Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Підпір примусової вентиляції вентилятором

standov

Рекомендовані повідомлення

Ситуація, є примусова вентиляція (ПВУ), є гостьовий туалет з якого в тч йде витяжка (без вентилятора) в основний канал ПВУ.
В чому проблема - цей туалет останній по шляху витяжки, тобто найбільш віддалена точка по опору від ПВУ, і ніяк в цій точці отримати більше 50-60 кубів витяжки не виходить, з одного боку прям проблем немає з іншої хочеться більше.
Виникла ідея замінити витяжну решітку в цьому туалеті на вентилятор, який буде включатися по світлу+таймер, питання - на скільки велика ймовірність шо він підіпре так що переверне витяжку в найближчих до нього приміщеннях, він з одного боку останній з іншого кухня прям поруч ). Мабуть теоретично можна поставити в деяких приміщеннях зворотній клапан але то додатковий опір, чи додаткові 50-70 кубів від вентилятора не зроблять проблем? Чи невідомо і треба пробувати? Так взагалі роблять?

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Схему бы с размерами неплохо было бы приложить.

А то непонятно кто на ком стоял)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, standov сказал:

....отримати більше 50-60 кубів витяжки не виходить, з одного боку прям проблем немає з іншої хочеться більше.
 

Що занадто - то не здраво.

Норма воздухообмена на с/у 25м3/ч, на совмещенный 50м3/ч.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, DimaF сказал:

Схему бы с размерами неплохо было бы приложить.

А то непонятно кто на ком стоял)

Схеми з розмірами нема

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, SON сказал:

Що занадто - то не здраво.

Норма воздухообмена на с/у 25м3/ч, на совмещенный 50м3/ч.

Ну я про норми розумію, написав що наче проблем нема. Всі-ж роблять глобальний забір через СВ, там явно виходить більше 50, я теж хочу ))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, standov сказал:

Схеми з розмірами нема

От руки на листик накидать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При условии постоянной работы вытяжки доп. вентилятор на 50-70 кубов проблем не создаст.

 

Змінено користувачем SON
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, DimaF сказал:

От руки на листик накидать.

Так я словами можу накидать) 

Є ПВУ з одного боку є витяжний канал СВ з іншого, між ними метрів 20 воздуховоду, з товщиною від 200 до прямокутного 200*60 на останніх метрах. На цій лінії ще є витяжні двіузоои по різним приміщенням. Ідея на кінці де СВ поставити в канал вентилятор 

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, standov сказав:

Чи невідомо і треба пробувати? Так взагалі роблять?

Давайте виходити з констант, зокрема, що витяжна продуктивність ПВУ є константою при певній швидкості вентилятора. Змінною ж є розподіл між різними точками на витяжному каналі і це єдине, з чим ви можете бавитись, тобто збільшити потік через решітку СВ можна тільки шляхом зменшення потоку через інші решітки. Досягти цього можна як активним шляхом — вентилятором, — так і пасивним: піджавши заслонки, анемостати, замінивши решітки в інших місцях.

Я б завжди йшов другим шляхом при умові, що ПВУ створює достатнє падіння тиску на кінці каналу. Веріант з вентилятором також можливий, але це еквілібристика, яка, як на мене, не має сенсу в таких малих масштабах, бо є певні проблеми, вирішення яких відносно дорогі. Наприклад, додатковий вентилятор має бути узгоджений з витяжним вентилятором ПВУ та підібраний так, що допоміжний вентилятор ніколи не створює позитивного тиску на врізках вище по течії. У великих вентиляційних системах всі падіння тиску прораховують наперед і вже в проекті закладають допоміжні вентилятори з чіткими вимогами до режимів роботи. У вашому ж випадку тільки експерименти можуть сказати як воно буде працювати, а на експерименти потрібен час і гроші. Якщо це для вас не проблема, то це цікавий кусок роботи :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я шось не дуже згодний про константу, в моєму світі рожевих поні зв'язка пву + вентилятор на одній трубі в одну сторону то шось типу пуш-пул і треба наче як рахувати загальну продуктивність а не лише пву. Але я то чисто по аналогії з іншою фізикою, хз як то у випадку вентиляції працює чи нє

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, standov сказав:

треба наче як рахувати загальну продуктивність а не лише пву.

Якщо б між вентилятором і ПВУ не було відгалужень, то так би і було. Але у вас реальність трохи інша, тому треба враховувати статичний тиск на кожному відгалуженні, зокрема тиск не повинен бути позитивним відносно навколишнього середовища, бо якщо там буде, то значить допоміжних вентилятор перекачує із санвузла в умовну кухню.

Я підозрюю що у вас ПВУ із ЕС моторами, в яких відносно плоска напірно-розхідна крива, відповідно додатковим маленьким вентилятором ви великої погоди в продуктивності не зробите. Локально в статичному тиску та в перерозподілі потоків — так, але витяжна продуктивність залишиться десь на тому ж рівні. Якщо ж ви дійсно захочете сильно впхнути, то див. вище про позитивний тиск.

Можете почати із SimScale (www.simscale.com/blog/hvac-duct-design-software/) із high-fidelity фізикою для таких задач.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну я логіку зрозумів, тобто проста відповідь на стартове питання  - хз, можна спробувати але то не точно )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...