подсоединить термостат к котлу.

SAN67, та щось не хочеться лізти кривими руцями у те, що працює. 

Хоча колись у морози був змушений сам зняти турбіну і відновити працездатність консультуючись по тел та відео з ютубу.

Але то був дуже сильний мороз і час грав проти мене, що додавало азарту бо я у екстремальних умовах як риба у воді, мозок швидше працює. :grin:

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, Фрай сказал:

як воно працює бо вважаю, що це не є нормальною роботою.

є підозра що конденсаційний котел для економії газу може додатково приймати рішення стосовно реакції на термостат - на термостат який дає поточну температуру точно так (в мене) може і на пасивний вкл/викл є якась додаткова логіка. Типу банально якщо тільки но вимкнувся і на інтервалі вмикався не часто - тобто запрошено тепло яке меньше мінімального ступеню модуляції, вмикатися з якимось квантом часу, ну там не частіше раз на 15 хвилин бо все одно за 15 хвилин суттєво нічого не поміняється а кпд буде вище.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, Фрай сказав:

поставив запитання як воно працює

Ви вже самі кілька разів розповіли як воно працює, так воно і працює!

20.01.2024 в 23:49, Фрай сказав:

он должен работать по таким параметрам как температура включения термостата и температура обратки, но что-то не так.

12 годин тому, Фрай сказав:

набрав котел температуру заданої температури носія і вимкнувся доки циркулюючи вона не охолоне до температури включення котла.

І так доти доки не спрацює зовнішній терморегулятор температури приміщення, який вимкне його до чергового спрацювання

При 21° термостат котел включив, при 23° вимкнув, а всередені цього періоду котел вимикається коли нагріє воду і вмикається коли вона охолоне

37 хвилин тому, Фрай сказав:

вважаю, що це не є нормальною роботою

Чому ж ненормальною? А купляти новий термостат коли старий відмінно працює це нормально?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, standov сказав:

є підозра що конденсаційний котел для економії газу може додатково приймати рішення стосовно реакції на термостат - на термостат який дає поточну температуру точно так (в мене) може і на пасивний вкл/викл є якась додаткова логіка.

Це не підозра, а реальність вже років 10, якщо не більше. Багато котлів реалізують підхід, який називається state observer: з допомогою того, що можна поміряти, оцінюється те, що не можна поміряти. Тобто з допомогою витрат енергії котлом і кореляції її з температурою, чи запитами на тепло від тупого термостата, контроллер визначає тепловтрати будинку і під них підганяє режим роботи котла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, normal сказал:

Ви вже самі кілька разів розповіли як воно працює, так воно і працює!

В 20.01.2024 в 13:49, Фрай сказал:

он должен работать по таким параметрам как температура включения термостата и температура обратки, но что-то не так.

Це те, що має бути, або так або так, на моє розуміння, тобто терморегулятор дає команду нагнати температуру, котел влончився і погнав.

Коли обратка повернулась гарячою - датчик фіксує і дає команду на вимкнення форсунки, працює лише насос циркуляції.

як тільки температура носія впала нижче заданої - поступає команда на пальник і знову нагрівання.

Це я собі уявляю так, але насправді все відбувається трошки не так, бо команда на запал поступає коли температура носія достатньо висока і тому такі короткі проміжки відпочинку.

На мій погляд, тут хтось несправний, або датчик обратки, якщо такий є, або ж терморегулятор.

Чи в наявності конфлікт між процесором керуванням котла і командами зовнішнього терморегулятора, а він може бути як конструктивною особливістю так і несправністю чи глюком.

Отак я це бачу своїм дилетантським оком.

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, volomoto сказал:

Це не підозра, а реальність вже років 10, якщо не більше. Багато котлів реалізують підхід, який називається state observer: з допомогою того, що можна поміряти, оцінюється те, що не можна поміряти. Тобто з допомогою витрат енергії котлом і кореляції її з температурою, чи запитами на тепло від тупого термостата, контроллер визначає тепловтрати будинку і під них підганяє режим роботи котла.

Ну у випадку з "активним" термостатом то точно так, але у випадку пасивного і котла, скажімо так, не самого сучасного, я в тому не впевнений але дуже можливо що ви праві

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

От наврочив! ((

Реве сирена і чую щось не так з котлом, намагається запалити форсунки і ніфіга!

А тут якраз у дружини косметолог працює, каже о, і в мене оце так не хоче вмикатись.

Це вже щось з газом або тиск або якість. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, Фрай сказав:

команда на запал поступає коли температура носія достатньо висока і тому такі короткі проміжки відпочинку

У моєму котлі запал відбувається коли вода охолоне на 5°, але не раніше 3-х хвилин після попереднього вимкнення, у вашому прошите щось подібне і все справно працює, а простий термостат цим не керує, ра***те що він просто включає котел у розетку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Фрай сказал:

або тиск або якість. 

Или то и другое сразу. Это не только у Вас.

3 часа назад, Фрай сказал:

Я собі уявляю так,

Прошу прощения, если понял Вас не так.

 В вашем случае регулирование осуществляется по внутренней температуре в месте установки термостата. Т.к., по крайней мере пока, считаю термостат исправным, чтобы определиться с возможной причиной, хочется знать как работает СО при ручном регулировании.

Кстати, производители современных бытовых источников тепла ( подобных Вашему) заявляют продолжительность эксплуатации  14 лет - 15 лет. В случае надлежащей водоподготовки и своевременного ТО эксплуатация может быть значительно дольше. За время работы доводилось видеть даже китайские котлы отработавшие по 14 - 15 лет.

4 часа назад, Фрай сказал:

лізти кривими руцями

Человек способный к размышлению, по определению, не может иметь "кривых" рук.

7 часов назад, normal сказал:

Чого ви доколупались

Вы не правы, это я предложил разобраться с такой работой СО. За время работы я не единожды сталкивался когда внекотловое регулирование было во вред.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...
В 20.01.2024 в 23:01, tayatlas сказал:

1) А что у вас с потолком ? Может сверху квартира отапливается за ваш счет ? Кстати, через потолок часто идут наибольшие потери (законы физики - теплый воздух устремляется вверх)

2) 75 градусов на котле ? Ого..... У меня дом приблизительно одинаковой с вами площади, но на котле у меня выставлено почти всю зиму 45 градусов, в морозы ниже минус 10 я ставлю на 50, при плюсовой стабильной суточной температуре ставлю 40-42.

45 - 50 градусів це скільки секунд цикл нагріву триває? у мене дуже швидко доходить від 30-35 до 50 градусів, а потім з 50 до 65-70 доходить повільно. 

якщо я виставлю 50, в приміщеннях буде холодно. 

без термостата, є термоголовки на радіоторах 

Змінено користувачем akineo
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, akineo сказал:

45 - 50 градусів це скільки секунд цикл нагріву триває? у мене дуже швидко доходить від 30-35 до 50 градусів, а потім з 50 до 65-70 доходить повільно. 

якщо я виставлю 50, в приміщеннях буде холодно. 

без термостата, є термоголовки на радіоторах 

    Цикл нагрева длится преимущественно 2-4 минуты. Тактует каждые 10 минут (так заводом запрограммировано на котле). Термоголовки на батареях у меня также присутствуют, радиаторы стальные.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, tayatlas сказал:

    Цикл нагрева длится преимущественно 2-4 минуты. Тактует каждые 10 минут (так заводом запрограммировано на котле). Термоголовки на батареях у меня также присутствуют, радиаторы стальные.

це з центральним термостатом? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені механічні термостати не подобаються, дуже великий гістерезис. Пробував недільний термостат там мінімум 2 градуси був гістерезіс - також не комфортно. Купив універсальний, виставив 0.5 градуса гістерезіс, так коливання не відчуваються. Датчик висить у 20 см від полу, так швидше на провітрювання реагує.

 

Змінено користувачем Enot123h
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Двоповерховий будинок з газобетону D400 площею 154 м.кв. (пляма забудови рівно 100 м.кв.), утеплений ватою 50 мм влітку 2021 (частково почав ще у 2020), Київська область

Котел з бойлером конденсаційний 26 кВт

Теплі підлоги на І поверсі і батареї на ІІ. Ще є електропідігрів (інфрачервона плівка) підлог санвузлів ІІ поверху - фактично не вмикаємо. Ну і дві останніх осені в холі стояла сушка овочів - теж бонусом давала тепло

6 членів родини, ГВП газове (бойлер котла)

Терморегулятор в спальні, гістерезис 0,5'С, температура 21'С в 2016-2021, в 22-у опустили до 19, цієї зими підняли до 19,5'С

Лічильник без термокоректора, тому до переходу в Нафтогаз мені облгаз рахував витрату з коефіцієнтами, тут наведено саме покази лічильника

Витрата газу по місяцях/роках:

Книга1.jpg

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...